Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

A skad? Uzywke, czy bezposrednio od magnata???

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosnik normalnie nowy. Nie wiem skad koles je bierze, ale ma dostep do takich rzeczy. Oczywiscie to gosc od którego kupiłem kolumny.

A normalnie te głośniki to może być podróba-czy nie?

Rafał nie daj się zrobić w bambuko-ok!

ps.tak namieszałeś,że już nie wiem-czy to Twój koleś,czy to jakiś gość jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zadna podroba bo gosc pracuje w magazynie z kolumnami, głośnikami i takimi tam w Berlinie. Sa tam rozne marki. Magnat, heco, Quadral itd.

Aha -to masz uklady dobre-to tylko wymiana-pytanie czy lutowanie,czy na wsuwki-i musisz wygrzać bo będzie na początku świszczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha -to masz uklady dobre-to tylko wymiana-pytanie czy lutowanie,czy na wsuwki-i musisz wygrzać bo będzie na początku świszczał.

Tak, bede wygrzewal pod AKUMULATOREM. Podlacze na noc.

A lutownice bede musial pozyczyc, bo nawet nie mam. Glosniki sa lutowane co mnie zdziwilo. Nie wiem czy to jest zabieg ze wzgledu na jakosc, czyli jak najmniej polaczen zaciskowych czy poprostu taka konstrukcja.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bede wygrzewal pod AKUMULATOREM. Podlacze na noc.

A lutownice bede musial pozyczyc, bo nawet nie mam. Glosniki sa lutowane co mnie zdziwilo. Nie wiem czy to jest zabieg ze wzgledu na jakosc, czyli jak najmniej polaczen zaciskowych czy poprostu taka konstrukcja.

Witam!

Wymieniam powoli stary sprzęt audio (niedawno zakupiłem od jednego z forumowiczów Denona DCD 860) i teraz szukam kolumn, które zagrałyby w miejsce wysłużonych Tonsilów Soundfinder 130. Znalazłem w redconie tanie Magnaty Supreme 1000 i zastanawiam się jak one grają. Czy ktoś słuchał tych kolumn? Będzie jakaś poprawa w stosunku do w/w? Są dosyć tanie.

dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Wymieniam powoli stary sprzęt audio (niedawno zakupiłem od jednego z forumowiczów Denona DCD 860) i teraz szukam kolumn, które zagrałyby w miejsce wysłużonych Tonsilów Soundfinder 130. Znalazłem w redconie tanie Magnaty Supreme 1000 i zastanawiam się jak one grają. Czy ktoś słuchał tych kolumn? Będzie jakaś poprawa w stosunku do w/w? Są dosyć tanie.

dzięki za odpowiedź

Ja raczej odradzam serię Supreme, jeśli chodzi o kasę, to lepiej rozejrzeć się za czymś używanym z serii Quantum, Magnat jest jeszcze mało popularną u nas marką przynajmniej jeśli chodzi o audio dla domu, dlatego wartość odsprzedaż owa jest atrakcyjna dla kupującego, a różnica w jakości dźwięku to wręcz przepaść w stosunku do tańszej serii, nie wiem czy Rafał735 ma jeszcze swoje stare magnaty, jeśli tak to proponuję się nimi zainteresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Quantum 605 juz poszly w piatek za 1300zł.

Co do Supreme to fakt sa tanie, ale i tez niczym nie porywaja. To poprostu tania konstrukcja. Basu niskiego to w nich raczej nie uswiadczysz idp. Grunt chociaz ze graja dosc rowno. Co do Soundfinderow to trudno dzis o kolumny, ktore zagraja gorzej od nich. Jak napisano wyzej szukaj uzywancyh Quantumow. Np 505 mozna dzis trafic w bardzo dobrej cenie.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kolega wspominał o wzmacniaczu Magnata zatem jeśli pozostali członkowie klubu pozwolą to chciałbym zgłosić swój akces członkowski;-)

Wzmacniacz lampowy Magnat RV-1 z przedwzmacniaczem phono na lampach.

Zdjęcia niestety z netu ale każdy wygląda tak samo.

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym pogrywa?? Jesli mozesz to prosimy o fotki (real).

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym pogrywa?? Jesli mozesz to prosimy o fotki (real).

Zdjęcia w takim razie zrobię i je zamieszczę, wkrótce;-)

Jeśli chodzi o konfigurację to Magnat RV-1 był kupiony z zamiarem budowania drugiego systemu, takiego łatwiejszego w eksploatacji, szybszego w odpaleniu ale też koniecznie lampowego. Grał trochę z gramofonem Thorens TD320 i wkładką Grado Gold, odtwarzaczem CD w konfiguracji transport i przetwornik, może z pozoru nic specjalnego ale tak jakoś u mnie od jakiegoś czasu jeśli CD to tylko na CDM-1 albo na CDM-1 mkII i TDA1541 bo wszystkie inne wyrzuciłem;-) tzn. sprzedałem czyli Arcam Delta 170 i Black Box na S1, pograł też parę dni z CD Brauna CD2/3, nawet tuner Optonica ST-3000 do niego podpiąłem na chwilę bo akurat taki był w domu ale radia nie słucham wcale.

Okablowanie różne, trochę Albedo, jakieś starsze Ixosy i Goertz na głośniki, zasilający porządny DIY na dobrych wtykach. Głośniki to były starsze Brauny, taki model L710 o tyle ciekawe, że są to głośniki skonstruowane swego czasu do wzmacniaczy lampowych Brauna. Mnie przekonały niesamowitą mikrodynamiką, fajnym "oddechem" i piękną barwą dzięki dwóm papierowym basom i dwóm miękkim kopułkom na średnich i wysokich a że kolumny były w stanie idealnym a zwłaszcza same głośniki a zwrotnice po wymianie kondensatorów na PP i nie musiałem daleko szukać to czemu nie;-) Koncepcja była taka żeby wydobyć ze wzmacniacza maksimum tego co daje lampa i spróbować stworzyć dosyć przyjemnie grający system bez specjalnego znęcania się nad sobą. Zobaczyć jak pogra i bawić się zmianami. Niestety pomieszczenie na ten system mi wcięło a sypialnia jest zbyt mała na ekscesy z takimi gabarytami i teraz wzmacniacz stoi ładnie zapakowany i niestety nie gra;-(.

Myślę o wpięciu go w główny system ale miejsca na kolejne głośniki już nie mam zatem pozostaje kwestia kiedyś poruszana na forum czyli podłączenia dwóch wzmacniaczy pod jedną parę głośników.

Edytowane przez bluesboss

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czym pogrywa?? Jesli mozesz to prosimy o fotki (real).

Jeśli chodzi o dźwięk to Magnat nie zdążył się niestety jeszcze wygrzać, lampy i transformatory potrzebują trochę czasu aby dojrzeć.

Wzmacniacz jest skonstruowany z użyciem tradycyjnych transformatorów, lampy mocy to 4xEL34, w przedwzmacniaczu 2xECC82 i 2xECC83 a w sekcji przedwzmacniacza gramofonowego 4xECC83, razem 12 lamp;-) Fabrycznie wyposażono go w lampy Electro-Harmonix, podobno szczególnie starannie selekcjonowane po wstępnym wygrzaniu. Nie zdążyłem mu tych lamp wymienić, nawet tak z ciekawości co i jak się zmieni. Pomyślałem, że można pograć nimi jakiś czas i dopiero wtedy się pobawić zmianami a jest co zmieniać więc zabawa może być przednia. Korciło mnie od początku żeby sprawdzić jak zareaguje choćby na komplet lamp mocy NOS RFT 4xEL34 ale jakoś tego nie zrobiłem.

Tak czy siak dźwięk może się podobać, zarówno z CD jak i z gramofonu. Jest to naturalnie kwestia konfiguracji sprzętu, kabli i pomieszczenia a także ucha i gustu słuchacza ale tak jak dla mnie to nie tylko nie miałem się do czego przyczepić ale wręcz dźwięk wzbudzał uśmiech. Sprawdziłem go na zróżnicowanym repertuarze jazzowym, pograłem trochę bluesa, zapuściłem mu Rammstein i wszelkie możliwe wokale jakie znalazłem u siebie i było naturalnie, z połyskiem i mocnym dołem. Nie wymiękł przy Rorym Gallagherze, nie popuścił basu i wokalu przy Patrici Barber i nawet polubił się z Frankiem i Rosemary;-)

Mam taką przypadłość, że zawsze porównuję np. jabłka z jabłkami a nie np. kawior z mielonką i biorę pod uwagę również klasę i cenę urządzenia. W kategoriach bezwzględnych jest to oczywiście tylko lub aż poziom naprawdę bardzo przyzwoitego HiFi natomiast w swojej lidze był dużo lepszy od paru zacnych i droższych wzmacniaczy, zarówno lampowych jak i tranzystorowych.

Dlatego trzymam go u siebie bo nie tylko gra dobrze i ma szanse po wymianie lamp zagrać jeszcze lepiej ale i wygląda fajnie, jak takie stare radyjko lampowe;-)

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za obsterna opinie. Znam brzmeinei i mozliwosc RV1. Jest to uniwersalny wzmak. Sluchalem go troche z Canton Reference 2.2 DC+ Cd T+A i gonil kolumny, az milo. Natomiast po podpieciu Klipschhornow powalil dynamika, rozmachem, otwartoscia, niesamowitym realizmem. Klipschorny to szafy stworzone do lampy z RV1 stworzyly synergie.

Edytowane przez kichanadeta

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za obsterna opinie...

Odniosłem właśnie takie wrażenie, że w moim przypadku najsłabszym punktem były z jednej strony sympatyczne i zacne ale jednak głośniki. Wzmacniacz bardzo dokładnie oddawał różnice brzmienia odtwarzaczy CD opartych na TDA1541A i np. Brauna CD 2/3 na BB, pokazywał też inne brzmienie w przypadku zmiany okablowania. Wydaje mi się, że w odpowiedniej konfiguracji i ewentualnie przy zmianie lamp - co jedynie mogę domniemywać ale wcale tak być nie musi - ten wzmacniacz jest w stanie pokazać znacznie więcej i zagrać znacznie lepiej. Zresztą przyznam, że w przypadku lamp ograniczyłbym się do tego co mam czyli np. do RFT EL34 - tutaj to naprawdę nie widzę specjalnie pola manewru - a jeśli chodzi o ECC83 i ECC82 to może RFT, Tungsram, Sylvania i Tesla czyli znów to co mam na półce. Synergia pomiędzy wzmacniaczem a kolumnami wydaje mi się w tym przypadku najbardziej decydująca. Nawet nie wiem czy Canton ze swoją bardzo ograniczoną efektywnością, przeważnie dosyć skomplikowaną zwrotnicą za to może w zależności od modelu w miarę równym przebiegiem impedancji byłby odpowiednim partnerem. Bardziej ciekawiłoby mnie brzmienie z Klipschem albo jak mi kolega sugerował z jakimiś starszymi Fischerami do lampy. Nie chciałbym się natomiast perwersyjnie znęcać nad sobą i próbować z kolei wysokoefektywnych kolumn, które ekscytują kolegów z klubu 300B;-) Trzeba by ten temat odpowiedniej aplikacji Magnata RV-1 kiedyś ugryźć i poćwiczyć.

Nie wiem skąd pojawił się u Magnata pomysł na taki wzmacniacz bo konstrukcja jest niesamowicie oryginalna, zarówno pod względem koncepcji plastycznej czyli ogólnie pojmowanego designu - przyznam, że lekko wymiękłem jak go pierwszy raz zobaczyłem na żywo, no po prostu takie cudowne retro w nowoczesnym wydaniu ;-) - jak i układu elektronicznego z przedwzmacniaczem gramofonowym lampowym i to na czterech podwójnych triodach ECC83. Używam na bieżąco analogu i było to dla mnie ważne, że mogłem kupić wzmacniacz lampowy zintegrowany kompatybilny z każdą konfiguracją systemu. Oczywiście istnieje ograniczenie w postaci wkładek MM ale myślę, że w tej klasie sprzętu dobrej klasy wkładka MM jest wystarczająca i każdemu życzę tylko takich ograniczeń.

Obecna wersja wzmacniacza lampowego Magnata RV-2 wygląda już tak jak zwykła chińska masówka i oczywiście nie ma żadnego lampowego przedwzmacniacza gramofonowego. Zatem RV-1 pozostaje miłym incydentem w dotychczasowej historii marki z buldogiem;-) Jeszcze kilka lat temu gdyby ktoś mi zasugerował, że będę miał wzmacniacz Magnata i to lampowy to bym się naprawdę mocno i długo śmiał.

Jeno wyjmij mi z tych oczu szkło bolesne - obraz dni, które czaszki białe toczy przez płonące łąki krwi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Magnat rośnie w siłę. W takim razie i ja się dopisuję do klubu.

Gram na Quantum 605 i starych Denonach. W przyszłości planuję zbudować na bazie 6xx zestaw 5.1, bądź wymienić je na coś z wyższej półki (najlepiej jeszcze mocniejszego).

Mario 1969, koniecznie daj zdjęcia. Te 709 to potwory! Sam miałem ochotę takie nabyć ale nie pozwalało mi na to malutkie pomieszczenie (18m) oraz opinie, że 7xx grają porównywalnie z serią 6xx. Z drugiej strony te dwie 20stki... to musi strasznie kopać :)

Edytowane przez Damianus_NT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle życzenia fotki. Porównanie AE III. Do Damianusa - jeśli wychodzi, że średnio-tonowy to 17cm to nisko-tonowe mają po 22cm(Kosz). Grają tak jak zrealizowano nagranie. Schodzą niżej basem, niż sub JBL E-150, którego z tego właśnie powodu się musiałem pozbyć. Metraż ok 26 m.

post-20754-026563300 1286808378_thumb.jpg

Edytowane przez mario1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak siorbnę % to akustyka jest idealna . W KD jest wystarczająco ( dla mnie idealnie). Ja raczej nie audiofil muzyka to tylko 10%. Nie jestem wymagający, ważne że nie dudni jak w studni. Do Rafała- tak 511 za 120 zł była krótka historia z 716. jak znajdę poniżej 600 to wezmę Skok jakościowy nie warty był dopłacania 900zł. Jeżeli nie znajdę za 600 zł to za 300 będę szukał 613. Pozdrawiam Mariusz

Edytowane przez mario1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednak nie udalo mi sie zalatwic tego glosnika za 49euro! Zostala opcja z elco exim za 520zł. Chyba narazie se odpuszcze taki wydatek.

Za to dowiedzialem sie jedna ciekawa rzecz. Podobno na takie wgniecione kopulki nakleja sie nowe. Czyli wciska sie ja do konca, a na wierzch wkleja nową. Nie wiem czy to prawda...

Mial ktos z tym stycznosc?

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich klubowiczow.Prosze o opinie na temat magnata vc1 http://www.megamedia.pl/amplituner-stereo-magnat-vc-1.php?cnv=97bc9f-8ce78398ce&utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-11&utm_content=58141 Mam zamiar zakupic taki kombajn i tym samym stac sie klubowiczem Magnata.Pozdro.

Edytowane przez djpeps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Rafał! Kopę lat :)

 

Ja za jakiś czas planuję wymienić kolumny i chyba zostanę przy Magnatach. Z braku czasu przegapiłem moment, w którym wycofywali 705 z rynku i można je było kupić za około 3 tys... W jednym wątku przeczytałem Twój wpis, że można kupić Magnaty 1005 już za 4500 zł - ale gdzie tak tanio? ;-) Chyba z prywatnego importu bez gwarancji?

 

Swoją drogą zastanawiam się, jak będą grały nowe serie: 650, która miała swoją premierę i następca serii 700... Może warto się wstrzymać z zakupem do momentu, jak na rynku będzie dostępna całą gama. Z uwagi na zmienioną obudowę seria 650 prezentuje się znaczenie lepiej niż 600. Ciekawe co dalej..?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No siema.

Mi sie zdaje ze ta seria 650 to nastepca 600. Zapewne niedlugo 600 zniknie z oferty. Miedzy 650, a 1000 jest duza luka cenowa wiec pewnie czyms ja zapchaja. Trzeba czekac.

 

 

Swoją drogą zastanawiam się, jak będą grały nowe serie: 650,

No tez sie zastanawialem nad tym. Ciekawe jak spisuje sie ta nowa kopulka.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, Magnat jak wielu producentów wprowadza nowe serie, więc pewnie i 700 zastąpią. Ciekawe kiedy - ma ktoś jakieś informacje?

Quantumy 705 grały bajecznie, więc po następcach spodziewam się co najmniej tego, że nie będą gorsze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.