Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i zaczynam przygodę ze stereo, w związku z tym wszedłem w posiadanie wypatrzonego przeze mnie ampli tunera Magnat MR 780. Chciałbym się was doradzić czy połączenie go z kolumnami klipsch rp280 będzie dobrym rozwiązaniem, te kolumny miałem okazję słuchać i uważam, że grają dość ostro, wysokie tony są mocne i zastanawia mnie czy zakupiony przeze mnie Magnat z uwagi na swój charakter o którym jak na razie tylko czytałem, złagodzi trochę dźwięk i sprawi, ze wysokie tony nie będą aż tak wyraźne, pokój w którym będzie ustawiony sprzęt ma powierzchnię trochę ponad 28m i jest praktycznie kwadratowy, kolumny będą odsunięte od ściany ok. 25cm i ustawione w rogach. Słucham praktycznie każdego rodzaju muzyki choć wole i preferuję taką z lat 90, pod ampli tuner będzie podłączony również dekoder telewizyjny po optyku. Zastanawiam się nad tymi kolumnami ze względu na obecną cenę gdyż obecnie można nowe sztuki nabyć poniżej 1700zł. ich wygląd też jest na plus. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też dołączam do klubu z Magnat Quantum 1005. Świetne kolumny, w połączeniu z piecem Pioneer a-70da nie koniecznie cieszą ucho przy słuchaniu wpółczesnego rapu okraszonego często nisko schodzącym basem, ale do słuchania jazzu,bluesa czy klasyki nadają się jak mało które kolumny, krystaliczność przekazu połączona ze szkołą Pioneera który stawia na górne pasma naprawdę potrafi zadziwić i uszczęśliwić wymagające ucho :D Nie wiem jak Pioneer to zrobił, ale przy relatywnie średniej mocy na kanał (90W) nie jestem w stanie odkręcić potencjometra na więcej niż 1/2, chałupa się rozsypuje :D BTW...... szukam do 1005 maskownic bo mały psotnik szykuje się do wyjścia na ten piękny świat, ktoś coś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2018 o 20:36, Dj Chris napisał:

Dobry wieczór,

dorzucam na forum nowe zabawki

post-66969-0-21283100-1517081865_thumb.jpg

Cześć, jak grały? Nic nie pisałeś. Jak w porównaniu do 1009 S? Miałeś takie? Ja mam 605 i czas na zmianę. Chciałem zaszaleć i kupić na dekadę kolumny. Jaki był powód sprzedaży? Komplet to aktualnie 15 tys więc nie chciałbym wtopić ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chodzi Ci o Magnat Signature 1109 ? Magnat Quantum Signature ?

Magnat Quantum 1009 S to naprawde dobrs kolumny. Mialem okazje wszystkie wytestowac.Jakiej muzy sluchasz,bo to wazne.

Magnat Quantum Signature byly jednak z tych trzech modeli najlepsze.Zmiana 605 na 1009s na pewno da Ci satysfakcje :-))

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślałem, że jak za 1009S mam dać kupę pieniędzy czy za 1109 to wolę dołożyć do  Quantum Signature, trzy basowe głośniki, na moje 35m2 salon myślę, że do 20tys nic lepszego nie wyrwę.

Filmy, mam projektor 150 cali na ścianę rzucone, ma być syto, Incepcja, Interstellar, Terminator, Prometeusz, Włądca Pierścieni i te typy, horrory też. Z muzyki to żona youtube/eska, ja natomiast jak jestem sam to rap, Słoń "Smog" itd, zdarzy mi się też zapodać takie pierdoły i lubię na maxa to puścić:

https://www.youtube.com/watch?v=u_oqWlKzV1Y

https://www.youtube.com/watch?v=oN2Xs-MvxLw

https://www.youtube.com/watch?v=Xij2MJZUViI

https://www.youtube.com/watch?v=iRA82xLsb_w

Tylko wiadomo, to nie taka jakość jakby się chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem kilka lat na 1005 quantum z monoblokami Musa bea 400.

W swojej cenie raczej mało mają konkurentów, bas wzorcowy, mogą grać ciepło lub mogą latać zyletki, kwestia systemu, mega przezroczyste paczki. 

Super jakość wykonania, miałem piano black, kiedyś przewróciłem kolumne, uderzyła w ścianę, byłem w szoku, że nie było żadnego śladu uderzenia, tylko kamień który mam na ścianach się wykruszyl :)) 

Słuchałem tej najnowszej serii, już tak nie grają. 

Edytowane przez piotr112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 09:04, kp43h8 napisał:

No myślałem, że jak za 1009S mam dać kupę pieniędzy czy za 1109 to wolę dołożyć do  Quantum Signature, trzy basowe głośniki, na moje 35m2 salon myślę, że do 20tys nic lepszego nie wyrwę.

Filmy, mam projektor 150 cali na ścianę rzucone, ma być syto, Incepcja, Interstellar, Terminator, Prometeusz, Włądca Pierścieni i te typy, horrory też. Z muzyki to żona youtube/eska, ja natomiast jak jestem sam to rap, Słoń "Smog" itd, zdarzy mi się też zapodać takie pierdoły i lubię na maxa to puścić:

https://www.youtube.com/watch?v=u_oqWlKzV1Y

https://www.youtube.com/watch?v=oN2Xs-MvxLw

https://www.youtube.com/watch?v=Xij2MJZUViI

https://www.youtube.com/watch?v=iRA82xLsb_w

Tylko wiadomo, to nie taka jakość jakby się chciało.

Witam,

ja osobiscie slucham elektroniki ale z synem testowalem Quantum Signature na rapie i bylo darmowe masowanie brzucha;-)))

Schodza naprawde nisko, gora i srednie jak nalezy,bardzo dobre kolumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmacniacz do nich stosowałeś?

Patrząc na to, że masz po 2 komplety kolumn pomyślałem sobie... a może by za te pieniądze kupić 6 kompletów Magnata 605 + wzmacniacze... co by zrobiło większy zamęt? Jestem też na drugim forum audio i tak się śmieję, może zakupić po prostu sprzęt estradowy ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie, czy ktoś porównywał brzmienie magnat quantum 653 z magnat quantum 723? Zastanawiam się nad zmianą na 723, bo jest w nich inny, ciekawie wyglądający wysokotonowiec, niskotonowy chyba w 653 i 723 raczej jest ten sam.  U mnie 653 grają z yamahą RX 797.

W załączeniu fotka wysokotonowego z 723

2017-6-Magnat_Quantum-Tweeter_Frontplatte.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2019 o 21:10, kp43h8 napisał:

Jaki wzmacniacz do nich stosowałeś?

Patrząc na to, że masz po 2 komplety kolumn pomyślałem sobie... a może by za te pieniądze kupić 6 kompletów Magnata 605 + wzmacniacze... co by zrobiło większy zamęt? Jestem też na drugim forum audio i tak się śmieję, może zakupić po prostu sprzęt estradowy ^_^

Witam,

Magnat RV 3,Onkyo 9070,Yamaha AVENTAGE RX-A3030,Denon AVC-A 1 XVA,Rotel RSX-1560 i pare innych ;-)))

Jesli mozna zapytac to za ile te Magnat Quantum Signature  mozesz wyrwac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dj Chris napisał:

Witam,

Magnat RV 3,Onkyo 9070,Yamaha AVENTAGE RX-A3030,Denon AVC-A 1 XVA,Rotel RSX-1560 i pare innych ;-)))

Jesli mozna zapytac to za ile te Magnat Quantum Signature  mozesz wyrwac???

To konkretne sprzęty, cenę mam 7000 za sztukę jakoś jednak właśnie się dowiedziałem, że żona w ciąży i sprzedaję mieszkanie po czym szukam większego więc gdzieś do maja temat wstrzymany. Będę obserwować rynek do tego czasu i zamierzam te Signature zakupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.01.2019 o 00:01, tommi2012full napisał:

Witam czy ktos z Szanownych kolegow mial stycznosc z modelem 805? Jesli tak to prosze kilka słow odnosnie  charakteru brzmienia:)Pozdr serd:)

Witam,

jak mozesz je w dogodnej cenie zakupic to polecam.Mialem je pare lat temu i graly bardzo ladnie,bardzo czysto i basu tez nie brakowalo.Harman Kardon HK 990 i Magnat Quantum 805 na bi wiringu graly wysmienicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.