Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.01.2019 o 11:05, Mardyn napisał:

Ok dzięki za podpowiedź będę się rozglądał. A  jeszcze pytanie o kabelki jakich używałeś przy 605?

Ja kupiłem procab ls250 i wydałem 300zł, powiem Ci, że nie widziałem różnicy pomiędzy sklepowymi za 1zł za m..... a gram na Onkyo 8850, teraz Denon AVR 1905. Według mnie podobnie na obydwu sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,  temat wałkowany i kablach na wszelakich forach, gdzie niegdzie jest już uważany za prowokację,  jakby komuś chciało się poczytać,  to by wiedział, ale po co czytać?  Czytanie mózg uszkadza, lepiej palnąć i czekać na manne,  kabel z miedzi OFC i tyle,nawet między dziadowskim kablem słychać  różnice tylko jak się mocno bardzo mocno wsłuchać, sa  to różnice  na przedziale percepcji,ale mam pomysł, może jak ktoś znów tak zapyta,to piszmy mu- 300zł to za mało, kiepsko będzie grał, minimum od tysiąca w górę :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Jestem po odsłuchu Quantum 675. Kiedyś model 605 gral w swojej cenie na prawdę dobrze, ale to co prezentuje 675 to jakis zart. Nie wiem czy Magnat spadł na jakości czy co, ale w tej cenie to jest jakiś żart. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2019 o 23:39, Mardyn napisał:

Witam

Ma ktoś jeszcze 605? Jeżeli tak to mam pytanko. Jakiego wzmaka szukać do tych kolumn. Narazie sprawdziłem hk980 ale słabo. I pytanie odnośnie zworek na kolumnach zostawić czy wypisać. Jest jakaś różnica w przypadku tych kolumn

 

najlepiej je sprzedac, no chyba ze zalezy Ci na wygladzie , to moze byc ciezko w tek kwocie, ale dzwiekowo mozna duzo lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość

(Konto usunięte)
W dniu 8.02.2019 o 22:58, rafal735r napisał:

Panowie. Jestem po odsłuchu Quantum 675. Kiedyś model 605 gral w swojej cenie na prawdę dobrze, ale to co prezentuje 675 to jakis zart. Nie wiem czy Magnat spadł na jakości czy co, ale w tej cenie to jest jakiś żart. 

A co Ci się nie podobało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Witam, czy jest ktoś kto poda szczerze różnicę na korzyść lub niekorzyść między magnat rv3 i rv 4? Z tego co czytam to niby starszy rv3  jest lepszy od rv4 - dziękuję i pozdrawiam ? aha i przy okazji jak brzmią?  Sa detaliczne czy ocieplone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem RV4 prawie półtora roku. Bardzo fajne granie, dość rozdzielcze z lekkim ciepłym zabarwieniem, ale tak naprawdę minimalnym.

Zaletą RV4 jest duża moc i olbrzymia ilość złącz +Bluetooth. Wg mnie wizualnie majstersztyk, ale o gustach się nie dyskutuje. RV3 nie słuchałem, ale nie ma BT. Za to jest trochę mocniejszy i ma podwójne gniazda głośnikowe jeśli komuś potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.04.2019 o 08:31, Sonic990 napisał:

https://www.olx.pl/oferta/magnat-quantum-1003s-nowa-cena-CID99-IDz2oyY.html

 

jakby ktoś szukał magnaciątka to 1003S są na sprzedaż ?

robie promocje dla użytkowników audiostereo, 2600zł ?

do piatku ?

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie... 

Czy ktoś miał możliwość odsłuchu tych monitorów: https://www.q21.pl/magnat-signature-503-mocca.html

Cena wydaje się atrakcyjna, miałyby grać w pokoju 16 metrowym z music hall a 35.2

Proszę o radę. 

 

Edytowane przez jacekp46
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć ludziska!

Napiszcie mi proszę, jak wygląda sprawa stereofonii w Magnatach? Szukam kolumn szybkich, przestrzennych i rozdzielczyc, byc może większych monitorów, być może małych podłogówek, możecie polecić mi najlepsze kolumny Magnata z tymi cechami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 6 miesięcy temu...

Rv4 wlasnie nabylem. Fajny wzmak, cena nie jest zaporowa, pokonal denka 2020, ktorego milem jakies 4lata. Rv3 jest mocnieszy, ale rv4 bardziej uniwersalny i do Heco raczej nic lepszego nie trzeba ?

 

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Chciałem podłączyć się pod wątek sprzętu Magnata i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami ?

Nie wiem czy ktoś z tu obecnych posiada sprzęt MR780 lub MMS730 ale korzystając z przedświątecznych promocji nabyłem właśnie taki zestaw.

Skuszony różnymi opiniami o wzmacniaczach lampowych czy hybrydowych zawsze marzyłem by spróbować tego doznania osobiście.

Jako, że wcześniej profanowałem trochę odsłuch muzyki na starym 5 kanałowym Technics'ie uznałem, że nadszedł ten czas.

Choć Technics zbiera bardzo kontrowersyjne recenzje, to jednak nie można mu było odmówić piękna konstrukcji jako takiej.

Aluminium, ciężkie pokrętła, wszystko super spasowane i nawet po 20 latach grające bez zająknięcia.

Ale do rzeczy. Szukając doznań dźwiękowych nie chciałem rezygnować z pięknej prezencji sprzętu i tu trafiłem na recenzje Magnata MR780.

Szczotkowane aluminium, metalowe pokrętła, nienaganny wygląd, wszystko brzmiało bardzo do rzeczy.

Oczywiście zdjęcia zdawały się to potwierdzać więc kupiłem wyżej wymienione (niestety online).

 

Magnat MMS730 miał zastąpić niewysłużony jeszcze Bluetooth receiver BluDento BLT-HD (aptX-HD), no ale w końcu zamiana uzasadniona bo sprzęt Magnata to pełnoprawny odtwarzacz sieciowy.

Magnat MR780 miał zastąpić Technics SA-DA10.

 

Po wyciągnięciu z kartonu, pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.

Drugie i trzecie już niekoniecznie ?

Podczas szczegółowych oględzin odkryłem, że jakość wykonania została zaprzepaszczona przez jeden detal a mianowicie mikroprzełączniki na obydwu sprzętach.

Są po prostu krzywo wlutowane co bardzo psuje dobre wrażenie wizualne.

image.png.fc6f8b71c0d1591b42600f69b3f4fbeb.png

Kolejna sprawa to fakt, że MR 780 dotarł do mnie uszkodzony.

Lewy kanał szumi i gra bardzo cicho, co wskazuje na uszkodzenie lampy niestety.

Tu rodzi się pytanie, czy życzliwy kurier delikatnie przewoził czy daje znać o sobie jakość wykonania.

 

Co do samego odtwarzacza sieciowego, to gra, ba gra lepiej od wspomnianego BluDento BLT-HD, może to zasługa przetwornika cyfrowo-analogowego Wolfson (WM8740), ale jest dobrze.

Wzmacniacz dziś pojechał na reklamację bo sklep ma dziwną procedurę jej procesowania, ale mam nadzieję, że finał będzie pomyślny.

 

Napiszcie proszę czy macie coś z tych Magnatów i jak Wy to odbieracie.

Ja osobiście liczyłem na niemiecką precyzję ale się przeliczyłem, ale ostateczny werdykt wydam po odsłuchu tej hybrydy.

Żałuję jednak, że uległem fotografiom z reklam (czasem pewnie mocno retuszowanym bądź nawet renderowanym), ale były też opinie na YT, bardzo pochlebne więc sam nie wiem co ostatecznie myśleć.

 

Pozdrawiam serdecznie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 22.12.2020 o 20:24, luke200 napisał:

Napiszcie proszę czy macie coś z tych Magnatów i jak Wy to odbieracie.

Od dobrych kilku lat używam kombajnu MC1 (kombajn = hybrydowy SACD-amplituner z przedwzmacniaczem gramofonowym) - i jestem bardzo zadowolony. Na mikroprzełączniki i przyciski nie mogę narzekać - wyglądają i działają sprawnie. Uwagi mam/miałem do:

  • pilota - dostałem "klejący" (albo był czymś takim dziwnym pokryty), ale dostawca wymienił bez problemów na nowy, aluminiowy
  • potencjometry - tak naprawdę ich nie używam, bo nawet po serwisie gwarancyjnym zaczęły po pewnym czasie szaleć - ustawienie głośności czy źródła było wręcz niemożliwe - więc używam pilota
  • SACD - część super-audio wpadła przypadkiem, nie zależało mi na niej, nawet kupiłem ze dwie-trzy płyty, ale jak je ostatnio próbowałem słuchać - już nie czytał warstwy SA

Z wejścia gramofonowego jestem zadowolony, lampę przedwzmacniacza raz wymieniłem (to było pierwsze moje takie doświadczenie - było ekstra!), zwykłe kompakty czyta bezproblemowo.

Większość czasu MC1 napędzał CambridgeAudio Aero6, ostatnio przesiadłem się na Aeromax6 - cały czas daje radę, ale myślę, że dla tych kolumn można by już coś bardziej wyrafinowanego znaleźć... RV3/4? MA1000? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich

MR 780 zakupiłem na necie jako że po jakimś zwrocie 2250 zeta ze sklepu. Kilka godzin grania zanim sie lekko dotarł i przestał grać przeraźliwie na moich 505 kach. Jednak dziwenie było z siłą głosu, bo od -99 do -30 praktycznie cisza, dopiero od tej wartości zaczynało coś grać a skala do +6 lub 9. Na szybce która osłaniała lampy była na takim centymetrowym kawałku mgiełka , jakby ktoś w tym grzebał... ubrudził, nie wiem. co do brzmienia to było dobrze myślę , że 505 ki go ograniczały, ale kontrola basu niesamowita, reszta też dobra, dużo regulacji (jest MID)o dużym skoku, generalnie dobry wzmacniacz, ale z racji tego wg. mnie dziwnego dozowania głośności odesłałem go po miesiącu. Pojawił się MA 900 może ktoś go ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Od kilku dni mam na odsłuchu u siebie Magnata MR 780 jeżeli chodzi o brzmienie to moim zdaniem bardzo przyjemne  ciepłe i barwne brzmienie które może się podobać. Jeżeli chodzi o sprawy techniczne może irytować brumienie transformatora które jest słyszalne w moim egzemplarzu dlatego mam pytanie do użytkowników mr 780 czy u Was też słychać trafo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.