Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 27.02.2021 o 12:40, Marianus napisał:

Witam. Od kilku dni mam na odsłuchu u siebie Magnata MR 780 jeżeli chodzi o brzmienie to moim zdaniem bardzo przyjemne  ciepłe i barwne brzmienie które może się podobać. Jeżeli chodzi o sprawy techniczne może irytować brumienie transformatora które jest słyszalne w moim egzemplarzu dlatego mam pytanie do użytkowników mr 780 czy u Was też słychać trafo? 

U mnie nic nie brumi 😉 co do brzmienia zgadzam się ale warto wymienić lampy. Słuchałem na nosach mullarda i jest spora różnica.

W dniu 16.11.2021 o 01:46, Tweeter2016 napisał:

Coś klub Magnata powoli ...zdycha 🙂 Jest tu ktoś?

I już nie zdycha 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam 🙂

Posiadam Magnaty quantum 723, i niestety dziś w obu kolumnach spaliły mi się najprawdopodobniej cewki w głośnikach.

Wykręciłem z obu kolumn oba głośniki, na każdym z nich jest naklejka znamionowa z opisem MW 170 S-AL 486D, Art nr 315 760. Szukałem używek ale na portalach i w googlach dosłownie zero wyników. Ktoś jest w stanie podać producenta i model tych głośników ew. jakiś adekwatny zamiennik?? Z góry dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Martius_28 napisał:

Witam 🙂

Posiadam Magnaty quantum 723, i niestety dziś w obu kolumnach spaliły mi się najprawdopodobniej cewki w głośnikach.

Wykręciłem z obu kolumn oba głośniki, na każdym z nich jest naklejka znamionowa z opisem MW 170 S-AL 486D, Art nr 315 760. Szukałem używek ale na portalach i w googlach dosłownie zero wyników. Ktoś jest w stanie podać producenta i model tych głośników ew. jakiś adekwatny zamiennik?? Z góry dzięki i pozdrawiam

Napisz do Elco Exim. 

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jest rzeczywiści punktowy. Do rocka i jazzu bardzo dobry. Gorzej w muzyce elektronicznej ale daje radę. Może nie schodzi nisko ale przy utworach do wypróbowania subwoofera mnie zdziwił. Nie są natarczywe. Zrównoważone. Zobaczymy za jakieś 2-3 tygodnie. Na tą chwilę jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam miłośników Magnata. Myśle ze to jedno z najodpowiedniejszych miejsc dlatego chciałem spytać o kolumny magnat Quantum 805 i 807. Czy macie jakieś doświadczenia z tymi kolumnami ? Może macie jakieś porównanie tych modeli ? Za każda informacje , doświadczenie będę bardzo wdzięczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Magnat Transpuls 1500 teraz dostępne w dwóch opcjach kolorystycznych:
Dark Wood
Walnut.

Magnat Transpuls 1500 to kolumny zbudowane z klasycznych elementów, ale opracowane przy użyciu nowoczesnych narzędzi programistycznych, takich jak laserowy system pomiarowy Klippel. W głośniku niskotonowym zastosowano najwyższej klasy przetwornik niskotonowy 38 cm / 15 cali. Ale nie tylko średnica głośnika niskotonowego decyduje o sile basu i dynamice; dla doskonałego funkcjonowania, wewnętrzna objętość również musi być precyzyjnie zdefiniowana. Idealnym uzupełnieniem potężnego głośnika niskotonowego jest 6.5" przetwornik średniotonowy oraz 1" tuba.

Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na odsłuchy kolumn do salonu stacjonarnego Q21.

magnat_transpuls_1500.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Posiadam na odsłuchach Magnata mr780 jednak mam problem połączenia go z laptopem przy pomocy USB. Komp niby widzi wzmacniacz ale jest wykrzyknik i nie mogę w żaden sposób go skonfigurować. Laptop posiada Windowsa 8.1 tak samo jest na bt. Niby sparowany, połączony na Windowsie, ale na wzmacniaczu tylko widnieje fraza bluetooth pairing i nic dalej się nie dzieje, muzyka nie płynie przez wzmacniacz.

Aktualnie mam podłączonego dac'a Cambridge dac magic 100 i z dac'a do auxa we wzmacniacz i dopiero gra. Chciał bym pominąć zewnętrzne dac, bo po co skoro jest wbudowany we wzmacniaczu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Windowsie w ustawnieach karty dzwiekowej pewnie trzeba cos zmienic na wyjsciu. 

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, jednak dziwi mnie ze DacMagic śmiga na USB a z magnatem mam problem, że strony producenta nie ma żadnych dodatkowych sterowników czy tym podobnego oprogramowania, jest tylko aktualizacja oprogramowania samego wzmacniacza. Tak że dalej pod tym względem jestem w kropce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Kupilem taki wynalazek MA 900 do podstawkowych kolumienek, ktore beda sobie czasem plumkac w takim holu gdzie mozna usiąść i odpocząć. 

Pytanie odnosnie tych ECC81 lamp, czy ich wymiana na inne w ogole cos da ? w sesie czy bedzie jakas slyszalna roznica ? jezeli tak to jakie ? 

 

Dzieki

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 1.01.2023 o 23:40, hifibloke napisał:

Witam

Kupilem taki wynalazek MA 900 do podstawkowych kolumienek, ktore beda sobie czasem plumkac w takim holu gdzie mozna usiąść i odpocząć. 

Pytanie odnosnie tych ECC81 lamp, czy ich wymiana na inne w ogole cos da ? w sesie czy bedzie jakas slyszalna roznica ? jezeli tak to jakie ? 

 

Dzieki

Oczywiście, że będzie. Inaczej nikt by lamp nie wymieniał 😉 .
A jaka to już zależy od lamp które zaaplikujesz.
Są wątki o lampach i ich cechach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.