Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To co podaje producent nie zawsze jest miarodajne. To że schodzą do 19Hz nie znaczy wcale że da się to usłyszeć, zależy jak wielki spadek w stosunku do średniej skuteczności (chyba tak to się zwie) przyjęto przy testach. Znaczy to że kolumna może schodzić do 19Hz, ale będzie to na tyle ciche że będzie w zasadzie niesłyszalne. Przeważnie przyjmuje się spadek chyba około 3dB.

Mogłem poprzekręcać terminologię, ale ogólnie to chyba tak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem zakupu kolumn Magnat Supreme 1000.

Do tego wzmacniacz Onkyo TX-SR 308.

 

Witam

Skoro kupujesz amplituner, to zamiast tych Supreme 1000, kup podstawkowe np.Magnat Quantum 553 lub 603 które później dasz jako tylne surround.

Wiem co pisze bo słyszałem jedne, drugie i trzecie. Supreme 1000 są to bardzo ciemne kolumny tzn. średnicy i wysokich trzeba długo szukać i tylko pokrętło treble na maxa ratuje co nieco.

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Noszę się z zamiarem zakupu kolumn Magnat Supreme 1000.

Nie wzoruj sie danymi technicznymi. Jak zejda do 40Hz bedzie dobrze. Tak samo wylotami BR. W innych Magnatach jest po jednym, ale za to jest 2 razy wiekszy wiec daje to taki sam rezultat. Ogolnie mowiac Supreme 1000 to podstawowa seria wiec nie ma co u nich oczekiwac rewolucji. I nie zgodze sie tu ze stachukubik ze maja malo srednicy i wysokich. Fakt wysokie sa dosc stlumione, ale to raczej wina taniej i slabej wysokotonowki co jest usprawiedliwione cena, ale ogolnie rzecz biorac te kolumny o dziwo graja dosc rowno.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś ;)

 

Wczoraj dotarły do mnie kolumny (Magnat Supreme 1000) i Amplituner (Onkyo TX-SR 308).

Szukam basu a tu nic, podkręciłem na ustawieniach ampli i też cienko.

Ustawiłem oczywiście ampli w tryb stereo.

W instrukcji wyczytałem że trzeba podłączyć do wyjścia B głośniki i tu ciekawostka A ma zakręcane styki a B to zwykły zacisk.

I dalej cieniutko choć subiektywnie lepiej.

Czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną ?!?

Kolumny mają duże dwa niskotonowe głośniki i troszkę basu powinno z nich płynąć nawet na niskim poziomie głośności a tu lipa :(

Według specyfikacji mają pełny zakres przenoszenia dźwięku a nawet jeśli producent mija się z prawdą to przecież 50 Hz i wzwyż było by słychać.

 

Pozdrawiam :)

 

A zapomniałem jeszcze dopisać:

zgodnie z opisami szanownych kolegów średnicy i góry dużo i bogato.

Ale gdzie ten dół :)

 

Pozdrawiam raz jeszcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kolumny powinieneś podłączyć do gniazd A (jeśli to są główne kolumny).

2. Gdzieś w menu ampli może być opcja DOUBLE BASS (chociaż nie jestem pewny czy to nie tyczy się tylko subwoofera) - włącz, dodatkowo pobaw się regulacją barwy - podbij bas. W trybie direct basu będzie malutko.

Edytowane przez PorkOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kolumny powinieneś podłączyć do gniazd A (jeśli to są główne kolumny).

2. Gdzieś w menu ampli może być opcja DOUBLE BASS (chociaż nie jestem pewny czy to nie tyczy się tylko subwoofera) - włącz, dodatkowo pobaw się regulacją barwy - podbij bas. W trybie direct basu będzie malutko.

Basu dałem na max a w instrukcji wyczytałem że pod zaciski A daje się instalacje 2.1 (czyli chyba z subem), pod B 2.0 (czyli chyba czyste stereo).

W istocie basu przybyło po podłączeniu do zacisków B.

Opcji DOUBLE BASS nie znalazłem (jeszcze).

 

Z tych kolumn mozna wycisnac bas, ale trzeba podpiac jakis normalny wzmacniacz, a nie słabiuskie ampli 5.1

 

 

Zalezy na czym.

 

Wzmacniacz ma 135 W na jeden kanał.

Nawet jeśli jest to po 50 W na kolumnę to i tak sporo.

Puściłem na tym jeden z kawałków Dead Can Dance ociekający wręcz basem.

Ampli jest w trybie Stereo FM.

Wiem że trochę skrewiłem z wyborem ale przecież powinien napędzić te kolumny bez zadyszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,muzyki słucham różnej to co wpadnie mi w słuch,nie słucham techno już z tego mułu wyrosłem tego się słuchać nie da. Magnaty te słuchałem z moją sonatą:) płytę do odsłuchu miałem eminema recovery, utwory takie jak not afreid i no love zagrały z taką dynamiką i szczodrością,że nie wyobrażłem sobie tego że mój ampli może tak zagrać:)Monitory te są bardzo muskularne i potrafią zejść bardzo nisko tak jak podaje producent, może nie jest to aż 30hz na basie ale schodzą bardzo nisko.Już nie długo dodam fotki ze sprzętem:) a osoby zainteresowane tymi monitorami mogę Zaprosić do siebie na odsłuch:),jestem z Katowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu dałem na max a w instrukcji wyczytałem że pod zaciski A daje się instalacje 2.1 (czyli chyba z subem), pod B 2.0 (czyli chyba czyste stereo).

W istocie basu przybyło po podłączeniu do zacisków B.

Opcji DOUBLE BASS nie znalazłem (jeszcze).

 

 

 

Wzmacniacz ma 135 W na jeden kanał.

Nawet jeśli jest to po 50 W na kolumnę to i tak sporo.

Puściłem na tym jeden z kawałków Dead Can Dance ociekający wręcz basem.

Ampli jest w trybie Stereo FM.

Wiem że trochę skrewiłem z wyborem ale przecież powinien napędzić te kolumny bez zadyszki.

sporo mogła namieszać kalibracja amplitunera, ustawienia odległości kolumn i wzmocnienia indywidalne każdego kanału

zrób mały eksperyment

wejdź do setupu i ustaw identyczne odległości lewego i prawego kanału oraz identyczne wzmocnienie (w db), wyłącz też subwoofer w ustawieniach amplitunera

druga opcja to akustyka pomieszczenia - spróbuj przestawić nieco kolumny

jeśli to nic nie da to nic już nie zrobisz

może coś się poprawi, choć wydaje mi się że ten amplituner jest i tak zdecydowanie za słaby aby pokazać możliwości basowe takich kolumn, zresztą sama waga już o nim wiele mówi - tylko 8kg

Edytowane przez don111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, na czym wycisnąłeś z nich bas?

Mialem kiedys z Monitor 1000 Denona DRA-735R, teraz ma go kumpel z Minitor Supreme 800 i bas jest. Nie ma oczywiscie szalu jak to na kolumnch za kilka stow, ale bas napewno jest. Oczywiscie z pokretlami na 0 (bez wlaczania source direct), jak sie doda te 3db jest juz calkiem, calkiem.

 

Tzeba jeszcze tez poczekac az membrany sie rozruszaja (wygrzeja).

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet teoretycznie słabe kolumny potrafią zagrać ładnym basem jeśli je tylko dobrze ustawimy. Znajomy ma komputerowe grajki Microlab Solo 7c bardzo wychwalane za jakość dźwięku (w stosunku do śmiesznej ceny). Namówiłem go, aby przywiózł raz do mnie swój zestawik, by przekonać się ile można wycisnąć z taniego sprzętu w odpowiednich dla niego warunkach (u niego grało to fatalnie - mój pokój za to wydał mi się niemal idealny dla nich - dlaczego więc by nie spróbować?). W pierwszej chwili po zapuszczeniu muzyki kolega myślał, że to moje Magnaty grają :D Całe pasmo zagrało bardzo ładnie, a bas (skoro już o nim mowa) na prawdę robił wrażenie. Nawet Altusy 300 których słuchałem u kogoś nie rzucały tak mięsem (może poza stopą, która trzęsła pokojem). Oczywiście Magnaty grały mocniej, głośniej i schodziły niżej, ale kiedy wyłaczyłem source direct i skręciłem nieco bas na wzmacniaczu, 605 zagrały jedynie minimalnie inaczej niż tansze 5x Microlaby :)

Heh.. znajomy nagle przestał się nabijać z moich piramidek na ścianach (które niemal nic nie dają tak na prawdę) oraz z moich wywodów na temat tego jak ważna jest akustyka pomieszczenia :) Baa... sam zaczął latać z głośniczkami po chacie (ale o dziwo nawet się nie zbliżył do jakości i mocy jaką sprzęt zaprezentował u mnie). Niestety ma to swoje złe strony ;) Tak jak się wcześniej ziomek pukał w czoło jak mu tłumaczyłem, że jego sprzęt może zagrać porównywalnie z moim, tak teraz z kolei nie wierzy mi że Magnaty mogą zagrać znacznie lepiej w innych warunkach. Baaa... uważa, że niepotrzebnie przepłaciłem! <lol>.

W każdym bądź razie na prawdę warto eksperymentować i starać się wycisnąć tyle ile się da z własnego sprzętu, bo można się mile zaskoczyć (lub wręcz przeciwnie).

 

Mam nadzieję, że dygresja nie była zbyt duża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

 

Bass wrócił i to przez duże B ;)

Nie wiem czy to skutek wygrzania czy odkręcenia kurka z watami ale schodzi niziutko i ładnie brzmi.

Na niskich poziomach głośności chowa się za średnice i górę, ale od 1/3 skali wychodzi na powierzchnię.

Zdaje mnie się że to jednak wzmacniacz nie daje zbyt wiele prądu na dole pokrętła głośności.

Miałem okazję dziś posłuchać "troszkę" głośniej (sylwester) i od Bacha po Rammstein brzmi świetnie.

Reasumując chyba Onkyo zastąpi jakiś wzmacniacz stricte stereo a może szarpnę się na Lampowca.

 

Pozdrawiam i czystego odsłuchu w Nowym Roku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czytam forum od około 2 lat,ale dopiero teraz dołączyłem.Posiadam od prawie roku komplet 607 do tego sub jamo 300.Wszystko podłączone do onkyo 606,grają w 25m.Zastosowanie ps3 czyli gry i filmy,odrobine muzyki tylko elektroniczna.Amplituner daje radę,ale chciałbym posłuchać na wzmaku co te kolumny potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege z 607! Subik do tych kolumn to jest miazga... odkąd je mam to stoi bezczynnie ;)

Sam chętnie bym posłuchał tych kolumn na jakimś dobrym wzmaku żeby sprawdzić czy warto zbierać kase na coś z czystego stereo. Fakt, odsłuch przy zakupie miałem na stereo, ale to nie to samo co położyć 2 klocki obok siebie i na spokojnie sprawdzić co lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub został mi z pierwszego zestawu i czasami go włączam.Pytałeś o impedancje kolumn i ja w amplitunerze mam ustawione na 4 wcześniej było 6.Różnica to przy 6 bardziej się grzał.Robiłem mały test na watomierzu i przy 4 om pobiera z gniazdka 50w a gdy zrobie głośniej skacze do 55w i tyle.Inaczej jest przy 6 om bo od razu jest z 80w a gdy zrobie głośniej to 150w i więcej i grzeje się bardziej.Co mam o tym myśleć?Bo nie znam się za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe spostrzeżenia bodzio82. Sam nie wiem co o tym myśleć... może to oznaczać że przy 6 omowym ustawieniu część energii po prostu zamienia się w ciepło, znaczy się że chyba działa nieoptymalnie. Ciekawy jestem czy/jak to przekłada się na pasmo przenoszenia i skuteczność wzmacniacza/kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zamierzam jak najszybciej kupić quantumy 607 lub 657 - nie chciałbym wydawać więcej jeśli nie jest to potrzebne, więc proszę o info - czy duża jest różnica pomiędzy nimi. Słuchałem 657 i cantony 490.2 i wafle 10.7

Do mojej muzyki quantumy wypadły najlepiej. Pytam dlatego, że różnicy jest ok 400zł, a to już będzie zadatek na zmianę ampli na wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam jak najszybciej kupić quantumy 607 lub 657 - nie chciałbym wydawać więcej jeśli nie jest to potrzebne, więc proszę o info - czy duża jest różnica pomiędzy nimi. Słuchałem 657 i cantony 490.2 i wafle 10.7

Do mojej muzyki quantumy wypadły najlepiej. Pytam dlatego, że różnicy jest ok 400zł, a to już będzie zadatek na zmianę ampli na wzmacniacz.

 

Różnica między 607 i 657 jest 400zł? Które tańsze? Dlaczego Quantumy dla Ciebie grały najlepiej?

Edytowane przez PorkOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę rocka, rnb i hip hop, elektro, dance, trance i takie tam house'owe rytmiki i właśnie do wszystkiego mi pasowały. Czy uważacie coś innego? Pasują mi ceną tylko nie chciałbym dokładać 400zł bo muszę już na wzmacniacz zbierać (a własnie, co dobrze współpracuje z magnatem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.