Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Magnat quantum 1003S, rewelka kolumna, nie znalazłem nic w przedziale do 5tyś co zagrało tak dobrze. Jestem na maxa zadowolony z kolumn. Mam exposure 2010 ale idze na sprzedaż, taki primare i22 czy MFm3 jest o klase wyżej a cena podobna w używce.

 

Jaki wzmacniacz (+CD) polecilibyście do tych kolumn? Grać będzie to w 16m2 głównie rock/meta/koncerty/gitarka akustyczna itp.

obiektywnie o audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, czy 1005tki mają podobną sygnaturę dźwiękową do zestawów Zollera ? Szukam czegoś do salonu dedykowanego do kina, ale zajmującego nieco mniej miejsca i wyglądającego bardziej cywilizowanie.

Zasilanie byłyby z ampli Pioneera lub końcówki Cyrusa.

 

Czy te dwa woofery 17tki są w stanie sensownie odtworzyć ciężkiego rocka w salonie 30 m2 ???

Edytowane przez barni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1005 jest układem 2.5 drożnym. Dwie 17 przetwarzaja bas. Mam 805 opartą konstrukcyjnie o serię 1000 i Rammstein, Rage against the machine, Sepultura brzmią bardzo dobrze. Bas jest szybki, niemulący, potrafi nisko zejść. Stopa perkusji brzmi bardzo dobrze. W 1005 powinno być jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, czy 1005tki mają podobną sygnaturę dźwiękową do zestawów Zollera ? Szukam czegoś do salonu dedykowanego do kina, ale zajmującego nieco mniej miejsca i wyglądającego bardziej cywilizowanie.

Zasilanie byłyby z ampli Pioneera lub końcówki Cyrusa.

 

Czy te dwa woofery 17tki są w stanie sensownie odtworzyć ciężkiego rocka w salonie 30 m2 ???

Barni,

Podjedź do mnie to zobaczysz jak grają. Jestem przekonany, że mile Cię zaskoczą, 1005 wygryzły moje SF Extrema ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Panowie, nie wiem czy to dobre miejsce na poniższy temat, ale spróbuje zasięgnąć opinii osób mających bezpośrednią styczność z kolumnami Magnat.

 

A zatem: mój zestaw to pc, dac musical fidelity v90, denon pma720 ae, Magnaty Quantum 677, kable Melodika PR.

 

Słucham głównie metalu.

Problem polega na tym, że w niektórych kawałkach w wokalach słychać bardzo podbarwione, kłujące w uszy sybilanty (np. Saxon Princess of the night czy Down Stone the Crow).

 

Wzmacniacz gra z włączonym source direct. Podejrzewałem o generowanie tych sybilantów wzmacniacz właśnie, jednak podłączyłem inny (starego Pioneera) i problem nie ustąpił.

 

Czy to jest cecha tych kolumn, że generują czasem takie kłujące w uszy sybilanty, czy też może kwestia kiepskich nagrań lub innego urządzenia w zestawie (zwracam się z tym pytaniem szczególnie do byłych|obecnych posiadaczy Q677 lub 675)???

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winowajcą może być wszystko. Quantum 677 to dobre konstrukcje w swojej cenie, Nikt ci chyba nie pomoże, musisz sam poszukać rozwiązania. Jeżeli wzmacniacz sprawdzałeś, sprawdz jak zagra z innym DAC lub w ogole podłącz jakies CD, DVD, Ble-ray po analogu.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, prawdopodobną przyczyną powstania sybilantów był dac - ostatnio odmówił posłuszeństwa, na 100% padł w nim zasilacz, nie wiem co z resztą urządzenia - oddałem je na gwarancji, czekam na ekspertyzę.

 

Tak czy owak zauważyłem, że głośniki w kolumnach zaczęły od czasu do czasu szeleścić, sypać piaskiem. Np. w sytuacji gdy słychać dźwięk palącego się ognia lub ogniska. Czy to możliwe, aby dac popsuł kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Jak to jeszcze narozniki, to jeszcze pogorszy sprawe

Właśnie w narożniki chce je ulokować. Słyszałem że opinia, by nie dawać za blisko ściany głośników z tylnym wylotem jest mocno przesadzona - fala z otworu rozchodzi się bezkierunkowo.

Nie wiem jak to jest faktycznie bo nigdy nie miałem takich kolumn. Dotychczas używam Tonsila w obudowie zamkniętej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.