Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam sprzęt :

Pioneer A-50DA

Magnat 657

 

 

Wszystko podłączone markowymi kablami , próbowałem różnych ustawień kolumn . Dźwięk jest tragiczny totalny chaos , po prostu jeden dźwięk nakłada się na drugi i w dodatku jest charczący. Jedynie co mi przychodzi do głowy to że kolumny Magnat 657 nie nadają się pod wzmacniacz Pioneer A-50DA . Mam prośbę jeśli ktoś miał styczność z owym sprzętem i mógłby coś doradzić z góry wielkie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę przesadziłem . Po prostu dźwięk jest nieznośny , miałem kiedyś polarisy 200 i Denona a nie pamiętam modelu i tam każdy instrument miał swoje miejsce , źródło to Pioneer xdj r1 ale sprawdzałem też na innych.

 

kolumny połączone w Bi-wiring , muzykę puszczałem też przez kompa bezpośrednio podłączonego pod wzmacniacz pliki FLAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapisuję się do klubu z moimi pięknymi Magnatami Quantum 805 w kolorze piano white :-). Sprzęt obecnie zasilany z Marantza KI Pearl Lite a docelowo z Denona pma-1510ae (zawita pod koniec tygodnia) + cd Rotel 930ax. Na Denonie były dokonywane odsłuchy przed zakupem. W porównaniu do Marantza jest o wiele bardziej dynamiczny na basie. Wykonanie kolumn pierwsza klasa. Co do samego dźwięku..... Bass jest boski. Idealny sprzęt na dłuższe odsłuchy. Może lekko cofnięta średnica ale przynajmniej nie męczą. Czekam na docelowy wzmacniacz. Pozdrawiam

Edytowane przez michalgti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapisuję się do klubu z moimi pięknymi Magnatami Quantum 805 w kolorze piano white :-). Sprzęt obecnie zasilany z Marantza KI Pearl Lite a docelowo z Denona pma-1510ae (zawita pod koniec tygodnia) + cd Rotel 930ax. Na Denonie były dokonywane odsłuchy przed zakupem. W porównaniu do Marantza jest o wiele bardziej dynamiczny na basie. Wykonanie kolumn pierwsza klasa. Co do samego dźwięku..... Bass jest boski. Idealny sprzęt na dłuższe odsłuchy. Może lekko cofnięta średnica ale przynajmniej nie męczą. Czekam na docelowy wzmacniacz. Pozdrawiam

 

Hej

Wrzuć jakieś fotki systemu ustawienia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak , przeczytałem kilka artykułów o zakłóceniach elektrycznych magnetycznych oraz zakłóceniach dźwięku które powodują telewizory plazmowe nawet w spoczynku do kilku metrów . Rozdzieliłem kable tak że do listwy zasilającej Nr.1 podłączyłem tv plazma,x-box,blu-ray.A do listwy Nr.2 pioneer A-50DA ,XDJ-R1.Podczas słuchania muzyki listwa Nr.1 jest wyłączona i w końcu zestaw łącznie z magnatami 657 gra jak należy.Nie wiem na 100% co dokładnie był przyczyną ale owe rozwiązanie poskutkowało,bo wcześniej grało to jak tania wieża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy 1005tki mają podobną sygnaturę dźwiękową do zestawów Zollera ? Szukam czegoś do salonu dedykowanego do kina, ale zajmującego nieco mniej miejsca i wyglądającego bardziej cywilizowanie.

Zasilanie byłyby z ampli Pioneera lub końcówki Cyrusa.

 

Czy te dwa woofery 17tki są w stanie sensownie odtworzyć ciężkiego rocka w salonie 30 m2 ???

Bezkompromisowe. Bez dwòch zdan tak

 

Obecnie bratu zlozylem zestaw do kina na front 1009 jaka surand 1005 szukam jeszcze centralnego glosnika. Moze sie chce ktore pozbyc ? Potega to malo powiedziane

Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Co tu tak cicho? Dolaczam ze wzmakiem Magnat Ma 600 .... ma ktos jeszcze ten wynalazek??

 

Bardzo mnie kiedyś interesował ten model, ale nie miałem gdzie i jak go odsłuchać. Z czym u Ciebie gra, jakiej muzyki słuchasz, do czego możesz go porównać, no i oczywiście czy go polecasz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie gram z ipada po bluetooth pliki z nasa ....Napedza xaviany primissimy mk2, mialem je sprzedawac, zamieniac i sam nie wiem co jeszcze ale dobrze ze je zostawilem, bo dopiero tereaz pokazaly co potrafia.

Ogolnie muzyka wszelaka, za malo czasu aby wypowiedziec sie o wzmacniaczu. Potrzebuje kilku dni. Podepne maline jako transport i wtedy sie zobaczy. Ogolnie wzmacniacz jak na razie przypadl mi do gustu i to bardzo. Skala glosnosci 0-40. Przy 25 jest wystarczajaco, dalej na razie nie ma co podkrecac bo trzeba uciekac z pokoju ;))) Jedno jest na razie pewne ... jaka muze mu zapodam (czyt. jak dobrze nagrana jakosciowo) tak zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie gram z ipada po bluetooth pliki z nasa ....Napedza xaviany primissimy mk2, mialem je sprzedawac, zamieniac i sam nie wiem co jeszcze ale dobrze ze je zostawilem, bo dopiero tereaz pokazaly co potrafia.

Ogolnie muzyka wszelaka, za malo czasu aby wypowiedziec sie o wzmacniaczu. Potrzebuje kilku dni. Podepne maline jako transport i wtedy sie zobaczy. Ogolnie wzmacniacz jak na razie przypadl mi do gustu i to bardzo. Skala glosnosci 0-40. Przy 25 jest wystarczajaco, dalej na razie nie ma co podkrecac bo trzeba uciekac z pokoju ;))) Jedno jest na razie pewne ... jaka muze mu zapodam (czyt. jak dobrze nagrana jakosciowo) tak zagra.

Witam. Czy pisząc maline miałeś na myśli RasperyPi? Możesz coś więcej napisać o tym wynalazku? Szukam źródła i napotkałem się na kilka pochlebnym wpisów na temat tego ustrojstwa. Szukałem sam ale mi tylko jakieś płytki scalone wyszukuje...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, malina = raspberry pi.

Tu http://www.audiostereo.pl/raspberry-pi-malinka-z-daciem-hifi-swietny-odtwarzacz-sieciowy_121319.html masz obszerny temat dotyczacy taniego, malego, bezproblemowego transportu.

Co prawda jest niezly bajzel w nim ale da sie wyciagnac co najwazniejsze, jak bedziesz mial pytania to smialo wal w tamtym temacie, na pewno ktos pomoze.

Wielu ludzi uzywa maliny jako kompletny streamer z dac na pokladdzie, ja jednak go wole jako transport cyfrowy ....

Magnat 600 ma w sobie daca i to bardzo dobrego wiec malina posluzy mi jako transport (coax/spdif).

W weekend beda testy , wiece bede mogl conieco skrobnac wiecej na temat wzmacniacza, okiem "zwyklego Kowalskiego" ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.