Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  138 członków

Magnat Klub
IGNORED

Klub miłośników Magnat-a


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

No jestem dosc blisko Krakowa. Mam tylko 535km. :)

Tez na dluzej zostane przy 905, bo nie mam funduszy, ale jak sie cos znajdzie to zainteresuje sie 1005.

 

Nie jestem przekonany o wyzszosci serii 1000 nad 900.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany o wyzszosci serii 1000 nad 900.

No najpierw to bym sam posluchal, ale jak widac przedewszystkim 100x maja juz kopulke Magnata, a nie vify i inne wofery. W sumie wszystko jest inne. No i ten wyglad.

 

Napislem do tego sprzedawcy z allegro czy mi zalatwi woofer to 905. To napisal ze tak, teraz pytanie w jakiej cenie :D

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najpierw to bym sam posluchal, ale jak widac przedewszystkim 100x maja juz kopulke Magnata, a nie vify i inne wofery. W sumie wszystko jest inne. No i ten wyglad.

 

Napislem do tego sprzedawcy z allegro czy mi zalatwi woofer to 905. To napisal ze tak, teraz pytanie w jakiej cenie :D

Wygląd jest kapitalny faktycznie. Podczas odsłuchy wydawało się, że podają nieco więcej basu. Wysokie tony były raczej w stylu Vify XT nawet nie zwróciłem uwagi, że jest kopułka Magnata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem tu nowy. Proszę wybaczyć

Mam MAGNATY MSP 300, Problem w tym, że nawalone są tam głośniki wysokotonowe. Nie mogę normalnie posłuchać i ocenić.

Może ktoś pomoże mi w podjęciu decyzji, czy kolumny są tego warte aby się nimi zająć, wymienić same głośniki, popracować nad zwrotnicami, itd

W danych jest napisane, że bas jest od 32 h. Jestem ciekaw czy to prawda no i kwestia jeszcze jaki bas

Z góry dziękuję za odpowiedż.

woros

Edytowane przez woros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danymi technicznymi daj se spokoj. Z tego co wyszukalem byly to chyba jedne z wyzszych modeli wiec pewnie warte do odreanimowania, ale watpie bys cos zdzialal w tej kwestii, bo glosnika pewnie nie dostaniesz nigdzie.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich posiadaczy Magnatów!

Mam mały dylemat: chcę zakupić jakieś 2,5-3drożne kolumny, które zastąpią Eltaxy Liberty 5+ (wersja późniejsza). Waham się pomiędzy Magnatami Quantum 557 lub w podobnej cenie Quantum 655 (na 657 raczej środków nie starczy). Co sądzicie? Kupić 3-drożne 557 czy z wyższej serii 2,5 drożne 655?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam dylemat. Niemal na pewno kupię q 657. Ale mam dylemat co do zasilania tego sprzętu. Słuchałem go z Rotelem ra - ale nie pamiętam z którym modelem.Było bardzo dobrze, acz brakowało czasem lekkie luzu w muzyce ( takie były odczucia wyższej instancji ). Jednak brak innych zstrzeżeń. Jednak z racji ograniczenia budżetu nie wiem co kupić, aby go napędzić. Wyższa instancja mówi wyłącznie o nowym sprżecie. Myślałem o r-s700 oraz cd-300 od yamahy. Dla mnie główną muzą jest rock, więc takie połączenie może być niezłe. Dla kobiety już mniej, bo u niej bas powinien być lekko zluzowany i lekko wysuniętą średnicę. Do tego wskazany jest sprzęt z przedwzmacniaczem gramofonowym.

Druga opcja to magnat mc1. Wydaje się to ciekawe urządzenie, ale ciężko znaleźć je do odsłuchu.

Ktoś słuchał może tych połączeń. Albo poleci elektronikę do max 2300-2400. Nieprzekraczalna suma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja mam dylemat. Niemal na pewno kupię q 657. Ale mam dylemat co do zasilania tego sprzętu. Słuchałem go z Rotelem ra - ale nie pamiętam z którym modelem.Było bardzo dobrze, acz brakowało czasem lekkie luzu w muzyce ( takie były odczucia wyższej instancji ). Jednak brak innych zstrzeżeń. Jednak z racji ograniczenia budżetu nie wiem co kupić, aby go napędzić. Wyższa instancja mówi wyłącznie o nowym sprżecie. Myślałem o r-s700 oraz cd-300 od yamahy. Dla mnie główną muzą jest rock, więc takie połączenie może być niezłe. Dla kobiety już mniej, bo u niej bas powinien być lekko zluzowany i lekko wysuniętą średnicę. Do tego wskazany jest sprzęt z przedwzmacniaczem gramofonowym.

Druga opcja to magnat mc1. Wydaje się to ciekawe urządzenie, ale ciężko znaleźć je do odsłuchu.

Ktoś słuchał może tych połączeń. Albo poleci elektronikę do max 2300-2400. Nieprzekraczalna suma

Ja Kupiłem do swoich Magnatów Nada 352 i jest fajnie cd na razie Sony Serii Q. Słuchałem z totelkiem O2 ale brakowało wypełnienia, w każdym razie gorzej niż z Nadem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

607 są tańsze bo się już kończą, a 657 są teraz nowsze.

Dla rocka cantony były najlepsze, ale duzo słuchamy rnb i trance (dance srance :-)) a tutaj bas cantonów był płytki - dla mnie za słaby

 

Jestem posiadaczem Q657 od tygodna .Podpiołem je do Denona 1911.Graja na razie na "Kablu do żelazka" .Szukam do nich odpwiedniego kabla .Pierwsza próba zakończyła sie fiaskiem jak dla mnie ale dla ciebie mogło by być ciekawie .Kupiłem kanel 4mm^2 fimy nie wymienię (za reklame mi nikt nie płaci)bas był super w porównaniu z tym czymś na czy teraz sa podpięte.Stopa. bębny ,werbel klasa tlaeze troszke słabiej .scena glaboka chociaz wokal lekko cofniety.do techno hip hop jak znalazl.

Jeśli ktoś ma pomysła na dobry kabel to chetnie posłucham .Jak dla mnie to te kolumny są bardzo czyule na kable. Naprawde potafia ładnie zagrać .Przed zakupem słuchaem Dali concept 6, JBl studio 180. JBl es80 ,"wafle 10.7" i klipsch RF52 vII te ostanie były najlepsze ale wybralem nieco tańsze Magnaty i nie żałuje .Pokój ma prawie 24m + trochę przestrzeni w otwarej kuchni naprawdę jest miodzio.Muza od Sade przez Satrianiego po strasza Metalica we wszystkimdają radę.

 

Pozdrawiam

Jestem dopiero od dzisaij na forum więc penie mi sie zbierze.

 

607 są tańsze bo się już kończą, a 657 są teraz nowsze.

Dla rocka cantony były najlepsze, ale duzo słuchamy rnb i trance (dance srance :-)) a tutaj bas cantonów był płytki - dla mnie za słaby

Kupiłem 657 i nie żałuje .konkurowały zJBL 180 i es80 .Dali concept 6 i wafle 10.7 .

 

Czy jest sens kupować Magnaty (657, 653, 63) gdy będą stały blisko ściany? Czy tylny bass-reflex i bliskość ściany to mądra decyzja? Podłogowe stałyby około 20cm od ściany, lekko skręcone w stronę środka pomieszczenia. Podstawkowe mogę odsunąć na około 40 cm. Centralny to już praktycznie stykałby się ze ścianą. Czy to nie sprawi, że dźwięk będzie fatalny?

Instrukcja od Q657 mówi ze muszą stać min 20 cm od sciany z tyłu lub 30 cm od rogu .To prawda bas bardzo mocno sie wznmacnia sam swoje odsuwałe od szafki bo zaczynały buczeć.

Edytowane przez Fr@ntz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, kable polecam Real Cable BM 250 T, co do nastawienia ludzi to nie jest złe. Myśle że raczej brak marketingu i słaba dostępność produktu w salonach powoduje iż Magnat oraz Heco nie jest tak mocno znany. Ale jak ja to mówie "dobry produkt obroni się sam" i w tym przypadku tak jest :)

Pieniądze nie grają !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Stalem sie wlasnie szczesliwym posiadaczem Quantum 605. Juz po kilku godzinach jestem w stanie stwierdzic, ze byl to swietny zakup! Wzmacniacz Integra A-8850. W zwiazku z tym mam do Was kilka pytan, a mianowicie:

 

1. Czy macie podlaczone kolumny bi-wiring? Czy jest sens i czy jesli mam wzmacniacz 2x2kolumny, to czy chodzi o to, zeby jeden kabel dac na A -+, a drugi na B+- i to samo z druga strona? Czy obydwa kable przy koncu laczymy i dajemy do A -+?

 

2. Jesli slucham z laptopa podlaczonym jack-czincz to jest to sygnal analogowy, prawda? A jesli przez HDMI daje na TV i z telewizora do wzmacniacza czincz-czincz to czy to jest juz cyfrowe? No i na koncu czy ogolnie czincz-czincz to jest cyfrowe polaczenie? Bo w sumie w ten sposob polaczony jest CD z wzmacniaczem o ile takowy mamy, wiec wnioskuje ze tylko czincz-jack nie jest cyfrowe?

 

3. Czy tak ustawiony glosnik jest ustawiony prawidlowo? Czy musi byc wszedzie metr :(

http://img64.imageshack.us/img64/7999/img1822r.jpg

 

4. Czy tak ustawione kolumny sa ustawione prawidlowo? Obydwa kable maja 1.5mm i maja dlugosci tyle ile potrzebuje bardziej oddalona kolumna czyli 1.5 metra jakos. Pokoj ten jest tymczasowy, za kilka miesiecy bedzie 16-18 metrow2, a telewizor puki co u brata ale bedzie stal w miejscu tego zlomka starego. Zdjecie jest robione z perspektywy poduszki na, ktorej leze przy ogladaniu filmow ^^ http://img267.imageshack.us/img267/2553/img1824cc.jpg

 

5. Te kolumny sa ponoc 4-8OHM, natomiast wzmacniacz ma 2x120W 4OHM 2x90W 8OHM. Jak sie podlacza tak i tak i jak podlaczyc na stale? Czy te 90W wystarczy do 180W glosnikow, czy lepiej podlaczyc to na 4OHM i miec 120W do ogarniecia tych kolumienek?

 

6. Na wzmaku lezy Manta Emperor 4, nada sie toto na tymczasowy CD czy jakosc bedzie podobna jak z laptopa? ( Nie sprawdzalem bo nie mam kabelka ).

 

Mam nadzieje, ze Was nie nameczylem Was zbytnio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy macie podlaczone kolumny bi-wiring? Czy jest sens i czy jesli mam wzmacniacz 2x2kolumny, to czy chodzi o to, zeby jeden kabel dac na A -+, a drugi na B+- i to samo z druga strona? Czy obydwa kable przy koncu laczymy i dajemy do A -+?

Mozesz podlaczyc i tak i tak. Ja mam tym pierwszym sposobem.

 

2. Jesli slucham z laptopa podlaczonym jack-czincz to jest to sygnal analogowy, prawda? A jesli przez HDMI daje na TV i z telewizora do wzmacniacza czincz-czincz to czy to jest juz cyfrowe? No i na koncu czy ogolnie czincz-czincz to jest cyfrowe polaczenie? Bo w sumie w ten sposob polaczony jest CD z wzmacniaczem o ile takowy mamy, wiec wnioskuje ze tylko czincz-jack nie jest cyfrowe?

 

Do tego wzmaka nie podaczysz zrodla w postaci cyfrowej, bo nie ma takiej potrzeby. Wszystkie sposoby podlaczenia jakie wymieniles sa to polaczenia analogowe.

 

3. Czy tak ustawiony glosnik jest ustawiony prawidlowo? Czy musi byc wszedzie metr :(

http://img64.imageshack.us/img64/7999/img1822r.jpg

Super składzik. Przy takim ustawieniu masz podbity bas i to pewnie nieźle.

 

 

4. Czy tak ustawione kolumny sa ustawione prawidlowo? Obydwa kable maja 1.5mm i maja dlugosci tyle ile potrzebuje bardziej oddalona kolumna czyli 1.5 metra jakos. Pokoj ten jest tymczasowy, za kilka miesiecy bedzie 16-18 metrow2, a telewizor puki co u brata ale bedzie stal w miejscu tego zlomka starego. Zdjecie jest robione z perspektywy poduszki na, ktorej leze przy ogladaniu filmow ^^ http://img267.imageshack.us/img267/2553/img1824cc.jpg

 

Za bardzo skręcone do środka. A tak ogolnie to za bardzo jest to wszystko zagracone. Kable przydaly by sie 2,5mm.

 

 

 

5. Te kolumny sa ponoc 4-8OHM, natomiast wzmacniacz ma 2x120W 4OHM 2x90W 8OHM. Jak sie podlacza tak i tak i jak podlaczyc na stale? Czy te 90W wystarczy do 180W glosnikow, czy lepiej podlaczyc to na 4OHM i miec 120W do ogarniecia tych kolumienek?

Daj se spokoj z tymi cyframi.

Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6. Na wzmaku lezy Manta Emperor 4, nada sie toto na tymczasowy CD czy jakosc bedzie podobna jak z laptopa? ( Nie sprawdzalem bo nie mam kabelka ).

 

Rewelacji raczej nie bedzie. Pewnie to samo. Czyli bieda na maksa.

 

No i stopy tez fajne :)

To juz zostawilem bez komentarza :)

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze pokoj poki co nie zaskakuje, musze sie przemeczyc kilka miesiecy, a kolumny musialem miec na wczoraj :) skladzik jest juz oprozniony, pytanie tylko czy takie ustawienie jest ok? miedzy dwoma szafkami? bass mam na 0 i w sumie jest w porzadku, kolumny troche obrocilem jak radziles, kabelki kupie jutro 2.5, czy moze od razu 4mm na przyszlosc?

 

W Twoim nicku 735 to BMW?

 

 

 

"Rewelacji raczej nie bedzie. Pewnie to samo. Czyli bieda na maksa."

 

 

Wnioskuje, zeby nie bylo biedy trzeba CD? Tylko problem bo 50% ogladam filmy i do tego cd mi nie pomoze.. A co do muzyki to mam 5tys utworow na kompie i powiem Ci ze ciezko byloby mi teraz zakupic 500 plyt z muzyka, a ogolnie nie lubie sluchac z plyt bo jak nie trawie jakiegos kawalka, a on mi zawsze sie wlacza to mnie krew zalewa ^^ a na kompie wszystko posegregowane, ewentualnie moglbym nagrac, ale jakosc to juz nie bedzie ta sama.. Co radzisz?

Edytowane przez ChriS89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320 min w 90% plikow, reszta to flac.

 

 

Slucham bardzo duzo muzyki filmowej, nawet nie wiem czy taka bym kupil na CD wiec pomysl mocno chybiony jak cos. Musze poprawic polaczenie lapek-wzmak. Ten UDAC moze pomoc, ale to nie na ten miesiac wydatek 500zl ;d

Edytowane przez ChriS89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż.. taki lajf... Możesz też rzucić okiem na Fioo e10 (około 300PLN), ale nie wiem jak u nas z dostępnością. Generalnie musisz znaleźć jakąś kartę dźwiękową/DAC podłączaną przez USB. Być może jest coś tańszego godnego polecenia, ale nie jestem w temacie małych dac-ów niesłuchawkowych - jest odpowiedni dział na forum.

Edytowane przez PorkOne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupo jakiegos DACa jak radzą. Tylko masz w tym lapie jakies wyjscie cyfrowe wogole?

 

 

W Twoim nicku 735 to BMW?

 

Nie BMW, chociaz akurat posiadam.

 

Wiem, ze pokoj poki co nie zaskakuje, musze sie przemeczyc kilka miesiecy, a kolumny musialem miec na wczoraj :) skladzik jest juz oprozniony, pytanie tylko czy takie ustawienie jest ok? miedzy dwoma szafkami? bass mam na 0 i w sumie jest w porzadku, kolumny troche obrocilem jak radziles, kabelki kupie jutro 2.5, czy moze od razu 4mm na przyszlosc?

 

 

Jezeli ci odpowiada brzmienie to nie kombinuj. Wiadomo ze jaklby nic miedzy nimi nie bylo to by bylo lepiej. Ale chyba nie wywalisz wszystkiego i tak.

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pozostaje kwestia kabelka, 4mm zagra lepiej czy bedzie za duzo?

 

I czy na prawde z tymi OHMami nic nie kombinowac? Nie chce gnebic kolumn, a nie mam zadnego przelacznika 4-8OHM jak inni pisza, wiec nie wiem czy on sam sobie to ustawi czy ja musze sie tym zajac, naprawde nie chodzi o cyferki ;)

 

Nie spodziewalem sie ze te kolumny beda siac takie spustoszenie, do tej pory wzmaka ustawilem maks na 45% jak mamuska chciala modern talking uslyszec i sie balem czy mnie 4 pietra nizej nie slychac ^^ testowalem kolumny w stolowym i graja ladniej, bass sie lepiej rozchodzi i duzo lepiej sie ich slucha, ale nic swoje mieszkanie bede mial dopiero za ok. 6 miesiecy ;)

 

O 735 pytalem bo sam posiadam BMW 7 3.5 litra i myslalem czy kolega z forum rowniez ;)

 

 

Dla potomnych dodam, ze sluchalem Missiony za 1200zl, kolega ma monitorki B&W 602 z Yamaha bodajze, wujaszek Magnaty 20 letnie nie kojarze modelu, sam posiadam Altus 140. Sluchalem kilka zestawow 5.1. Mam kolege z Magnatem w golfie, ktory mozg rozsadza, sam posiadam Hertza ES300 i jesli jestes osoba, ktora lubi bass i wzorowales sie wczesniej na takich doswiadczeniach jak ja i chciales zachowac ten bass bojac sie, ze kolumny nie dadza rady to Ci powiem, ze kupujac kolumny Magnata dostaniesz 10 razy ladniejszy bass, ktory przy glosnym odsuchu gra czysciej i bardziej penetruje klate niz te suby, ktore kolega moj mial w golfie, a jednoczesnie nie mecza. Brat na poczatku podbil bass, ale szybko wrocilismy do ustawienia 0 bo jest go po prostu wystarczajaco. O jakosci dzwieku nie mowie, przy tym sprzecie, ktory do tej pory mialem jest niebo, a ziemia.

Edytowane przez ChriS89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 28

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.