Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam rDAC


55wBICEPSIE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i zakupiłem rDAC'a w ciemno:)

Okazyjnie z Bydgoszczy.

Teraz pytania...

Czy w zestawie znajduje sie kabel USB? Jeżeli tak to jakiej długości? Niestety takich informacji nie ma w specyfikacji. Unpacking na youtubie również kabla nie pokazuje:)

Czy można bez zmiany jakości użyć kabla 3M?

Czy polski zasilacz sprzedawany pod rDAC radzi sobie z nim dobrze? Widziałem, że wychwalają strasznie Teddy Pardo rDACPS(dedykowany pod niego...) jednak jaka jest różnica między nim a polskim zasilaczem? Jeżeli gra jest warta świeczki to zakupię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kienderw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma kabla USB w zestawie

2. Lepszy kabel da lepszą jakość - sprawdzone na zwykłym drukarkowym oraz przykładowo Audioquest Carbon

3. Polski zasilacz radzi sobie z nim na tyle dobrze, że nie wiem, czy warto inwestować 3x więcej w Teddy Pardo PSU.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie ma kabla USB w zestawie

2.Zwykły kabel od drukarki wystarczy, jak kupisz lepszy kabel USB napisz czy usłyszałeś istotną różnicę...

3.Taniej i lepiej można złożyć TeddyParo PSU, lub oddać komuś do złożenia (nie ja)

4.Gratuluję zakupu

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zeta-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o złożeniu...chyba jednak zainwestuję w rodzimą technologię i wybiorę Tomanka. Czytałem o róznicach w dźwieku to tak naprawdę żadnych konkretnych informacji na temat róznić w dynamice, basie itd. pomiędzy zasilaczami nikt nie podał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko odnosnie składania Teddy Pardo...

Czy mozna jeszcze kupic komponenty do złozenia tego zasilacza? Mam kolegę, który by sie tego podjał jednak na stronei Teddyego nie znalazłem "super regulatora za 50$"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kienderw

Tutaj zajrzyj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o złożeniu...chyba jednak zainwestuję w rodzimą technologię i wybiorę Tomanka. Czytałem o róznicach w dźwieku to tak naprawdę żadnych konkretnych informacji na temat róznić w dynamice, basie itd. pomiędzy zasilaczami nikt nie podał.

 

Muda44 złożył mi zasilacz na regulatorze od TeddyPardo i jestem zachwycony, cenowo to zapytaj muda44, ale chyba się domyślasz dlaczego nie wybrałem Tomanka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muda44 złożył mi zasilacz na regulatorze od TeddyPardo i jestem zachwycony, cenowo to zapytaj muda44, ale chyba się domyślasz dlaczego nie wybrałem Tomanka...

 

Co prawda nie robiłem porównań z Tomankiem, ale po podłączeniu TP byłem wręcz zdziwiony (pozytywnie) zakresem zmian w brzmieniu.Przy średniej klasie urządzeń (wzmacniacz/kolumny) kupno lepszego zasilania do Arcama to konieczność, sam goły Rdac wyraźnie ogranicza brzmienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł wczoraj ARCAM więc w końcu(po dniu od zakupu sprzętu:) przełączyłem się ze zintegrowanej karty dzwiekowej z kablem jack-RCA za 20zł na coś co sprawia kolosalną różnicę.

Marantza PM6004(moja wersja to ostatni egzemplarz Made in Japan w obiegu w Polsce) i Melodiki BL40 odsłuchiwałem przed zakupem ze streamerem Cambridge Magic 6. Świetnie to grało(aczkolwiek Marantz gra pięknie środkiem i górą ale zrównoważonym, delikatnym basem) a jak gra z Arcamem na stockowym zasilaniu?

Gra na prawdę przyzwoicie:)

Nie jest to poziom Magic 6, nie ma tej głębi i basu jednak detaliczność środka i góry wydaje się mocno zbliżona. Na razie sprzęt zagrał z Foobarem i Deezerem i rezultaty pozytywnie mnie zaskoczyły.

Jeżeli zasilacz dodaje jeszcze kilka-kilkanaście procent do jakości brzmienia to ta budżetowa, niewielka(i pieknie zbudowana) konstrukcja w zupełności spełnia moje(pewnie niezbyt wygórowane) potrzeby.

 

Co zauwazyłem?

Włączałem wczoraj ARCAMA na odsłuchy 3x i w jednym przypadku zaczął grać gorzej niż w dwóch pozostałych...czy to kwestia wygrzewania?:) Kolumny również nowe(zagrały łącznie z 2-3h) więc może trzeba poczekać na stabilizację?

W kwestii poprawy...planuję zakup komponentów i złożenie TeddyPardo. Czy można coś jeszcze na komputerze zmienić żeby zoptymalizować i zwiększyć jakość odtwarzanej muzyki na moim secie?

Obecnie używam Deezer przez WWW(z włącoznym HQ) więc tutaj nic nie zdziałam.

Jeżeli chodzi o program do FLAC itd. to używam Foobara. Czytałem, że Jplay może tu pomóc Marketing, nagonka developera czy prawda?

Siedze obecnie na Windows 8 i nic ze sterownikami(WASAPI/ASIO itd.) jeszcze nie kombinowałem...jest różnica?

Prośba o rady co można jeszcze zrobić żeby było lepiej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie największą różnicę przy słuchaniu Spotify zrobiło przełączenie się w ustawieniach Panel Sterowania - Dźwięk - RDAC - Właściwości - Zaawansowane na 24-bitowe 44100 Hz.

Jak było 96kHz to rwało mi muzykę. Teraz jest OK. ASIO i tak nic Ci nie da przy Deezerze czy Spotify, bo przecież program musi mieć wtyczkę do tego, chyba że się mylę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszedł wczoraj ARCAM więc w końcu(po dniu od zakupu sprzętu:) przełączyłem się ze zintegrowanej karty dzwiekowej z kablem jack-RCA za 20zł na coś co sprawia kolosalną różnicę.

Marantza PM6004(moja wersja to ostatni egzemplarz Made in Japan w obiegu w Polsce) i Melodiki BL40 odsłuchiwałem przed zakupem ze streamerem Cambridge Magic 6. Świetnie to grało(aczkolwiek Marantz gra pięknie środkiem i górą ale zrównoważonym, delikatnym basem) a jak gra z Arcamem na stockowym zasilaniu?

Gra na prawdę przyzwoicie:)

Nie jest to poziom Magic 6, nie ma tej głębi i basu jednak detaliczność środka i góry wydaje się mocno zbliżona. Na razie sprzęt zagrał z Foobarem i Deezerem i rezultaty pozytywnie mnie zaskoczyły.

Jeżeli zasilacz dodaje jeszcze kilka-kilkanaście procent do jakości brzmienia to ta budżetowa, niewielka(i pieknie zbudowana) konstrukcja w zupełności spełnia moje(pewnie niezbyt wygórowane) potrzeby.

 

Co zauwazyłem?

Włączałem wczoraj ARCAMA na odsłuchy 3x i w jednym przypadku zaczął grać gorzej niż w dwóch pozostałych...czy to kwestia wygrzewania?:) Kolumny również nowe(zagrały łącznie z 2-3h) więc może trzeba poczekać na stabilizację?

W kwestii poprawy...planuję zakup komponentów i złożenie TeddyPardo. Czy można coś jeszcze na komputerze zmienić żeby zoptymalizować i zwiększyć jakość odtwarzanej muzyki na moim secie?

Obecnie używam Deezer przez WWW(z włącoznym HQ) więc tutaj nic nie zdziałam.

Jeżeli chodzi o program do FLAC itd. to używam Foobara. Czytałem, że Jplay może tu pomóc Marketing, nagonka developera czy prawda?

Siedze obecnie na Windows 8 i nic ze sterownikami(WASAPI/ASIO itd.) jeszcze nie kombinowałem...jest różnica?

Prośba o rady co można jeszcze zrobić żeby było lepiej:)

 

Jak dla mnie wygrzewanie sprzętu to minimum 100h, a czasami i wiecej.

Co do zmiennej gry rDaca, masz wpięty sprzęt do listwy ? Może akurat sąsiadka suszyła włosy i powstały zakłócenia w sieci :)

Jplay to w tym momencie chyba najlpeszy program do grania flaców.

Jeszcze raz polecam złożenie zasilacza na bazie SuperReg od TeddyPardo, wtedy dopiero usłyszysz różnicę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rDAC wpięty do listwy. Oczywiście wygrzewam i dopiero za miesiąc lub dwa sie ustabilizuje(powinien przynajmniej).

Załatwianie zasilacza w toku:) Aczkolwiek biorę to rozwiązanie w ciemno po opiniach z recenzji i for...no i ciekawości na ile faktycznie polepsza dobre zasilanie dynamikę itd.

 

Właściwości - Zaawansowane na 24-bitowe 44100 Hz

Defaultowo miałem to tak ustawione:)

 

Jplay czy foobar? Jest różnica przy korzystaniu z ASIO/WASAPI plugin? I który plugin?:)

Co jeszcze potrzebne do osiągniecia BIT PERFECT?

 

Czy jest różnica między WASAPI+foobar wasapi support bądź ASIO(np. asio4all) +foobar ASIO support a analogicznie JPLAy przy zblizonej konfiguracji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kienderw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia

 

Foobar2000 v1.3

 

Wtyczka WASAPI (push)

 

Buffer length 250 ms

 

Output data format 24bit

 

Dither off

 

Active DSPs nic nie włączone

 

Replay Gain wszystko na "none"

 

Foobar ustawiony w "Real Time" (czas rzeczywisty) i "uruchom ten program jako administrator"

 

Arcam Rdac>Właściwości>Ulepszenia>zaznaczone "wyłącz wszystkie ulepszenia">zaawansowane ustawione 24bity 44Hz i te dwie opcje u dołu (tryb wyłączności) zaznaczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zeta-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pytanie o ten zasilacz. "Marketing allegrowy" Tomanka zarówno w zasilaczu za 120zł jaki i za 600zł podobny. Czy ma ktoś tanią wersję? Oba zasilacze to proste konstrukcje. Czy faktycznie słychać różnicę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pytanie o ten zasilacz. "Marketing allegrowy" Tomanka zarówno w zasilaczu za 120zł jaki i za 600zł podobny. Czy ma ktoś tanią wersję? Oba zasilacze to proste konstrukcje. Czy faktycznie słychać różnicę?

 

Daj spokój, lepiej już za to kupić dwie dobre płytki z muzyką...kup raz, a dobrze, porządny zasilacz,a nie kolejną ładowarkę :) później pewnie znowu będziesz chciał zmienić na tą lepszą i tylko stracisz na tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kabla usb do rDACA w przyzwoitej cenie, czy kabel musi być usb 2.0 czy może być 3.0? i jeszcze jaka max zalecana długość czy 7metrów wchodzi w grę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa kable.

Jeden za 20zł do drukarki 1.8m.

Drugi 3m ekranowany za 70zł.

Różnicy nie czuć zarówno w jednym jak i drugim przypadku.

Mozliwe, że zakup metrowego kabla za 400-500zl by coś zmieniło...czy się to opłaca? Raczej nie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Opcja zaliczająca sie jeszcze do zdroworozsadkowych to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kienderw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanko o ustawienia rDAC-a przy połączeniu USB w Windows 7 -> Urządzenia do odtwarzania. Mam tam we właściwościach do wyboru tylko 24bit z różnym samplowaniem (chyba 3 do wyboru, w tym 44100 i 96000). Nie da się ustawić 16-bit? W związku z tym w Foobarze też muszę ustawić Output na 24bit. Przy 16bit wyskakuje błąd i nie odtwarza nawet plików 16-bitowych.

 

Dodam, że na Macu z OS X też mam tylko 24bit w ustawieniach MIDI.

 

Pytanie dodatkowe, czy odtwarzanie 16-bitowych plików na ustawieniach 24-bit nie wpływa negatywnie na dźwięk (jakiś upsampling czy coś)? Czy powinienem wybrać opcję 44100 czy 96000?

 

 

Pozdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś mógłby zobaczyć w karcie gwarancyjnej ile serwis ma czasu na naprawę rDaca? Moja jest w serwisie razem rDac-iem, a o ile się nie mylę, to w karcie pisało że wysyłając bezpośrednio na serwis mają 14 dni roboczych na naprawę ( chyba ze mi się popierniczyło coś). Natomiast na stronie Audio Center piszą tak, że w sumie terminu nie maja żadnego :)

 

Cytat ze strony Audiocenter:

 

"Terminy napraw

Ujawnione w okresie gwarancji wady będą naprawiane najpóźniej w terminie 21 dni

roboczych od dnia dostarczenia Audio Center Poland sprzętu ze stwierdzoną wadą. Audio

Center Poland zobowiązuje się dołożyć starań celem usunięcia wady w tym terminie. Jeżeli

naprawa wymaga sprowadzenia części od producenta, bądź wysłania urządzenia bezpośrednio

do producenta, termin ten może się wydłużyć o czas oczekiwania na daną część lub naprawę

u producenta. W tym przypadku serwis Audio Center Poland skontaktuje się ze sklepem bądź

właścicielem sprzętu. W przypadku dłuższego czasu oczekiwania na naprawę niż 21 dni

roboczych serwis Audio Center Poland automatycznie przedłuża gwarancje urządzenia o ilość

dni przekraczających 21-dniowy termin naprawy"

 

 

rDaca otrzymali ode mnie w zeszły poniedziałek, dzisiaj zadzwoniłem spytać jak sprawa wygląda na co Pan mi mówi, że mój sprzęt pojechał sobie do Anglii bo tutaj ich w ogóle nie naprawiają:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez TRIBUL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mu się stało? Mój jest właśnie z anglii więc do karty Ci nie zaglądne. Ciekawe że nie maja ekspertów i części od takiego małego cacka ?:D Dziwne.

 

Tribul jestem z Krakowa jak AudioCenter ale widze że nie ma po co do nich podjeżdżać skoro Twojego sprzętu tam nie ma.

Życze Ci szybkiego wyjaśnienia sprawy, bez mojego było by mi bardzo smutno :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mu się stało?

 

Wiesz jaki dźwięk wydaje jak zmieniasz źródło, takie cyknięcie. No to mój tak zaczął sobie cykać, jeśli grała muzyka to w momencie cyknięcia brak dźwięku, czasem cyknął i już nie grało, czasem cykał i załączał z częstotliwością ok 4 razy na sekundę:)Takie charakterystyczne tyktytktytktytk i przestawał na chwilę bądź wcale:) Nie ważne tez czy muzyka grała czy nie, wystarczyło że był włączony, jedyne co pomagało (choć nie zawsze) to odłączenie zasilania.

 

Życze Ci szybkiego wyjaśnienia sprawy, bez mojego było by mi bardzo smutno :(

 

Odkąd go wysłałem przestałem słuchać muzyki, jakoś nie chcę się męczyć z kartą w netbooku:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam

 

Czy ktoś mógłby zobaczyć w karcie gwarancyjnej ile serwis ma czasu na naprawę rDaca? Moja jest w serwisie razem rDac-iem, a o ile się nie mylę, to w karcie pisało że wysyłając bezpośrednio na serwis mają 14 dni roboczych na naprawę ( chyba ze mi się popierniczyło coś). Natomiast na stronie Audio Center piszą tak, że w sumie terminu nie maja żadnego :)

 

Cytat ze strony Audiocenter:

 

"Terminy napraw

Ujawnione w okresie gwarancji wady będą naprawiane najpóźniej w terminie 21 dni

roboczych od dnia dostarczenia Audio Center Poland sprzętu ze stwierdzoną wadą. Audio

Center Poland zobowiązuje się dołożyć starań celem usunięcia wady w tym terminie. Jeżeli

naprawa wymaga sprowadzenia części od producenta, bądź wysłania urządzenia bezpośrednio

do producenta, termin ten może się wydłużyć o czas oczekiwania na daną część lub naprawę

u producenta. W tym przypadku serwis Audio Center Poland skontaktuje się ze sklepem bądź

właścicielem sprzętu. W przypadku dłuższego czasu oczekiwania na naprawę niż 21 dni

roboczych serwis Audio Center Poland automatycznie przedłuża gwarancje urządzenia o ilość

dni przekraczających 21-dniowy termin naprawy"

 

 

rDaca otrzymali ode mnie w zeszły poniedziałek, dzisiaj zadzwoniłem spytać jak sprawa wygląda na co Pan mi mówi, że mój sprzęt pojechał sobie do Anglii bo tutaj ich w ogóle nie naprawiają:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Dzwoniłem dzisiaj na serwis....rDAC dalej w Anglii...urządzenie trafiło do serwisu Audio Center 27 Stycznia, czyli półtora miesiąca temu, masakra. Z tego co mówił mi gościu z serwisu to u nas w ogóle nie bawią się już w naprawy Arcama ( nie wiem jak innych marek), wszystko wysyłają na wyspy. Czyli patrząc na warunki gwarancji na stronie Audio Center można czekać i rok na swój sprzęt "...Jeżeli naprawa wymaga sprowadzenia części od producenta, bądź wysłania urządzenia bezpośrednio do producenta, termin ten może się wydłużyć o czas oczekiwania na daną część lub naprawę u producenta..." Normalnie masakra. Planowałem po obecnym Arcam A28 kupić Arcam A38, ale mam ich w dupie jak takie klocki z serwisem robią!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale chyba mam rozwiązanie na zdarzające się problemy z rDac'em (trzaskanie, przerywanie, ciągłe cykanie jakby zmieniał kanały itp).

Od godziny próbuję zmusić go do "szaleństw" wszelkimi metodami: włączam, wyłączam, poruszam urządzeniem, kablami, podłączam i odłączam kabel usb w komputerze i nic, ciągle gra idealnie. Zaznaczę, że wcześniej byle dotknięcie kabli czy samego urządzenia powodowało serię dziwnych dźwięków (nie mówiąc o tym, że często przetwornik zaczynał świrować sam z siebie). Wiem, że nie jest to odosobniony przypadek i wiele osób ma takie problemy więc mam nadzieję, że jeszcze komuś to pomoże.

 

Do rzeczy - do "naprawy" którą serwis Arcam wycenił na ok 700zł potrzebujemy zaawansowanego narzędzia jakim jest wykałaczka.

 

Problemem u mnie okazało się niestykanie kabla zasilającego. Pomimo, że wtyk zasilacza wchodził ciasno w gniazdo, to prawdopodobnie nie stykał bolec będący w gnieździe. Pomogło przekrzywienie wtyku w bok tak, żeby docisnąć go do ów bolca. Tak przekrzywiony wtyk blokujemy kawałkiem wykałaczki, którą razem z wtykiem zasilacza umieszczamy w gniazdko w rDac'u.

 

Poniżej obrazek poglądowy:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście docelowo planuję wymienić gniazdo w urządzeniu, ale na tu i teraz system z wykałaczką w 100% pomógł.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że jeszcze komuś pomogę moim opisem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez timmyyy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale chyba mam rozwiązanie na zdarzające się problemy z rDac'em (trzaskanie, przerywanie, ciągłe cykanie jakby zmieniał kanały itp).

Od godziny próbuję zmusić go do "szaleństw" wszelkimi metodami: włączam, wyłączam, poruszam urządzeniem, kablami, podłączam i odłączam kabel usb w komputerze i nic, ciągle gra idealnie. Zaznaczę, że wcześniej byle dotknięcie kabli czy samego urządzenia powodowało serię dziwnych dźwięków (nie mówiąc o tym, że często przetwornik zaczynał świrować sam z siebie). Wiem, że nie jest to odosobniony przypadek i wiele osób ma takie problemy więc mam nadzieję, że jeszcze komuś to pomoże.

 

Do rzeczy - do "naprawy" którą serwis Arcam wycenił na ok 700zł potrzebujemy zaawansowanego narzędzia jakim jest wykałaczka.

 

Problemem u mnie okazało się niestykanie kabla zasilającego. Pomimo, że wtyk zasilacza wchodził ciasno w gniazdo, to prawdopodobnie nie stykał bolec będący w gnieździe. Pomogło przekrzywienie wtyku w bok tak, żeby docisnąć go do ów bolca. Tak przekrzywiony wtyk blokujemy kawałkiem wykałaczki, którą razem z wtykiem zasilacza umieszczamy w gniazdko w rDac'u.

 

Poniżej obrazek poglądowy:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście docelowo planuję wymienić gniazdo w urządzeniu, ale na tu i teraz system z wykałaczką w 100% pomógł.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że jeszcze komuś pomogę moim opisem.

 

Masz jakiś inny zasilacz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.