Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam rDAC


55wBICEPSIE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja wlasnie zakupilem rdaca do MA zobaczymy jak bedzie gralo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i zastanawiam się czy słuchałem tego samego urządzenia, co piszący tu ludzie z kolegą E. na czele :) Całę szczęście, że to wątek niekomercyjny.

 

Zapraszamy do dzielenia się własnymi opiniami ! Także tymi odmiennymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto dodam, że nie wiem czego słuchacie i czy macie pojęcie o elektronice? Przecież w tym DAC-u jest tylko jeden filtr dobrany do 44,1kHz, tak aby "wyciąć" tę częstotliwość. Natomiast wyższe częstotliwości próbkowania wprowadzono po to, by przesunąć częstotliwość "cięcia" filtru znacznie powyżej pasma akustycznego. Nie będę tu opisywał po co, bo większość z was powinna to wiedzieć. Do "pełnego" odsłuchu przy 96kHz czy 192kHz, musiały by być inne filtry (ze znacznie szerszym pasmem) tak jak to przedstawia poniższy rysunek:

 

Dla pełnego i dobrego odsłuchu w/w DAC powinien posiadać trzy przełączane filtry - dla każdej z częstotliwości próbkowania inny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Niestety nie udało mi się wkleić tego rysunku, dlatego załączyłem go w formie pliku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także mam nadzieję, że wypowiedzą się osoby, które miały okazję posłuchać, lub szczęśliwie zakupiły tego DACa. Jestem bardzo ciekaw, czy również uznają go za high-end w niskiej cenie. Według mnie to dobre urządzenie, które jednak nie aspiruje wiele wyżej niż kosztuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek i zastanawiam się czy słuchałem tego samego urządzenia, co piszący tu ludzie z kolegą E. na czele :) Całę szczęście, że to wątek niekomercyjny.

 

Każdy słyszy trochę inaczej...

 

Także mam nadzieję, że wypowiedzą się osoby, które miały okazję posłuchać, lub szczęśliwie zakupiły tego DACa. Jestem bardzo ciekaw, czy również uznają go za high-end w niskiej cenie. Według mnie to dobre urządzenie, które jednak nie aspiruje wiele wyżej niż kosztuje.

 

Zgadzam się. Przetwornik w tej cenie ma poprawić dźwięk ze starszego taniego cd ( do 1000 zł. ), dvd/bd, laptopa/komputera, odwarzacza multimedialnego. Żeby poprawił dźwięk z odtwarzacza cd, powiedzmy za 3000 zł, musiałbym podłączyć do niego dac w podobnej cenie. U mnie dźwięku z cd znacząco nie poprawił. Powiedziałbym, że dźwięk był podobnej klasy, tylko trochę inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zwrotnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat DAC-a z przełączanym filtrem (jednak tylko przy pomocy jumpers´ów) można znaleść pod:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Natomiast gdy nieodzowna jest częstotliwość próbkowania 44,1kHz, to najlepszy filtr jaki znalazłem (w górnym paśmie nieznacznie przesuwa fazę), znajduje się pod:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najlepsza wersja tego drugiego była zamieszczona w niemieckim czasopiśmie ELEKTOR jako DAC 2000 (AD811, OPA627/37, OPA604).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asertywny - kość przetwornika C/A Wolfsona w jaką wyposażony jest rDAC posiada zintegrowany filtr cyfrowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat DAC-a z przełączanym filtrem (jednak tylko przy pomocy jumpers´ów) można znaleść pod:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Natomiast gdy nieodzowna jest częstotliwość próbkowania 44,1kHz, to najlepszy filtr jaki znalazłem (w górnym paśmie nieznacznie przesuwa fazę), znajduje się pod:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najlepsza wersja tego drugiego była zamieszczona w niemieckim czasopiśmie ELEKTOR jako DAC 2000 (AD811, OPA627/37, OPA604).

 

bardziej by się przydał link do gotowej płytki ze wszystkim jak już... podłączyć zasilacz i to wszystko, przecież osiwieć można z robieniem daca :/

a dlaczego ten taki drogiii:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto go ma niech pisze jak brzmi w danej konfiguracji bo tylko tyle i aż tyle możemy skorzystać z tych informacji.

Próbuje się dowiedzieć czy warto kupić czy jest to dac na tyle uniwersalny by sprostać moim oczekiwaniom bez względu z czego to zbudowali panowie z Arcama którzy mają xxxxx lat doświadczeń w audio. Dla mnie we wnętrzu obudowy może być łyk przysłowiowego audiofilskiego powietrza ważne jest jak to gra więc teoriami domorosłych elektroników proszę dzielić się na np: elektrodzie nie ujmując oczywiście.

 

Jak to może dobrze brzmieć przy zasilaniu 5-6[V]? Dla części cyfrowej to wystarcza, natomiast brzmienie zależy głównie od samych filtrów. Te natomiast bez zasilania symetrycznego min. +/-15[V], mogą zadowalać tych co zazwyczaj słuchają disco-polo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Trochę z innej beczki ale zapytam czy słyszałeś kiedykolwiek dobrze nagłośniony Audio Demo Car

Tylko 12-14V ale jak podkręcam radio to koledze okulary same z nosa zjeżdzają

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ultrasoniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

A ja chcialem sie dowiedziec czy w komplecie powinna byc antenka do wifi ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam może troszkę śmieszny zestaw, ale jestem w trakcie wprowadzania zmian (m. in. wzmacniacz oraz okablowanie) także proszę o wyrozumiałość. Aktualny config to:

Arcam rDAC + Onkyo CS-325 + Chord Carnival Silverscreen + Monitor Audio BR1

Zmiany, jakie zauważyłem (dopiero kilka godzin słuchania):

- większa szczegółowość, lecz zarazem brzmienie gładsze i przyjemniejsze w odbiorze (Xonar na standardowych OPAMPach jest cholernie analityczny, wydaje mi się, że on mnie męczył podczas odsłuchów)

- lepsza kontrola basu, który mimo dziadowskiego rozmieszczenia głośników już nie tworzy takiej buły (zamula, wibracje w niskich częstotliwościach)

- większa czystość dźwięku, lepiej wypadają wszelkie pogłosy

- lepsze pozycjonowanie instrumentów

- słychać więcej smaczków, pogłosy brzmią dużo fajniej, wszelkie łapanie oddechu wokalistów, itd

- większa masywność dźwięku, ale zarazem jest on bardziej współgra, jest poprawa w spójności między pasmami oraz wyrazistości w przekazie

- trochę narzekania - przełączając utwory w foobarze, czasem przez pierwszą sekundę, czy dwie słychać trzaski w dźwięku, podczas buforowania sięutworu w youtube też się zdarzają, jakieś pomysły (kabelek niestety tylko zwykłe vivanco z ekranami, ~24zł jeśli chodzi o cenę sklepową za 1,8m, interkonekt na razie prolink exclusive także również szału nie ma, co do samego PC jest złożony z dość dobrych podzespołó, zasilacz Seasonic także nie jakieś cudo za 100zł)

Podsumowując, gra to na pewno lepiej i dziękuję za sugestie kierujące mnie właśnie do zakupu rDACa.

To chyba tyle jeśli chodzi o pierwsze wrażenia, nie odsłuchiwałem sam, także jest to jakaś w miarę sensowna opinia obiektywnego słuchacza, szczególnie, że do sprzętu zazwyczaj jestem nastawiony nieco surowo, po prostu czekam na efekty, nie spodziewając się fajerwerków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście- r-DAC gra dużym okrągłym, gęstym dźwiękiem, nie gubi szczegółów, naprawdę można polubić (komp-->r-dac-->wzmak słuchawk DIY--> BD880Pro)

Zobaczymy jutro, jak gra na normalnym sprzęcie. Na dziś superancko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez absinthe3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elberoth, już wiem o co Ci chodziło z gładkim dźwiękiem. Podzielam Twoje zdanie.

Co do zestawu: już napisałem, Densen + HD2 Kisiela.

Co do filmów: puszczam DVD muzyczne przez niego (i Densena) i w stosunku do dźwięku z yamahy Av (Taniej) to nie ma porównania. W zasadzie takie DV brzmi jak niezłe CD. rDac nie odtworzy strumienia wielokanałowego z DVD (Blu-Raya), więc jak kto chce słuchać tak filmu to musi przełączyć na dwa kanały. Dźwięk dwukanałowy odtwarza i jak zwykle jakość jest bardzo wysoka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tad46 mogę Cię prosić o sprawdzenie różnicy w brzmieniu pomiędzy poszczególnymi rodzajami złącz czyli usb, spdif i optical. Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem wczoraj rdaca i moge powiedziec ze jest rewelacyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asertywny - kość przetwornika C/A Wolfsona w jaką wyposażony jest rDAC posiada zintegrowany filtr cyfrowy.

To po co w aplikacji przetforników D/A producenci stosują filtr? Chyba są głupsi od Ciebie!!!!!

Sorry, ale nie rozumiesz zagadnienia!!!! Tu pod tym adresem znajdziesz wyjaśnienie tego zagadnienia!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czytając Wasze wypowiedzi, to prawie wszyscy nie rozumiecie tej kwestii!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Czytając Wasze wypowiedzi, to prawie wszyscy nie rozumiecie tej kwestii!!!!

Najprawdopodobniej masz rację i niemal wszyscy czytający to forum nie rozumieją tej kwestii.

 

Prawdopodobnie większość nie rozumie też jakie czynniki wpływają na rozwój zarodka ludzkiego w pierwszych chwilach po zapłodnieniu ani nawet tak podstawowej sprawy jak teoria drgań mechanicznych ramienia gramofonowego.

 

Czy w imię dobrze pojętego interesu wspólnego możesz w prostych słowach wytłumaczyć nam o co chodzi, dlaczego jest ważne i na co należy zwracać uwagę?

 

pozdrawiam

 

vasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej by się przydał link do gotowej płytki ze wszystkim jak już... podłączyć zasilacz i to wszystko, przecież osiwieć można z robieniem daca :/

a dlaczego ten taki drogiii:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

?

Piotrze, wszyscy producenci przetworników D/A w swoich aplikacjach podają i schematy i wzory płytek!!!!!!! Przykładowo dla BB PCM1704

tu pod tym adresem znajdziesz zarówno aplikację, jak też i płytkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najprawdopodobniej masz rację i niemal wszyscy czytający to forum nie rozumieją tej kwestii.

 

Prawdopodobnie większość nie rozumie też jakie czynniki wpływają na rozwój zarodka ludzkiego w pierwszych chwilach po zapłodnieniu ani nawet tak podstawowej sprawy jak teoria drgań mechanicznych ramienia gramofonowego.

 

Czy w imię dobrze pojętego interesu wspólnego możesz w prostych słowach wytłumaczyć nam o co chodzi, dlaczego jest ważne i na co należy zwracać uwagę?

 

pozdrawiam

 

vasa

Filtr cyfrowy znajduje się jeszcze przed samym przetwornikiem właściwym (szeregiem przerzutników) i ma wpływ na jego pracę, po to by nie "douścić" do powstawania większych zniekształceń spowodowanych różnymi zakłuceniami czy oscylacjami pasożytniczymi sygnału cyfrowego.

Natomiast w wyniku pracy przetwornika (przerzutników przełączanych częstotliwością próbkowania) powstają zakłucenia ponad akustyczne, które należy "wyfiltrować". W tym celu stosuje się filtry dolnoprzepustowe, których szerokość

pasma zależy od częstotliwości próbkowania (im wyższa, tym filtr z szerszym pasmem). Filtry realizuje się na OPA-mpach i im bardziej strome tym lepiej "wycinają" zakłucenia, jednak bardziej przesuwają fazę w stosunku do rosnących częstotliwości. To ma związek z brzmieniem a zwłaszcza z odczuwaniem kierunkowości górnego pasma. Tu na wcześniej zamieszczonych zdjęciach płytek rDAC-a przy wyjściu sygnału, sąwidoczne dwie małe "kości" OPA-mpów, na których zrealizowano te filtry.

Nawet nie rozumiejący angielskiego mogą choćby wzrokowo, po wykresach, wiele zrozumieć z tego zagadnienia pod:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (fs - częstotliwość sampling-u, próbkowania).

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób podniecających się budową Arcama polecam przyjrzenie się jak wygląda układ w Stello DA100 Signature. Jakie części tam siedzą i ile konkurencja żąda sobie za urządzenia wykorzystujące takie układy.

 

Tekst W. Pacuła High Fidelity.pl + moje uwagi

Na wejściu mamy jednak odbiornik cyfrowy AKM AK4117. Po odbiorniku widać asynchroniczny upsampler Analog Devices AD1896, ze 128-krotnym oversamplingiem, zamieniający każdy sygnał wejściowy na 24/96 lub 24/192 (to moim zdaniem jeden z elementów decydujący o dobrym brzmieniu tego DACa, stosowany np. w Mytek 96DAC i Benchmark DACI PRE). Sercem układu jest kość przetwornika D/A – to AKM AK4395, układ delta-sigma 24/192, o dynamice 120 dB (Układy AKM to czołówka przetworników, stosowana często w ektremalnym Hi-Endzie ale i w Denonie 1510, który po części temu zawdzięcza swoją recezencką sławę i nagrodę EISA). Następnie idziemy do części analogowej, która zajmuje połowę wnętrza (I to główny powód dobrego brzmienia Stello!). Zbudowano ją wokół układów scalonych, poza jednym wyjątkiem – poza pracującym w klasie A wyjściem push-pull (klasa A, i to czuć;-)...bowiem nagrzewa się bardzo mocno całe urządzenie, ale faktycznie oferuje dźwiękową magię klasy A), na dużych tranzystorach. Na wyjściu zbalansowanym jest jedyny układ scalony, pracujący jako driver długich połączeń. Zasilacz to średniej wielkości transformator z dwoma wyjściami – osobnym dla sekcji cyfrowej i osobnym dla analogowej (warto dodać że to transformator cenionej Talemy, zabudowany plastikowym ekranem. Towarzyszą mu kondensatory Nichicona. Płytka drukowana jest niezwykle solidna, ze złoconymi ścieżkami. A do tego para wyjść analogowych RCA, na wyjątkowo solidnych gniazdach Cardasa, oraz para wyjść analogowych zbalansowanych, na gniazdach Neutrika.

 

Od razu dodam, że nie mam nic wspólnego z osobą sprzedającą Stello DA100 na hifi.pl. Więc nie robię reklamy marketingowej sobie samemu...Sam bowiem szybko nie pozbedę się tego DACa...po pierwsze, iż brzmi tak jak lubię a po drugie kupiłem go w świetnej cenie;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Was wszystkich przepraszam za błędy, zwłaszcza za "zakłócenia"!!! Jest to wynikiem nie tylko braku czasu (ogrom zajęć), ale także tego iż piszę z Niemiec i mam niemiecką klawiaturę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znacie takie DAC-e?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tu można dostrzec na wykresach szerokość pasma przy różnych częstotliwościach samling rate (przy odpowiednich filtrach oczywiście).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie jest to oczywiście ani oferta kupna ani drażnienie, ale chodzi mi o to że widoczne są tu montaże, zwłaszcza filtrów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asertywny - zamiast tego słowotoku który nam tu serwujesz, proponuję najpierw poczytać o kości przetwornika WM8741, a dopiero potem zabierać głos w dyskusji:

 

The WM8741 includes fine resolution volume and soft mute control, digital de-emphasis and a range of advanced digital filter responses, followed by a digital interpolation filter, multi-bit sigma delta modulator and stereo DAC. Wolfson’s patented architecture optimises the linearity of the DAC and provides maximum insensitivity to clock jitter.

 

The digital filters include several selectable roll-off and performance characteristics. The user can select between standard sharp or slow roll-off responses. In addition, the WM8741 includes a selection of advanced digital filter characteristics including non-half band filters and minimum phase filters. This flexibility provides a range of benefits, such as significantly reduced pre-ringing and minimal group delay. The internal digital filters can also be by-passed and the WM8741 used with an external digital filter.

 

PS. Kośc BB1704 na którą się powołujesz NIE POSIADA zintegrowanego filtra cyfrowego, zatem, w przeciwieństwie do rzeczonego Wolfsona, MUSI być używana z jakimś zewnętrznym filtrem cyfrowym. Może to być popularny DF1704, a może to być jakaś wydumka w stylu Accoustic Artsa lub Wadii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duncan

moje ucho nie słyszy różnicy, oczywiście na poprawnym materiale. Najgorzej wychodzi z USB komputera, bo komputer może postanowić, że jednak coś będzie robił i pojawią się krótkie trzaski albo przerwy. Oprócz tego jednak dźwięk jest stabilny. Do porównywania różnych nagrań od kolegów aż nadto wystarczy. Skompresowane pliki zadziwiająco dobrze brzmią.

 

Puściłem płytę z CD-ROMu w komputerze, zerojedynki szły USB, potem tę samą płytę z DVD połączonego współosiowym. Brzmiało tak samo. Optycznego nie sprawdziłem tak, bo nie miałem źródła pod ręką. Podpięty jest WD multimedialny. Też dobrze brzmi :-)

Powtórzę jeszcze, że największa różnica w porównaniu do Densena to lepsza separacja dźwięków w przestrzeni, co za tym idzie, ich lepsze zlokalizowanie. Muzyka gra bardziej zdecydowanie nie z głośnika, ale z przestrzeni. Dalej, kompletna cisza wokół dźwięku. Dalej, mięsistsze niskie. Ale oprócz tego Densen mi się bardziej podoba, hihi.

 

Aha, wg mnie Densen i rDac mają podobną gładkość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla ciekawych wygrzebałem test vdaca

 

i opis rdaca ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21279-026690000 1290190589_thumb.jpg

post-21279-034467500 1290190601_thumb.jpg

post-21279-085397600 1290190613_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r-dac z napędu LektorIV Anciet Audio Jarka Waszczyszyna

 

brzmi gęsto, preferuje środek i dół raczej niż górę. Bardzo przyjemny. Dynamika ponadprzeciętna. Scena szeroka i to bardzo, podana wyraźnie, choć nie nadmiernie do przodu (sic!). Wgłąb znacznie już gorzej, nie widziałem/słyszałem rozplanowania instrumentów.

Góra w momencie ataku sopranów lekko, acz zauważalnie smaży. Kontrola basu mocno średnia, ale dudnienia nie obserwowałem.

Dominuje średnica i to raczej niska. Pomimo tego- słucha się go bardzo przyjemnie i bez znużenia czy irytacji, przekaz zhomogenizowany. Podobnie w barwie, ale z lepszą sceną, nieco mniejszą dynamiką gra Heed Dactilus(tylko RCA+toslink) i Music Hall dac25.3; te dwa grają lepszą górą-znacznie lepsze soprany, ale generalny charakter ciemny. V-dac grał jaśniej i bardziej świetliście

 

r-dac z napędu LG390 RCA i toslink

toslink mniej rozdzielczy, ale jakby słodszy, na rca niby lepiej, ale te soprany... Wyszła oczywista różnica jakości napędów.

 

 

Do słuchawek z komputera- nie mam żadnych zastrzeżeń: po USB z kompa gra ślicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość spy

(Konto usunięte)

Nie wiem czy znacie takie DAC-e?

http://www.ultimateavmag.com/content/msb-32384-dac-disc-transport-adc-and-monoblock

 

http://www.digital-highend.de/start/wp-content/bildupload/Young_EN510_S.34-38.pdf

 

http://www.accusticarts.com/pages/de_tube-dac_ii.html

 

http://www.dagogo.com/View-Article.asp?hArticle=423

 

Tu można dostrzec na wykresach szerokość pasma przy różnych częstotliwościach samling rate (przy odpowiednich filtrach oczywiście).

 

http://www.digitalaudio.dk/ax24.htm

 

Nie jest to oczywiście ani oferta kupna ani drażnienie, ale chodzi mi o to że widoczne są tu montaże, zwłaszcza filtrów.

 

http://www.digital-highend.de/start/wp-content/bildupload/Young_EN510_S.34-38.pdf

 

Szczegolnie ten moze byc czarnym koniem w najblizszym czasie. Patrzac na sukces hiFace. Mial byc w sprzedazy od poczatku listopada ale cos go nie widac.

Recenzja jest wrecz entuzjastyczna, ale ten koles jeszcze nie napisal chyba zle o sprzecie. W tym samym numerze testuje Audiolaba 8200CD i tez mu sie podobal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada rdac przy podłączeniu z komputerem USB a cyfrowym? Co lepiej? Nie suzkam opinii teoretycznych tylko odczucia osób, które porównywały te dwa sposoby podłączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko czemu tak dziwnie strzela jak wlaczam flaca z komputera hmm

 

Ja w sumie porownywalem po optyku moj cd nad 545 a ten dac i NAdzik w sumie lepiej wyszedl dzwiek bardziej ocieplony z wiekszym wokalem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JVC x5500 | Screen 120' Duronic | AVR Marantz 7012 | Media Players - Apple TV 4K - Zidoo Box z10 + HP 24TB server RAID 10 | Monitor Audio RX 7.1.2 | Sub REL 328 - Stereo - Naim XS + Arcam rPlay +Usher Dancer Mini.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.