Jump to content
55wBICEPSIE

Arcam rDAC

Recommended Posts

Posted (edited)
1 godzinę temu, 5z0p3n napisał:

A jak go będziesz lądował?:) 

ładowarka np. z Lidla, albo jakakolwiek procesorowa, poza tym aku nie musi być żelowe jeśli będzie stało w pionie. Myślę że 6V 12Ah w zupełności wystarczy na jakieś 20-30 godzin ciągłego słuchania. Najlepiej pożyczyć aku od kogoś i sprawdzić zanim kupisz.

Tylko pamiętaj sprawdzić dokładnie jakim napięciem jest zasilany Twój Dac, zanim kupisz akumulator! 

Edited by dementor

Dokładanie kasy do tego szrota mija się z celem.Kup dowolnego chinola na amanero albo nowym xmos.Rdac może i był spoko,ale w czasach gdy nic nie było na rynku.
Taa... i dlatego Lumin nadal robi na Wolfsonie WM8741

A dobrze zasilony rDAC potrafi ładnie zagrać, nawet dzisiaj.

Przede wszystkim, trudno aby nagle zagrał gorzej niż kiedyś
  • Like 2

If you want the job done right, hire a professional.

2 hours ago, Sine Metu said:

i dlatego Lumin nadal robi na Wolfsonie WM8741

Pisze o dacu a nie kosci. A czy lumin to jakis wyznacznik?

Teraz, Pawel Bebenek napisał:

A czy lumin to jakis wyznacznik?

Nie wiedziałeś? 

• Like 1

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Rdac jest na 6 volt z reguły ludzie sprzedaja z tomankiem, z reszta jak ja kiedyś bo taki zasilacz do niczego się nie przyda. Co innego jak by był na 12 v. 

Zawsze możesz napisać do tomanka i zrobią nowy tylko nie wiem czy gra jest warta świeczki. Choć to dobry dac jednak plus koszty zasilacza to już się robi budżet gdzie można coś zacząć kombinować. 

W dniu 7.08.2019 o 19:23, Mario1976 napisał:

Zaryzykuję i kupię akumulator żelowy.  Jaki byście zaproponowali ile Ah potrzebuje

Lubisz w aucie aku ładować. A jak będziesz chciał na imprezę włączyć muzę a tu lipa i co? Powiesz gościom że aku musisz naładować:) 

W dniu 7.08.2019 o 17:12, jarekmor napisał:

Wg. mojej oceny nie ma znaczenia wymiana zasilania. Testowałem oba rozwiązania, czyli oryginalny zasilacz i od Tomanka.

Większym problemem w rDAC jest kiepska wtyczka zasilania oraz oscylator przy USB.

Za wtyczkę plusik o demnie bo w pełni się zgadzam. 

Cambridge Audio CXC->(Kable cyfrowe - coaxial,Usb A B ) Wireworld Chroma 7->XiangSheng DAC-05A->Kimber Kable Tonik->Music Hall a35.2->Kimber Kable 4PR->Dynaudio Emit M20.Sieciowe diy.

22 godziny temu, margaryna85 napisał:

Lubisz w aucie aku ładować. A jak będziesz chciał na imprezę włączyć muzę a tu lipa i co? Powiesz gościom że aku musisz naładować:) 

Aaaa, to oryginalny zasilacz po zmianie zasilania daje się do utylizacji krokodylom, nie wiedziałem...

Poza tym na imprezie goście mają w głębokim poważaniu jakość dźwięku,  

Jeśli leci w tle np. radio online cały dzień, nikt nie podłącza daca pod akumulator, proste. Jeśli się ma gramofon, to średnio co 20 minut trzeba ruszyć 4 litery i zapodać drugą stronę, też zbyt skomplikowane i utrudnia życie??

14 minut temu, dementor napisał:

Aaaa, to oryginalny zasilacz po zmianie zasilania daje się do utylizacji krokodylom, nie wiedziałem

Zostaw zawsze do sprzedaży się przyda, chyba że mieszkasz w leśnicy i faktycznie masz krokodyla w domu. 

16 minut temu, dementor napisał:

Poza tym na imprezie goście mają w głębokim poważaniu jakość dźwięku

W poważaniu jak najbardziej grunt żeby coś leciało ale jak muzy nie będzie to zostanie tylko wódka. 

18 minut temu, dementor napisał:

Jeśli leci w tle np. radio online cały dzień, nikt nie podłącza daca pod akumulator, proste

No chyba że gra z lapka lub innego PC ewentualnie z telefonu. 

19 minut temu, dementor napisał:

Jeśli się ma gramofon, to średnio co 20 minut trzeba ruszyć 4 litery i zapodać drugą stronę, też zbyt skomplikowane i utrudnia życie??

Nie mam gramofonu i nigdy nie będę miał. 

Cambridge Audio CXC->(Kable cyfrowe - coaxial,Usb A B ) Wireworld Chroma 7->XiangSheng DAC-05A->Kimber Kable Tonik->Music Hall a35.2->Kimber Kable 4PR->Dynaudio Emit M20.Sieciowe diy.

Czy dziś, względem dostępnych urządzeń, irdac jest wciąż godną polecenia konstrukcją (z wymienionym zasilaczem)? Koszt nowego po rabacie to jakieś 1600 zł + zasilacz. Czy powiedzmy w cenie ok. 3-4 tys. można trafić coś lepszego? 

1 godzinę temu, Łukasz_62438 napisał:

Zdecydowanie tak, można. Lecz nie ze sklepu.

Będę wdzięczny za propozycje. 

3 godziny temu, hasos napisał:

Chińczyki odpuść .Sam gram na osławionym na forum xiangsheng i do tej pory się zastanawiam co mnie podkusiło wymienić go na rdac z tomankiem. uporam się z remontem do jesieni i będzie restart dac 🙂

Ok, ja też się zastanawiam. Zrobiłem małą rozbudowę systemu, mam lepszy wzmacniacz i kolumny, ze starego systemu został mi właśnie rDAC. Czy np. używany Auralic Vega za ok 5-6 tys. zagra zdecydowanie lepiej? rDAC gra fajnie, choć mi jeszcze bardziej podoba się dźwięk z mojego starego odtwarzacza CD, Rotel RCD-965BX 🙂

Ponieważ sprzęt stoi w moim gabinecie, do DACa mam podpiętego laptopa, z którego idzie Spotify i Tidal, tak więc fajnie, jakby przyszły dac grał dobrze przez usb. Może ktoś przeszedł taką drogę?

We stand in the Atlantic
We become panoramic

17 godzin temu, hasos napisał:

Jeśli jesteś gdzieś z okolic Lublina, to odezwij się na pw - powiem Ci, co i jak. Dla uspokojenia nastrojów powiem, że ja też przeszedłem drogę od rDAC (nie powiem o nim złego słowa, w tych pieniądzach świetny sprzęt) do obecnego przetwornika i bazując na swoich doświadczeniach, nie kupiłbym sprzętu ze sklepu nawet w cenie do 10.000 PLN.

Edited by Łukasz_62438
  • Like 1

Dzięki za propozycje. Chińskie odpuszczam, projekty DIY również - mam zbyt małe doświadczenie, by ocenić poziom ich grania. Może kiedyś. Co sądzicie o Qutest?

Czy taki irdac nie będzie wąskim gardłem np. dla Harbeth 30.1? 

W dniu 6.08.2019 o 14:22, Mario1976 napisał:

A może istnieje inną alternarywa do zasilenia rDAC-a  niż Tomanek?

Kolega forumowy @Muzg robi zasilacze.  Są jeszcze Chiny i aliexpress. 

Roon > Allo Digione Signature > Xindak DAC-20 > Cayin A55TP > S16Hz Canto Grand Signature+