Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milośników zestawów: Przedwzmacniacz + Końcówka Mocy


antymalkontent

Rekomendowane odpowiedzi

Mały update konfiguracji:

Pre: Myryad MP-100

Power: Myryad MA-360

 

Nowe pre kupiłem w ciemno - to najwyższy model tego samego producenta co poprzednia integra Z-140 robiąca za pre. Myślałem że będzie miało identyczną barwę itd tyle że będzie lepsze. Jednak mocno się zdziwiłem.

Z-140 nieco ociepla brzmienie przez co wokale brzmią słodko i soczyście, do tego minimalnie pokreśla pewien zakres wysokich tonów dodając dźwiękowi blasku.

MP-100 jest równy jak stół i chyba specjalnie nic od siebie nie dodaje. W efekcie wokale jakby nieco straciły na barwie, chociaż chąc niechcąc muszę przyznać że są bardziej naturalne. Wysokie tony nieco się ucywilizowały i są mniej efekciarskie (ale tu różnica jest już mniejsza). Oba te aspekty są więc w MP-100 obiektywnie lepsze a równocześnie subiektywnie słabsze. W pozostałych aspektach MP-100 wyraźnie i bezdyskusyjnie miażdży Z-140, zwłaszcza w kwestii czystości i stereofonii.

Długo zamieniałem klocki miejscami, raz jeden raz drugi. Wcale nie było dla mnie z początku oczywiste który zostawić bo piękne barwy Z-140 naprawde czarują. Myślę jednak że to tak naprawdę bardziej kwestia przyzwyczajenia, już właściwie specjalnie braku ciepełka nie odczuwam.

A może się mylę? Nic, na razie zostawiam oba, bo Z-140 to w ogóle pięknie grający wzmak i z pewnością go nieraz wykorzystam.

 

Pzdr,

Asiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pasywka to loteria.

Moze ograniczać dynamike i bas - nie podaja impedancji wyjsciowej, a pasywki

maja < 1kohm.

 

Moze lepiej lampę od nich

The LA4 MkII Pre-Amplifier

Ma dobra impedancję do Meridiana - 100ohm na wyjsciu.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka to pasywka. Osobiście używałem trzech rodzajów:

1. Przełącznik DACTa (miałem pre AURA, które też jest przełącznikiem, tyle że w obudowie)

2. Placette (rezystory przełączane przekaźnikami)

3. Pre transformatorowe

 

Na moje uszy jakość tych rozwiązań jest taka jak kolejność powyżej. 1 - najniższa ocena, 3 - najwyższa. Przełączniki na tle pozostałych rozwiązań są fajne i tanie, ale miewają problemy z basem, dynamiką i rozdzielczością. Placette, to na prawdę fajny pre - wysiadają przy nim DACTy i AURY. Transformatory są klasą same dla siebie. Żadne inne rozwiązanie nie dało w moim systemie takiej dynamiki, otwartości, szybkości i precyzji dźwięku.

 

A tak przy okazji, to chciałbym się zapisać do klubu z końcówką mocy i preampem transformatorowym:) To mój drugi dzielony system, bo trochę ponad 10 lat temu miałem hybrydowego (lampowo-tranzystorowego) Vincenta z pasywką AURY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dołączę :)

 

Jechałem cały czas na takiej konfiguracji:

 

pre: Koda / Conrad KD-261

power: Koda / Conrad KD-269

 

ostatnio zachciało mi się bi-ampingu i obecna konfiguracja wygląda tak:

 

pre: Koda / Conrad KD-261

power: 2 x Koda / Conrad KD-269

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ze swoim zestawem:

Monobloki Phast na Pentodzie

Pre-amp Jag.

Monitor Audio Rx8

 

I w tym miejscu zapytam. chce zmienić pre. rozwazam coś w budzecie ok. 3000pln - oczywiscie w second handzie.

rozważam:

TT- prophet

Canary Audio CA601

AudioNet Pre1 (choć powyżej budzetu)

Manley Shrimp (tez trochę drożej)

 

Ktokolwiek widzial, ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisze sie :)

pre Rotel RC-03

końcówka NAD 208thx

 

I od razu takie pytanko : chciałbym trochę ocieplić systemik , co myślicie o pre AA MPP206 ? Jak toto gra ? Bo musiałbym zamawiać w ciemno, chyba że ktoś wie czy można to wypożyczyć w Krk ? ( w Audiotrendzie nie maja ) Ewentualnie co innego może wchodzić w grę ? Tak do około 1,5-2 tys , mogą być używki , pilot baaaardzo mile widziany :)

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...

Czesc, nigdy nie korzystalem z takich zestawienia, wiec wrzucam tutaj pytanie, moze doswiadczenie uzytkownikow zestawow przedwzmak + koncowka pomoze mi rozwiazac moj problem,Kupilem ostatnio lampowy wzmak sluchawkowy, ktory moze sluzyc jako przedwzmacniacz, poki co bardziej z ciekawosci, chcialem to rozwiazanie przetestowac, w Electrocompaniecie ECi-2 mam gniazda pre out (to jak rozumiem jest wyjscie przedwzmacniacza), oraz spiete zworami i oznaczone jakos dziwnie EXT PROC chyba gniada koncowki i przedwzmacniacza (IN/OUT), rozpialem zwory i podlaczylem przedwzmacniacz go tychze gniazd na IN, efekt jest taki, ze po wlaczeniu strzela mi w glosniku, wiec wole go natychmiast wylaczyc. Czy to jest problem z dopasowaniem obu klockow, czy zlego podlaczenia? Manual o tych gniazdach milczy, wiec nie mam pewnosci, czy to jest wejscie na koncowke. Bede wdzieczny za jakas pomoc

 

Pozdrawiam

Moon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, nigdy nie korzystalem z takich zestawienia, wiec wrzucam tutaj pytanie, moze doswiadczenie uzytkownikow zestawow przedwzmak + koncowka pomoze mi rozwiazac moj problem,Kupilem ostatnio lampowy wzmak sluchawkowy, ktory moze sluzyc jako przedwzmacniacz, poki co bardziej z ciekawosci, chcialem to rozwiazanie przetestowac, w Electrocompaniecie ECi-2 mam gniazda pre out (to jak rozumiem jest wyjscie przedwzmacniacza), oraz spiete zworami i oznaczone jakos dziwnie EXT PROC chyba gniada koncowki i przedwzmacniacza (IN/OUT), rozpialem zwory i podlaczylem przedwzmacniacz go tychze gniazd na IN, efekt jest taki, ze po wlaczeniu strzela mi w glosniku, wiec wole go natychmiast wylaczyc. Czy to jest problem z dopasowaniem obu klockow, czy zlego podlaczenia? Manual o tych gniazdach milczy, wiec nie mam pewnosci, czy to jest wejscie na koncowke. Bede wdzieczny za jakas pomoc

 

Pozdrawiam

Moon

 

pytanie nieaktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

U mnie od lat nuda: Plinius M8 + SB300 i jakoś nie odczuwam potrzeby zmieniania czegoś. Może tylko kabelek między pre i końcówką. Mam MIT Shotgun MA na XLR, a chciałbym drugiego Cardasa Golden Reference :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To gratulacje!

Amp I to świetna końcówka, u mnie gra z pre Tesseraca i jest to niezły duecik....

 

Możesz coś o niej napisać? Nic w necie nie znalazlem. Ważne: czy można podłączyć zewnętrzny procesor kina i sterować z niego głośnością? Lampa czy solid? Ile wejść? Zbalansowany? Może jakaś stronka?

 

Widzę, że masz Proac. To jednak inna szkoła dźwięku niź Tempo 25. Końcówki nie zamierzam się pozbywać, bo wykazuje bardzo dużą podatność na modelowanie dźwięku innymi elementami toru (czytaj: bardzo neutralna i przejrzysta) a sama nieźle zgrywa się z AP. Chyba że będzie mnie stać na monobloki Audioneta, najlepiej Maxy (taaaa...) ;)

Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zgadzam się - jest to b. neutralna i przejrzysta końcówka, znajomy też ma taką i woli ją od monobloków Audioneta....

Pre jest tranzystorowe, niezbalansowane, bez pilota, ale oferuje wysokiej jakości dźwięk, sześć wejść, dwa wyjścia. jest z taniej linii, ale tego nie słychać.... druga linia tej firmy to już był kosmos cenowy... ale firma w Polsce chyba mało znana, a szkoda.

Jednak na bazie Audioneta można budować sensowny system, u mnie już troszkę jest i jeszcze chyba pobędzie, bo lepiej grające rzeczy to niestety więcej kosztują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić jakieś zdjęcia? Środek a zwlaszcza tył? Bez pilota to dla mnie spory problem. Mam spięte wszystkie urządzenia: kino domowe, audio, komputery. Dlatego do przełączania stosuję makra na Logitech Harmony 525, by nie ganiać i nie przełączać wielu guzików. Ale chętnie zobaczyłbym, co to jest. Masz jakiś adres stronki?

Słyszałem Maxy Audioneta wraz PRE G3 + EPS. Póki nie stać mnie będzie na Soulution lub Jadis (a więc nigdy) to jest mój najbliższy stopień do raju. Chociaż BMC i Hegel mącą mi w głowie :)

Zapomniałem jeszcze o Spectralu... Matka mówiła na to: „marzenia ściętej głowy” :)

Edytowane przez Woodolec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie system audio jest "czysty" bez kompa (słaba jakość) Żadnego kina - bo to badziew, chyba że za straszna kasę, lepiej do systemu stereo podłączyć DVD i słuchać z stereo (przynajmniej dla mnie)

Soulution i Jadis to dwa różne kierunki jak dla mnie... Spectrala nie znam, ale ich ceny są odjechane...

Za to słuchałem u siebie końcówki Octave chyba 290-ki i była znacznie lepsza od Audioneta - zamąciła mi w głowie....

Co do zdjęć - napisz swojego maila na priv, nie będę tu zaśmiecał...

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soulution i Jadis różne kierunki technicznie, ale dźwięk już nie. są na tak wysokim poziomie realizmu, że w pewien sposób się spotykają. Miałem okazję porównać na Audioshow. ceny odjechane, więc nigdy nie będę miał. Ale to jest dźwięk do którego dążę. Gładki, al nie z powodu lampowego zaokrąglania, tylko dzięki nieograniczonej przejrzystości. Pełna kultura i kontrola. Przy czym Jadis leciuteńko zaokrągla dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Heh, w końcu, po pół roku, zabrałem się za kable i mam konfigurację docelową, przynajmniej jeśli chodzi o wzmocnienie:

Przedwzmacniacz: MP100

Końcówki mocy: 2 x MA360 w biampingu pionowym

Toto wszystko zasila kolumny Monitor Audio GS20

Dzięki temu że końcówki stoją po bokach szafki, kabelki głośnikowe są krótkie (1.2m). Do tego są nieźle nacudowane: po 2 pary na każdy zacisk (każda parka jest inna i co innego wnosi, razem grają super, w sumie patent często stosowany, tylko mądrze nazwą go "spread spectrum" itp).

Z plusów takiej konfiguracji: jeszcze lepsza kontrola basu, stereofonia/przestrzeń oraz czytelność (nie ma mowy żeby bas zamazywał cokolwiek w innych rejestrach), jest też większa namacalność średnicy. Dzięki skróceniu kabelków oraz innym wtykom pasmo się bardziej wyrównało (góra nie wybiega już przed szereg), chociaż średnica jest teraz nico wypchnięta do przodu (i bardzo dobrze, zawsze do tego dążyłem).

Z minusów: wydaje mi się że końcówki nie mają identycznego wzmocnienia - na niektórych płytach wydaje sie że jeden kanał gra mikroskopijnie głośniej. Ale na innych płytach jest ok, więc prawdę powiedziawszy sam nie wiem...

Co następne? Źródełko, obecnie jest to niedrogi CD, przydałoby się go uzbroić w dobrego DAC'a.

No i oczywiście akustyka, ten temat to niekończąca się opowieść, ciągłe zmiany (nowe panele avcon właśnie się robią), ale to nie ten wątek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie delikatnie : Rotel RC-1550 plus Rotel RB-1552. Brakuje mi by-passa oraz xlr`a w pre.

Edytowane przez marek-1969

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak by c, to proszę i moją skromną osobę dopisać do klubu.

Końcówka mocy Pass Aleph Os

Pre GAS Thoebe

Kolumny Infinity R90 lub Martin Logan SL 3

Gramofon Sansui XP 99

CD Ayon 07s

 

Gra super i na zimowe wieczory to nawet i grzeje nieźle, Wzmak to czysta klasa A więc ciepły to on jest na okrągło.

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.