Skocz do zawartości
IGNORED

Klub milośników zestawów: Przedwzmacniacz + Końcówka Mocy


antymalkontent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Panowie proszę o pomoc.

Jestem posiadaczem Integry Myryad Z240, do której dokupiłem ostatnio końcówkę mocy Rotela RB-1562. Dzięki temu połączeniu klocków chciałem uzyskać biamping separując zasilanie głośników, polepszając kontrolę basu. Podłączam więc wszystko jak należy, włączam zasilanie i ku mojemu zdziwieniu z głośników podpiętych do końcówki Rotela zamiast poezji dźwięków zaczyna wydobywać się miarowe buczenie...czarna rozpacz. Przez przypadek przeczytałem gdzieś na forum, że pomóc może połączenie oddzielnym kablem wyjścia uziemienia we wzmacniaczu z obudową końcówki, co też uczyniłem. Okazało się, że problem buczenia zniknął natychmiast. Niby więc problem rozwiązany, ale po pierwsze chciałbym zrozumieć co było/jest przyczyną kłopotów? Po drugie chciałbym aby ktoś z szanownych, operujący większą wiedzą powiedział czy opisane objawy mogą być spowodowane usterką końcówki, którą kupiłem używaną i którą wciąż mogę zwrócić sprzedawcy.

 

Pozdrawiam MinisteRR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Problem, który opisywałem powyżej rozwiązany :) Okazało się, że przyczyna leży nie w uziemieniu a w sygnale. Zasilacz w laptopa siał zakłócenia przez kabel usb do DAC i dalej do reszty systemu. Co ciekawe, zakłócenia nie są słyszalne gdy gra sama integra, a ukazują się dopiero po podłączeniu końcówki mocy (bez względu na to jaką to końcówka).

 

Zmierzając jednak do sedna, dopisuję się do klubu z systemem, w którym (mam nadzieję) nie będę grzebał przez dłuższy czas. Końcówka mocy to Denden Beat B 300, jako preamp wykorzystuję integrę Myryad Z240. Nowa końcówka dodała to czego szukałem od dłuższego czasu tj. kontrolę basu, dynamikę, wypełnienie. W końcu zniknął koc okrywający kolumny. Myryad dopełnia całość ciepłym, brytyjskim szlifem, przez co wokale brzmią znakomicie. Całość gra naprawdę przyjemnie i wpisuje się w moje gusta.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Troche uaktualnię temat, gdyż od pół roku mam nowy system tzn nowe zasilanie VTL MB-185 Series 2 (monobloki). Waży to wszystko razem ok 100kg!!!, ale czuć, że to gra. Jestem oczarowany tym sprzętem. Pokój mam obecnie zdecydowanie za mały do tych zabawek, ale szykuje się budowa nowego domu z specjalnym pomieszczeniem pod audio video.

Ktoś z was miał okazję już bawić się tym rzadkim sprzętem?

 

MB185.jpg

Takie dwa potwory :)

 

vtl_mb450_iii_stacked.jpg

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche uaktualnię temat, gdyż od pół roku mam nowy system tzn nowe zasilanie VTL MB-185 Series 2 (monobloki). Waży to wszystko razem ok 100kg!!!, ale czuć, że to gra. Jestem oczarowany tym sprzętem. Pokój mam obecnie zdecydowanie za mały do tych zabawek, ale szykuje się budowa nowego domu z specjalnym pomieszczeniem pod audio video.

Ktoś z was miał okazję już bawić się tym rzadkim sprzętem?

 

MB185.jpg

Takie dwa potwory :)

 

vtl_mb450_iii_stacked.jpg

 

ależ piękne

czym to sterujesz ? Lamm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dokładnie

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.