Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze strumieniowe.


JFSebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem założyć ten temat, ponieważ myślę że Squeezebox na to zasługuje :))

 

Mam dwa pytania:

Czy SqB potrafi obsługiwać dwa źródła ? Tzn. czy można przełączać się z jednego kompa na drugie ? Np. z serwera muzycznego na laptopa ?

 

Czy to jest to ustrojstwo które służy do komunikacji kompa z SqB ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli macie jakieś inne propozycje co do kart to podajcie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

dobrze, że masz Zhaolu, bo bez zewnętrznego DACa "mydelniczka" gra po prostu koszmarnie. Pomolestuj Snajpera - ma toto na stanie i jakoś z tym żyje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musiał kupić SqB w inecie, choc wolał bym kupić w jakim sklepie.

 

A czy wiecie że Squeeze to produkt logitecha ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-6099-100008449 1184699784_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odpowiadając na postawione pytania:

1. Odbiór muzyki z różnych "źródeł-komputerów". Oczywiście zakładam, że na każdym ze sprzętów czyli serwerze muzycznym (rozumiem włączonym na stałe) i laptopie jest zainstalowanie oprogramowanie od rozprowadzania muzyki (czyli slimserver). Jeżeli tak to 1 squeezebox obsłuży i poradzi sobie z pobieraniem muzyki z 1 lub drugiego źródła (twoim zadaniem będzie wybranie z którego). Jest tylko jeden problem który bardziej jest związany z moją drugą odpowiedzią czyli fizyczne połączenie squeezeboxa - przy dwóch komputerach, które potencjalnie miałyby się łączyć ze squeezboxem konieczne jest zastosowanie routera, który spiął by całość w jedną sieć. W innym przypadku bedą dwie odrębne "sieci" (nazwijmy tak umownie) z którymi będzie trzeba oddzielnie i za każdym razem łączyć squeezeboxa gdybyś chciał zmienić serwer - ani miłe ani wygodne.

 

Możliwa jest też odwrotna sytuacja tj. 1 server i kilka squeezeboxów

 

Więcej informacji jako to działa znajdziesz tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (czyli w instrukcji obsługi do squeezeboxa).

 

2. Połączenie ze z squeezboxem. Tutaj odpowiedz będzie oparta bardziej na domysłach odnośnie twojej sieci komputerowej, więc:

 

a) jeżeli twój server muzyczny jest jednym komputerem w domu i z netem łączy się za pośrednictwem np. neostrady lub czegoś podobnego przez modem łączony kablem USB to faktycznie to co zaproponowałeś może posłużyć do podłączenia się ze squeezeboxem. Musisz pamiętać tylko o ograniczeniach związanych z sieciami bezprzewodowymi (typu zakłócenia itp) oraz oczywiście samą konfigurację, co dla zupełnych laików w tym temacie moze stanowić problem.

 

b) ponieważ z opisie pojawił się jakiś laptop (zakładam, że łączony bezprzewodowo) mogę chyba przyjąć że jednak posiadasz przynajmniej 2 komputery ;-) oraz (tu również zakładam) coś ala router bezprzewodowy (np. livebox neostrady lub cokolwiek innej firmy). W takim przypadku sytuacja jest chyba najprostsza ponieważ istnieje już jedna sieć w która wpina się squeezeboxa (jak to zrobić jest opisane w instrukcji) i po chwili wszystko działa łącznie z pobieraniem muzyki z 2 różnych komputerów. Unika się tym samym problemów, które opisałem w pkt. 1. Dodatkowo w przypadku routera istnieją 2 warianty podłączenia

 

b1) bezprzewodowy,

b2) kablem sieciowym, który moim zdaniem pomimo wszelkiej cudowności sieci bezprzewodowej w dalszym ciągu jest bardziej stabilnym rozwiązaniem (ponadto można upgradować sprzęt wymieniając kable sieciowe i badając ich wpływ na dzwięk ;-)

 

U siebie, co ciekawe mam podłączonego mojego Noxona (coś podobnego do squeezboxa) bezprzewodowo, bo nie mam innego wyjścia.

 

Na koniec od siebie dodam - zwróć uwagę, że jako serwer muzyczny nie potrzebujesz wcale kompa wystarczy np. takie urządzenie jak NSLU2 Linksysa (info znajdziesz w sieci) do którego podpinasz zewnętrzne dyski twarde wydaje mi się że jest to tańsze i cichsze rozwiązanie, ale to już zależy od Ciebie.

 

Pozdrawiam,

Kondrat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Kondrat, 18 Lip 2007, 08:26

>Na koniec od siebie dodam - zwróć uwagę, że jako serwer muzyczny nie potrzebujesz wcale kompa

>wystarczy np. takie urządzenie jak NSLU2 Linksysa

 

nie wiem czy NSLU2 będzie w stanie obsługiwać slimserwer, bo to konieczny element układanki.

 

Ale jest tego typu urządzenie dostępne z dopracowaną nakładką softwarową do obsługi slimserwera zamiast kompletnego PC, bez wentylatora więc ciche

 

Tutaj gotowe do kupienia u angielskiego dystrybutora przygotowane do współpracy z mydelniczką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

albo można sobie kupić golca w Polsce

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

dołożyć dysk i zainstalować tą nakładkę do obsługi slimserwera, bo jest dostępna na sieci

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>

>nie wiem czy NSLU2 będzie w stanie obsługiwać slimserwer, bo to konieczny element układanki.

 

Jednak sam sobie znalazłem odpowiedź na forum slimdevice, że NSLU2 może współpracować,

aczkolwiek QNAP jest chyba najpopularniejszy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz, 17 Lip 2007, 20:27

 

>dobrze, że masz Zhaolu, bo bez zewnętrznego DACa "mydelniczka" gra po prostu koszmarnie. Pomolestuj

>Snajpera - ma toto na stanie i jakoś z tym żyje ;)

 

Nie zgadzam się, że to gra koszmarnie! W moim odczuciu nieco brakuje mu "przyjemnych barw" jest trochę sucho - natomiast precyzja i lokalizacja jest zdecydowanie lepsza niż z dac'iem zewnętrznym (z Zhaolu również). Poza tym jak jest preamp to można wyciąć scalaka operacyjnego (kiepskiego zresztą) i mamy wówczas naprawdę bardzo dobre źródło!

 

Długość kabelka w oryginalnym zasilaczu impulsowym (we wtycze sieciowej) jest chyba w 2 wersjach. 1 - 1.5 mb. (mam wersję amerykańską i europejską). Do amerykańskiej kupiłem zasilacz imp w Saturnie 5V 2A (wiele napięć do ustawienia), a potem dorobiłem zasilacz liniowy (tradycyjny).

 

Personalnie pieję z zachwytu nad łatwością obsługi i szybkością z jaką mogę "zapuścić dowolny utwór lub płytę". Soft jest naprawdę fantastyczny!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie QNAP jest popularniejszy i chyba nawet lepszy ale nieznacznie (jakieś 3 - 4 razy;-) droższy niż NSLU. Oczywiście NSLU nie jest idealnym rozwiązaniem (piszę to z autopsji), ale zaletą jest cena i cisza pracy. Pozdrawiam

Kondrat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dobrze, że masz Zhaolu, bo bez zewnętrznego DACa "mydelniczka" gra po prostu koszmarnie. Pomolestuj

>Snajpera - ma toto na stanie i jakoś z tym żyje ;)

 

Nie przesadzałbym,

co prawda niektóre wersje firmawu miały bugi, które powodowały, że dzwięk z wyjścia analogowego mógł być "koszmarny", ten problem był na forum Slim Device dość często poruszany.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Możliwe, że ktoś porównał tutaj dzwięk z wyjścia analogowego SB na spieprzonym firmware z porządnym DACem i potem rośnie plotka o fatalnym dzwięku bezpośrednio z SB.

 

Ostatnio jednak wersja firmwaru nie sprawia zdaje się tych problemów. Na codzień mam porównanie z Zaholu, ale u kumpla porównwaliśmy z bardzo dobrym DACem - dCS Delius

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

+ wzmak ASL Layla i kolumny WLM Lyra

 

Róznic można się było oczywiście dopatrzeć, ale nie były one porażające.

Po prostu SB grał jak średnio przyzwoity CD, przy tym dCS powodował wydobycie dodatkowych detali przy uważnym wsłuchaniu się, ale nie była to żadana porażająca różnica którą słyszy się w pierwszej minucie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard_wpl, 18 Lip 2007, 12:57

>Poza tym jak jest preamp to można wyciąć scalaka operacyjnego (kiepskiego

>zresztą) i mamy wówczas naprawdę bardzo dobre źródło!

 

Mógłbyś przybliżyć jak to zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondrat, 18 Lip 2007, 08:26

 

Tak, mam dwa kompy. Jeden stacjonarny zostanie wyniesiony do drugiego pokoju i będzie tam robił za serwer muzyczny. Będę na niego wgrywał pliki przez sieć bezprzewodową albo dysk USB.

A drugi komp to laptop z wifi. Czy oprogramowanie Slimserver pozwala "puścić" na Squeezeboxa dzwięk z filmu albo ze strony www ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sieciówka, do której linka podałem w pierwszym wpisie, jest odpowiednia dla Squeezeboxa ?

 

Kupić tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy tutaj ;))))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFSebastian, 18 Lip 2007, 15:36

 

>Ta sieciówka, do której linka podałem w pierwszym wpisie, jest odpowiednia dla Squeezeboxa ?

 

Tak, to jest karta WLAN do Peceta obsługująca IEEE 802.11g czyli standard na którym chodzi WLAN w SB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządkując twoje komputery:

 

1. Stacjonarny do którego chcesz wsadzić kartę sieciową bezprzewodową do łączenia ze squezzeboxem oraz laptopem,

2. laptop z wifi do łączenia z serwerem muzycznym oraz czasami squezzeboxem (też bezprzewodowo).

 

Teoria sieci bezprzewodowych (przynajmniej mi znana) mówi, że:

a) jeżeli są 2 urządzenia do połączenia bezprzewodowego mogą pracować razem w tzw. trybie ad hoc,

b) jeżeli jest więcej niż 2 urządzenia o połączenia bezprzewodowego mogą pracować na raz (czyli wszyscy widzą wszystkich) wyłącznie w tzw. trybie infrastructure ale do tego wymagany jest router (w postaci osobnej skrzyneczki)

 

W trybie ad hoc nie ma możliwości (przynajmniej nic mi o niej nie wiadomo) by zrobić nawet tymczasowo połączenie ad hoc między 3 komputerami by każdy widział każdego. Można wprawdzie wyobrazić sobie sytuację 2 bezprzewodowych kart sieciowych w twoim serwerze muzycznym gdzie jedna służyłaby do połączenia ze squezzeboxem a druga do laptopa.

 

Moja sugestia jest raczej taka (do pełnego doprecyzowania potrzebny byłaby mi informacja o sposobie łączenia z netem w twojej sieci) abyś kupił sobie router np. linksysa od razu z modem do neostrady lub innej podobnej technicznie usługi (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )

połącz go kablowo z serwerem plików a bezprzewodowo ze squezzeboxem oraz laptopem.

 

Pozdrawiam

Kondrat

Kup sobie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisze Kondrat, kup sobie router WLAN, stworzysz sobie sieć WLAN w domu do której podpinać będą się bezproblemowo radiowo wszystkie urządzenia. Ponadto będziesz od razu będziesz miał wyjście na świat po eternecie np do słuchania radia internetowego na mydelniczce, extra sprawa.

 

WAG 200G jest z modemem ADSL, niezbędny dla usług typu Neostrada czy Net-24 itp, wpinasz się bezpośrednio w gniazdko telefoniczne po RJ-11.

 

Jeżeli masz już modem z wyjściem ethernetowym RJ-45 to wystarczy sam router WLAN bez modemu, np WTR54GC.

 

Zamiast LinkSysa rozpatrz też kupno routera firmy D-Link, też dobre a tańsze od LinkSysa, bo nie płacisz za znaczek Cisco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mocno przerobiono mydelniczka do formy audiofilskiej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A tu kity do rozbudowy SD, niestety to zalatuje czystym voo-doo zwłaszcza jak widzę coś takiego jak Bybee Purifier

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nic z tego nie rozumiem :))

Kupię tą kartę za 60 zł i serwer muzyczny będzie się łączył tylko z Squeezeboxem. Pliki będę przenosił na dysku USB... :))

Neostrady nie mam, laptop jest podłączony do neta "po kablu" (taka mała firma dostarczająca inet). Teoretycznie jak bym podlączył SqB kablem z serwerem, to karta wifi w lapie i serwerze mogla by służyć do połączeń typu "ad hoc"...

 

A no właśnie - kolejny temat. Ktoś z was stosuje kabel zamiast wifi ? Rozumiem że różnicy w dzwięku nie ma żadnej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeżeli jeszcze mogę coś dodać w temacie twojej sieci i połączenia SqB to jednak w dalszym ciągu sugeruję Ci zrobienie czegoś porządnego czyli oparcie sieci na jakimś routerku a wtedy wszystkie 3 sprzęty będą mogły działać równocześnie a ty nie będziesz musiał latać z dyskami USB.

W związku z tym, że wreszcie wiemy jak wygląda twoje połączenie z netem to rozwiązanie jest prostsze/tańsze niż początkowo się wydawało. Kupujesz router bez żadnych modemów i innych bajerów np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(Niech będzie Dlink według sugestii innych kolegów)

wpinasz w dziurkę WAN (jest taka w routerku) kabel który masz od swojego dostawcy netu i wtedy możesz mieć (oczywiście jednocześnie):

Laptop połączony z netem kablem (do routerka) lub przez wifi (oczywiście też do routerka),

Serwer muzyczny połączony kablem (do routerka)

SqB połączonego kablem lub przez wifi (do routerka), który przy takim połączeniu będzie mógł widzieć i serwer muzyczny i laptopa oraz co fajne (wskazywane również w innych postach) możliwość słuchania radia internetowego

 

Odnośnie różnic w dzwięku pomiędzy wifi a kablem (czyli połączenie SqB do sieci komputerowej) - testując swój sprżet testowałem jedno i drugie - różnicy nie zauważyłem, ale jest jedno "ale" połączenie bezprzewodowe mam zrobione tak że mój Noxon i routerek cały czas "widzą się" tj. nic nie zasłania ich nawet ruch ludzi. Dodatkowo Noxon jest wyposażony przeze mnie w dokupioną antenę zewnętrzną (malutką bo malutką, ale lepsza niż te patyczki które były w standardzie). Gdy ćwiczyłem takie połączenie i występowały zasłony zwłaszcza ze ścian (a mieszkam w budynku z dużymi elementami żelbetowymi) już nie było tak pięknie.

 

Pozdrawiam

Kondrat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondrat, 19 Lip 2007, 09:24

>Odnośnie różnic w dzwięku pomiędzy wifi a kablem (czyli połączenie SqB do sieci komputerowej) -

>testując swój sprżet testowałem jedno i drugie - różnicy nie zauważyłem, ale jest jedno "ale"

>połączenie bezprzewodowe mam zrobione tak że mój Noxon i routerek cały czas "widzą się" tj. nic nie

>zasłania ich nawet ruch ludzi. Dodatkowo Noxon jest wyposażony przeze mnie w dokupioną antenę

>zewnętrzną (malutką bo malutką, ale lepsza niż te patyczki które były w standardzie). Gdy ćwiczyłem

>takie połączenie i występowały zasłony zwłaszcza ze ścian (a mieszkam w budynku z dużymi elementami

>żelbetowymi) już nie było tak pięknie.

 

Wielkie dzięki Kondrat ! :)

Mam nadzieję że jednak nie będę miał kłopotów z łącznością bezprzewodową. Komp będzie w innym pokoju, ale myślę że na odległość 10 metrów powinno działać (wypadałoby...).

Aczy ktoś inny miał problemy z łącznością bezprzewodową ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martens, 18 Lip 2007, 14:11

 

to banał. Tyle że małe nóżki.

Wcale się nie dziwię, że DCS nie dokonał przełomu...

Dzięki że ... stanąłeś w mojej obronie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-500-100008315 1184875377_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia nie moje ... ale omijanie operacyjnych to moje ostatnie "skrzywienie".

Ze zhaolu sygnał też odczepiłem z płytki cyfrowej, a operacyjne - odłączyłem im zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard, no dla mnie proste to nie jest, zlutował bym pewnie wszystkie nóżki razem.

 

Zdjęcia wziąłeś (przynajmniej do drugie) pewnie z wynalazków Garego B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Masz może opis do pierwszego, co to za elementy zaznaczone kolorami, i co z nimi zrobić?

 

Z tego co widzę po pierwsze zamienił on DAC z PCM1748 na PCM1748KE i z niego pociągnął sygnał bezpośrednio do wyjścia analog out poprzez kondy Blackgate 4.7uf N 50v. Choć nie bardzo widzę jak te połączenie zrealizował na tych zdjęciach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię to bardzo interesuje to Ci to wyłożę ale z domu. Jestem w pracy.

Te zielone do wywalenia - oddzielą wyjście operacyjnego od wyjścia. Trzeba jeszcze wywalić 2 kondensatorki spinające daca z operacyjnym i od strony dac podłączyć BGn. Te trafko to "usprawnione" wyjście spdif.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martens, 18 Lip 2007, 13:28

 

>Nie przesadzałbym,

>co prawda niektóre wersje firmawu miały bugi, które powodowały, że dzwięk z wyjścia analogowego mógł

>być "koszmarny", ten problem był na forum Slim Device dość często poruszany.

 

To nie jest IMO przesada. Mydelniczka jest cool, jeśli robi jako transport. Ale jako pełnoprawne źródło jest moim zdaniem gdzieś w okolicach DVD-playerów za 2 stówy. KAŻDY zewnętrzny DAC, który wpadł mi w łapy od czasu zanabycia mydelniczki grał ZDECYDOWANIE lepiej, niż sama mydelniczka. O tańszych lub droższych odtwarzaczach CD nie wspominając. A miałem w łapach DAC'e również za naprawdę małe pieniądze...

 

Firmware'ów też przerobiłem sporo i nigdy nie dało się powiedzieć, że gra to dobrze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.