Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze strumieniowe.


JFSebastian

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku karty SD pojawia sie polecenie przeglądania obrazów - nic tego nie kumam bo w instrukcji jasno jest napisane, że można słuchac muzyki z karty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego jak "przełącz bibliotekę". Znajdziesz w MENU GŁÓWNE / MOJA MUZYKA / PRZEŁĄCZ BIBLIOTEKĘ / Squeezebox Touch (USB).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...cd

Podłączyłem kolejny dysk od fotobanku 40GB i d..pa. Na karcie SD 3 utwory - w kompie grają. SQT ich nie widzi. Chyba jakaś felerna sztuka mi się trafiła. Wysyłam go do serwisu...no chyba, że macie jakiś inny pomysł?

 

Jest jeszcze coś takiego jak "przełącz bibliotekę". Znajdziesz w MENU GŁÓWNE / MOJA MUZYKA / PRZEŁĄCZ BIBLIOTEKĘ / Squeezebox Touch (USB).

też nie działa - widzi tylko jedną bibliotekę po Wi-fi z dysku podłaczonego do routera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy frimeware do SBT czy ktos wie co dali nowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie urzadzenie wi-fi polecacie do sbt ? (najlepiej najtansze ktore dobrze wspolpracuje i nie ma problemow ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydalby sie jakis fajny pilot (ipod odpada). Niestety androida nie mam na stale, a na n900 aplikacja squeezebox play udaje, ze katalogi przeglada, ale juz nie potrafi odtworzyc pliku.

 

W zwiazku z wyjsciem Neuroshimy zakupilem iPoda. Ipeng na razie dziala wysmienicie w trybie TOUCH USB - czyli SBT uzywa podlaczonego dysku. Pieknie :) Taki pilot to ja rozumiem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam jeszcze jeden dylemat co do sprzętu. chodzi o odtwarzacz strumieniowy... znalazłem m.in.: Marantz NA 7004, czy też Arcam Solo Neo Music. nie będę ukrywał, że także w granicach 7000-8000zł (choć mam świadomość że Naim i Linn są czołówką tego wyścigu, ale to już "mercedesy" raczej nieosiągalne) może proponujecie inne firmy???

 

mam tutaj pytania

1. wartość odsłuchu odtwarzacz strumieniowego formatów FLAC (mam kilka płyt przegranych Deutsche Grammophon w tym formacie)?? z opisów sprzętu jest ona bardzo dobra-dobra. jakie są Wasze odczucia??

2. rozumiem, że podłączam odtwarzacz kablem do komputera i niech płynie muzyka... ?? ;))))

3. jakie głośniki proponujecie do takiego odtwarzacza??

4. czy można podłączyć do takiego odtwarzacza odtwarzacz CD/gramofon, zakładając, że np. marantz NA 7004 nie posiada odtwarzacza CD wbudowanego??

 

pozdrawiam :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Proponuję Squezzebox Touch + dobry DAC i kabel cyfrowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podobny temat :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o ST, ale o ile wiem on nie wydaje z siebie więcej niż 24/96; z dac-ami jeszcze trudniej. Z tanich polecić mogę V-DAC - gra pięknie. Z kompa przez USB raczej 16/44,1 ale to kwestia konfiguracji. Trzeba dokupić kartę dźwiękową z S/PDIF 24/192. A jak z kompa, to dłuższy kabek cyfrowy niż ze ST

 

mam tutaj pytania

>1. wartość odsłuchu odtwarzacz strumieniowego formatów FLAC (mam kilka płyt przegranych Deutsche Grammophon w tym formacie)?? z opisów sprzętu jest ona bardzo dobra-dobra. jakie są Wasze odczucia??<

 

Tak, jest bardzo dobra, ale jeśli zripujesz oryginalną CD na dysk w postaci FLAC, APE i wave i porównasz, zobaczysz/usłyszysz różnice: minimalne bo minimalne, ale jednak, ze wskazaniem na wave

 

>2. rozumiem, że podłączam odtwarzacz kablem do komputera i niech płynie muzyka... ?? ;))))<

odtwarzacz strumieniowy (jako nościk danych to może być komp albo ST ect) podłączasz do DAC. Ten sam DAC może obsłużyć Twój napęd CD (co może wnieść poprawę dźwięku z CDPlayera) tak, że stanie się "centrum" przyjmującym dane z cd, kompa, ST, dvd, blue-ray, pod warunkiem posiadania odpowiedniej ilości wejść cyfrowych

 

4. czy można podłączyć do takiego odtwarzacza odtwarzacz CD/gramofon, zakładając, że np. marantz NA 7004 nie posiada odtwarzacza CD wbudowanego??

 

gramofon podłączysz jedynie jeśli DAC robi konwersję analog/cyfra i potem cyfra/analog. Takie coś ma Ayon Skylla za ok 20kz(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ), więc raczej tylko źródła cyfrowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Ja osobiscie optowal bym za tym marantzem albo arcamem (nie lubie duzej liczby pudelek, a i sam ST to troche taki "plastik-fantastik").

Tylko trzebabyloby sie upewnic, czy ow marantz oferuje sensowna funkcjonalnosc (np. gapless, mozliwosc "przewijania" utworow itp), bo sam standard upnp tego nie zapewnia.

No i -trzeba posluchac i sprawdzic, czy dzwiek pasuje ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszzce nie wiem wlasnei zaraz sie zorientuje co w ogole jest ale myslalem po prostu cos taniego zeby przesylac pliki z komputera na sbt bo co kilka dni pojawia mi sie jakis nowy album i nie chce mi sie przelaczac ciagle dysku bo zbyt duzo problemow - za dlugo wczytuje liste

 

myslalem nad 2 opcjami

1. jakies najtansze wi-fi nawet na kablu bo mam sbt w tym samym pokoju co pc jak i audio

2. normalne bardziej funkcjonalne wi-fi ktore obsluzy mi sbt a przy okazji bede mogl wykorzystac do przegladania sieci przez wi-fi w telefonie

 

 

EDIT:

czy cos takiego nadaje sie bo nie zorientowany jestem czy jakies inne wi-fi musi byc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

musi to obslugiwac siec w pc jak i SBT i najlepiej telefon z wi-fi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A wujka google nie łaska zapytać? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jeśli zripujesz oryginalną CD na dysk w postaci FLAC, APE i wave i porównasz, zobaczysz/usłyszysz różnice: minimalne bo minimalne, ale jednak, ze wskazaniem na wave

Jeśli występują różnice, to oznacza to, że:

1) sprzęt użyty do zgrywania i kompresji jest uszkodzony

2) sprzęt odtwarzający jest uszkodzony lub źle zaprojektowany/wykonany

3) użyty do ripowania i kompresowania software źle działa lub został błędnie skonfigurowany

4) osoba ripująca i kompresująca robi coś błędnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Jeśli występują różnice, to oznacza to, że:

1) sprzęt użyty do zgrywania i kompresji jest uszkodzony

2) sprzęt odtwarzający jest uszkodzony lub źle zaprojektowany/wykonany

3) użyty do ripowania i kompresowania software źle działa lub został błędnie skonfigurowany

4) osoba ripująca i kompresująca robi coś błędnie

 

<br>Dokladnie :)<br>Dodalbym jeszcze 1 punkt :<br>osobie slyszacej owe roznice sie zdaje, ze je slyszy :)<br>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje zapoznać się z urządzeniem Linn Sekrit DS-I.

Świetna sprawa, szczególnie podobała mi się ergonomia obsługi tego urządzenia.

Bezprzewodowy dostęp do utworów w formacie FLAC za pomocą Ipoda - dla mnie super.

Na domówce nie musiałbym już pijanemu żonglować płytami ;)

Cena około 6000zł

 

Słuchałem go w towarzystwie Eposów m16i jednakże na temat walorów sonicznych się wypowiem. Trzeba posłuchać samemu.

Osobiście wolałbym model Majik DS - samo źródło. Tylko ta cena...

 

Aha... i do tego obowiązkowo RipNAS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Ergonomia Linna jest faktycznie na wysokim poziomie.

Warto pamietac, ze Linn znaczaco rozszerza standard upnp. Oznacza to, ze nie kazdy odtwarzacz strumieniowy musi oferowac ta sama funkcjonalnosc i ten sam/zblizony poziom ergonomii.

Przegladalem owa dokumentacje Marantza. Niestety - nic tam nie pisza o funkcjonalnosci ponad ow standard. Doradzalbym wobec tego "wlasnouszne" i wlasnoreczne proby i testy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te strumieniówki za tys PLN to trąchanie klientów na kasę !

Pewnie ze taki LINN za 12 kPLN daje szacun fakt ? ale czy to jest warte tych pieniędzy mocno wątpliwe :)

 

czy da się taniej ? Pewnie

Wystarczy kupić taką Arivę HD czy asusa lub bardziej wypasione odtwarzacze strumieniowe ceny do wyboru od 300 do 1000 PLN ale prócz odtwarzacza audio mamy odtwarzacz wszelakich formatów wsio filmy fotki YT i trochę więcej ? Pewnie że nie pisze na nich LINN :)

Ale na ogół te cuda mają wyjścia cyfrowe i wystarczy do tego skąbinować jakiś niezły przetwornik od Home Made po jakiegoś wynalazka i możemy mieć za 3000 całe zestaw z TV-setem :) no ale kto co lubi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Te strumieniówki za tys PLN to trąchanie klientów na kasę !

Pewnie ze taki LINN za 12 kPLN daje szacun fakt ? ale czy to jest warte tych pieniędzy mocno wątpliwe :)

 

czy da się taniej ? Pewnie

Wystarczy kupić taką Arivę HD czy asusa lub bardziej wypasione odtwarzacze strumieniowe ceny do wyboru od 300 do 1000 PLN ale prócz odtwarzacza audio mamy odtwarzacz wszelakich formatów wsio filmy fotki YT i trochę więcej ? Pewnie że nie pisze na nich LINN :)

Ale na ogół te cuda mają wyjścia cyfrowe i wystarczy do tego skąbinować jakiś niezły przetwornik od Home Made po jakiegoś wynalazka i możemy mieć za 3000 całe zestaw z TV-setem :) no ale kto co lubi :)

 

Max-bit : ja proponuje Ci posluchac i poobslugiwac i porownac. Ja taki test porownawczy taniego TEACa WAP4500 z Majikiem mam za soba.

Po prostu nie ma porownania. Pod wzgledem jakosci dzwieku i ergonomii rownoczesnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Arcam Solo Music Neo czy tez Marantz NA 7004 odtwarzają pliki muzyczne 24 bitów i 192 kHz ???? bo z tego co można znaleźć w opisach innych firm, nawet T+A ma z tym problem! bo można się pogubić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te strumieniówki za tys PLN to trąchanie klientów na kasę !

Pewnie że nie pisze na nich LINN :)

 

Dla mnie to, że jest tam napisane na obudowie Linn nic nie znaczy. Co innego gdyby pisało Denon ;)

 

 

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia...

Wygodnicki jestem i tyle. Lubię dopracowane, estetyczne gadżety. Jak mam pieniądze to kupuje, podłączam, konfiguruje w 20min i tyle.

A jak nie daje rady to wołam o pomoc do Linna i reszta mnie nie interesuje.

 

Jeśli byłoby mnie stać to mogą mnie trachać na kasę. Co by nie pisac to Linn wysokie quality jednak reprezentuje.

Nie chce mi się nabywać via Google całej tej informatyczno - audiofilskiej wiedzy, bo to owszem wyjdzie taniej ale wymaga chęci (OK niech będzie, chociaż leń jestem), ale i bezcennego dale mnie czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz NA 7004

 

Specyfikacja:

 

* Cyfrowy odtwarzacz muzyki certyfikowany zgodnie z wymogami DLNA 1.5 (Digital Living Network Alliance)

* Obsługa plików: USB - 96kHz/24bit wyjścia optyczne - 192kHz/24bit

* Przedni panel wykonany z aluminium oraz szła wzmocnionego żywicą

* Wielobitowe przetwarzanie cyfrowo-analogowe za pomocą CS4392 DAC

* Odłączany przewód zasilający

* Moduł HDAM2 firmy Marantz (symetryczna struktura)

* Magistrala Marantz D-Bus

* RX-101 - opcja dla modułu Blutooth

* Kompatybilny z Windows7

* Obsługa UPnP

 

Dane Techniczne:

 

* Format audio: WAV, FLAC, MP3, AAC, WMA, MPEG-4

* DAB, DAB +, FM tuner RDS,

* Radio Internetowe - streaming

* Wejście USB typu B na tylnym panelu

* Wejście USB typu A na frontowym panelu - interfejs cyfrowy dla iPhone i iPod

* Wyjście słuchawkowe

* M-Xport (może być używane z opcjonalnym RX101 bezprzewodowy moduł Bluetooth audio)

* Pilot zdalnego sterowania

* 3 cyfrowe wejścia - optyczne i coaxialne

* Wymiary: 343x439x109 mm

* Waga: 6.8 kg

 

1. rozumiem, że odtwarza ????

2. jak oceniacie Wielobitowe przetwarzanie cyfrowo-analogowe za pomocą CS4392 DAC ??????

 

bo może się okazać, że będzie to dobrej klasy odtwarzacz strumieniowy za "niewielkie" pieniądze :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br>Dokladnie :)<br>Dodalbym jeszcze 1 punkt :<br>osobie slyszacej owe roznice sie zdaje, ze je slyszy :)<br>

 

 

Foobar 2000 - ślepy test. Moje trafienia 2/3; jeden 20- latek- 3/3

Tyle co mam do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najprawdopodobniej wystąpiły jakieś problemy ze sprzętem, oprogramowaniem lub operatorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobar 2000 - ślepy test. Moje trafienia 2/3; jeden 20- latek- 3/3

Tyle co mam do powiedzenia.

Trzy próby o niczym nie świadczą. Musiałyby być dziesiątki prób, a liczba trafień znacząco wyższa niż liczba trafień jaką można osiągnąć po prostu zgadując. Prawdopodobieństwo trafienia 2 czy nawet trzy razy w trzech próbach zgadując jest bardzo wysokie.

Tyle mam do powiedzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.