Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze strumieniowe.


JFSebastian

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wireless

(Konto usunięte)

Koledzy,

Skupmy sie na temacie, bo powstanie kolejny watek o "dyskach z dobrym basem" :)

Problemy :

a) czy marantz i/lub arcam sa "gapless" - czyli czy np. Pink Floyd da sie posluchac bez zdenerwowania :)

b) czy marantz i/lub arcam pozwalaja na przewijanie utworow, dowolna edycje playlisty itp

 

W zasadzie, to wypadaloby najpierw bezposrednio "dotknac" urzadzenia ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik 3/3 nie świadczy absolutnie o niczym. Przy 30/30 byłoby o czym rozmawiać.

 

Oczywiście testy były powtarzane kilkukrotnie. Chodziło o rozróżnienie wave od FLAC i wave od APE. Najciekawsze były jednak różnice FLAC vs APE. 30 razy??? Noooo nie będzie o czym rozmawiać.

Kto robił ABX ten wie dlaczego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim odtwarzaczu robiłem testy WAV i FLAC. Nie do odróżnienia. Zero różnic, bez względu czy był WAV, FLAC z poziomem spakowania 5, 8 czy też 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wypada szczerze pogratulować sprzętu i softu ripująco-odtwarzającego, a także słuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że SBT masz niepodłączony do sieci. Bo jeśli masz poprzez wifi lub kablem to zawsze możesz przesłać pliki. Nic więcej nie potrzebujesz.

 

Natomiast jeśli nie masz, to urządzenie które zaproponowałeś jak najbardziej będzie odpowiednie. Nie jest to coś ciekawego ale na pewno da sobie radę. Jeżeli nie sprawi to problemu podłącz SBT kablem. Transfer będzie lepszy. ja ze względu na umiejscowienie routera wszystko mam po wifi. Ale wolałbym kablem.

 

Dzięki jednocześnie za link. Jestem z Szczecina chyba też kupie taki routerek. :) Bardzo ładna cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem:

Na początku uzywałem ST z dyskiem Toshiba 500gb wszystko działało, dziś zainstalowałem na kompie squezebox serwer, dysk podpiołem do kompa, wszystko równiez ok ale z powodu słabego netu (chyba) przerywało mi podczas słuchania muzyki nieważne to pomijam narazie jako nieistotne w tym momencie.

Problem polega na tym że po podłaczeniu dysku z powretem do ST za cholere nie chce mi czytać z dysku tak jakby odnosił sie cały czas do biblioteki oraz plików na dysku ale poprzez komp. Niewiem jak to zmienić wydaje mi sie że próbowałem juz wszystkiego, mam nadzieje że są tu osoby które lepiej juz poznały to urządzenie i wyłozą mi co zle zrobilem.

 

Czekam na wskazówki

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A uruchomiłeś serwer na SBT. Po odłączeniu dysku wewnętrzny serwer chyba wyłączył się i urządzenia prawdopodobnie używa serwera logitech (gdzieś pod Monachium). Reset urządzenia, podłącz net potem dysk na usb. Powinien zapytać o włączenie wewnętrznego serwera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam oceniałem po jakiści basu (prawie 50). 20-latek po wysokiej średnicy. Kwestia wieku chyba. Różnice między formatami były, bardzo niewielkie powtarzam, ale były. Ale to był odsłuch technicystyczny. Dla odczuwania muzyki ABSOLUTNIE bez znaczenia!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to jakby serwer ST miał problem z uruchomieniem sie bo raz ze długo to trwa, dwa że żadnego potwierdzenia jakby sie cofa po prostu do poprzedniego menu, w końcu jednak cos drgneło i teraz wyszukuje pliki z dysku więc zakładam że będzie dobrze, jeśli nie napewno sie tu odezwe...

 

Dzieki za pomoc kuba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak jest cos nie tak, podczas wyszukiwania pod koniec przerwało poniewaz wystąpił błąd, także nadal niewiem co sie dzieje.

Np przy włączeniu wyszukiwania plików ("czekaj trwa wyszukiwanie plików na nosnikach...") nie wyszukuje mimo iz czekam 15 minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku karty SD pojawia sie polecenie przeglądania obrazów - nic tego nie kumam bo w instrukcji jasno jest napisane, że można słuchac muzyki z karty

 

Mam tak samo. Dzisiaj kupilem toucha, wiec narazie przesluchuje plytoteke z kompa, jak znajde troche czasu to zobacze o co chodzi. Ale z tego co widze,to moze wystarczy dodac carte do serwera squeezboxa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił nad najtańszym Linnem - SNEAKY DS + dobry DAC.

Myślę, że porównywalny (a z mniejszym kosztem) efekt przyniosłoby skonfigurowanie toru: PC->KONWERTER USB/SPDIF->DAC,

albo ewentualne kupienie dobrego DAC z asynchronicznym USB.

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadź na dysk tylko kilka utworów i uruchom maszynerię. Jak wszystko będzie OK na kilku plikach to powinno ruszyć na wszystkich . U mnie 200Gb muzyki przeszukuje ponad 30 minut.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut? a z kompa czy podlaczonego bezposrednio z squeeza? Bo mi z kompa stworzyl list w moze 1 minute a mam tam 220 GB Flac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

If it measures good and sounds bad, it is bad. If it sounds good and measures bad, you've measured the wrong thing. - Daniel R. von Recklinghausen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się zastanowił nad najtańszym Linnem - SNEAKY DS + dobry DAC.

Myślę, że porównywalny (a z mniejszym kosztem) efekt przyniosłoby skonfigurowanie toru: PC->KONWERTER USB/SPDIF->DAC,

albo ewentualne kupienie dobrego DAC z asynchronicznym USB.

Pozdrawiam

Xen

 

 

powiem szczerze, że to są bardzo interesujące propozycje, przynajmniej patrząc ze strony finansowej :))) dlatego warto zadawać pytania o radę na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podłączyłem 200G Flac-ów na dysku USB do SBT to uaktualniał 30 minut. Wszystko bez kompa. Jak masz kompa a na kompie serwer to idzie to szybciej. Wewnątrz SBT jest arachityczny Linux.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też bardzo podobnie. Mam jakieś 350 GB i indeksuje to w 30-40 min. Zauważyłem też, że sporo zależy od dysku. Im szybszy tym lepiej. Robiłem test z dwoma i różnica jest zauważalna.

Teraz używam Samsunga 1,5 TB i działa b.dobrze. Co istotne tylko - za każdym razem, gdy chcę coś dograć odłączam go przez Wysuń USB i wtedy tylko dopisuje nowe indeksy, a nie czyta wszystkiego.

Wrzucanie na dysk czegośprzez wifi trwa zbyt długo jak dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jak dobrze zrozumiałem

do Marantz NA 7004,by płynęła muzyka :) jest potrzebny odtwarzacz strumieniany, DAC i np. komputer jako biblioteka muzyczka ???

 

i czy Arcam Solo Neo Music / Marantz NA 7004 obsługują pliki do 192 kHz przy 24 bitach rozdzielczości ?????

 

i WAZNE

Linn Sneaky Music DS (cenowo podobna półka jak modele w/w)

tutaj - jak pisze na stronie producenta "aby stworzyć wyjątkowy system, wystarczy dodać kolumny. " - po prostu podłączam kolumny, bez DAC-a?? i można słuchać??? czy jeszcze coś jest tutaj potrzebne???

w tym wypadku jako źródło muzyki (biblioteka) może być dysk komputera???

 

w Linn Sneaky Music DS nie ma wyświetlacza, też trzeba sterować ipod-em??

martwi mnie tu też brak wejścia słuchawkowego

 

TROCHĘ MOŻNA SIĘ POGUBIĆ ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

więc jak dobrze zrozumiałem

do Marantz NA 7004,by płynęła muzyka :) jest potrzebny odtwarzacz strumieniany, DAC i np. komputer jako biblioteka muzyczka ???

NIE ! :-).

Aby z Marantza plynela muzyka potrzebny jest - wzmacniacz, kolumny, i - komputer jako biblioteczka

Podobnie z Solo Neo.

 

i czy Arcam Solo Neo Music / Marantz NA 7004 obsługują pliki do 192 kHz przy 24 bitach rozdzielczości ?????

Obsluguja.

i WAZNE

Linn Sneaky Music DS (cenowo podobna półka jak modele w/w)

tutaj - jak pisze na stronie producenta "aby stworzyć wyjątkowy system, wystarczy dodać kolumny. " - po prostu podłączam kolumny, bez DAC-a?? i można słuchać??? czy jeszcze coś jest tutaj potrzebne???

w tym wypadku jako źródło muzyki (biblioteka) może być dysk komputera???

KAZDY DS Linna ma architekture "Marantzopodobna" (albo raczej odwrotnie - ow Marantz NA7004 wydaje sie Linnopodobny)

Ma DACa

Dodoatkowo Sneaky ma wbudowany wzmacniacz (czyli jest wszystkim w jednym)

Mozesz wiec Sneakyego wykorzystac wprost z kolumenikami

Mozesz rowniez podlaczyc go do zewn. wzmacniacza

DAC do Sneakyego zupelnie nie jest potrzebny ....

 

 

w Linn Sneaky Music DS nie ma wyświetlacza, też trzeba sterować ipod-em??

martwi mnie tu też brak wejścia słuchawkowego

TROCHĘ MOŻNA SIĘ POGUBIĆ ;)

Mozesz sterowac nim przy pomocy odp. aplikacji na ipoda, na PCta, na MACa, albo na HP PDA ...

I wtedy masz juz wyswietlacz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc jak dobrze zrozumiałem

do Marantz NA 7004,by płynęła muzyka :) jest potrzebny odtwarzacz strumieniany, DAC i np. komputer jako biblioteka muzyczka ???

 

i czy Arcam Solo Neo Music / Marantz NA 7004 obsługują pliki do 192 kHz przy 24 bitach rozdzielczości ?????

 

i WAZNE

Linn Sneaky Music DS (cenowo podobna półka jak modele w/w)

tutaj - jak pisze na stronie producenta "aby stworzyć wyjątkowy system, wystarczy dodać kolumny. " - po prostu podłączam kolumny, bez DAC-a?? i można słuchać??? czy jeszcze coś jest tutaj potrzebne???

w tym wypadku jako źródło muzyki (biblioteka) może być dysk komputera???

 

w Linn Sneaky Music DS nie ma wyświetlacza, też trzeba sterować ipod-em??

martwi mnie tu też brak wejścia słuchawkowego

 

TROCHĘ MOŻNA SIĘ POGUBIĆ ;)

 

 

 

Może to nie jest problem, ale takie urządzenia regulują głośność w dziedzinie cyfrowej a nie analogowej. Ma to - wg znawców pogarszać dźwięk = im mniejsza głośność tym mniejsza rozdzielczość. Osobiście słuchałem Ayon Skylla przez 10 dni , który ma podobną regulację, zdaje się że ma to niewielkie tylko znaczenie. Dla purystów. Ma też analog-in (np gramofon z przedwzmacniaczem). Wydaje się że optymalnym jest : źródła danych cyfrowych (komp, SBT, ipod, CD-player etc) --> DAC --> preamp/integra

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz rozumiem :) czyli jednak byłem w błędzie, albo źle odczytałem ;)

dziękuje :)

 

mam jeszcze pytanie co do Linn Sneaky Music DS. jak można podłączyć słuchawki????? czy nie ma takiej opcji, bo chyba dopiero w dużo droższych odt. strumieniowych jest wejście słuchawkowe. nie ukrywam, że słuchawki są akurat dla mnie ważne, bo wieczorne "chłonięcie" muzyki, wiadomo :)

 

więc chyba nawet da się podłączyć odtwarzacz CD do Linn Sneaky Music DS ????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
...Aby z Marantza plynela muzyka potrzebny jest...komputer jako biblioteczka...
IMHO znacznie lepszym rozwiązaniem jest NAS, lub nawet obudowa sieciowa na dysk twardy (to też NAS, ino taki prosty). Do Marantza można także podłączyć zewnętrzny dysk USB, ale są tu pewne ograniczenia (tylko pierwsza partycja, FAT16/32, brak obsługi HUB'ów i być może switch'y).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji wymienione są

Connector types

optical digital output TOSLINK

coaxial digital output RCA phono

line outputs RCA phono

speaker outputs Inverted safety 4 mm BFA sockets

 

Nie widzę tu WEJŚĆ cyfrowych, nawet nie wymieniają USB.

 

 

 

Sneaky Music DS converts digital data streamed over

a standard Ethernet network, to high quality analogue

audio. With its on-board volume control and power

amplifier

 

Czyli wszystko w jednym pudełku, ale chyba bez możliwości podłączenia transportu CD, DVD, BD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

IMHO znacznie lepszym rozwiązaniem jest NAS, lub nawet obudowa sieciowa na dysk twardy (to też NAS, ino taki prosty). Do Marantza można także podłączyć zewnętrzny dysk USB, ale są tu pewne ograniczenia (tylko pierwsza partycja, FAT16/32, brak obsługi HUB'ów i być może switch'y).

Nie do konca tak jest.

Aby calosc dzialala dobrze, potrzebny jest server uPnP.

Wiekszosc NASow oferuje wbudowanego Twonky uPnP server, ktory z kolei posiada dosc ograniczona elastycznosc dzialania.

Wyjatkiem jest np. RipNAS (ale on z kolei jest bardzo drogi)

Aby zapewnic sobie pelna swobode wyboru serwera uPnp to najlepiej w roli owego serwera postawic zwyklego PC.

Wady PC jako takiego rozwiazania :

- troche wieksze zuzycie energii

- potencjalnie wieksza halasliwosc (co - jesli mozesz sobie pozwolic na jego postawienie w innym pomieszczeniu, nie ma zadnego znaczenia)

Zalety :

- wieksza elastycznosc

- w porownaniu do np. RipNASa - nizsza cena

 

Aha - do kompletu DSow zapomniano dolaczyc Naim Uniti i Naim Uniti Quote - ten ostatni wydaje sie b. fajna alternatywa dla Sneaky'ego a nawet dla Sekrita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejścia analogowe i cyfrowe ma droższy linn (o jakieś 1k zł od sneaky music ds) sekrit ds-i. ma też mocniejszy wzmak. chyba ma też wyjście na słuchawki, ale głowy nie dam...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

mam jeszcze pytanie co do Linn Sneaky Music DS. jak można podłączyć słuchawki????? czy nie ma takiej opcji, bo chyba dopiero w dużo droższych odt. strumieniowych jest wejście słuchawkowe. nie ukrywam, że słuchawki są akurat dla mnie ważne, bo wieczorne "chłonięcie" muzyki, wiadomo :)

 

więc chyba nawet da się podłączyć odtwarzacz CD do Linn Sneaky Music DS ????

 

co do urządzeń Linna to proponuje abyś zadzwonił sobie do Linn Polska i tam Ci zapewne udzielą wszelkich informacji.

I fajnie byłoby gdybyś skrobnął tutaj o tym czego się dowiedziałeś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nie do konca tak jest.

Aby calosc dzialala dobrze, potrzebny jest server uPnP...

Na pewno? Nie wystarczy zwykłe udostępnienie zasobów poprzez FTP? Zresztą nawet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) obsługuje UPnP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

Na pewno? Nie wystarczy zwykłe udostępnienie zasobów poprzez FTP? Zresztą nawet taka popierdółka obsługuje UPnP.

 

Nie. FTP nie jest istotne. Istotne jest uPnP. Wiele roznych NASow obsluguje uPnP. Wazne jest to jak to robia :-).

Jednym z najlepszych (moim zdaniem) serwerow uPnP jest Asset (www.dbpoweramp.com). Ma dwie wady :

a) jest tylko na windows

b) obsluguje tylko audio

Poza tym jest b. elastyczny, ma sporo opcji konfiguracyjnych. No i jeszcze 1 wazna zaleta - zakup danej wersji daje pelne prawo do wszystkich upgrejdow w przyszlosci.

Wiele NASow oferuje uPnP w oparciu o Twonky'ego (www.twonky.com)

Twonky ma nastepujace zalety :

- jest rowniez na linuxa (stad jest obecny w owych NASach, ktore de facto sa PCtami pracyujacymi pod kontrola linuxa)

- obsluguje rowniez video

Wada Twonky'ego jest jego niski stopien konfiguralnosci - nie umywa sie do Asseta.

Poza tym upgrejdy juz nie sa darmowe - czyli gorzej niz w Assecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a rozmawiamy o jakimś konkretnym streamerze, czy tak w ogóle? ;) Bo tak w ogóle, to przyjętym standardem jest korzystanie chociażby z FTP lub udostępniania zasobów, bez konieczności odpalenia programu serwera na NAS lub PC, przyjętym w ogólnie pojmowanej kategorii urządzeń typu Media Player (PopcornHour, Dune, Xtreamer i te pe).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."

Don Kichote to zły człowiek był...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.