Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacze strumieniowe.


JFSebastian

Rekomendowane odpowiedzi

>źródło jest moim zdaniem gdzieś w okolicach DVD-playerów za 2 stówy. KAŻDY zewnętrzny DAC, który

>wpadł mi w łapy od czasu zanabycia mydelniczki grał ZDECYDOWANIE lepiej, niż sama mydelniczka. O

>tańszych lub droższych odtwarzaczach CD nie wspominając. A miałem w łapach DAC'e również za naprawdę

>małe pieniądze...

>

>Firmware'ów też przerobił

 

No ja mam DVD Harman-Kardon model 21 swego czasu za 1.5k pln, mający opinie że właśnie jako stereo jest szczególnie dobrze zrobiony a wg mnie mydelniczka gra lepiej co najmniej tak samo.

 

Tak jak pisałem wyżej mydelniczka walczyła u kupmpla z dCS z ceną swego czasu 6500 funciaków, pomijając cene, totalnie inna klasa ale wstydu dla mydelniczki nie było. Muzycznie detale brzmieniowe do wyłapania owszem, ale barwa w całym zakresie, równowaga pasma praktycznie ta sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper - jakbyśmy słyszeli wszyscy tak samo to nie byłoby ruchu w interesie. Nikt by nie wymieniał i szukał.

 

Jako transport - mam w oryginalnej wersji spdif - CD na CDPRO2 jest jeszcze zauważalnie lepszy (w aspekcie "czerni"). Lokalizacja na SB3 jest genialna.

 

A może w moim systemie SB3 tak dobrze gra, a w Twoim nie chce pokazać tej klasy?

 

Może chcesz pożyczyć zasilacz liniowy do SB3 - ciekawy jestem czy będziesz słyszał różnicę ?

Ja opinię budowałem na zasilaczu impulsowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard_wpl, 22 Lip 2007, 12:09

 

> Snajper - jakbyśmy słyszeli wszyscy tak samo to nie byłoby ruchu w interesie.

 

Tyż prawda. :)

 

> A może w moim systemie SB3 tak dobrze gra, a w Twoim nie chce pokazać tej klasy?

 

Może i tak. Ale podpinałem go w kilku systemach, a i mój w międzyczasie mocno się zmieniał.

 

> Może chcesz pożyczyć zasilacz liniowy do SB3 - ciekawy jestem czy będziesz słyszał różnicę?

 

Różnicę usłyszałem (po analogu) wymieniając seryjny na lepszy, choć nadal impulsowy. Więc wymiana na liniowy jak najbardziej może też być słyszalna. Spróbuję na pewno, ale już w nowym lokum. Przed przeprowadzką jakoś mi audiofilska motywacja spadła... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrzuciłem sobie materiał testowy SQAM z wątku który zamieściłem nr 34913 na dysk i porównywałem Zaholou z wyjściem analogowym SB.

 

Jako takie różnice wychwyciłem w szczególności na nagraniu nr 31, 32, 39 i 40 czyli talerze, trójkąt, fortepian i klawesyn. Zdaje sie na korzyść zaholou, wiecej precyzji w wybrzmiewaniu dzwięku, aczkolwiek pewnie niektórzy mogli by to uznać za zbytnią ostrość i preferowali by SB które tutaj można by nazwać ciemniejsze.

 

Róznice były niewielkie, że można by posądzić od biedy o nie interkonekty. Były różne, przełączałem szybko przełącznikiem wyboru źródła.

 

SB ma słabszy sygnał wyjściowy niż zaholou i w pierwszym odruchu można by posądzić, że gra lepiej, ale to kwestia głośności i trzeba ją tu odseparować w teście.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś porównywałem SB3 jako transport kontra mój CDPRO2 (Full wypas z zewnętrznymi trafami zasilającymi).

SB3 na liniowym zasilaczu - niemodyfikowany.

 

Różnice wychwyciłem na korzyść CD. SB3 lekko wyostrzał sybilanty na "krawędziach" wokali. (Czyli tak jak zapamiętałem - lekko ciemniejsza czerń w CD.

 

Różnica naprawdę mała! To wielkie osiągnięcie SB3. Zhaolu faktycznie jest głośniejszy zarówno ze wzmacniaczami operacyjnymi jak i bez nich.

 

Andrea Ciuffoli proponował Lundhala LL7903 1+1:2. Ponieważ jeszcze tego nie próbowałem (a mam te trafa) to chyba spróbuję 2+2:1 to da niższe napięcie o połowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod ten temat, choć trochę w innym kierunku pójdę.

 

Otóż w najnowszym numerze HiFiCritic na okładce widać młodszego, ale większego brata Squeezeboxa, czyli Slim Devices (a raczej już Logitech) Transporter. Ma ktoś dostęp do tego wydawnictwa? Z chęcią bym poczytał, co tam o nim napiszą teoretycznie bezstronnie i bez robienia dobrze producentom i dystrybutorom... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się Transporterem dość mocno przed nabyciem 2-go urządzenia Slim Devices. Zasadnicza różnica poza 2 wyświetlaczami które potrafią się fantastycznie konfigurować leży w DACu i wyjściu analogowym. AKM Diamond DAC jak go nazywają jest jednak nieco mało znany i zdania są podzielone. Czy jest to cudo czy raczej dobry współczesny DAC - nie miałem szansy się o tym przekonać. Część cyfrowa jest też usprawniona - pewnie lepiej odseparowane napięcia zasilające poszczególne obwody i własny zegar taktujący. Cena jest audiofilska - więc odpuściłem temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper, 25 Lip 2007, 11:29

 

>Podepnę się pod ten temat, choć trochę w innym kierunku pójdę.

>

>Otóż w najnowszym numerze HiFiCritic na okładce widać młodszego, ale większego brata Squeezeboxa,

>czyli Slim Devices (a raczej już Logitech) Transporter. Ma ktoś dostęp do tego wydawnictwa? Z chęcią

>bym poczytał, co tam o nim napiszą teoretycznie bezstronnie i bez robienia dobrze producentom i

>dystrybutorom... ;)

 

Do HiFiCritic nie mam dostępu, ale może zainteresuje Ciebie to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszard_wpl, 25 Lip 2007, 11:57

 

>Interesowałem się Transporterem dość mocno przed nabyciem 2-go urządzenia Slim Devices.

 

Ja przeszedłem ten sam proces, tylko od drugiej strony. Najpierw kupiłem mydelniczkę - wtedy jeszcze Transportera nie było, wszedł do sprzedaży kilka miesięcy później. Jak już wszedł, miałem mydelniczkę podpiętą pod DAC'a. Wyczytałem w kilku miejscach, że oba modele jako transporty sprawują się tak samo. Biorąc pod uwagę to i cenę - odpuściłem. Funkcjonalność identyczna (jedyna różnica to podwójny wyświetlacz zamiast pojedynczego plus drobne zmiany w software'rze), jakość dźwięku również (jako transport, rzecz jasna).

 

Tak więc gdybym miał wolne 2kUSD, wolałbym wpakować je w już naprawdę high-end'owego DAC'a. Efekt byłby znacznie lepszy.

 

 

grzegorz, 25 Lip 2007, 11:57

 

> Do HiFiCritic nie mam dostępu, ale może zainteresuje Ciebie to:

 

To test sprzed pół roku, więc znam go na pamięć. Ale i tak dzięki za linka. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Tak więc gdybym miał wolne 2kUSD, wolałbym wpakować je w już naprawdę high-end'owego DAC'a. Efekt byłby >znacznie lepszy.

 

Trudno powiedzieć, w sumie te 2kUSD to nie jest tak dużo na hiendowy DAC, zwłaszcza jak się odejmie kase na odpowiedni tansport np taki 24bit/96kHz (SD tego warunku nie spełnia). Chyba że już się ma takiego super DAC to wtedy pewnie nie ma sensu kupować transportera tylko jako transport.

 

Testy ze stereophila co do części analogowej są raczej pochlebne i to w odniesieniu do półki hi-endu (ten Ayre C-5xe do któego porównywał kosztował 6kUSD), a parametry mierzalne trasportera są wręcz wyśmienite.

 

Tak więc może być warty jako całość 2000USD.

 

Całkiem możliwe że go kupię w jak mi się saldo na koncie odpowiednio odświeży ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego hificritic to chyba niezła gazeta bo nie budżetowana z reklam, niestety tylko w wersji papierowej.

 

trzeba będzie obserwować ten wątek, może w końcu ktoś się tam poświęci kto to kupił i coś skrobnie,

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można się spytać Elberotha co tam wyczytał, bo z tego co widzę to ją zaprenumerował

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, już tydzień czekam na Squeezebox i dziś znowu paczka nie przyszła.........

Dystrybutor to już chyba jest były dystrybutor. Chyba teraz logitech zajmuje się sprzedażą i może powinienem pytać się w empiku o squeeze.... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem SqB do gniazd "Pure Direct" we wzmaku. Dziwna sprawa, nawet jak dam głośność w SqBox-sie jedynie na wartość "1" to jest za głośno na wieczorny odsłuch :)) Pozatym trochę szumi...

 

Ale przez Zhaolu i pre Denona jest wszystko OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFSebastian, 27 Lip 2007, 21:44

 

>Podłączyłem SqB do gniazd "Pure Direct" we wzmaku. Dziwna sprawa, nawet jak dam głośność w

>SqBox-sie jedynie na wartość "1" to jest za głośno na wieczorny odsłuch :)) Pozatym trochę szumi...

 

Problemy z głośnością on ma. Jak masz podpięty? Bo żeby regulacja głośności działała na wyjścia cyfrowe, to trza wajchę w opcjach przestawić.

 

Co do szumów - nie powinno ich być... Przynajmniej u mnie nic nie szumi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper, 27 Lip 2007, 22:27

>Problemy z głośnością on ma. Jak masz podpięty? Bo żeby regulacja głośności działała na wyjścia

>cyfrowe, to trza wajchę w opcjach przestawić.

 

Przez toslink do Zuluguli. Właśnie staram się wyłączyć regulacę głośności, ale jeszcze nie doszedłem jak to zrobić.

 

Muszę nauczyć się obslugi tego SlimServera. Na razie to mam jedną wielką "ściepę" zrobioną z plików...

 

>Co do szumów - nie powinno ich być... Przynajmniej u mnie nic nie szumi...

 

No szumi tylko przy p.direct. Sygnał z SqB jest bardzo silny i nawet na "1" mam głośno...

Czułość 1500AE wynosi mniej niż norma (2 volty czy milivolty jest norma?).......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podgłaszanie wyjścia cyfrowego blokujesz w menu

Home / Player Settings for..../ wybierasz z zakładke Audio na samej górze z rozwijanego menu

i masz dwie opcje dla DIGITAL VOLUME CONTROL

 

poniżej możesz też obniżyć sygnał wyjściowy audio PREAMP VOLUME CONTROL maksymalnie o 63dB w krokach 0.5 dB

 

w każdym bądź razie u mnie SB ma mniejszy sygnał ustawiony na maksa niż Zaholu i mniejszy niż moje DVD HK.

 

u mnie też nie szumi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, regulacja głośności na WY cyfrowym już wyłączona.

 

Za to wkurzył mnie ten SlimServer. Rany, przez to że to jest oparte o przeglądarkę, zaklikam się na śmierć.......

Czy istnieje jakaś alternatywa dla SlimServera ?

 

Czy istnieje jakiś soft do robienia *.m3u z plików APE/FLAC , do których nie mam plików *.cue ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martens, 28 Lip 2007, 00:21

 

> poniżej możesz też obniżyć sygnał wyjściowy audio PREAMP VOLUME CONTROL maksymalnie o 63dB w krokach

> 0.5 dB

 

Tak, ale to działa tylko dla wyjścia analogowego. Jak mydelniczka jest podpięta Toslinkiem do zuluguli, to ta opcja niczego nie zmieni.

 

 

JFSebastian, 28 Lip 2007, 02:39

 

> Za to wkurzył mnie ten SlimServer. Rany, przez to że to jest oparte o przeglądarkę, zaklikam się na śmierć.......

> Czy istnieje jakaś alternatywa dla SlimServera ?

 

LOL! Następny, co kupuje w ciemno, a potem płacze, że mu się nie podoba... ;-)

 

Alternatywą dla Slimservera jest pilot. Ale tylko częściową alternatywą, bo można nim sterować jedynie samym odtwarzaniem. Cała konfiguracja tylko przez SlimServer.

 

Pytanie dodatkowe - jak sobie to wyobrażasz inaczej? Akurat IMO Slimserver jest całkiem wygodny. W kilka minut można wszystko sobie skonfigurować, a potem już pilot wystarcza w zupełności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>LOL! Następny, co kupuje w ciemno, a potem płacze, że mu się nie podoba... ;-)

>

>Alternatywą dla Slimservera jest pilot. Ale tylko częściową alternatywą, bo można nim sterować

>jedynie samym odtwarzaniem. Cała konfiguracja tylko przez SlimServer.

 

He he, a nawet na priva koledze pisałem ze 2 tygodnie temu by sobie zaistalował za darmo slimserwer z emulatorem softsqueeze i sobie potrenował na sucho zanim kupi mydelniczke :-)

 

Jest jeszcze pewna opcja. Ze slimserwera w grupie INTERNET RADIO trzeba wejść w "Switch to SqueezeNetwork" i potem zalogować się i skreować obraz swojego playera, tam też jest konfigurator na pierwszy rzut oka bardziej userfriendly, ale nie jestem pewnien jak w całości działa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet ściągnąlem, ale wtedy o tym nie myślałem :)

 

Przy podlączeniu do wzmaka przez "pure direct" (WY analogowe SqB + pominięcie preampu wzmaka) nadal szumi (nawet jak zmiejszyłem moc sygnału w slimserwerze). Przez zulugulę nigdy nie szumiało. Czy ktoś z was podlączal SqB bezpośrednio do końcówek ? Było OK ? Wg mnie zasilanie SqB jest jego najsłabszą stroną - słyszę jak pralka wchodzi na wysokie obroty (ale tylko na "pure direct")

 

A tak pozatym mydelniczka bardzo mi się spodobała :) Gra lepiej niż PCLink (takie ustrojstwo USB-->spdif).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snajper, 28 Lip 2007, 10:36

>Pytanie dodatkowe - jak sobie to wyobrażasz inaczej? Akurat IMO Slimserver jest całkiem wygodny. W

>kilka minut można wszystko sobie skonfigurować, a potem już pilot wystarcza w zupełności.

 

Zapisywałem listy odtwarzania w formacie foobara... którego Slimserver nie czyta :))

I dlatego mam problem - co zrobić z plikiem APE (jako CDimage) do ktorego nie mam listy odtarzania ? :)

Slimserver widzi taki plik jak jeden utwór :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedną zniszczoną płytę na której zawsze przeskakiwało mi w tym samym miejscu. Zripowałem ją EACiem i teraz słucham na squeeze bez trzasków :)))))))))))))))))

SqB gra z Zhaolu tak samo jak transport CD, tak więc na razie CD odłączyłem wogóle z prądu.... :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JFSebastian, 29 Lip 2007, 19:56

 

> SqB gra z Zhaolu tak samo jak transport CD, tak więc na razie CD odłączyłem wogóle z prądu.... :))

 

O, proszę. Bardzo dobry kierunek. Ja w ogóle CD'ka nie mam... :-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego szumu, to niestety występuje również przy podłączeniu do Denona normalnie - przez pre...

Jest słabszy ale i tak szumi głośniej od Zhaolu (SqB już na 12 a Zhaolu dopiero na 15).

Gdybym chiał słuchać przez WY analogowe Squezeboxa to nie mógłbym wystawić mu dobrej opini :|

Przez zewnętrzengo DACa jest OK.

Być może wina leży po stronie mojej instalacji elektrycznej... No ale podłączałem już do wejść "pure direct" 20 letni odtwarzacz Denona i nic nie szumiało (a wprost przeciwnie). Tak więc analogowe WY SqB chyba nie nadają się do podłączania do wzmaków, które daja się łatwo wysterować....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.