Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz stereo do JBL E100


tdigdtd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Obie kolumny JBL E100 zasila obecnie amp Yamaha RX-V657 (7x95w) który jak się okazuje jest za słaby (kolega Stempel mi wszystko wyjaśnił w innym topiku). Chyba najsensowniej będzie sprzedać ampa i kupić wzmacniacz stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Proste pytanie, co kupić (bardzo prosze o konkretny model) aby sensownie zasilić te kolumny?, przede wszystkim zależy mi na ładnym basie. Niestety jestem stazystą świeżo po studiach i wiadomo jak z funduszami. Jak myślicie ile musiałbym wydać na sensowny wzmacniacz (bez zbędnych bajerów) do tych kolumn?

 

Zastosowania - wszelaka muzyka (flac), troche filmów dvd, pokój niecałe 30m2, karta Xonar DX.

 

Bardzo dziękuję każdej osobie która przeczyta ten temat!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stac mnie na wzmaka za np 2000zł czy więcej.

Co prawda ja nie potrafię Ci zaproponować wzmacniacza, który zagra dobrze w stereo z JBLami serii E, ale myślę, że innym będzie łatwiej coś doradzić jak napiszesz na ile Cię stać a nie jakiej ilości kasy wydać nie możesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja nie potrafię Ci zaproponować wzmacniacza, który zagra dobrze w stereo z JBLami serii E, ale myślę, że innym będzie łatwiej coś doradzić jak napiszesz na ile Cię stać a nie jakiej ilości kasy wydać nie możesz.

 

Masz racje źle zadałem pytanie, poprawiłem. Chodziło mi o to ile musiałbym wydać na wzmacniacz który pozwoliłby nieco rozwinąć skrzydełka tym kolumnom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to ile musiałbym wydać na wzmacniacz który pozwoliłby nieco rozwinąć skrzydełka tym kolumnom.

Z nowych - najtańszy Marantz ok. 1200, trochę ładniej i dynamiczniej - najtańszy Rotel ok. 1700. Z używanych, jak trochę poszperasz to, moim zdaniem w miarę sensowne granie zacznie się gdzieś ok. 600zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowych - najtańszy Marantz ok. 1200, trochę ładniej i dynamiczniej - najtańszy Rotel ok. 1700. Z używanych, jak trochę poszperasz to, moim zdaniem w miarę sensowne granie zacznie się gdzieś ok. 600zł.

 

Co do używek, możesz zerknąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Kenwood KA7090

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Kenwood KA1100D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Yamaha AX-700 (chyba fajny sprzęt)

 

Co do nowych, nieśmiało zapytam się o konkretny model za którym miałbym się porozglądać, dzięki za rozpiskę cenową!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do używek, trafiłem na dwa takie Kenwoody, możesz zerknąć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nigdy nie słyszałem tych Kenwoodów więc nic nie podpowiem.

 

 

Co do nowych, nieśmiało zapytam się o konkretny model, dzięki za rozpiskę cenową!

Miałem na myśli PM5003 Marantza i RA04 Rotela. Ale to były oczywiście tylko przykłady. Nie wiem, jak zagrają z Twoimi JBLami. Co prawda posłuchałem sobie kiedyś przez parę tygodni PM5001 z E80 ale raczej wolę się o tym zestawieniu nie wypowiadać. W podobnej cenie (do 2000) znajdziesz jeszcze wzmacniacze np. NADa, Xindaka i pewnie parę innych. Generalnie, może poczekaj aż wypowie się ktoś, kto ma większe doświadczenie z dobieraniem zasilania dla JBLi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem tych Kenwoodów więc nic nie podpowiem.

 

Miałem na myśli PM5003 Marantza i RA04 Rotela. Ale to były oczywiście tylko przykłady. Nie wiem, jak zagrają z Twoimi JBLami. Co prawda posłuchałem sobie kiedyś przez parę tygodni PM5001 z E80 ale raczej wolę się o tym zestawieniu nie wypowiadać. W podobnej cenie (do 2000) znajdziesz jeszcze wzmacniacze np. NADa, Xindaka i pewnie parę innych. Generalnie, może poczekaj aż wypowie się ktoś, kto ma większe doświadczenie z dobieraniem zasilania dla JBLi.

 

Pewnie że poczekam, nie ma co kupować na szybko, dzięki za dotychczasowe porady, sprawdze te modele. Jedno co pamiętam to to że chyba do JBLi ludzie często polecali Yamahy, późno edytowałem post powyżej, na allegro jest parę AX-700 czy możesz zerknąć na tego wzmaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem czy dobrze robie ale kieruje się tym że moje kolumny mają 125w rms przy 8 ohmach, a ten wzmak ma 110 rms przy 8ohmach, więc nie brakuje mu wiele, a jedną z ważniejszych kwestii sa basy jakie chciałbym wydobyć z kolumn (Zaznaczam nie słucham na pełen regulator, tylko domowe zacisze).

 

Dla mnie używany wzmak jest piękniejszy, kiedyś pakowano lepszą elektronikę, no i ja wiem jakaś dusza w takim wzmacniaczu pewnie jest :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy możesz zerknąć na tego wzmaka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety, też nie słuchałem.

 

 

 

Nie wiem czy dobrze robie ale kieruje się tym że moje kolumny mają 125w rms przy 8 ohmach, a ten wzmak ma 110 rms przy 8ohmach, więc nie brakuje mu wiele,

Eeee, nieee, to zupełnie nie tak. Poczytaj proszę jak, wg jakich zasad dobrać wzmacniacz do kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

a jedną z ważniejszych kwestii sa basy jakie chciałbym wydobyć z kolumn (Zaznaczam nie słucham na pełen regulator, tylko domowe zacisze).

W takim razie powinieneś się zainteresować wzmacniaczami o dobrej wydajności prądowej, z dobrą kontrolą i dynamiką. Chyba, że zależy Ci na ilości a nie na jakości - w takim przypadku kup dużo watów i po kłopocie.

 

 

 

Dla mnie używany wzmak jest piękniejszy, kiedyś pakowano lepszą elektronikę, no i ja wiem jakaś dusza w takim wzmacniaczu pewnie jest :)

Bardzo zdrowe podejście. Zwłaszcza na początek gdy sam jeszcze do końca nie wiesz czego od sprzętu oczekujesz. Tylko uważaj, abyś zamiast piękna i duszy nie dostał pocerowanego trupa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Moim zdaniem na 30m2 e100 są dużo za duże. Ja bym wziął e80, e90 max, jeśli już koniecznie JBL z serii E :) No ale z tego co piszesz, to już je posiadasz.

 

E100 mają dość wysoką skuteczność. Harman Kardon HK980 spokojnie z nimi się zgra. Ma 80W na kanał, a jak wiemy, w H/K 80W to 80W a nie jak u innych producentów 40-50 :) Tak naprawdę te prawdziwe 80W to ogromna moc i myślę, że możesz brać w ciemno. Jeśli nie, to w podobnej cenie amplituner, ale stereo - Harman 3490. Tam masz już bodajże 120W (prawdziwe ;) ) i te 30m2 Ci rozniesie. Chociaż ja byłbym bardziej za hk980.

 

Tam wyżej Panowie pisaliście Rotel, NAD? Może i tak, ale przykładowy rotel za 1700zł ma 40W, i ja bym się obawiał, czy dobrze wysteruje te lodóweczki.

Jeśli chcesz, żeby było dobrze, to ja Ci proponuję, żebyś poszukał używek HK (no chyba, że dozbierasz trochę pieniążków). Na pewno się nie zawiedziesz.

 

Z używek:

Pięknie zagrają, ale i dadzą odpowiednią dawkę mocy - jestem tego pewien:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Są to już leciwe klocki, ale w swoich czasach kosztowały w przeliczeniu na dzisiejszy pieniądz kilka, może nawet kilkanaście tysięcy. Odradzam technicsa, wiele osób narzeka na brak basu.

 

Także przyjacielu, kombinuj :)

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na 30m2 e100 są dużo za duże. Ja bym wziął e80, e90 max, jeśli już koniecznie JBL z serii E :) No ale z tego co piszesz, to już je posiadasz.

Tak już je mam, od jakiś 3 lat mówiąc szczerze postanowiłem w końcu zestaw 'usprawnić'.

 

E100 mają dość wysoką skuteczność. Harman Kardon HK980 spokojnie z nimi się zgra. Ma 80W na kanał, a jak wiemy, w H/K 80W to 80W a nie jak u innych producentów 40-50 :) Tak naprawdę te prawdziwe 80W to ogromna moc i myślę, że możesz brać w ciemno. Jeśli nie, to w podobnej cenie amplituner, ale stereo - Harman 3490. Tam masz już bodajże 120W (prawdziwe ;) ) i te 30m2 Ci rozniesie. Chociaż ja byłbym bardziej za hk980.

Dziękuję za wartościowe rady. Wzmacniacz HK980 kosztuje około 1800zł, a amplituner HK3490 kosztuje 100zł mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Amplituner to wzmacniacz z radiem, niby ma większą moc (2x120 vs 2x80) i ciut niższą cenę, więc coś musi być na rzeczy skoro byłbyś bardziej za HK980 (wspomniałeś że u HK ta moc jest prawdziwa). Dla mnie to 2.5 miesiąca pracy (staż) ale jeśli naprawdę moje JBLe e100 zaczeły by grać jak należy, to wydałbym tyle. Chciałbym być po prostu w 100% pewny co kupić. Podłączę to do komputera (karta Xonar DX albo Audiotrak), mam trochę flac'y zgranych ze swoich płytek.

 

Z używek:

Pięknie zagrają, ale i dadzą odpowiednią dawkę mocy - jestem tego pewien:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Już poprosiłem sprzedawcę o więcej zdjęć tych cacek

 

I bardzo dziękuję za ten poradnik

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam wyżej Panowie pisaliście Rotel, NAD? Może i tak, ale przykładowy rotel za 1700zł ma 40W, i ja bym się obawiał, czy dobrze wysteruje te lodóweczki.

Za 1700 bo miało być w wersji "nowe". 40W Rotela to tylko albo aż 40W - kto miał okazję sprawdzić jak rotelowe waty radzą sobie z trudnym obciążeniem, zrozumie o czym piszę. Co do samego wysterowania, JBLe serii E ze względu na przebieg impedancji są raczej łatwe do napędzenia.

 

 

 

Pięknie zagrają, ale i dadzą odpowiednią dawkę mocy - jestem tego pewien:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wśród sprzętu używanego, za taką kasę można mieć Rotela RA1312 a to już trochę inna liga, prawda?

 

 

 

No ale jak widać, z używanym sprzętem możliwości jest wiele :)

 

 

 

 

Już poprosiłem sprzedawcę o więcej zdjęć tych cacek

Ja bym osobiście wolał kupić używany sprzęt od audiofila. No ale fakt, łatwiej, szybciej i wygodniej ze szrotu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestię używek będę ogarniał później bo jest to bardziej skomplikowane, dziękuje wam obu za porady!

 

Co do nowych tu mam zdjęcia tyłów

HK980

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

HK3490

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chodzi mi o to że obecną Yamahę RX-V657 mam podpiętą poprzez coaxiala (rca <> minijack), chciałem dokupić kartę Xonar ktora ma też coaxiala (Audiotrak nie ma wersji z PCI-E).

 

HK3490 ma coaxiala, a HK980 nie ma. Dodatkowo komputerek będzie 5 metrów od wzmaka (komp mam na korytarzu a w pokoju drzwi dzwiękoszczelne, aby mi nic nie szumiało). Dodatkowo HK3490 ma wyjście na subwoofer, a HK890 nie. Hipotetycznie gdybym kiedyś się przeprowadził do większego pomieszczenia czy dokupił sub'a, bardziej by mnie urządzało położenie jednego kabla coaxialnego, niż paru, tym bardziej na odległość ok 5 metrów.

 

Biorąc to pod uwagę, czy słusznym byłby wybór HK3490 (mówiąc o nowych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszny jak najbardziej, ale nie widzę potrzeby podłączania subwoofera do kompletu z e100. Bo tak naprawdę, jak dasz im dużo mocy, to dopiero wtedy pokażą na co je stać. Owszem JBL może i nie jest szczytem delikatności, muzykalności, ale ktoś kto je kupuje, kwartetów smyczkowych raczej nie słucha :) Dlatego też uważam, że świetny Rotel czy inne wzmaki z wyższej półki troszkę mijają się z celem. JBL E100 ma po prostu huknąć, zagrać twardo i mocno, bez większego pieszczenia się z detalami. To taki lepszy Altus 300 :)

 

Także jeśli bardziej przyszłościowo rozważasz zakup i czujesz potrzebę subwoofera, to lepszej propozycji od KH3490 nie widzę :)

 

Ahaaa... byłbym zapomniał. JBL i Harman Kardon to ten sam producent. Można powiedzieć, że są na sobie wzajemnie testowane. A ta Twoja Yamaszka, to jest ampli kina domowego, ma max 30W na kanał i z muzyką ma bardzo mało wspólnego. 3490 brałbym w ciemno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

HK i JBL to złe połączenie, te kolumny wymagają jasnego, przejrzystego wzmocnienia, z HK jest ciemny ciepły kluch nie dźwięk, poza tym te wymienione HK to są max do E90 i E80. Do tego te 30m2 to jest trochę pokoju. E100 to nie są łatwe kolumny mimo wszystko - swojej racji amperów i watów potrzebują!

Ja kiedyś przerabiając te klocki nie miałem lepszego połączenia niż z parasound-em hca2200, ale to i kasa już inna :( Można też podpiąć tańszy HCA-1000A lub 1500A - też kapitalnie sobie z nimi pogrywa!

ktoś wspomniał o AX700 - jak już szarp AX900 w dobrym stanie i wzmocnienie masz z głowy na lata - prędzej potem kolumny zmienisz :)

pozdr!

 

P.s. Na tym forum jest już masa o tym - czemu nie korzystasz z wynajdywary? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam ;p

owszem HK i jbl w połączeniu pełnego systemu audio z cd są dość ciemne. Jednak w/w kolega pisał, że źródłem będzie pc. Xonary są bardzo dobrymi kartami i nawet delikatna zabawa z equalizerem w ustawieniach mogą zmienić całkowicie brzmienie. Wiem, bo sam miałem model ciut starszy hk970 i e90 i było (jak na tamte wymagania i pieniądze) świetnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Właśnie też miałem tego kapcia 970 dlatego tak napisałem :)

swoją drogą znacznie ładniej grał HK3480! (amplituner 2.1)

Jednak oba wzmaki max do E80 się nadają nie więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozmawiałem z jednym panem który polecał mi wzmacniacz Denon PMA-900V i chyba na niego się zdecyduje. Z tego co wyczytałem te wzmacniacze produkowano 20 lat temu, lecz dla mnie to plus :) Akurat chciałbym coś starszego, nie dlateo że są tańsze bo kupiłbym nowy, ale po prostu starsze wzmaki bardzo mi się podobają wizualnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z jednym panem który polecał mi wzmacniacz Denon PMA-900V i chyba na niego się zdecyduje.

Spoko, bierz Denona - najwyżej go odsprzedasz i stracisz te 50zł a zyskane doświadczenie będzie bezcenne :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.