Skocz do zawartości
IGNORED

OPINIE o www.spiralclassics.co.uk OPINIE


absinthe3

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Piękny katalog- jest w czym wybierać, ale na tej stronie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

właścicielka pisze:

Card payments

 

I can accept payment by Visa or Mastercard or most British Debit cards.

 

Please tell me the 16 digit number, the expiry date, the start date, the issue number (if any) and the SECURITY NUMBER. (The last 3 digits, on the back of the card, above your signature).

 

I advise you to send me your card details by fax or phone, or post them to me.

 

Email is not secure, but if you want to email me I suggest you send me at least two separate emails, with part of the card details in each email. I suggest you wait a few hours before sending the second email.

 

Please do not send me all your card details in one email.

 

 

 

Moje pytanie to: czy ktoś zażywał płyt z tej stronki i jak jest jej wiarygodność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stronki nie znam ale jesli chodzi o metody platnosci to takowe obowiazuja, sam placilem w ten sposob, wysylajac dane w 2 mailach lub najlepiej telefonicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest chyba żart... Takie metody płatności nigdzie nie obowiązują! Ludzie, jakby się bank dowiedział to by Wam karty pozabierał. Dane karty są dla Was, banku i wystawcy i dla nikogo więcej. A potem żal, że pieniądze zginęły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się ze wygląda to marnie, tym bardziej, że właściciel nie ma sklepu- znaczy nie można odebrać osobiście i MUSI się płacić kartą lub mocno- w takim razie- niepewnym czekiem???

 

Krzysiu2 - nie przejechałeś się nigdy na tym? Z jakich stron korzystasz płacą w ten sposób?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest chyba żart... Takie metody płatności nigdzie nie obowiązują! Ludzie, jakby się bank dowiedział to by Wam karty pozabierał. Dane karty są dla Was, banku i wystawcy i dla nikogo więcej. A potem żal, że pieniądze zginęły.

Guzik prawda!Chyba nigdy nie robiłeś zakupów przez internet płacąc kartą kredytową,kupuję dość często na amazonie,i forma płatności tak właśnie wygląda.Tak samo wygląda rezerwacja hoteli przez internet.Podajesz wszystkie dane karty łącznie z pełnym numerem oraz tym najważniejszym 3-cyfrowym.Jakoś nigdy nie zdarzyło mi się,by ktoś uzył tych danych w nielegalny sposób,to jest przestępstwo mocno ścigane.Co do sklepu z płytami,tego nie znam,ale z wielu innych kupuję i mniej więcej tak to wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze amazona nie ma co porównywać do jakiejś firmy krzak. Wiadomo, że są sklepy, które takie dane pobierają i przetrzymują. Natomiast to, że na stronie sklepu czy hotelu podajemy dane karty nie oznacza automatycznie, że te dane sklepowi/hotelowi przekazujemy. Są to zewnętrzne formularze wystawców czy też akredytowanych firm zajmujących się rozliczeniami kart, choć nie jest to widoczne dla kupującego. Przesyłanie danych mailem danych karty żeby ktoś sobie z niej pobrał pieniądze na pewno nie jest sposobem akceptowanym przez wydawców czy banki. Nie mówiąc już o bezpieczeństwie takiej transakcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się nie wydaje, by zakupy kartą (wielokrotnie robiłem) miały polegać na podawaniu sprzedającemu danych karty. Szlag trafił!!! bo na tej stronie jest bardzo interesująca oferta

Nic- powoli sprawdzę to na miejscu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy kartą na tym właśnie polegają. Dokonałem setek tranzakcji w ostatnich 10 latach.

 

A co to znaczy "firma krzak"??? Czy masz pewność że w Amazonie nie pracuje "obywatel - krzak"?? A co robisz na stacji benzynowej?? Przecież sprzedawczyni widzi Twoją kartę kredytową. Wystarczy że se troszku w domu poćwiczy pamięć i zapamięta numer oraz imię / nazwisko. Jak zarządasz fakturę to ma też adres. I co Ci pomoże że znana stacja benzynowa to nie "firma krzak"??

 

Poza tym, jak kupowałeś w Amazonie to widziałeś opcję "new and used from..." – i tu jakaś cena. Co to znaczy? Amazon jest po prostu agregatorem dla wielu kupców. Na Amazonie sprzedają (np ksziążki) setki albo tysiące małych sklepików, antykwariatów itd.

 

Strachy na lachy. Kupować bez obaw. Firma istnieje od 1996 roku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Roki. Mimo wszystko to dziwne żądąc przekazania danych karty komuś, aż do jej wygaśnięcia . Wspominasz, że płaciłeś właśnie w TEN sposób- dobrze zrozumiałem? Mam wątpliwość.

 

Spróbuję więc przelewu na jej rach. bankowy- daje taką możliwość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupy kartą na tym właśnie polegają. Dokonałem setek tranzakcji w ostatnich 10 latach.

I? Ma mi szczęka opaść? Mam wyrazić moje uznanie? Bo ty pierwszy?

 

A co to znaczy "firma krzak"??? Czy masz pewność że w Amazonie nie pracuje "obywatel - krzak"?? A co robisz na stacji benzynowej?? Przecież sprzedawczyni widzi Twoją kartę kredytową. Wystarczy że se troszku w domu poćwiczy pamięć i zapamięta numer oraz imię / nazwisko. Jak zarządasz fakturę to ma też adres. I co Ci pomoże że znana stacja benzynowa to nie "firma krzak"??

I, że niby o czym to ma świadczyć? O tym czy firma jest godna zaufania i czy takie dane może otrzymywać decyduje wydawca karty. I uwierz mi, że nie decyduje tu ładny uśmiech wnioskującego.

 

Poza tym, jak kupowałeś w Amazonie to widziałeś opcję "new and used from..." – i tu jakaś cena. Co to znaczy? Amazon jest po prostu agregatorem dla wielu kupców. Na Amazonie sprzedają (np ksziążki) setki albo tysiące małych sklepików, antykwariatów itd.

 

Strachy na lachy. Kupować bez obaw. Firma istnieje od 1996 roku!

Pytanie jak wyżej. Że niby te dane są przekazywane sprzedającym? Powtarzam jeszcze raz - to, że wpisujesz dane na stronie nie oznacza, że te dane przekazujesz sprzedawcy. A wysyłanie danych karty mailem jest jeszcze głupsze niż wysłanie pieniędzy w kopercie. I, że takie formy istnieją jeszcze w dobie paypala...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakers, prawda że nie zaczynamy zaśmiecać tematu jakimś konfliktem, a tylko chcemy uczciwie i według własnej wiedzy odpowiedzieć na OP?

 

Wracając do meritum:

 

Wiele spośród tych zakupów dokonałem znajdując poprzez internet towar a następnie dzwoniąc do firmy.

W trakcie rozmowy ze sprzedawcą padają następujące pytania: jaki typ karty, jaki numer karty, jakie imię i nazwisko, jaki adres bankowy (billing address).

Mniej więcej ta sama info jest niezbędna do przeprowadzenia tranzakcji online.

W obu przypadkach dane trafiają do sprzedawcy, nie do banku. To on (sprzedawca) je przekazuje bankowi.

W ten sposób kupuje się w każdym razie w Stanach. Wszystko. Ja kupuję ubezpieczenia, bilety samolotowe, komputery, sprzęt fotograficzny, i tak dalej, i dalej.

 

Kupowanie kartą kredytową jest bezpieczniejsze niż kupowanie kartą debetową. W razie oszustwa poszkodowaną stroną z punktu widzenia prawa jest bank (bo środki których dotyczy ewentualne oszustwo należą do... banku). Po wpadce, rozmowy na linii klient-bank nie należą być może do najprzyjemniejszych ale są o niebo skuteczniejsze niż rozmowy na linii klient-oszust. Ten ostatni (oszust) ma następnie do czynienia z prawnikami banku.

 

Reasumując:

- Zakupy kartą kredytową można spokojnie robić nawet w mały sklepach, takich jak spiralclassic, podając te dokładnie informacje których się (wg autora wątku) domaga właścicielka sklepu.

- Rzeczywiście, jak zauważa Krakers, podawanie _całości_ niezbędnej info (card number, name, billing address) w _jednym_ mailu to głupota, ze względu na otwarty przekaz danych. Ja bym po prostu zadzwonił i podał głosem (sam tak robię). Innym rozwiązaniem są właśnie te dwa oddzielne maile o których wspomina sprzedawczyni.

 

Nie zamierzam prowadzić żadnych polemik.

Pisząc że dokonałem setki transakcji nie próbuję się wywyższać, stwierdzam tylko fakt.

Kupowanie kartą jest taki sam banał jak używanie telefonu komórkowego. Czy znasz Krakers kogoś kto się chwali że wykonuje dużo rozmów GSM? Jeśłi tak, wyprowadź się czem prędzej do jakiegoś większego miasteczka.

 

Pozdrawiam serdecznie, bez odbioru... :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co liczyć na bank. Gwarantuję, że w momencie gdy powiecie bankowi, że podaliście sprzedawcy dane karty mailem Wasze ubezpieczenie się skończy i nie dostaniecie złamanego grosza. Po to się dba o to żeby dane karty dostawała jak najmniejsza ilość osób aby mieć pewność, że ryzyko nieuprawnionego ich użycia było jak najmniejsze. I ubezpieczenie nie ma tu nic do rzeczy bo ubezpiecza się od błędów w systemach, a nie od głupoty klientów. Nie chce mi się wdawać tutaj w szczegóły bo każdy będący wystarczająco rozgarniętym wie, że takich rzeczy się nie robi. Bank będzie Wam wiecznie zwracał zwracał za nie Wasze zakupy. To, że podaliście dany karty mailem nie jest żadnym dowodem przeciwko sprzedawcy, a bank nie wydrukuje sobie po prostu pieniędzy na Wasze odszkodowania. To są dla niego straty, których będzie unikał. Ja Wam nie bronię kupować, ale nie zdziwcie się jak którego dnia ktoś z Chin zrobi sobie zakupy za kilka tysięcy dolarów z użyciem Waszej karty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja robię zamówienie na parę sztuk, płacę przelewem (o ile kobiecina poda nr konta hehe)- i się zobaczy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 18

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.