Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepsze kino domowe do 10k, jakie ?


rejestr123

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Jestem nowy na tym forum bo całkiem niedawno zainteresowałem się tymi tematami, gdyż zamierzam kupić jakiś fajny zestaw kina domowego. Zestaw ma być przeznaczony głównie do filmów i telewizji HD, koncerty oraz trochę mniej ale też do słuchania muzyki. Zestaw do pokoju o wielkości 24 m2. Na początku byłem pod wrażeniem głośników Bose Acoustimass 10 ale nie wiem czy jakieś podłogówki jednak nie grają lepiej w filmach ? Generalnie jaki zestaw byście polecili do tych warunków do kwoty 10 tys. ? Jest to sporo kasy także chciałbym taki zestaw mieć na lataaa. Polecicie coś ? Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam komplet 5.0 Wharfedale EVo lub Monitor Audio Bronze. Oba można dostać na wyprzedażach za około 4-5k zł. Za resztę dobierz elektronikę tzn. 3-4k na ampli i 1-2k na bluray. Takie zestawienie zmiecie na starcie te plastiki BOSE :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

A tak na poważnie to całkiem niełatwo objechać te plastiki Bose w kinie ;)

Słyszałem dwa systemy BOSE i jeden B&O z czego ten drugi w kwocie około 20K zł. Żaden nie wygrał z dobrze dobraną insatalacją na standardowych głośnikach do 10K zł. Mimo to uważam, że firmy te osiągnęły na parwdę wiele z tak małych pudełek i jesli ktoś na prawdę nie ma miejsca a dysponuje odpowiednim budżetem to może warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku słuchałem Bose co prawda Acoustimass 6 z Denon AVR1911, zrobiło wrażenie. Nie słuchałem Bose Acoustimass 10 ale potem dla porównania słyszałem Denon AVR1911 + Dali (lektor bodajże), Acoustimass 6 wypadło słabiej ale ciekaw jestem jak by było przy Acoustimass 10... No ale rozumiem,że nikt tutaj z forum nie przedłożyłby Bose nad podłogówki do kina ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem kiedyś Bose Lifestyle 18 czy 28, nie pamiętam dokładnie i uważam, że pomimo wszystko ciężko stworzyć kino lepiej grające w tej niemałej jakby nie było kwocie, bo te cholerne plastiki za dobrze wymiatały i tyle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie kwota całkiem poważna ,tak wiec jest w czym wybierać .Na pewno kolumny oparte na podłogówkach,raz że mniejsza strata przy ewentualnej odsprzedaży ,np nie przypasują wtedy tracisz bardzo wiele ,bo chętnych znajdziesz za 20 proc ceny którą zapłaciłeś.Dwa kiepska jakośc plastyk to jednak plastyk.Kolumny z sub za 5500-6000 tys reszta na amplituner i blu-rey.Moje typy to.Yamaha 2065 i blu-rey tej firmy.Onkyo 905 i blu-rey Onkyo.Marantz 6003-6004 do komletu blu-rey.Możesz tez kupic do kazdego z tych amplitunerów inny blu-rey nie musi byc tej samej marki.Kolumny B&W,Siesty,Dali,MA,Mordaunt Short,Tannoye.Jamo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli reasumując Wasze wypowiedzi i wrażenia można powiedzieć że ten Bose Aqustimass 10 nie zagra lepiej w kinie domowym niż dobrze dobrane kolumny... No i fakt trochę przemawia za mną ta strata na wartości. Zatem pomijając póki co amplituner to jeśli chodzi o głośniki to jakie konkretnie modele ? Ja osobiście słyszałem DALI(bodajże model lektor) i zrobiły na mnie ogromne wrażenie, polecano mi też Monitor Audio BX5(tak jak i w tym wątku zresztą). Co polecacie, może coś innego, sprawdzonego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym jednak szarpnąć się trochę na głośniki i od razu kupić coś piętro wyżej, a zaoszczędzić na Blu-rayu kupując jakiś model na przeczekanie za parę stówek. Głośniki jednak ustalają klasę całego systemu i najtrudniej je potem up-gradować, szczególnie wymiana całego kompletu 5.1 to spora afera i strata finansowa.

Poza tym na tych pierwszych szczeblach przyrost jakości jest największy - kupując drugą-trzecią serię od dołu zyskujesz naprawdę dużo w stosunku do modeli wyjściowych.

Zamiast droższych podłogówek sugeruję podstawkowe, wtedy starczy jeszcze na subwoofer, który w kinie jest kluczowy. Podłogowa kolumna w kinie nie jest IMO niezbędna - i tak najczęściej przekierowujesz bas do suba.

Sam w tej cenie wybrałbym zestaw oparty na B&W serii 6 lub Monitor Audio Rx. Do tego ampli typu Onkyo 608/Denon 1911 lub coś tej klasy, Blu-ray - jakiś wyjściowy model, tu wybór juz jest spory. Subwoofer - nie mogę polecić nic innego niż Jamo D6 sub thx ultra. Prawdziwy kinowy wymiatacz sprzedawany obecnie w jakiejś śmiesznej cenie (parę lat temu kosztował ponad 4 tys). 15 cali w obudowie zamkniętej, rusza kanapą jak chce. Na takim fundamencie można już dalej budować.

Życzę owocnych poszukiwań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki zestawik zbudujesz za:

5.0 B&W - 5500zł

sub jamo - 2500zł

ampli 2500zł

blu-ray 500zł

 

Razem równe 11 000zł. ale jak ponegocjujesz to zejdziesz do pierwotnie ustalonej kwoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałbym jednak szarpnąć się trochę na głośniki i od razu kupić coś piętro wyżej, a zaoszczędzić na Blu-rayu kupując jakiś model na przeczekanie za parę stówek. Głośniki jednak ustalają klasę całego systemu i najtrudniej je potem up-gradować, szczególnie wymiana całego kompletu 5.1 to spora afera i strata finansowa.

Poza tym na tych pierwszych szczeblach przyrost jakości jest największy - kupując drugą-trzecią serię od dołu zyskujesz naprawdę dużo w stosunku do modeli wyjściowych.

Zamiast droższych podłogówek sugeruję podstawkowe, wtedy starczy jeszcze na subwoofer, który w kinie jest kluczowy. Podłogowa kolumna w kinie nie jest IMO niezbędna - i tak najczęściej przekierowujesz bas do suba.

Sam w tej cenie wybrałbym zestaw oparty na B&W serii 6 lub Monitor Audio Rx. Do tego ampli typu Onkyo 608/Denon 1911 lub coś tej klasy, Blu-ray - jakiś wyjściowy model, tu wybór juz jest spory. Subwoofer - nie mogę polecić nic innego niż Jamo D6 sub thx ultra. Prawdziwy kinowy wymiatacz sprzedawany obecnie w jakiejś śmiesznej cenie (parę lat temu kosztował ponad 4 tys). 15 cali w obudowie zamkniętej, rusza kanapą jak chce. Na takim fundamencie można już dalej budować.

Życzę owocnych poszukiwań.

Daj spokój co do kolumn zgadzam sie z toba w 100 proc,ale te amplitunery to szmelc kolega moze kupic lepszy amplituner ,co z tego ze kupi np B&W jak taki Onkyo 608,czy Denon 1911 nie pokarze ich mozliwosci nawet w połowie,to amplitunery do kolumn typu Jamo 608,a nie MA czy B&W.Zdecydowanie jest potrzebny dobry amplituner .Blu=rey może byc nawet za 500 pln.Ale kolumny i amplituner powimien byc dobrze dobrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój co do kolumn zgadzam sie z toba w 100 proc,ale te amplitunery to szmelc kolega moze kupic lepszy amplituner ,co z tego ze kupi np B&W jak taki Onkyo 608,czy Denon 1911 nie pokarze ich mozliwosci nawet w połowie,to amplitunery do kolumn typu Jamo 608,a nie MA czy B&W.Zdecydowanie jest potrzebny dobry amplituner .Blu=rey może byc nawet za 500 pln.Ale kolumny i amplituner powimien byc dobrze dobrane.

 

Pełna zgoda, chodziło mi o to, żeby zmieścić się w budżecie.

Do ampli jak najbardziej warto dołożyć, albo kupić z drugiej ręki na gwarancji np. Onkyo 805 lub 875.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie, ciekawa dyskusja trochę potwierdzająca moje przypuszczenia co do głośników. Co do kwoty nie będę się jej sztywno trzymać jak mam wydać na głośniki i suba 7 tys. to juz sie szarpnę jak mówicie na lepszy ampli, tylko jaki ? Blu raya nie potrzebuje, bo chyba PS3 daje radę ? Sorrry ze ośmielę się spytać ale jeszcze raz aby mieć pewność Waszym zdaniem te polecane głośniki B&W i dobry ampli w kinie domowym zagrają lepiej od Bose Aqustimass 10(pytam się bo już chciałem je zamawiać) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: Bose zagrają bardzo dobrze "jak na swoje rozmiary", B&W zagrają bardzo dobrze bez dodawania tego "jak...".

A subwoofer to już zupełnie inna liga.

Bez dwóch zdań ten zestaw zagra lepiej.

Amplituner - może trafisz z drugiej ręki: Onkyo 805/875, Denon 3808, Yamaha 3800/3900, wyższe modele Marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, co do głośników i suba mniej więcej już wiem czego szukać, dzięki. Natomiast co do ampli padło tutaj kilka modeli a konkretnie co polecicie do sugerowanych głośników tak do 5 tys. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, co do głośników i suba mniej więcej już wiem czego szukać, dzięki. Natomiast co do ampli padło tutaj kilka modeli a konkretnie co polecicie do sugerowanych głośników tak do 5 tys. ?

Kwota na ampli, która podałeś jest już spora. Zastanów się czy chcesz za nią kupić dobry nowy ampli czy może kilku letni model flagowy na którym da się też w dobrej jakości posłuchać stereo. Ale wtedy warto moim zdaniem rozważyć jednak zakup podłogówek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkuletni model flagowy na którym też da się dobrze posłuchać stereo ? Mówisz w konfigu z Bose ? Bose w Stereo z tego co wiem nie daje rady, więc chyba najlepszy ampli tutaj nie pomoże ale nie wiem ja tutaj jestem laikiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilkuletni model flagowy na którym też da się dobrze posłuchać stereo ? Mówisz w konfigu z Bose ? Bose w Stereo z tego co wiem nie daje rady, więc chyba najlepszy ampli tutaj nie pomoże ale nie wiem ja tutaj jestem laikiem

Zapomnij o tych Bose.Tylko podłogówki i sub to jest kino.Kolega miał na myśli Abyś może poszukał coś w stylu Pioneer 10,Yamaha az1,az7,Denon a1,11,4807,4808,Marantz SR-9600,Sony 777,Onkyo 898.To modele które wręcz rozwalają ściany,a ich waga to często 30 kg.Większość produkowana w Japonii a nie w Chinach.Np taki zestaw Marantz SR-9600 plus B&W 604 s2,602 s2 cc60 i sub możesz się zmieścić w takiej kwocie to po prostu wrażenia wręcz nie wyobrażalne Yamaha az7 i paradigm monitor9,monitor3,cc,oraz sub tej firmy.Podobnie.Nowe amplitunery juz takie nie są ale w kwocie 4000 tys tez fajnie graja,te tansze to juz nieporozumienie,a wiesz dlaczego.Siedem końcówek mocy,dekodery HD HDMI po 6 sztuk,USB,Bluteuch ,Lan mikrofon pomiarowy waga 8 kg cena 1800 pln to nie ma prawa grac nawet przyzwoicie.Nie ma sie nawet co oszukiwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

(Konto usunięte)

Co do amplitunera to może uda Ci się znaleźć jakiś używany Onkyo od 805 w górę. Co do głośników to w tańszej wersji 4xAcoustic Energy Aelite 2 ( mozna kupić w bezkonkurencyjnej cenie 1300-1400zł za parę, do tego sub Aelite za 1300zł. Mówię o nowych kolumnach. W droższej wersji Aelite 3 za 3200-3300 na przód. zaznaczam że ten zestaw głośników i ze słabszymi Aelite 1 tyłami chodzi po 12tzł. Oczywiście do tego nie drogi odtwarzacz Blue Ray. A w przyszłości dokupisz jakiś używany ale dobry odtwarzacz CD i będziesz miał jakość nie tylko w kinie ale i koncert i dobre stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.