Skocz do zawartości
IGNORED

Luxman 190/200/230 + Acoustic Energy 109


Tarsil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Planuje zmiane sprzetu. Pytanie czy ktorys z tych Luxmanow + kolumny AE, to dobry zestaw dla mnie?

 

W skrocie:

- pokoj 30m2,

- do 1500pln,

- naturalne, lekko ocieplone, nie analityczne brzmienie, przyzwoita kontrola i ilosc basu, wysokie nie metaliczne, wyrazny srodek.

- w tej chwili iPod classic w docku

 

 

 

I bardziej szczegolowo:

 

Chcialbym wymienic moja wysluzony dwudziestokilku letni wzmacniacz Diora 442 i kolumny Space 86. Zabawki te mam od nowosci :)

Przez wiele lat wydawaly mi sie calkiem niezle, a na pewno nie ustepujaco znaczaco sprzetom z marketu. Odkladalem te zmian sadzac ze musialbym wydac straszne pieniadze, zeby "przeskoczyc" z moich leciwych klockow, na sprzet powyzej polki "popularne". Sledzac to forum od dluzszego czasu, doszedlem do wniosku, ze bardzo sie myle i za rozsadne pieniazki moglbym znaczaco poprawic przyjemnosc sluchania muzyki,

 

Nie mam raczej rozeznania i osluchania (poza opiniami z forum), moje brzminiowe pkt. odniesienia to:

w/w stare graty i kupione wostatnich latach (na podst tutejszch opini) glosniki komputerowe Genius SP-HF2000X oraz sluchaweczki Sony EX85.

Wszystko gra z iPodem Classic 6gen.

 

Chcialbym kupic wzmacniacz i kolumny nie przekraczajac 1500pln. Oczywisci uzywany sprzet jest jak najbardzie ok.

Mam spory salon, dobre 30m2, takze raczej troszke mocniejsze.

Brzmienie powinno byc raczej dosc "uniwersalne, muzykalne". Raczej lekko ocieplone, niz analityczne i ostre. Mam dosc szerokie zaintersowania. Odpadaja brzmienia bardzo ciezkie i umc-umc. Zalezy mi na dosc naturalnym brzmieniu "prawdziwych" instrumentow (wlaczajac gitary elektryczne) oraz wokalu.

 

Porownujac z moimi sprzetami.

- Ilosc basu Diory + Space jest OK, moze byc ciut wiecej. Natomiast nie tak rozlazly. Plywajaca sterefonia, fatalny srodek. Ciezno wysluchac poszczegolne instrumenty.

- Geniusy bardzo fajna steofonia (pewnie kwestia dobrego ustawienia) bas bardzo kontrolowany, krotki fajnie wszystko rozdzielone, troche brak srodka musialem wprowadzic korekte na kompie, z iPodem jest lepiej on, mam wrazenie, ma mocniejsze srednie tony. Moze nieco zbyt analityczne, ale nie bardzo.

- Sony EX85, bardzo muzykalnie, fajnie... nie ma megabasu ale jest tam gdzie byc powinien, nie jest sucho ani analitycznie. Mogloby byc troszke z wiekszym kopnieciem, ale nie musi.

 

Rozumiem ze moje wrazenia dotycza zupelnie innych kategorii sprzetu, ale moze daja jakies wglad w to co mi sie podoba a co nie.

Moim idealem byloby cos co graloby tak muzykalnie jak te sluchaweczki, z kontrola tych Geniusow przy "wielkosci" dzwieku Space-ow :)

 

Z tego co wyczytalem na forum typowany przeze mnie zestaw ma szanse....

Czy sie myle? Moze wziac pod uwage cos innego?

 

 

Dziekuje za wszelki rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem jedyną osobą tu i teraz która uwielbia Luxmana L210 pomimo ze mam tez lampowca i inny wzmacniacz tranzystorowy za ok 3500 zł ale Luxmana uwielbiam i to nie tylko za najlepszy wygląd, mam tez Acoustic Energy ae120, dawno nie sluchałem ich na tym Luxmanie. Acoustic E. prezentują twarde brzmienie i na pewno nie są dla miłosnikow glosnego grania i potężnego basu bo z pewnoscia sie je potarga jesli sie nie ma umiaru. nie są to jasno grajace kolumny ani zbyt detaliczne,podobno stodziewiatki mają ciemny charakter ale jak na 1000 zł to są to bardzo fajne kolumny na pewno lepsze niz nowe ze sklepu za te same pieniażki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takze posiadam l-210 tke, kupiona z czystej ciekawosci i bardzo sobie chwale. W skrocie wzmacniacz jest mily dla ucha. Porownywalem go do NADa 302, i oddaje minimalnie pole tylko w srednicy. reszta bije NADa, choc jego tez bardzo lubie :) L-210 to lekko ocieplony wzmacniacz, w swojej cenie rewelacja- tak przynajmniej wyglada to u mnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekje za opinie.

Nie jestem fanem glosnego grania, choc dla bezpieczenstwa wolalbym miec glosniki ktorych nie "dmuchne" gdyby przyszlo mi urzadzic jakiegos sylwestra :) (Od razy uprzedzam ze "imprezowe" granie to u mnie absolutna rzadkosc w domu, to margines.)

 

Nie upieram sie przy AE, z opisow na forum wynikalo mi ze moglyby mi sie spodobac.

Mozliwe tez ze nieco przestrzelilem z "wymiarem" po dokladnych pomiarach wyszlo ze nie mam 30m2 tylko max 25m2 Diora +Space daja rade naglosnic niezle te przestrzen wiec taki LUX+AE 109 mogloby sie okazac nawet za mocne.

Moze cos innego w podobnej cenie? lub nizszej? co ladnie spasowaloby sie z tymi wzmaczniaczami?

 

Czy roznice miedzy 210, a 190, 200 i 230 sa duze?

Tylko te ostatnio z serii L widuje na allegro.

 

Chodzi mi po glowie tez drugi kierunek, drozszy wzmaczniacz.... ktorys z malych TEAC (ladne to i ma pilota :) a wybrac jakies tansze kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam L-190 i jest to zdecydowanie najlepszy wzmacniacz używany do 300 zł jaki miałem. Albo ściślej - brzmienie najbardziej wpasowuje się w mój gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jestem jedyną osobą tu i teraz która uwielbia Luxmana L210 pomimo ze mam tez lampowca i inny wzmacniacz tranzystorowy

A moze chcalbys sie go pozbyc? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem nowym uzytkownikiem i posty musza byc akceptowane przez moderatora, wiec przepraszam jesli sie powtarzam, ale czekam juz 2 dzien na zmieszczeniem odpowiedzi i zwatpilem czy wogole ja wyslalem. :(

 

Bardzo dziekuje za opinie o wzmacniaczach.

Czy wiecie czym roznia sia 190/200/230? (tylko te sa dostepne teraz na Allegro)

 

Nie upieram sie przy AE 109, bycmoze nieco przestrzelilem, pokoj jednak ma ok 25m2.

Moze cos innego do 1000 lub mniej moglibyscie polecic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.