Skocz do zawartości
IGNORED

Pytanie o tekturowe opakowania, mycie oraz Disco - House :):):)


kisiel116

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy na forum. Na wstępie chciałem wspomnieć że przed napisaniem tego posta, dosyć szczegółowo przejrzałem forum. Temat który chciałem poruszyc był już omawiany na stronie jednak moje pytanie jest troche z innej beczki.

 

Od niedawna zaczełem kolekcjonować vinyle a dokładniej gatunek Disco - House. Vinyle główne zakupuje na allegro lub przez różnego rodzaju fora wiec stan płyt jest różny. Doszedłem wiec do wniosku że czas je porządnie wymyć żeby moja kolekcja była w jak najlepszym stanie. Znalazłem jaki rozwtór jest mi potrzebny do wymycia plackow i teraz moje pytanie. Ile przewaznie litrow gotowego roztworu potrzebujecie do wymycia swoich zbiorów ? Czy w jakieś małej objętości moczycie szmatke z mikrofibry i ją obcieracie vinyle. Czy powiedzmy jak w moim przypadku dajecie 3 litry wody destylowanej + 1 litr izopropanolu + kilka kropel fotonalu bo taka ilosc pozwala moczyć cały vinyl w misce. Wiem że pytanie jest głupie ale coś mi się nie wydaje że kazdy z was uzywa az tak duzej ilosci płynu do czyszczenia.

 

Drugie pytanie czy może ktoś polecić jakiegos linka do sklepu czy też aukcji gdzie moge zakupić dobre pudełka tekturowe do vinyli ? Na all... znalazłem jedynie folie ochronne. Chcialbym swoje zbiory trzymac w kartonowych pudelkach a je wlasnie w owych foliach ochronnych co o tym myślicie ? Ma to sens czy wystarczą np papierowe koperty + folia ?

 

Ostatni wątek jaki chciałem poruszyć to czy jest na forum jakiś kolekcjoner Disco Housu ? Chodzi mi o vinyle ale także o dyskografie w formacie mp3.

 

PS. Z góry dziękuje wszystkim za odpowiedzi do mojego posta. Wiem że pytania ktore zamiesciłem mogą nie którym osobą wydać się głupie no ale jak to mowią kto pyta nie błądzi. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny bezsensowny wątek założony na tym forum, zadajesz pytania jakbyś z księżyca się urwał. Wystarczy tylko trochę pomyśleć i skorzystać z forumowej wyszukiwarki. Kiedyś na tym forum od momentu zarejestrowania się była miesięczna karencja właśnie po to żeby zobaczyć co się tutaj dzieje. Ja np. zużywam do umycia jednej płyty 10l płynu forumowego i trzy litry ludwika. Trochę złośliwie, ale szlak mnie trafia jak widzę takie wątki.

Pozdrawiam i życzę miłych przemyśleń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podałeś pierwszego linka to sam wczesniej od twojego drugiego postu znalazlem aukcje z tekturowanymi pudełkami. Koledzy co wy tacy w gorącej wodzie kąpani. Szukałem na allegro wpisywałem i pudełka kartonowe i opakowania i rożne inne rzeczy i nic nie znalazło. Nie wpadłem na to że ktoś będzie mial w tytule koperty tekturowe. Wiec mój błąd za który przepraszam. Jeżeli chodzi o ilość wykorzystanego rozwtoru to jakoś nigdzie w żadnym poście nikt nie napisał. A ja spytałem tylko dlatego żebym orientacyjnie wiedział ile musze zamówić izopropanolu i fotonalu. Wiec wydaje mi się że mój post nie jest kolejnym jakich wiele na forum. Poza tym zarówno foli ochronnych jak i pudełek jest wiele rodzajów wiec chciałem spytac o najlepsze, najczesciej używane przez forumowiczow. Ale widze że na tym forum się nie da normalnie pogadać odrazu każdy ma problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamów od razu 5-tkę izopropanolu, fotonal jest w standardowych opakowaniach (150g?) co do kartonów to ktoś ostatnio polecał jakieś z ikei.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.