Skocz do zawartości
IGNORED

Thorens TD 318 cierpienia (nie) młodego użytkownika


Gość GratefullDe

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Od pewnego, krótkiego, czasu jestem użytkownikiem gramofonu Thorens TD 318 MK III z ramieniem TP 50. Czytając forum wyławiam informacje niezbędne do odpowiedniego ustawienia tegoż gramofonu. Dzięki Waszej wiedzy (szczególnie Ahaja, dzięki)odpowiednio ustawiłem "pływające" zawieszenie, zdobyłem wiedzę o kilku wkładkach "zgrywających" się z ramieniem TP 50 oraz szereg innych istotnych wiadomości. Niestety nie wszystkie problemy, które wynikają z eksploatacji gramofonu, mogłem rozwiązać za Waszą bądź internetu pomocą. Bardzo brakuje mi porad technicznych odnośnie konkretnie tego gramofonu z tym akurat ramieniem. Pytania, od - do rzeczy :)

 

1.Czy TP 50 wyposażone jest w regulację VTA.? Jeśli tak to w jaki sposób należy to wykonać ?

2.Na jakiej wysokości ustawić windę ramienia i czy zasadniczo ma to znaczenie?

3. Anty scating. U mnie wygląda to w ten sposób, że gdy zwiększam jego wartość to ramię (przy wartości 1,0) w widoczny sposób, jeszcze nie opuszczone na płytę, zaczyna "uciekać" w prawą stronę - na zewnątrz. W związku z tym pokrętło ustawione mam na 0,0.

 

Gramofon daje mi masę frajdy i radochy, gra przyjemnie i generalnie jest o.k. ale są pewne prawidła, których należało by się trzymać chcąc wydobyć dźwięk na odpowiednim poziomie z tego urządzenia, lecz niestety brak mi wiedzy jak to zrobić.

Gdyby ktoś z szanownych forumowiczów posiadał manuala do mojego gramofonu i/oraz ramienia to był bym ogromnie wdzięczny za udostępnienie mi takowego. Proszę również o podpowiedź jakiego najlepiej użyć protractora do wyjustowania wkładki. Podobno oryginalny Thorensa jest nie do zdobycia.

 

Za wszelką pomoc będę ogromnie wdzięczny, pozdrawiam serdecznie.

GD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.