Skocz do zawartości
IGNORED

Dobór kolumn do Magnata VC1


RicoBrico

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od dłuższego czasu czytam forum AS. Jednakże zarejestrowałem się dopiero po zakupie swojego sprzętu, którym okazał się w dobrej cenie używany Magnat VC1, czyli stereofoniczne kino domowe 2.1.

Chciałem NADa Viso Two ale to nie ta półka cenowa.

Dlaczego taki sprzęt ? Potrzebuję też mieć możliwość odtwarzania DVD + muzyki z USB (wiem, że dla niektórych to profanacja ale nie samym SACD ludzie żyją a kilka różnych klocków, tylko do tego żeby posłuchać muzyki denerwuje mnie).

 

Ale czas przejść do meritum - szukam teraz głośników do mojej nowej zabawki :)

Pomieszczenie ok. 22 m2. Słucham stosunkowo cicho - bez wariactw. 90% to muzyka (od ambient i chillout, aż po hard rock i klasykę) + dużo radia (Trójka). Nie potrzebuję wykopanego basu, bardziej pociąga mnie przestrzeń i selektywność instrumentów (dźwięków).

 

Doradźcie mi proszę jakie dobrać głośniki do mojej zabawki.

Parametry wzmaka:

Nominal power: 2x80W (4ohm)

Peak power: 2x150W

Preferuję nieduże kolumny podłogowe i dobrze byłoby gdyby można je dosunąć trochę z tyłu do ściany (warunki lokalowe). Tak więc dziura basowa jakoś ciekawie rozwiązana.

 

Gdyby nie powyższe warunki to naturalnym wyborem jest Magnat Qantum 605 ale może coś innego ?

Nie chciałbym na to wydać majątku - max. 2k, a najlepiej 1k do 1,5k. Tyle dałem za ampli :)

 

Z góry dzięki za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie powyższe warunki to naturalnym wyborem jest Magnat Qantum 605 ale może coś innego ?

A co stoi na przeszkodzie? Te kolumny maja BRy z tylu, ale mozna je stawiac spokojnie 30cm od tylnej scinay, a bas nie bedzie wogole podbity. No i napewno zgraja sie z VC1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co stoi na przeszkodzie? Te kolumny maja BRy z tylu, ale mozna je stawiac spokojnie 30cm od tylnej scinay, a bas nie bedzie wogole podbity. No i napewno zgraja sie z VC1.

"napewno zgraja sie z VC1"

Nie liczyłbym na to w przypadku firmy Magnat elektronika jest czysto przypadkowa i nie stanowi jednej wizji dźwięku.

Było o tym przy okazji testu magnata c1 z quantumami 703 z audio.com.pl

Równie dobrze możesz podpiąć każde inne kolumny. A przede wszystkim słuchać i jeszcze raz słuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ten piecyk ma bardzo wyrazna gore, lubi sssybilanty na srodku i ma fajny wykop na dole - musisz redukowac ew wady, podbudowac zalety. Zdecydowanie odradzam Cantony, B&W, AE. Fantastycznie zgrywa sie ze wspomnianymi 605kami - jezeli mieszkasz w Niemczech daj znac, dam Ci bezposredni kontakt do swietnego sklepu gdzie maja na nie promocje :-)

 

Pzdr!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"napewno zgraja sie z VC1"

Nie liczyłbym na to w przypadku firmy Magnat elektronika jest czysto przypadkowa i nie stanowi jednej wizji dźwięku.

Było o tym przy okazji testu magnata c1 z quantumami 703 z audio.com.pl

Równie dobrze możesz podpiąć każde inne kolumny. A przede wszystkim słuchać i jeszcze raz słuchać.

 

Proponuje koledze czytanie ze zrozumieniem a nie pisanie takich bzdur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od dłuższego czasu czytam forum AS. Jednakże zarejestrowałem się dopiero po zakupie swojego sprzętu, którym okazał się w dobrej cenie używany Magnat VC1, czyli stereofoniczne kino domowe 2.1.

Chciałem NADa Viso Two ale to nie ta półka cenowa.

Dlaczego taki sprzęt ? Potrzebuję też mieć możliwość odtwarzania DVD + muzyki z USB (wiem, że dla niektórych to profanacja ale nie samym SACD ludzie żyją a kilka różnych klocków, tylko do tego żeby posłuchać muzyki denerwuje mnie).

 

Ale czas przejść do meritum - szukam teraz głośników do mojej nowej zabawki :)

Pomieszczenie ok. 22 m2. Słucham stosunkowo cicho - bez wariactw. 90% to muzyka (od ambient i chillout, aż po hard rock i klasykę) + dużo radia (Trójka). Nie potrzebuję wykopanego basu, bardziej pociąga mnie przestrzeń i selektywność instrumentów (dźwięków).

 

Doradźcie mi proszę jakie dobrać głośniki do mojej zabawki.

Parametry wzmaka:

Nominal power: 2x80W (4ohm)

Peak power: 2x150W

Preferuję nieduże kolumny podłogowe i dobrze byłoby gdyby można je dosunąć trochę z tyłu do ściany (warunki lokalowe). Tak więc dziura basowa jakoś ciekawie rozwiązana.

 

Gdyby nie powyższe warunki to naturalnym wyborem jest Magnat Qantum 605 ale może coś innego ?

Nie chciałbym na to wydać majątku - max. 2k, a najlepiej 1k do 1,5k. Tyle dałem za ampli :)

 

Z góry dzięki za pomoc!

 

Skoro Ty wiesz i ja wiem że z Magnatami Qantum 605 ten VC 1 zagra to niema co kombinować tylko trzeba je brac. Jak bedziesz zainteresowany cena lepszą niż na allegro to zapraszam na PW lub email. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Dzięki za odpowiedzi i przepraszam, że sam nie odpowiadałem ale jako nowy użytkownik moje odpowiedzi aby zostać opublikowane musiały przejść moderatora, który chyba nie istnieje na tym forum, bo nic nie przeszło, a na mojego maila sygnalizującego problem też nie raczył odpisać :/

Na szczęście okres próbny już minął :)

 

Wracając do problemu to zrobiłem to co każdy powinien zrobić - udałem się z ampli do sklepu na odsłuchy i po godzinie już wiedziałem, że nic innego tylko DALI Concept 6 (w półce do 2k). Teraz słucham i z każdym dniem grają lepiej (a kiedyś nie wierzyłem w "wygrzewanie" nowych głośników).

 

 

Jak zwykle jednak stare problemy znikają, a pojawiają się nowe, związane jednak z ampli:

 

1. Czy to normalne, że w trybie Tuner zmieniając stacje radiowe słychać coś w stylu "trzask/pyknięcie/wysoki ton". Wydaje mi się, że w tej klasie sprzętu takie przejście powinno być gładkie (wyciszane). To samo przy uruchamianiu ampli w trybie radio. Efektu nie ma zmieniając pomiędzy trybami (np. disc, hdmi, aux), tylko w tuner. Sprzęt działa na dołączonej antenie pokojowej FM (czyli ładnie obudowany kawałek drutu).

 

2. Podłączyłem się też kabelkiem HDMI do TV i gdy słucham ampli (radio, cd) i uruchamiam TV powoduje to chwilowe (ok. 0,5sek) wyciszenie tego czego akurat słucham. Pewnie to czas komunikacji TV z ampli. TV to Toshiba XV-733. Czy można to jakoś wyłączyć ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.