Skocz do zawartości
IGNORED

Karta muzyczna S/P DIF + CD Player z Coaxial out


KoFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam kartę soundblaster audigy 4 z portem s/p dif - zrobiłem na próbę do testów ładny kabelek 75ohm antenowy. Kabelek ma nie cały 1 metr.

Mam też cd player z wyjściem Coaxial Out. Podłączyłem ten zestaw i muzyki niet :(

W ustawieniach PC dobrze poustawiałem żeby nigdzie nie było mute poza mikrofonem.

Całość wychodzi przez line out na wzmak lampowy. Chciałem w ten sposób zrobić coś na miarę DAC'a.

 

Czemu nie działa ?

Czy może ten S/P DIF to jest tylko OUT a nie IN i OUT ? (kartę sb audigy mam w wersji oem nie mam ani instrukcji ani dodatkowych kabelków panelu przedniego itp. rzeczy.)

Co muszę dokupić, zrobić, dograć, odblokować, żeby mi muzyka grała :) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłeś wyjście SPDIF karty dźwiękowej z wyjściem koaksalnym odtwarzacza CD po to, żeby odtwarzacz służył jako transport, a karta jako "DAC"? Czy też może odwrotnie, czyli żeby karta służyła jako transport, zaś odtwarzacz CD jako "DAC"?

 

W sumie odpowiedź nie jest ważna, bo i tak takie połączenie jest błędne i nie będzie działać. Jedna z zasad mówi, żeby nigdy nie łączyć ze sobą wyjść. Aby zrobić kombinację transport->DAC trzeba mieć transport z wYjściem cyfrowym (optycznym albo koaksalnym) oraz DAC-a z odpowiednim wEjściem cyfrowym.

 

Trzeba by sprawdzić, czy Twoja karta ma tylko wyjście cyfrowe, czy także wejście. Obawiam się, że niestety raczej nie tylko "out"...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pierwsze czyli - chciałem słuchać z CD Playera i dostarczyć do karty muzycznej jak najmniej zniekształcony dźwięk przez Coaxial out do S/PDIF w karcie.

Największa zmyłka z oprogramowaniu Surround Mixer to to że tam pisze nad suwakiem głośniej/ciszej "S/PDIF-In" - In czyli wejście a nie Out wyjście : |

Mam dokładnie SB Audigy 4 [9000].

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największa zmyłka z oprogramowaniu Surround Mixer to to że tam pisze nad suwakiem głośniej/ciszej "S/PDIF-In" - In czyli wejście a nie Out wyjście : |

Czy to jest karta jak w

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Jeśli tak, to jest w nim napisane, że:

 

the card has 6 external ports and 2 internal ports , out of which 1 internal port is a Digital Input Audio Connector

 

Jeśli to ta karta i faktycznie jest tam wejście cyfrowe, to może po podpięciu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) by zadziałało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest dokładnie ta karta. A jeśli chodzi o ten śledź to mogę go jedynie włożyć do wejścia na karcie podpisanym jako AUX IN - na zdjęciu widać że reszta wejść na płycie karty nie zostało przylutowanych.

Czy w tym Aux in będzie też cyfrowe wejście ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym Aux in będzie też cyfrowe wejście ?

Niestety nie wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym Aux in będzie też cyfrowe wejście ?

 

raczej powinno być. Zobacz czy na śledziu gniazdo cyfrowe nie jest opisane digital I/O. Jeśli jest to w ustawieniach karty musisz zmienić z Output na Input.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy na śledziu gniazdo cyfrowe nie jest opisane digital I/O.

KoFi miał na myśli raczej gniazdo wewnętrzne, zakreślone na pierwszej fotce.

 

 

Jeśli jest to w ustawieniach karty musisz zmienić z Output na Input.

Niestety, to może nie być takie łatwe. Kiedyś miałem Audigy SE i tam, mimo oznaczenia na śledziu "I/O", nie było możliwości uaktywnienia wejścia cyfrowego. Albo dokładniej: mi się nie udało uaktywnić. Trzeba było ponoć dokupić specjalny kabelek jak na drugiej fotce.

Trochę poszperałem i znalazłem:

 

Creative I/O Module

 

Add digital I/O to your Sound Blaster equipped PC

 

The Sound Blaster Digital I/O Module gives you optical and coaxial digital inputs and outputs for easy connections to digital speakers or home theater systems.

 

Dedicated optical and coaxial digital outputs

Easy connections to your digital speakers or home theater receiver for stereo music playback and pass through of multichannel DTS™ and Dolby® Digital movie sound.

 

Convenient optical and coaxial digital inputs

Digital inputs for connecting to and recording from other digital audio devices.

 

Works with the following Sound Blaster cards:

Sound Blaster X-Fi Elite Pro

Sound Blaster X-Fi Fatal1ty FPS

Sound Blaster X-Fi Platinum

Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Professional Series

Sound Blaster X-Fi XtremeMusic

Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio

Sound Blaster Audigy 4

Sound Blaster Audigy 2 Value

Sound Blaster Audigy SE

 

Czyli wygląda na to, że także w przypadku Audigy 4 w celu używania wejść cyfrowych trzeba dokupić ten moduł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-2580-042535000 1284419749_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KoFi miał na myśli raczej gniazdo wewnętrzne, zakreślone na pierwszej fotce.

 

Czyli wygląda na to, że także w przypadku Audigy 4 w celu używania wejść cyfrowych trzeba dokupić ten moduł.

 

gniazdo wewnętrzne przecież jest wyraźnie opisane i jest to analogowe wejscie AUX (uniwersalne)

 

wejście wyjscie cyfrowe jest na górze tylnego śledzia typ "mały jack" co zresztą widać po załączonym przez Ciebie zdjęciu "cyfrowego modułu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po przeanalizowaniu intrukcji do tej karty wniosek jest jeden:

spdif jest tylko out, nie ma wejscia cyfrowego.

 

"Digital I/O jack (DIGITAL_IO) - Connects to external digital devices or digital speaker systems (6-channel or compressed AC-3 SPDIF output)."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STOP

pełniejsza analiza:

Software switching of SPDIF Input-to-Output (bypass) to minimize cable connection hassle

 

Czyli możliwość być powinna, tym bardziej, że na tzw quick start, jest rysunek z podłączaniem tego modułu wejść wyjść cyfrowych jako opcji.

 

 

P.S. Skoro już ta opcja edycji postów została dodana, to może nie będzie ona aż tak krótkotrwała, bo mi aż głupio trzy posty jeden pod drugim pisać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spdif jest tylko out, nie ma wejscia cyfrowego.

Moja Audigy miała to samo napisane w instrukcji. A mimo to ponoć po podłączeniu tego modułu można było korzystać z wejść cyfrowych. Ponoć, gdyż sam nie sprawdziłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem dodać że potrzebne jest to cudo Sound Blaster Digital I /o Module ale wszyscy mnie wyprzedziliście :)

Problem w tym że tego nie ma gdzie kupić w Polsce : /

A zrobić to samemu to trochę trudna sprawa bo tam jest ponoć 5 sygnałów i w jednym jest +5v - lepiej nie ruszać samemu bo można zepsuć kartę lub sprzęt audio.

 

Z innej beczki:

Mam płytę główna z wbudowaną kartą muzyczną, ma też I/O Coaxial (2 wejścia na Cinch jedno IN a drugie OUT) Ma też wejścia I/O Optyczne ale to nie ważne.

Włączyłem w biosie kartę muzyczną na Enabled, zainstalowałem sterowniki, podłączyłem cd player wejściem Coaxial Out do Coaxial In w PC.

Muzyka gra OK dekoduje ładnie ale jest jedno wielkie ale: muzyka leci przez tego badziewnego RealTec'a nie moge zrobić żeby wychodził dźwięk przez Audigy 4.

Wpadłem na głupi pomysł który mija się z celem początkowym. Mam taki kabelek Jack to Jack i z zielonego wyjścia audio płyty głównej włożyłem do Audigy line IN oczywiście ze muzyka leci ale to jest totalna bzdura bo słucham przez Audigy ale muzyka leci z RealTec'a ^_^

Czy da się coś zrobić żeby cyfrowo jakoś przeszła muzyka w pamięci z RealTec'a do Audigy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już tam zmieniać na wszystkie sposoby.

 

Ten coaxial co leci do płyty głównej jest trochę taki perfidny bo nie idzie mu zrobić mute w żaden sposób w mikserze RealTec'a :) Leci muzyka twardo do RealTeka nawet jak zaznaczam wszystkie ptaszki na mute :) (oczywiście wychodzi ten dźwięk tylko z RealTec'a). Do Audigy nie chce w żaden mi znany sposób trafić jeśli chodzi o przesył cyfrowy.

Zresztą żeby było słychać nawet CD playera z coaxiala to muszę zaznaczyć ptaszek sp dif play to analog i dopiero wtedy słychać (ale to akurat normalne skoro nie podłączyłem do żadnego urządzenia dekodującego przez sp dif out coax lub optyk.)

Chyba się nie da niczego sensownego z tym wymyślić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.