Skocz do zawartości
IGNORED

impedancja i wejscia w Radmorze 5102


czarny_czarny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcialbym kupic nowe glosniki do Radmora 5102. Nie jest to zakup dla mnie a osoba ktorej to kupuje nie ma jakiegos specjalnego fioła na punkcie brzmienia, nie zmienia to jednak faktu ze chcialbym kupic cos porzadnej jakosci co bedzie dobrze i dlugo dzialalo.

 

Tu, dwa pytania. Po pierwsze impedancja: Radmor 5102 ma 4 Ohm, czy moze stac sie cos zlego jesli podepne 6 lub 8 Ohm i jesli tak, to co? Dalej, wejscia na glosniki w Radmorze to przód/tył 25/15W, czy jesli podlacze glosnik dajmy na to 80W, to czy moze to miec jakies negatywne konsekwencje?

 

Po drugie, wejscia na glosniki to dwa plaskie "wtyki" (nie wiem jak to profesjonalnie nazwac). Nie wiem czy dzis jeszcze takie sie robi, wydaje mi sie ze bardziej popularne sa "czincze". Rozumiem, ze jedynym sposobem rozwiazania tego (ewentualnego) problemu byłoby odciecie "czincz" i dolutowanie tych wejsc z dwom plaskimi wtykami, czy mam racje? Ponadto, tak jak wspomnialem w Radmorze sa osobne wejscie przód/tył. Czy jesli nowe glosniki (planuje kupic dwa) wlacze tylko na przod, to czy "utracę" część dzwięku?

 

Moja uwage zwróciły te dwie opcje:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy ich parametery bylyby odpowiednie?

 

Dzieki i przepraszam za totalnie laicki poziom pytań,

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie głośników 8 Ohmowych do wyjścia mogącego obsługiwać kolumny 4 Ohmowe sprawia że amplitunerowi będzie je łatwo wysterować. Jest to plus a nie minus i zdecydowanie można (a nawet trzeba) tak robić.

Czasem trafiają się przejściówki z wyjść DIN na Cinch - kup je. Jeżeli nie trafisz - niech ktoś Ci je dolutuje. Ew. można wstawić wyjścia cinch do Radmora, ale to będzie drożej niż dorobienie przejściówek.

Na kolumnach możesz oszczędzić - Radmor jest dosyć kiepskim sprzętem. Możesz kupić np. Tannoy Mercury M1 lub M2, Kef Coda 7,8, JPW P1 lub Sonata - lub inne kolumny tej klasy - na coś lepszego szkoda pieniędzy.

Podłączając głośniki pod "przód" niczego nie stracisz - Radmor był w założeniu amplitunerem kwadrofonicznym, ale standard kwadro się nie przyjął i nie ma nagrań kwadrofonicznych. Do odsłuchu stereo służą wyjścia na "przód" lub na "tył" - bez znaczenia które, chociaż chyba przednie miały większą moc (nie jestem pewien). Więc podłącz "przód".

 

Z wybranych przez Ciebie kolumn Tonsile mają mniejszą moc więc słabemu Radmorowi będzie je łatwiej napędzić. Ale spokojnie - oba wybory są OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na kolumnach możesz oszczędzić - Radmor jest dosyć kiepskim sprzętem.

 

Zależy jaki Radmor. Np. mój 5102-TE jest po kapitalnej renowacji przez kolegę natrix z allegro (ten od Radmorow) i z Heybrookami HB4 (3300zł w Trimexie, choc ja kupiłem taniej ;) ) potrafi zagrać tak, że aż miło. Słuchało go kilku kolegów z forum i byli pod wrażeniem, że taki dziadek, w dodatku z Polski potrafi wygenerować taki dźwięk. Tak więc sensownie utrzymany Radek nie jest takim kiepskim sprzętem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Luxmany i winyle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

... Radmor był w założeniu amplitunerem kwadrofonicznym, ale standard kwadro się nie przyjął i nie ma nagrań kwadrofonicznych. Do odsłuchu stereo służą wyjścia na "przód" lub na "tył" - bez znaczenia które, chociaż chyba przednie miały większą moc (nie jestem pewien). Więc podłącz "przód".

...

 

Co jest oczywiście niezgodne z prawdą, o czym świadczy wyraźny napis na przednim panelu tego amplitunera "Quasi Quadro". Polskim amplitunerem kwadrofonicznym był "Cezar".

 

A co do pytań autora wątku.

Można podłączyć zestawy o impedancji 8 omów na przód i tylko na przód.

Radmor 5102 i jego odmiany, są urządzeniami stereofonicznymi, które z różnicy sygnałów wysyłanych na przednie zestawy głośnikowe i tylnych zestawów głośnikowych, tworzą dźwięk pseudo przestrzenny.

Amplituner nie ma wejść na głośniki. Ma wyjścia na głośniki/zestawy głośnikowe.

To są wyjścia typu DIN i tego typu wtyki do zakończania kabli głośnikowych są powszechnie dostępne.

Złącza cinch/RCA nie są powszechnie stosowane jako wyjścia głośnikowe. Powszechnie stosowane są zaciski śrubowe lub sprężynowe.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.