Skocz do zawartości
IGNORED

Behringer UltraMatch Pro SRC 2496 jako DAC w domowym systemie stereo


wookillah

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna w moim systemie znalazł się studyjny konwerter sygnałów cyfrowych Behringer UltraMatch Pro SRC 2496. Pełni on rolę przetwornika DAC.

 

Jako źródła używam serwera CA 640H, który w moim systemie (bez DACa) charakteryzował się mniej więcej tak: stosunkowo wątły bas, mała przestrzeń, mało powietrza i swobody pomiędzy dźwiękami, mało szczegółów, zamglona góra i wysoki środek i do tego i góra i środek mocno wyeksponowane (być może z uwagi na połączenie z głośnikami KEFa), co uwypukla to zamglenie.

 

Po wpięciu Behringera w zasadzie wszystkie dolegliwości ustąpiły tzn:

1. bas jest dobrze kontrolowany, ale pełniejszy, daje więcej ciśnienia, ma wyraźną strukturę (słychać że brzmienie wydobywa się w wyniku drgania struny – wcześniej raczej był to jednolity dźwięk, żeby nie powiedzieć buczenie),

2. przestrzeń - pokój odsłuchowy muzycznie odzyskał kilkanaście metrów kwadratowych – muzyka otacza mnie dookoła, dźwięki są swobodne, miedzy nimi jest dużo powietrza, scena poszerzyła się w górę, w głąb i na boki, efekty przestrzenne z Amused to Death Rogera Watersa sprawiają wrażenie jakbym miał głośniki poinstalowane z tyłu i na bocznych ścianach

3. Reprodukcja dźwięku stała się znacznie bardziej analityczna, i czytelna, ale nie w sposób chirurgiczny i nachalny, ale tak przyjemnie – chcesz to się wsłuchasz i wyłapiesz – nie chcesz to Ci nie przeszkadza, że słyszysz i wczuwasz się w dobrze i liniowo podana całość

4. Brzmienie nie straciło na jasności, a przy tym zniknęły sybilanty

 

Z uwagi na fakt, że sporo się ostatnio pisze o tym urządzeniu (zwłaszcza w dziale DIY) jestem ciekawy waszych doświadczeń odsłuchowych.

Ciekawi mnie też czy ktoś używał Behringera Ultracurve DEQ 2496 jako korektora akustyki pomieszczenia – i z jakim skutkiem.

 

Pozdrawiam

 

Łukasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna w moim systemie znalazł się studyjny konwerter sygnałów cyfrowych Behringer UltraMatch Pro SRC 2496. Pełni on rolę przetwornika DAC.

 

Jako źródła używam serwera CA 640H, który w moim systemie (bez DACa) charakteryzował się mniej więcej tak: stosunkowo wątły bas, mała przestrzeń, mało powietrza i swobody pomiędzy dźwiękami, mało szczegółów, zamglona góra i wysoki środek i do tego i góra i środek mocno wyeksponowane (być może z uwagi na połączenie z głośnikami KEFa), co uwypukla to zamglenie.

 

Po wpięciu Behringera w zasadzie wszystkie dolegliwości ustąpiły tzn:

1. bas jest dobrze kontrolowany, ale pełniejszy, daje więcej ciśnienia, ma wyraźną strukturę (słychać że brzmienie wydobywa się w wyniku drgania struny – wcześniej raczej był to jednolity dźwięk, żeby nie powiedzieć buczenie),

2. przestrzeń - pokój odsłuchowy muzycznie odzyskał kilkanaście metrów kwadratowych – muzyka otacza mnie dookoła, dźwięki są swobodne, miedzy nimi jest dużo powietrza, scena poszerzyła się w górę, w głąb i na boki, efekty przestrzenne z Amused to Death Rogera Watersa sprawiają wrażenie jakbym miał głośniki poinstalowane z tyłu i na bocznych ścianach

3. Reprodukcja dźwięku stała się znacznie bardziej analityczna, i czytelna, ale nie w sposób chirurgiczny i nachalny, ale tak przyjemnie – chcesz to się wsłuchasz i wyłapiesz – nie chcesz to Ci nie przeszkadza, że słyszysz i wczuwasz się w dobrze i liniowo podana całość

4. Brzmienie nie straciło na jasności, a przy tym zniknęły sybilanty

 

Z uwagi na fakt, że sporo się ostatnio pisze o tym urządzeniu (zwłaszcza w dziale DIY) jestem ciekawy waszych doświadczeń odsłuchowych.

Ciekawi mnie też czy ktoś używał Behringera Ultracurve DEQ 2496 jako korektora akustyki pomieszczenia – i z jakim skutkiem.

 

Pozdrawiam

 

Łukasz

[/quot

Jutro skrobnę więcej dziś brak czasu.Ja słuchałem tego.Jakoś mi nie wchodzi zdjęcie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale DIY z tego Behringera zrobili nowe urządzenie ;) Słuchałem go z kilkoma budżetowymi odtwarzaczami CD i DVD, w każdym przypadku zmiana brzmienia była ogromna. Wrażenia odniosłem podobne do twoich, ciekawie się też zgrywał z pre lampowym nr 3 Audiotonu, wg mojej oceny wart jest wydania 5 stów na niego, no i chyba warto go trochę zmodyfikować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dziale DIY z tego Behringera zrobili nowe urządzenie ;) Słuchałem go z kilkoma budżetowymi odtwarzaczami CD i DVD, w każdym przypadku zmiana brzmienia była ogromna. Wrażenia odniosłem podobne do twoich, ciekawie się też zgrywał z pre lampowym nr 3 Audiotonu, wg mojej oceny wart jest wydania 5 stów na niego, no i chyba warto go trochę zmodyfikować.

 

I ja mam Ultramatch Pro. Kupiłem w Audiosmile UK modyfikowany, jednak dopiero modyfikacja forumowicza ArtPaw'a przyniosła znakomite rezultaty.Używam go jako DAC do nagrywarki Pioneer 433 ze znakomitym skutkiem. ArtPaw wstawił mi również wyjście cyfrowe na RCA. Behringer odwzajemnia się znakomitym dżwiękiem po zastosowaniu wysokiej jakości kabla cyfrowego - używam żółtego Acrolinka i poprawa w stosunku Acrolinka z niższej półki jest słyszalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak mało osób ma doświadczenia z tymi urządzeniami?

Jest jeszcze Jarek , ale bawi na wczasach jako dumny posiadacz napisze coś więcej na pewno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Jarek , ale bawi na wczasach jako dumny posiadacz napisze coś więcej na pewno.

 

A Ty nie napiszesz czegoś nt. DEQ 2496? Obiecałeś ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tak mało osób ma doświadczenia z tymi urządzeniami?

 

Uzywam Ultramatch Pro z APSami. Poczytaj w klubie "audiofilskim" APSow kilka moich "mini recenzji". Wszystko co napisalem wciaz aktualne + lepiej. Besposrednich porownan tego Daca z innymi nie robilem. Generalnie gra w porzadku, pewnie moza lepiej (i Dac i caly system), ale jakos nie ciagnie mnie do poprawiania ;-)

 

nsnotes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad sensownoscia wrzucenia DEQ do swojego systemu - marny akustycznie salon, otwarty na kuchnia. Korci, ale boje sie, ze korekacja akustyki moze nie zrekompensowac (ewentualnych) pogorszen w innych aspektach dzwieku.

 

Summa summarum pewnie bede szukal miejsca gdzie uda mi sie wypozyczyc Behringera do domu i sam to sprawdze, ale chetnie zapoznam sie z Waszymi opiniami na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Primodium. Medium. Finis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty nie napiszesz czegoś nt. DEQ 2496? Obiecałeś ;)

Witam,

Więcej na temat DEQ2496 można znaleźć:

1. w zakładce na ten temat w Klubach

2. studiując wypowidzi Kolegów krell69, skali i innych na forum.

Pozdrawiam,

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz fantastycznego dźwięku po modyfikacji sprzęt ten wraz z firmowym mikrofonem ma wyjątkowy walor edukacyjny. Ja dopiero po jakimś roku obcowania z Equalizerem i mikrofonem przekonałem się jaka charakterystyka brzmienia najbardziej mi odpowiada.

 

Dodam że nie jest ona płaska jak stół. Mieści się raczej w przedziale +-5db.

 

Należy pamiętać, że o ile sprzęt całkowicie rozwiązuje problem wzbudzającego się basu w pomieszczeniu, o tyle nic nie może poradzić na zbyt słabe jego wytłumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem kiedyś podobny wątek,pt."Regulacja barwy zamiast okablowania"można wejść poczytać jest dużo więcej wpisów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakamada> korzystasz lub korzystałeś z autokorekcji akustyki, jakie daje według Ciebie wyniki?

 

Satysfakcjonujące. Z czasem jednak przeszedłem na metodę pomiar -> EQ prametryczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fakamanda

 

Jaki sprzet PEQ posiadasz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Po raz pierwszy w historii ludzkości możesz przenieść chorobę, na którą nie chorujesz, na kogoś, kto został na nią zaszczepiony !!!" u2be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fakamanda

 

Jaki sprzet PEQ posiadasz ?

 

Mowa cały czas o DEQ2496. Ma wbudowany bardzo precyzyjny PEQ. Przy automatycznejsprzęt korzysta natomiast ze zwykłwego suwakowego EQ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zna ktoś Behringer VIRTUALIZER PRO DSP2024P ? Czy to urządzenie jest porównywalne z Ultramatch'em w sensie DAC'a (czy ktoś wie, jakie kości siedzą w obu?)?

 

Mnie sprzęt Behringera ogólnie ostatnio mocno interesuje właśnie w celu pomierzenia charakterystyki pomieszczenia + możliwości zakupu relatywnie taniego DACa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

kupilem wlasnie tego behringera UltraMatch, ale nie do sluchania muzyki

lecz do konwersji oraz mialem zamiar wykorzystac go do nagrywania sygnalu analogowego

bo ze specyfikacji parametry sa naprawde wysokie a i ludzie chwala jego daki CA

wiec pomysallem ze i daki AC sa wysokich lotow

 

dzis go dostalem, nie robilem testów odlsuchowych z cd, interesowala mnie na razie tylko sekcja AC i jakos nagrania ze zrodla analogowego

 

tak sie sklada, ze mam tez Behringera rev2496 ktory jest juz nieprodukowanym reverbem 96khz i 24bity

ma wyjscia i wejscia cyfrowe, i jest to rewelacyjny sprzet ktory bije lexicony do 2tys (wiem bo mam tez lexicona 550)

a obecne reverby behringera to zabawki

 

tez mzona go stosowac jako DAC, tyle ze nie ma upscalignu do 96khz

 

no wiec tak, zrobilem test, nagralem z tego samego zrodla (instrument midi z poziomem wyjscia -10db) ten sam dzwiek na tym reverbie i na tym konwerterze

i niestety duzo lepiej wypadl rev2496 a myslalem ze bedzie odwrotnie, bo tak wynika z parametrow

 

cyfrowy sygnal z wyjscia obu urzadzen podalem do karty w kompie po kablu optycznym i tam nagralem do dalszych testow

 

roznica to jakies 5db jesli chodzi o szumy (sprawdzone w sofcie)

przedwzmaczniacz w ultramatch ustawilem na te same poziomy co w reverbie a w reverbie dalem wzmocnienie na maxa aby sygnal byl mozliwie mocny, w urzadzeniu tak samo wszystko wysterowane idealnie jak sie dalo

 

 

pewnie sekcja przedwzmacniacza jest gorsza niz w rev2496 stad te wieksze szumy

bo przetwoniki raczej sa takie same

takze jesli chodzi o uzywanie ultramatch do nagrywania z analoga to slabo

 

 

a VIRTUALIZER PRO DSP2024P z tego co wiem nie ma wejsc wyjsc cyfrowych wiec nie nadaje sie na stosowanie jako DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.