Skocz do zawartości
IGNORED

Zen I/V Converter Passa


BB84

Rekomendowane odpowiedzi

Nelson Pass zamieścił na diyaudio.com nowy konwerter I/V na 2sk170/2sj74

 

Link

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co o nim myślicie ? Może sprawdzi się w DACach symetrycznych z wyjściem prądowym typu PCM1794 + desymetryzacja lub starszych kościach typu PCM56 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowych DACów się raczej nie nada, przynajmniej w tak prostej formie, bo większość ma na wyjściu offset. To jest raczej do starszych, bipolarnych. Nawet do TDA1541 trzeba zastosować dodatkowe źródło, dla kompensacji offsetu prądowego. PCM56 i podobne BB są w sam raz. 2SJ mamy od dobrego wujka. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś rozszerzyć tę myśl odnośnie nowych DACów ? Jeśli zastosujemy np. PCM1794(8) to mamy dwa identyczne stopnie na kanał, po desymetryzacji np. na tranzystorach lub op-ampie offset powinien się znieść, można też zastosować kondensatory odsprzęgające. Chyba, że źle Cię zrozumiałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2SJ masz na myśli te co było robione zamówienie grupowe? Przydałoby się kolejne tak swoją droga...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjściu PCM1794/98 występuje offset prądowy, który podany na ten I/V przestawi punkty pracy. Spowoduje to także, że na wejściu układu nie będzie 0V. Należy dodać dodatkowe źródła do kompensacji tego offsetu. 2SJ oczywiście miałem na myśli te, z grupowego zamówienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinien wyglądać taki schemat z dodatkowymi źródłami do kompensacji offsetu ?

 

Może wspólnymi siłami zaprojektujemy wersję z dodatkową desymetryzacją na tranzystorach dla PCM1794/8 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe źródełko prądowe na tranzystorze JFET. De-symetryzacja na tranzystorach, to już nie jest taka łatwa, prościej na jakimś WO, albo lampie. Trzeba by, zaprojektować jakiś wzmacniacz cały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wzmocnienie w przypadku PCM1798 z tego stopnia I/V i po desymetryzacji będzie niewystarczające ? potrzebne jest jeszcze wzmocnienie ?

 

Pisząc o desymetryzacji na lampie miałeś na myśli swój układ na 4 lampach ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dać sam lampowy wzmacniacz różnicowy, a na wyjściu jakieś bufory tranzystorowe. Lampa może pracować z powielacza i być zasilana z +/-15V, jak w SOHA II.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powinien wyglądać taki schemat z dodatkowymi źródłami do kompensacji offsetu ?

 

Może wspólnymi siłami zaprojektujemy wersję z dodatkową desymetryzacją na tranzystorach dla PCM1794/8 ?

Po co? Mam sprawdzony schemat konwertera do tego przetwornika ! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś nam zaprezentować ? ;>

mogę podać link do całego manuala dac`a autorstwa spencera :) spencer to stary wyga w tych klockach.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no to teraz kombinujemy PCB :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na wstępie pisze, że jest SE lub Balanced, czyli desymetryzacji jako takiej chyba nie ma na pierwszy rzut oka. Waldi też kombinuje z dyskretnym analogiem do PCMki, ale nie zdradził jeszcze szczegółów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na wstępie pisze, że jest SE lub Balanced, czyli desymetryzacji jako takiej chyba nie ma na pierwszy rzut oka. Waldi też kombinuje z dyskretnym analogiem do PCMki, ale nie zdradził jeszcze szczegółów.

 

Narazie nic nie osiągnołem, ponieważ układ niepoprawnie reaguje na napięcie odniesienia dla zniesienia składowej stałej.

 

To co pokazał Rambo jest interesujące. Na pewno zasymuluję to w weckend, a potem złożę pająka.

Jak zagra z moim 1794 to chętnie wykonam płytkę, a mój albo zadziała, albo nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na wstępie pisze, że jest SE lub Balanced, czyli desymetryzacji jako takiej chyba nie ma na pierwszy rzut oka. Waldi też kombinuje z dyskretnym analogiem do PCMki, ale nie zdradził jeszcze szczegółów.

BB84 - odpowiedź na twoje wątpliwości jest na stronie 21 pdf`a. Dla mnie wszystko jasne! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chetnie wezme plyte tego brzydala zasilacza ;) (jesli oczywiscie powstanie jakas)

co do dobrego zasilania tego stopnia to trzeba taki zasilacz wykombinować. spencer ma bardzo duże doświadczenie w robieniu zarówno I/V jak i zasilaczy do nich. nie przesadza z rozbudowaniem tego stopnia - taki jest potrzebny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dobrego zasilania tego stopnia to trzeba taki zasilacz wykombinować. spencer ma bardzo duże doświadczenie w robieniu zarówno I/V jak i zasilaczy do nich. nie przesadza z rozbudowaniem tego stopnia - taki jest potrzebny.

 

czyli klon IU oraz zasilacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czyli klon IU oraz zasilacza? "

 

- może razem z PCM1794/8 i DIR9001 ? Jestem chętny na taki komplet.

 

DAC na PCM179x juz działa,

sprawdzony z 1794A

nie sprawdziłem tylko odbiornika USB, obsadzonego na płytce,

napiszę w wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym chciał przerobić ten tomkowy w ten sposób, żeby dać mu nową konwersję razem z zasilaniem. Jestem ciekaw na co go tak naprawdę stać.

 

PS. A.... jeśli czytaliście opis Spencera, to gdzieś pisze jak ważna była PCB do tego dac`a, żeby osiągnąć ten co jest poziom zakłóceń, co dokumentuje pomiarami FFT. Ponoć robił jakieś fajne myki w PCB. Jeszcze tego PCB nie oglądałem za dobrze ale z chęcią porozmawiam o projekcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Jakkolwiek będzie - będzie inaczej, aniżeli sobie wyobrażamy - ponieważ między Dobrem a Złem znajdujemy się w życiu i w świecie

wielowymiarowym,w którym dokumentnie pomieszane jest Przypadkowe z Nieuchronnym."(S. Lem 1999)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.