Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do zestawu: NAD + MF + DENON


WildStar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Rozważam zakup kolumn do mojego zestawu: końcówka mocy NAD M25 (w kinie pramp NAD'a lub Denon) , przedwzmacniacz stereo MUSICAL FIDELITY X-PRE V.3, źródło DENON DVD-3910/3930 i SQUEEZEBOX TOUCH z DAC'em CAMBRIDGE AUDIO DAC Magic. Kable to QED: Genesis Silver Spiral - glośnikowe w wersji Bi-Wire, dzięki czemu kolumny będą zasilane w Bi-Ampingu. Moje typy póki co to:

1. Dali IKON 7 mk2

2.....

3.....

4.....

..no i tutaj czekam własnie na Wasze ropozycje. Cena maksymalnie 7.000 PLN.

Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Dali to może warto poszukać modelu Mentor 6. Jakby nie patrzeć to już klasa wyżej i ceny już w zasięgu Pana funduszu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze, że również brałem je pod uwagę. Z tymże nowe to wydatek prawie 9.000 PLN. Czy ta róznica będzie na tyle słyszalna aby dopłacać prawie 30%? No i mają bas refleks z tyłu a u mnie z powierzchnią słabiutko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym bas refleksem to fakt. Posiadam Ikon 6 właśnie ze względu na bas z przodu i możliwość ustawienia kolumny blisko ściany. Chociaż zastanawiałem się nad Mentorami. Jeśli z powierzchnią słabiutko to ikon 7 mogą być za duże. Może dali ikon 6 mk2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belami,

Widzę, że masz NADa i Ikony 6. Czy to są mk2? Jak Ci się zgrywa NAD z kolumnami Dali?

 

...zapomniałem dodać: powierzchnia około 22 m2. Nie wydaje mi się aby Ikony 7 mk2 były zaduże do mojego pomieszczenia;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pierwszą wersję i użytkuje je od 2 lat. Basu wciskającego w fotel to nie ma, ale nie słucham takiej muzyki, więc jestem w pełni zadowolony. Szczegółowość, stereofonia. Ze względu na nienajwiększy pokój w jaki stoją oraz ustawienie optymalne jak na dostępne warunki, napewno nie pokazują swoich pełnych walorów. Kolumny mają spory potencjał i zaskakują mnie wraz z kolejną zmianą elektroniki, zwłaszcza źródła. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale jeśli w Warszawie to zapraszam na odsłuch. Z NAD zgrały się super, zwłaszcza usłyszałem różnicę gdy zmieniłem cd na NADa. Słucham sporo smooth jazzu i akustyki. Gitara Dominica Millera gra tak jak na żywo (a byłem na jego koncercie).

Wydaje mi się, że nie ma modelu ikon 7 mk2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przemysles Xavian Duetto. Graja naprawde zjawiskowo, sa swietnie wykonane no i.. produkowane w europie. Nie upieralbym sie tak mocno przy tym bi-wire.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Bealmi,

Też kiedyś miałem Ikony 6 i grały właśnie z elektroniką Denona (amplituner AVR-3806 i DVD-3910). Grało to naprawdę super ale i tak nie wszystko udało mi się z nich wycisnąć. W AudioColorze na Ciołka dokladnie w tym samym zestawieniu zagrały o 2 klasy lepiej niż u mnie w domu (aranzacja pomieszczenia się kłania). Bas tak jak mówisz: nie masuje wątroby ale do wspomnianego przez Ciebie rodzaju muzyki jest wystarczający. Też słucham podobnej ale basiku przydałoby się więcej dlatego celuję w 7 mk2, które są dostępne na rynku. Bywam w Warszawie więc niewykluczone, że skorzystam z Twojego zaproszenia, oczywiście wcześniej się zapowiem;-) Pozdrawiam

 

Warto przemysles Xavian Duetto. Graja naprawde zjawiskowo, sa swietnie wykonane no i.. produkowane w europie. Nie upieralbym sie tak mocno przy tym bi-wire.

Również rozważę - jaka jest cena? A co do zasilania to będzie Bi-Amping tak jak pisałem. Bi_wire odnosilo się do modelu kabla QED'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że muzykalnością nie grzeszą, lecz są neutralne.

Do Q21 - WildStarowi chodzi o bi-amping a nie bi-wire. Xaviany mają chyba bas refleks z tyłu, więc to jest mały szkopuł.

 

Zapraszam przy najbliższej okazji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że muzykalnością nie grzeszą, lecz są neutralne.

Do Q21 - WildStarowi chodzi o bi-amping a nie bi-wire. Xaviany mają chyba bas refleks z tyłu, więc to jest mały szkopuł.

 

Zapraszam przy najbliższej okazji.

 

Bi-amp czy bi-wire... Celem mojej wypowiedzi bylo zwrocenie uwagi na swietne kolumny w interesujacym nas przedziale cenowym, ale z jedna para terminali. Nie demonizowalbym az tak tego BR z tylu w przypadku tego modelu. Duetto jest pomyslane do pomieszczen o pow. ok. 20 m2. KAZDA kolumna lubi nieco miejsca za soba bez wzgledu na to gdzie jest BR.

 

Zgadzam sie, ze sa neutralne. Zrozumialem ze o to chodzi w tym poscie. Przestrzenne granie, ladna stereofonia, mocno "rysuja" scene, nie maja tendencji do fajerwerkow, ale wiernie oddaja to co na plycie. Nie zgadzam sie, ze nie sa muzykalne (muzykalnosc moze oznaczac dla kazdego z nas cos innego:-)). Zapraszam na odsluch by samemu wyrobic sobie zdanie. Na pewno nie bedzie to czas zmarnowany.

 

Dziekuje, za odniesienie sie do mojej wypowiedzi.

 

Cena: ok 6200,-

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może rozważyć eposy 22.Dżwięk bardzo przyjemny, bas sprężysty i budżet bezproblemowo.Słuchałem z accu 203 było bardzo zacnie.Z NADem powinno być ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wolałbym kolumny z bas refleksem z przodu. Może to trochę asekuracyjne podejście ale wolę uniknąć ewentualnych problemów z ustawieniem ich w pokoju. Czy słuchał ktoś z Was Ikon 7 mk2? Jak się one mają do Ikon 6 mk2 lub pierwszej wersji Ikon 6?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.