Skocz do zawartości
IGNORED

kabel optyczny do macbooka pro


wulisu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam v-daca i chciałbym go połączyć kablem optycznym mój macbook pro ma wyjście optyczne z tym że jest to wyjście mini jack, czy każdy kabel będzie dobry jak na przykład ten

"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

co radzicie ma tu jakość kabla znaczenie ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Beresford TC-3618. Prawdopodobnie występuje on też pod innymi nazwami, ale skasował u mnie już kilka innych, w tym Belkina Pure AV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten kabel nadaje sie jak najbardziej. Jersli uzywasz iTunes to fajnym rozwiazaniem jest Airport Express. Trzymasz sobie wtedy lapka przy sobie, a muzyka jest przesylana do tego urzadzonka bezprzewodowo, dalej z AE do DAC'a. Jesli natomiast masz gosci i nie chcesz latac z Maciem po pokoju to mozesz do sterowania uzyc iPoda Touch, iPhona, badz komorki z Androidem i odpowiednia aplkikacja np: Tunes Remote.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ten kabel nadaje sie jak najbardziej. Jersli uzywasz iTunes to fajnym rozwiazaniem jest Airport Express. Trzymasz sobie wtedy lapka przy sobie, a muzyka jest przesylana do tego urzadzonka bezprzewodowo, dalej z AE do DAC'a. Jesli natomiast masz gosci i nie chcesz latac z Maciem po pokoju to mozesz do sterowania uzyc iPoda Touch, iPhona, badz komorki z Androidem i odpowiednia aplkikacja np: Tunes Remote.

ITunes-a używam ale zależy mi na plikach bezstratnych Flac, apple losles rozważałem tego TC-3618 TOSLINK plus przejściówka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) bez tego nie podłączę się do macbooka pytanie czy będzie jakaś strata na tej przejściówce ? Spróbuję przerobić sobie jeszcze coaxiala z jednej strony mini jack i zobaczę co lepiej zagra na razie jestem w powolnej fazie testów tych 3 możliwych połączeń. Ktoś z forum tutaj zdaje się mówił o jeszcze jednej możliwość wyjście po USB z komputera ale wejście o ile pamiętam Coaxial w dacu, podobno grało to najlepiej ale tylko wyczytałem nie słyszałem więc się nie wypowiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję przerobić sobie jeszcze coaxiala z jednej strony mini jack i zobaczę co lepiej zagra

A Macbook Pro posiada wyjście cyfrowe koaksjalne? Wydaje mi się, że w przypadku gniazda jak na fotce, masz do dyspozycji tylko wyjście analogowe oraz wyjście cyfrowe optyczne. Obawiam się, że nie ma tam wyjścia cyfrowego elektrycznego.

Czyli w przypadku użycia kabla, który chcesz zrobić, jest ryzyko, że wcale nie usłyszysz dźwięku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a moze cos takiego?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is More

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a moze cos takiego?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki za linka wygląda że ominąłbym przejściówkę, tylko z drugiej strony mam kabel tylko do takiego połączenia w przypadku klasycznego optyka jak Beresford mogę go stosować do innych sprzętów. Pytanie jak oba wypadną ze sobą Beresford cieszy się dobrą opinią a co myślicie o przejściówce ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Macbook Pro posiada wyjście cyfrowe koaksjalne? Wydaje mi się, że w przypadku gniazda jak na fotce, masz do dyspozycji tylko wyjście analogowe oraz wyjście cyfrowe optyczne. Obawiam się, że nie ma tam wyjścia cyfrowego elektrycznego.

Czyli w przypadku użycia kabla, który chcesz zrobić, jest ryzyko, że wcale nie usłyszysz dźwięku...

 

Prawda macbook pro nie posiada cyfrowego koaksjala, ale czym różni się sygnał po coaxialu a optyku ? Oba wydaje mi się są sygnałem cyfrowym. Poprawcie mnie jeśli się mylę i czy rzeczywiście nie ma sposobu na takie podłączenie ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czym różni się sygnał po coaxialu a optyku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Oba wydaje mi się są sygnałem cyfrowym.

Tak.

 

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę i czy rzeczywiście nie ma sposobu na takie podłączenie ?

Nie zadziała, gdy po prostu podłączysz kabel elektryczny (w tym przypadku mini-jack) do gniazda optycznego. Jak włożysz kabel optyczny do gniazda z wyjściem elektrycznym, też nie zadziała. Potrzebny jest odpowiedni konwerter.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linka wygląda że ominąłbym przejściówkę, tylko z drugiej strony mam kabel tylko do takiego połączenia w przypadku klasycznego optyka jak Beresford mogę go stosować do innych sprzętów. Pytanie jak oba wypadną ze sobą Beresford cieszy się dobrą opinią a co myślicie o przejściówce ?

 

Takich kabli jest cała masa nawet na Allegro, ja osobiście nie zauważyłem różnicy w jakości dźwięku pomiędzy tanimi do 30 zł a kablem który wypożyczyłem z 450zł, jedyny zauważalny argument za drogim kablem to wygląd i jakość wykonania, chociaż z tą też różnie bywa, poniżej kilka linków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli chodzi o koaksiala, to na pewno nic z tego nie wyjdzie, MacBook nie posiada wyjść koaksyjnych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich kabli jest cała masa nawet na Allegro, ja osobiście nie zauważyłem różnicy w jakości dźwięku pomiędzy tanimi do 30 zł a kablem który wypożyczyłem z 450zł, jedyny zauważalny argument za drogim kablem to wygląd i jakość wykonania, chociaż z tą też różnie bywa, poniżej kilka linków

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli chodzi o koaksiala, to na pewno nic z tego nie wyjdzie, MacBook nie posiada wyjść koaksyjnych

 

Dziękuję wszystkim za linki i wyjaśnienie, właśnie kupiłem przejściówkę o której mówiłem dlatego że kabel optyczny kolega mi wyśle więc porównam sobie czy jest znacząca różnica pomiędzy USB a optykiem. Nikt mi jeszcze nie odpowiedział czy będzie jakaś strata na jakości przez zastosowanie tej przejściówki ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi jeszcze nie odpowiedział czy będzie jakaś strata na jakości przez zastosowanie tej przejściówki ?

Nie będzie żadnej straty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.