Skocz do zawartości
IGNORED

Creek 4330 + Monitor Audio RS1


jeny_ms

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na oku ten zestaw ... Co myślicie o tym myślicie? Głównie słucham klasycznego rocka, czasami coś spokojniejszego, pokój ponad 10m2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o sam dźwięk, to Creek 4330 jest uniwersalny i nadaje się do rocka, ALE ten model serwuje dźwięk ZA SŁABO pod kątem WYDAJNOŚCI, szczególnie na basie. Bas jest płytki, zaokrąglony, im niżej tym gorzej z kontrolą. Poza tym dźwięk ogólnie jest spowolniony, a to już bardzo denerwuje przy takiej muzyce. 4330 nie był w stanie nawet z łatwych kolumn wydobyć odpowiednią prędkość i bas (mam na myśli zejście i kontrole, kontur, mięsistość, a nie ilość).

Także, gdyby nie anemiczna wydajność prądowa, to ten dźwięk do rocka jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu jest dość. Przyjrzałbym się w tej konfiguracji jego kontroli ale nie wiem czy nie doszedłbym do wniosku że na tym poziomie cenowym jest normalna.

 

Miałem 4330 mkII + MA RS 6 i zatykałem basreleksy z tyłu - to apropos ilości basu.

 

Uważam zestawienie biorąc pod uwagę swoje doświadczenia za poprawne.

 

Polecam jeszcze zestawienie tego Creek'a z ACOUSTIC ENERGY EVO ONE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy już się chyba pogubili? Jaka wydajność , jaki niski bas? Do 10m2 nie potrzebny jest wydajny wzmacniacz, Creek spokojnie sobie poradzi z Monitor Audio, przecież w tego typu podstawkowcach z reguły niskie częstotliwości są tłumione - to są niestety prawa fizyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byca-ja go miałem w 11m2 i mogłem porównać na łatwych monitorach z 3 wzmakami bezpośrednio i to w podobnych pieniądzach. Ten wzmak NIE MA zejścia, jest spowolniony dźwęk, za to jakość przednia, bo mało wnosi od siebie, ale jednocześnie nie jest w stanie prawidłowo wysterować kolumn na dole. Dźwięku ilościowo nie brakuje, brakuje jedynie prędkości i zejścia. Może mk2 pod tym względem jest lepszy, ale nie miałem go, więc nie wiem. Czytając porównanie poleciłbym zacząć od mk2 a "jedynkę" sobie darować. Nawet pod kątem dostępności wyraźnie widać, że mkII ciężko trafić, więc to też może świadczyć o tym, że użytkownicy są bardziej zadowoleni.

 

"W MkII bas wyraźnie przyspieszył. Stał się bardziej sprężysty i zwarty, a przez to czytelny. Co ciekawe, wielokrotnie odniosłem wrażenie, że teraz schodzi on niżej, poczynając sobie z większą swobodą, nawet gdy przyjdzie zmierzyć się z dosyć "trudnymi" kolumnami. Druga zmiana to dynamika. Tutaj Mike wykonał kawał dobrej roboty, bo właśnie na nią narzekali malkontenci. Moim zdaniem - znów dla sportu. Tak czy owak - MkII subtelniej różnicuje słabe sygnały i dosadniej akcentuje te mocne."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wersja pierwsza, ale mk2 spokojnie radził sobie z dynaudio audience 40. Aż byłem zdziwiony, że taki naleśnik ma tyle pary

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wersja pierwsza, ale mk2 spokojnie radził sobie z dynaudio audience 40. Aż byłem zdziwiony, że taki naleśnik ma tyle pary

To cud panie, bo mam identyczne odczucia jak proplayer...Creek 4330 jest wręcz tragicznie niewydajny, taki anemik...a przereklamowany...że szkoda gadać....

 

byca-ja go miałem w 11m2 i mogłem porównać na łatwych monitorach z 3 wzmakami bezpośrednio i to w podobnych pieniądzach. Ten wzmak NIE MA zejścia, jest spowolniony dźwęk, za to jakość przednia, bo mało wnosi od siebie, ale jednocześnie nie jest w stanie prawidłowo wysterować kolumn na dole. Dźwięku ilościowo nie brakuje, brakuje jedynie prędkości i zejścia. Może mk2 pod tym względem jest lepszy, ale nie miałem go, więc nie wiem. Czytając porównanie poleciłbym zacząć od mk2 a "jedynkę" sobie darować. Nawet pod kątem dostępności wyraźnie widać, że mkII ciężko trafić, więc to też może świadczyć o tym, że użytkownicy są bardziej zadowoleni.

 

"W MkII bas wyraźnie przyspieszył. Stał się bardziej sprężysty i zwarty, a przez to czytelny. Co ciekawe, wielokrotnie odniosłem wrażenie, że teraz schodzi on niżej, poczynając sobie z większą swobodą, nawet gdy przyjdzie zmierzyć się z dosyć "trudnymi" kolumnami. Druga zmiana to dynamika. Tutaj Mike wykonał kawał dobrej roboty, bo właśnie na nią narzekali malkontenci. Moim zdaniem - znów dla sportu. Tak czy owak - MkII subtelniej różnicuje słabe sygnały i dosadniej akcentuje te mocne."

 

Mk2 taka sama kicha niestety....trzeba mega-ostrożnie dobierać kolumny....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyzio jeżeli uważasz , że Creek 4330 to kicha, to wymień, które wzmacniacze w jego cenie były lepsze?

Choćby forumowa legenda Marantz PM 75 :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to bardzo dużo wymieniłeś...a ile jeśli można wiedzieć kosztował pm75 nówka?

Nawet amplituner Yamahy 650-tka sprzed lat, który pociągnął JBL-e XTI 100, a Creek padł niczym jakiś Technics :D

A tak na poważnie, jeśli komuś pasuje Creek ja mu nie wróg, dla mnie to nieporozumienie....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast z zestawu Creek 4330 i CD 43 mk2 bylem wiecej niz zadowolony a co najwazniejsze nie zaobserwowalem aby byl anemikiem.

 

Brzmienie bylo naprawde fajne a ze starymi Castlami Pembroke tworzyly synergie trudna do pobicia za takie pieniadze.

 

Z Creekami jest tak ,ze maja skrajne opinie bo zle dobrane komponenty potrafia zepsuc jego potencjal i wbrew pozorom nie jest to sprzet dla ludzi z malym doswiadczeniem poniewaz bledy w aplikacji mszcza sie w sposob niewyobrazalny.

 

Dziwnym zbiegiem okolicznosci jest to iz wlasnie Creek w ocenie wielu ludzi zdobywa dzwiek sredniobudzetowy wystawy AS.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast z zestawu Creek 4330 i CD 43 mk2 bylem wiecej niz zadowolony a co najwazniejsze nie zaobserwowalem aby byl anemikiem.

 

Brzmienie bylo naprawde fajne a ze starymi Castlami Pembroke tworzyly synergie trudna do pobicia za takie pieniadze.

 

Z Creekami jest tak ,ze maja skrajne opinie bo zle dobrane komponenty potrafia zepsuc jego potencjal i wbrew pozorom nie jest to sprzet dla ludzi z malym doswiadczeniem poniewaz bledy w aplikacji mszcza sie w sposob niewyobrazalny.

 

Dziwnym zbiegiem okolicznosci jest to iz wlasnie Creek w ocenie wielu ludzi zdobywa dzwiek sredniobudzetowy wystawy AS.

 

robix

Jak dla mnie gdy żabka nie ciągnie w sumie łatwych JBL-i XTI 100, czy B&W 601 to jest po prostu nieuniwersalnym wzmacniaczem, totalnie niewydajnym prądowo....nie zapomnę uśmieszków personelu w Media Markecie, gdy ten naleśnik poległ totalnie i to w porównaniu z budżetowym amplitunerem.....nie zapomnę miny jego właściciela....skrajne opinie nie biorą się znikąd....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zyzio >>> Oczywiscie mocarzem nie jest to fakt ale pedzilem nim klony Totem Mite rzeczone Castle oraz Pioneer Pure Malt ktore potrzebuja spawarki do wysterowania.

 

Ludzie grali z ,,zabka,, na Duniach 40 a to wcale nie latwe kolumy sa i to mnie wlasnie dziwi ,jestem tez przekonany co do tego ,ze nie lubi kolumn wielodroznych nawet tych latwiejszych.

 

Z Creekiem jest jak z Lavardinem jesli sie odpowiednio zestawi potrafi oczarowac (oczywiscie na roznych poziomach jakosciowych)

 

Nie ma sie co spierac i kazdy musi sobie posluchac samemu u siebie i zdecydowac czy mu pasuje.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojęcie napędzenia, wysterowania jest dość względne i w tym cały ambaras. Jeśli pod te pojęcia nie podepniemy braku niskiego basu+spowolnionego dźwięku, to tak-ten wzmak napędza dobrze różne kolumny. Jeśli podepniemy te dwa aspekty, to można powiedzieć, że nie napędza prawidłowo kolumn. Nie wymagam cudów w tej cenie (biorę teraz pod uwagę ceny używek i porównanie do używek w podobnej kasie) ale nikt mi nie wmówi, że oba wałkowane aspekty nie są głównymi wadami tego wzmaka. Gdyby nie te dwa "minusiki", to wzmak byłby jedynym słusznym wyborem do 1tys. I widzicie, jak bardzo doceniam klasę tego klocka, ale jednocześnie śmiem wskazać wyraźne wady, które mnie osobiście skłoniły do sprzedaży owego creek-a, mimo że kupiłem go bardzo tanio i wcale nie mam jakichś kosmicznych wymagań odnośnie super niskiego basu i prędkości światła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu np do rotela 1070 ten creek nie ma się czego wstydzić w połączeniu z audience 40. Co prawda rotel zagrał z większym wykopem i pazurem, ale do creeka nie miałem żadnych zastrzeżeń (biorąc pod uwagę różnicę w cenie). No i cały czas mówię o nagłośnieniu małego pomieszczenia, 10-13m2. Być może w większych creek nie daje rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 18 m2 i bas byl kapitalny z tych Castli ale to duze kolumny podstawkowe z 20 cm papierowym glosnikiem i BR skierowanym do przodu wiec Creek mial dobre towarzystwo by pokazac zalety.

 

Teraz mam koncowke AN P1 PP i potrafi poradzic sobie z wiekszoscia kolumn jakie do niego podpinam a ma tylko 12 W , z pre M1 rozrywa je na strzepy :)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zainteresować się wersją 4330 SE. O ile w ogóle trafi się używkę. Większe trafo, lepsza wydajność, sekcja na bazie końcówki A43. Sam bym go kupił do małego pokoju;) Ktokolwiek widział toto gdzieś na ebayu albo w innych szrotach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.