Skocz do zawartości
IGNORED

adaptacja pokoju


zigi696

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pokój ma 470 x 345cm, wysokość 265cm okna na krótszej ścianie, tapety. Meble ustawione w rogach (nieduże szafy z witrynkami, wszystko raczej w kompaktowych rozmiarach, kanapa itp., gruby dywan, zasłony). Sprzęt taki jak w opisie. Ustawiony na dłuższej ścianie. Jeździłem z kolumnami po całym pokoju i basu jest generalnie w jego niższych rejonach za mało w wyższych za dużo, dudni i jest płytki.

Jestem przed generalnym remontem. Wszystko wymieniam, w pokoju nie zostanie nic, w portfelu taż więc sprzet musi zostać:). Jak urządzić pokój by pozbyć się dudnienia? Dodam, że sprzęt w poprzednim mieszkaniu grał bardzo dobrze (w pokoju z aneksem), bas był konkretny schodził nisko i nie dudnił był zupełnie inny niż teraz. Proszę o sensowne porady.

 

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na początek zabawy z akustyką, do przeczytania to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chyba, że myślisz o jakimś pro-stereo wykończeniu ścian - to tu nie pomogę.

Wydaje mi się, że był jakiś wątek o tapetach, płytach, itp. - poszperaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz kompletnie pieniędzy, może pomoże ustawienie kolumn na krótszej ścianie i umieszczenie głowy słuchacza w odpowiednio 38 lub 62% długości pokoju. Może pomoże. A problemy, które opisujesz najłatwiej rozwiązać przy użyciu narożnych pułapek basowych.

Omijaj jednak z daleka narożne "pułapki" z mało gęstej gąbki, które można spotkać m.in. na Allegro.

 

Pozdrawiam,

Błażej,

Aku Pro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wymiary pokoju to masz podbicie w okolicach 100 i 75Hz... czyli wyższy bas, na który narzekasz... najprościej to trzeba 'złamać' ściany w pomieszczeniu jakimiś solidniejszymi meblami, które zdejmą trochę pustki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A problemy, które opisujesz najłatwiej rozwiązać przy użyciu narożnych pułapek basowych.

Omijaj jednak z daleka narożne "pułapki" z mało gęstej gąbki, które można spotkać m.in. na Allegro.

 

A takie walce mogą być ? :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie właśnie wrażenie, że w tych okolicach Hz coś nie jest tak,

co rozumiesz dokładnie przez "złamać"? czy w pokoju ma się znaleźć więcej mebli?

myślę ,że muszę zastosować lub chociaż spróbować każdej z waszych rad, każde z rozwiązań będzie przynosić mniejsza lub większą poprawę, pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz kompletnie pieniędzy, może pomoże ustawienie kolumn na krótszej ścianie i umieszczenie głowy słuchacza w odpowiednio 38 lub 62% długości pokoju. Może pomoże. A problemy, które opisujesz najłatwiej rozwiązać przy użyciu narożnych pułapek basowych.

Omijaj jednak z daleka narożne "pułapki" z mało gęstej gąbki, które można spotkać m.in. na Allegro.

 

Pozdrawiam,

Błażej,

Aku Pro.

Królu złoty:) twoja rada była strzałem w dziesiątkę, podziałało i to bardzo, problemu z dudnieniem nie ma, pojawiło się za to podbicie na wysokich takie mam przynajmniej wrażenie,kolumny stoją na ścianie z firankami, w rogach za nimi wąskie szafki dłuższym bokiem wzdłuż dłuższych ścian - wyszła prowizora jak cholera:)zgłoszę się do Ciebie po panele, walce i co tam będzie potrzebne jak będę już po remoncie, pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królu złoty:) twoja rada była strzałem w dziesiątkę, podziałało i to bardzo, problemu z dudnieniem nie ma, pojawiło się za to podbicie na wysokich takie mam przynajmniej wrażenie,kolumny stoją na ścianie z firankami, w rogach za nimi wąskie szafki dłuższym bokiem wzdłuż dłuższych ścian - wyszła prowizora jak cholera:)zgłoszę się do Ciebie po panele, walce i co tam będzie potrzebne jak będę już po remoncie, pzdr

 

Ciesze sie ze moglem pomoc:)

 

Pozdrawiam,

Błażej,

Aku Pro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Królu złoty:) twoja rada była strzałem w dziesiątkę, podziałało i to bardzo, problemu z dudnieniem nie ma, pojawiło się za to podbicie na wysokich takie mam przynajmniej wrażenie,kolumny stoją na ścianie z firankami, w rogach za nimi wąskie szafki dłuższym bokiem wzdłuż dłuższych ścian - wyszła prowizora jak cholera:)zgłoszę się do Ciebie po panele, walce i co tam będzie potrzebne jak będę już po remoncie, pzdr

 

 

Z chęci oszczędzenia kasy chodzi mi po głowie pomysł, by zamiast owych walcy kupić osłony na rury grzewcze, z gąbki, pociąć je wzdłuż na pół i przykleic na jakąś płytę mdf. Potem obrobić estetycznie wg gustu. Kosztować będzie to grosze, ale może pomóc (przynajmniej na pierwsze odbicia, nie wiem jak na problemy z basem). Pomysłu jeszcze nie sprawdziłem, ale jak tylko skończę remont, to nie omieszkam.

Może i Tobie by to podeszło w ramach eksperymentu? Myślę, że koszt jest tak niewielki, że spróbować bez bólu można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęci oszczędzenia kasy chodzi mi po głowie pomysł, by zamiast owych walcy kupić osłony na rury grzewcze, z gąbki, pociąć je wzdłuż na pół i przykleic na jakąś płytę mdf. Potem obrobić estetycznie wg gustu. Kosztować będzie to grosze, ale może pomóc (przynajmniej na pierwsze odbicia, nie wiem jak na problemy z basem). Pomysłu jeszcze nie sprawdziłem, ale jak tylko skończę remont, to nie omieszkam.

Może i Tobie by to podeszło w ramach eksperymentu? Myślę, że koszt jest tak niewielki, że spróbować bez bólu można.

 

u mnie efekt jaki uzyskałem bez dodatkowego wygłuszenia jest zadowalający na tyle, że nie chce mi się kombinować

napisz jak ci wyszło + jakieś foty

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.