Skocz do zawartości
IGNORED

problem z brzmieniem perkusji


radark

Rekomendowane odpowiedzi

gdyby chodziło o akustykę pomieszczenia to dźwięk ogólnie byłby rozregulowany, jeśli na wolniejszych kawałkach jest ok to chyba akustyka nie ma tu znaczenia, gdzieś jest błąd nie wiem gdzie bo kupując tego nada byłam przekonany że każde kolumny napędzi, lubię ogólnie brzmienie nadowe ale przy szybkich nagraniach ma się wrażenie dławienia się dźwięku, np słuchając bębnów Lombardo na tha gathering testamentu albo divine intervention slayera stopy są potężne w wolnych fragmentach gdy zaczyna sie kawalkada perkusja się wycofuje i słychać papkę tzn tak jak gdyby bębnów prawie nie było na płycie, kiedy muza zwalnia nagle pojawiają się stopy i cała reszta bardzo potężnie, to dziwne ale tak jest i szlag mnie trafia bo lubię ostrą jazdę ale musi być czuć ten ogień, może to jednak wina kabli, no bo kolumny wydają mi się ok potrafią łupnąć,

 

 

Może tak masz ponieważ na Divine Intervention....to raczej trudno usłyszeć bębny Lombardo;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej stope słychać na South Of Heaven:) niestety niektore rzeczy są tak swietne a tak fatalnie zrealizowane ze nie chce sie słuchać ( Slayery wydane po 2000 roku)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej stope słychać na South Of Heaven:) niestety niektore rzeczy są tak swietne a tak fatalnie zrealizowane ze nie chce sie słuchać ( Slayery wydane po 2000 roku)

 

akurat na divine intervention bębny są podrasowane, sam Kerry King powiedział, że na płycie perkusja jest za bardzo zbasowana dlatego jej nie lubi, także to nie jest kwestia realizacji nagrań,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat na divine intervention bębny są podrasowane, sam Kerry King powiedział, że na płycie perkusja jest za bardzo zbasowana dlatego jej nie lubi, także to nie jest kwestia realizacji nagrań,

 

a co myślicie np o rotelu ra1070, nada się do łojenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym stoja kolumny? Czy maja podstawy marmurowe lub granitowe? Czy podloga jest sztywna i nie pochlania czesci energii z kolumn?

Na czym stoi wzmacniacz i zrodlo? Czy sa wystarczajaco odizolowane od drgan?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy chwali i poleca NAD a do ostrej muzy ze względu na bas!!!

A prawda jest taka, że brakuje mu szybkości!!!

Zauważyłem ten sam problem , ale na szczęście w sklepie:D

właśnie kiedy tempo rosło perkusja sie rozmywała a na pierwszy plan wychodziły gitary.

Były kombinacje z kabelkami, aż ostatecznie wybrałem inny piec.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym stoja kolumny? Czy maja podstawy marmurowe lub granitowe? Czy podloga jest sztywna i nie pochlania czesci energii z kolumn?

Na czym stoi wzmacniacz i zrodlo? Czy sa wystarczajaco odizolowane od drgan?

 

kolumny stoją na firmowych solidnych podstawkach z kolcami itp, wzmak na drewnianej półce, dodam tylko że kolumny mają drugi bas-reflex po spodem kolumny, ponoć to wzmacnia bas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to akustyka pokoju. W samochodzie akustyka jest bardzo dobra - dobre tlumienie i czesto selektywnosc dzwieku jest lepsza niz w pokoju.

 

Jezeli chodzi o stope perkusji to wazna jest szybkosc wzmacniacza - by zbocze nie narastalo za wolno - zatem wydajnosc pradowa trafa i ukladu zasilania. Wiele osob zwraca uwage na sile uderzenia i zachwyca sie rozmyta stopa. Dopiero porownanie z prawdziwym instrumentem zwraca uwage, ze nie jest dobrze.

 

pzdrw

 

soso

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myślicie np o rotelu ra1070, nada się do łojenia?

 

Miałem u siebie z tydzień wtedy jeszcze na chorusach 807v, tu więcej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przeczytaj też komentarz Micke 13, latami słucha na rotelach.

Wtedy byłe spięte vdh tymi samymi co dzisiaj mam.

Przez moment zastanawiałem się czy nie wziąć tylko do rocka właśnie.

 

Trombki posłuchaj-będzie gitara)))

 

To magia, jak się słucha trombki to gitarę słychać, czary ;-) ;-P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś u radarka wielkie Jble E90 (przedzielone regałem) stały upchnięte w rogach pokoju tuż przy ścianie - jeżeli kolumny nadal stoją w tych samych miejscach to wyjaśnienie "zagadki" jest bardzo proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój NAD gra dużo lepiej jak gałka głośności przekroczy godzinę 11. Scena robi się szersza, głębsza i bardziej precyzyjna. Wkurza mnie to trochę, bo mało kiedy mogę tak słuchać. Przy głośnym słuchaniu, musisz mieć dobrze "rozproszony" i nieco wytłumiony pokój. Z czym u mnie też nie jest najlepiej. Poza tym, przedwzmacniacz w NADach (przynajmniej w moim) to kiszka. Zdałem sobię sprawę z tego podłączając np. passywkę Passa (B1) bezpośrednio do końcówki, różnica olbrzymia na plus. Dlatego właśnie sobie taką robię. A jakie masz źródło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój NAD gra dużo lepiej jak gałka głośności przekroczy godzinę 11. Scena robi się szersza, głębsza i bardziej precyzyjna. Wkurza mnie to trochę, bo mało kiedy mogę tak słuchać. Przy głośnym słuchaniu, musisz mieć dobrze "rozproszony" i nieco wytłumiony pokój. Z czym u mnie też nie jest najlepiej. Poza tym, przedwzmacniacz w NADach (przynajmniej w moim) to kiszka. Zdałem sobię sprawę z tego podłączając np. passywkę Passa (B1) bezpośrednio do końcówki, różnica olbrzymia na plus. Dlatego właśnie sobie taką robię. A jakie masz źródło?

 

kolumny już w rogach nie stoją, odległość od ścian jest duża, źródło to nad 565, akurat ta maszynka jest spoko, wcześniej miałem caspiana i było jeszcze gorzej pod względem basu bo caspian ma go po prostu jeszcze mniej, także albo lepszy pream do tego nada albo może coś faktycznie z rotela,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam, że potrzebny jest mocniejszy wzmacniacz, a przede wszystkim taki, który ma większą rezerwę mocy chwilowej.

 

Chociaż średnia moc potrzebna do odtwarzania muzyki, to na ogół nie więcej niż kilkanaście watów, to moc chwilowa dochodzi w tym czasie do kilkuset watów i nie jest rzadkością chwilowe zapotrzebowanie rzędu prawie jednego kilowata. Wzmacniacz ma pewną rezerwę mocy chwilowej. Czerpie z tej rezerwy, a potem ją regeneruje, ale musi na to mieć czas. Jeśli muzyka obfituje w niskie tony, te najbardziej obciążające, to rezerwa mocy może nie zdążyć się zregenerować. Dla tego wzmacniacze o wydajnym układzie zasilania, z mocnym trafo i pojemnymi kondensatorami radzą sobie lepiej niezależnie od oddawanej mocy ciągłej. Z lampą jest trochę inaczej, bo chociaż jest chwilami przeciążona, to ma miły dla ucha charakter zniekształceń.

 

Powyższe jest też pewnie jedną z przyczyn, dla których gorsze wzmacniacze radzą sobie lepiej w spokojniejszych gatunkach muzycznych, a tylko niektóre nie wprowadzają chaosu do przykładowo dynamicznej myzyki symfonicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam, że potrzebny jest mocniejszy wzmacniacz, a przede wszystkim taki, który ma większą rezerwę mocy chwilowej.

 

Chociaż średnia moc potrzebna do odtwarzania muzyki, to na ogół nie więcej niż kilkanaście watów, to moc chwilowa dochodzi w tym czasie do kilkuset watów i nie jest rzadkością chwilowe zapotrzebowanie rzędu prawie jednego kilowata.

Ja słyszałem że przy nie wysokim/normalnym poziomie głośności moc wynosi do kilku watów (ktoś pisał że przy 4W może być już całkiem głośno - pewnie na kolumnach ~90< dB/W).

 

O "kilowatach" wymaganej mocy chwilowej przy normalnym odsłuchu pierwszy raz w życiu od Ciebie słyszę ... ale możesz pokazać jakieś pomiary do tego to uwierzę ;)

 

Jedyne co może tutaj zachodzić to duże zapotrzebowanie na natężenie prądu (minima impedancyjne np. dużo poniżej 3 Ohm, wielodrożne kolumny ... gdzie spadek impedancji przy złożonym sygnale pobudzającym wszystkie głośniki bywa bardzo znaczny).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co może tutaj zachodzić to duże zapotrzebowanie na natężenie prądu

Ps. ... ale to oczywiście nie spowoduje poboru prądu na poziomie kilkuset W przy średnim poborze kilku-kilkunastu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy prostą kalkulację przy założeniu, że średnie zapotrzebowanie na moc, to 4W.

Zakładając, że najgłośniejsze partie utworu odbiegają od średniej o 21 dB, czyli 128 razy, mamy maksymalną potrzebną moc 512W i to nie biorąc pod uwagę różnic w impedancji, które mogą dołożyć jeszcze czynnik 2 i już mamy 1000W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy prostą kalkulację przy założeniu, że średnie zapotrzebowanie na moc, to 4W.

Zakładając, że najgłośniejsze partie utworu odbiegają od średniej o 21 dB, czyli 128 razy, mamy maksymalną potrzebną moc 512W i to nie biorąc pod uwagę różnic w impedancji, które mogą dołożyć jeszcze czynnik 2 i już mamy 1000W.

Gdyby były takie wyskoki kilkusetwatowe przy liczeniu średniej to nie wyniosła by ona 4W

 

Z resztą gdyby było tak jak piszesz to kiedy włączyłbym na generatorze sinus -0dB to głośniki musiałbym zdrapywać żyletką ze ściany znajdującej się za mną. (teraz nawet włączyłem równocześnie 2 sinusy ... jeden 160 Hz -0dB i drugi 6 khz -0dB by zasymulować max obciążenie (podział pasma mam przy 2,5 khz) - nic się nie stało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy prostą kalkulację przy założeniu, że średnie zapotrzebowanie na moc, to 4W.

Zakładając, że najgłośniejsze partie utworu odbiegają od średniej o 21 dB, czyli 128 razy, mamy maksymalną potrzebną moc 512W i to nie biorąc pod uwagę różnic w impedancji, które mogą dołożyć jeszcze czynnik 2 i już mamy 1000W.

 

możliwe że ten nad został stworzony do bardzo głośnego grania i dopiero na wysokich poziomach pokazuje co potrafi natomiast przy umiarkowanym słuchaniu nie ma już takich muskułów, rzeczywiście jak podkręcę gałką bardzo głośno dźwięk jest o wiele lepszy, tylko że z reguły muzyki w bloku słucha się na średnich i niskich poziomach głośności a wtedy taj jak pisałem wzmak traci powera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę jeszcze dodać, że głośny bas (stopa i podobne) ma duże większe natężenie dźwięku niż głośne wysokie tony, bo taka jest krzywa słuchu. Nic więc dziwnego w tym, że właśnie utwory z głośną perkusją przeciążają sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były takie wyskoki kilkusetwatowe przy liczeniu średniej to nie wyniosła by ona 4W

 

Z resztą gdyby było tak jak piszesz to kiedy włączyłbym na generatorze sinus -0dB to głośniki musiałbym zdrapywać żyletką ze ściany znajdującej się za mną. (teraz nawet włączyłem równocześnie 2 sinusy ... jeden 160 Hz -0dB i drugi 6 khz -0dB by zasymulować max obciążenie (podział pasma mam przy 2,5 khz) - nic się nie stało.

 

To niech ktoś powie jaką moc ciągłą znosi przeciętny głośnik wysokotonowy. Jestem pewny, że nic się nie stało, bo tak naprawdę dostarczana jest względnie mała moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niech ktoś powie jaką moc ciągłą znosi przeciętny głośnik wysokotonowy.

Kilkadziesiąt W ( specyfikacje na stronie seas )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie: jakie jest maksymalne chwilowe użyteczne natężenie dźwięku w dB dla warunków domowego odsłuchu?

Jeśli przyjmiemy tu jakąś wartość, to znając skuteczność kolumn można wyliczyć największe chwilowe zapotrzebowanie na moc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy obliczenie: skuteczność głośników 90dB oznacza poziom dźwięku 90dB w odległości jednego metra od kolumny dla jednego Wata przy impedancji 8 lub (2,83V RMS). Czyli jeśli mamy w odległości 3m od kolumny uzyskać tę samą głośność 90dB, to potrzeba 9W. Gdyby chwilowe wartości natężenia dźwięku miały dochodzić do 99dB, to potrzebujemy moc chwilową 8 razy większą: 72W, dla 102dB, 144WW etc.

 

Przy efektywności kolumn rzędu 87dB wartości te będą dwa razy większe czyli:

90dB - 144W

93dB - 288W

96dB - 576W

 

Biorąc pod uwagę, że dla impedacji poniżej 8 Ohmów, 2,83V RMS oznacza większa moc, to otrzymujemy w zależności od kolumny nawet trzykrotnie większe wartości dla niskich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbmy obliczenie: skuteczność głośników 90dB oznacza poziom dźwięku 90dB w odległości jednego metra od kolumny dla jednego Wata przy impedancji 8 lub (2,83V RMS). Czyli jeśli mamy w odległości 3m od kolumny uzyskać tę samą głośność 90dB, to potrzeba 9W. Gdyby chwilowe wartości natężenia dźwięku miały dochodzić do 99dB, to potrzebujemy moc chwilową 8 razy większą: 72W, dla 102dB, 144WW etc.

 

Przy efektywności kolumn rzędu 87dB wartości te będą dwa razy większe czyli:

90dB - 144W

93dB - 288W

96dB - 576W

 

Biorąc pod uwagę, że dla impedacji poniżej 8 Ohmów, 2,83V RMS oznacza większa moc, to otrzymujemy w zależności od kolumny nawet trzykrotnie większe wartości dla niskich tonów.

 

no dobra wy tu gadu gadu o watach i omach a może w końcu ktoś powie czy tego nada zostawić i kombinować z kablami preampem czy czymkolwiek, czy wymienić na rotela jeśli tak to który model może byc z drugiej ręki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra wy tu gadu gadu o watach i omach a może w końcu ktoś powie czy tego nada zostawić i kombinować z kablami preampem czy czymkolwiek, czy wymienić na rotela jeśli tak to który model może byc z drugiej ręki

 

No to weź sobie wymień na cokolwiek i stawiam dolary przeciwko orzechom, że po samoistnym wygaśnięciu chwilowego działania autosugestii, problem powróci.

Wtedy zmienisz kable, odtwarzacz, na końcu kolumny i prędzej czy później skończą Ci się pomysły albo pieniądze, a kaszana jak była tak dalej będzie, byc może nawet jeszcze większa niż jest teraz. Lepiej pokaż zdjęcia tego pokoju, to może szybciej do ładu się dojdzie, zanim zdążysz wywalic penge na bezsensowne bzdury jak wymiana NAD-a na Rotela czy tam odwrotnie i oczekiwanie jakichś cudów na kiju nie wiadomo jakich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym nie sprzedawać tego nad-a, tylko kupić jakiegoś tańszego rotela np. 971mk2 i porównać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jest wart ok. 600zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Przeczytałem.

Po pierwsze zwory spinające preamp z końcówką do wymiany. Zrób nowe z kawałka interkonektu lub użyj dobrego kabla instrumentalnego i czterech wtyczek np. Neutrika.

Po drugie pod żadnym pozorem nie wpinaj zwory w regulowane wyjście preampa.

Przerabiałem podobny temat z moją 370-ką.

Generalnie potrzebujesz dobrej sieciówki do tego pieca.

Mam cały system oparty na NADzie i u mnie fruwa aż miło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl - słuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.