Skocz do zawartości
IGNORED

problem z brzmieniem perkusji


radark

Rekomendowane odpowiedzi

a jakie masz kabelko do tego systemu?

 

O zgrozo, tu znowu się narażę całej audiofilskiej gawiedzi, mam XLRy Cambridge Audio Reference (i co ciekawsze uznam, że są lepsze dla mnie w tym zestawieniu niż choćby prawie 4x droższe Wireworld Eclipse 5.2 XLR (choć z Krellem było odwrotnie)).

Głośnikowe to w tym momencie Kimber 8tc na WBT - to super kabelki ale nie koniecznie w tym zestawieniu (z CA). Coś mnie podkusiło i zmieniłem z AQ Pikes Peak - teraz trochę brakuje mi blasku na górze ale wiem, że jak wrócę do jakichś wysokich AQ lub TL, które też miałem to blask powróci ;) .

Przewaliłem dziesiątki kombinacji i to zestawienie do rocka jest najlepszym jakie miałem. Z graniem czegoś ambitniejszego też nie ma wstydu.

Dwie dodatkowe zalety tego systemu:

1. bardzo dobrze gra cicho;

2. bardzo dobrze gra głośno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, miałem 807v, do rocka są super.

A dlaczego zjedzony?, jak pasuje i gra i jesteś zadowolony to najważniejsze, ważne że słuchasz i wybierasz świadomie a nie bo ktoś polecił.

 

To nie wiesz, że CA to najgorsze badziewie pod słońcem i samo posiadanie go jest wstydem a chwalenie się na tym forum, że to śmie "grać" jest równoznaczne z samoukamieniowaniem się? ;)

 

Pytanie "co będzie dla mnie dobre" jeśli chodzi o audio jest niedorzeczne. Każdy z nas ma inne warunki lokalowe, preferencje muzyczne i dźwiękowe, czułość słuchu...

Mnie np. zestaw zadowolonego znajomego zabija górą i kartonowym basem (MF 5.5 + MA GS20).

Dla niego mój zestaw góry nie ma wcale... ale on może być przygłuchy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiesz, że CA to najgorsze badziewie pod słońcem i samo posiadanie go jest wstydem a chwalenie się na tym forum, że to śmie "grać" jest równoznaczne z samoukamieniowaniem się? ;)

 

Pytanie "co będzie dla mnie dobre" jeśli chodzi o audio jest niedorzeczne. Każdy z nas ma inne warunki lokalowe, preferencje muzyczne i dźwiękowe, czułość słuchu...

Mnie np. zestaw zadowolonego znajomego zabija górą i kartonowym basem (MF 5.5 + MA GS20).

Dla niego mój zestaw góry nie ma wcale... ale on może być przygłuchy ;)

 

póki co czekam na zworki do nada, zobaczymy czy rzeczywiście będzie poprawa, na razie pobawię się trochę kablami, zastanawiam się nad czymś z van den hula albo wyższy monster-one podobno mocno podkręcaja bas, podobno dobrze basuje też głośnikowy vdh magnum, czy ktoś ma doświadczenia z tymi kablami a może jakieś propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co czekam na zworki do nada, zobaczymy czy rzeczywiście będzie poprawa, na razie pobawię się trochę kablami, zastanawiam się nad czymś z van den hula albo wyższy monster-one podobno mocno podkręcaja bas, podobno dobrze basuje też głośnikowy vdh magnum, czy ktoś ma doświadczenia z tymi kablami a może jakieś propozycje?

 

Jeśli mogę coś zasugerować to uważam, że żadnymi kabelkami czy zworkami nie zniwelujesz efektu jaki opisujesz. Szkoda czasu i pieniędzy.

Moim skromnym zdaniem kolumny do rocka masz ok, najpewniejsza będzie zmiana wzmaka ewentualnie a najlepiej jednocześnie adaptacja akustyczna pomieszczenia.

Miałem głośnikowe VdH Breeze i mi nie leżał(w moim systemie).

Za to IC Orchid to perełka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z NAD-372 .....gubił selektywnośc, basy sie zlewaly, dudnilo, dzwięk "latał" po pokoju.

 

Zmieniłem go na Roksana Caspiana i jest niebo a ziemia. Roksan pokazal co to dobre i kontrolowane brzmienie basu i perkusji....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zaraz zostanę zjedzony ale u mnie z Focalami 836v gra Cambridge 840 Pre+Power (ale próbowałem również z integrą 840v2) i jest miodzio. Podwójna stopa pierwsza klasa.

Słucham głównie rocka/metalu i uważam,że jest to zestaw stworzony do takiej muzy a testowałem u siebie naprawdę sporo sprzętu i to z różnych półek.

Ostatnio sprzedałem np. Krella S-300i i zakupiłem właśnie CA, bo rocka z Focalami gra lepiej...

Rock: 10/10

Audiofilskie popierdółki: 8/10

 

Focale na sprzedaż?

Na co wymieniasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale na sprzedaż?

Na co wymieniasz?

 

Mam 2 pomysły i postaram się zrealizować oba ;)

1. Mordaunt Short Performace 6

2. Focal Electra 1027 Be lub chociaż S jak finanse nie pozwolą.

 

Jak zwykle robie to bardziej z ciekawości niż z rzeczywistej potrzeby. Tak samo było z CA - kiedyś miałem, sprzedałem, przesłuchałem u siebie kilkanascie wzmacniaczy i wróciłem do CA. Za te pieniądze nie dostanę nic lepszego...

Nie jest wykluczone, że te 836v jeszcze przeproszę i do nich wrócę ;)

Aha, wymieniłem Kimbera 8TC na AQ CV8 i tak jak mówiłem do CA jest lepiej szczególnie w górnych rejestrach. Minimalnie odchudziło dół ale nie przeszkadza mi to. Kolesiowi ten Kimber też chyba nie za bardzo podpasował, bo widzę, że go wystawił ;) No ale on lubi maksimum perversum na wysokich ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje 826 napędzam PM7200. Problemów z brzmieniem perkusji nie stwierdziłem , ale może za mało słyszałem :). Słucham różnej muzy , od AC/DC , Megadeth po Jacinthę. Pożycz jakiś wzmacniacz , raczej taki co ma parę watów , i w miarę neutralny ( CA 840 , może Primare ) i wtedy posłuchaj.

M

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje 826 napędzam PM7200. Problemów z brzmieniem perkusji nie stwierdziłem , ale może za mało słyszałem :). Słucham różnej muzy , od AC/DC , Megadeth po Jacinthę. Pożycz jakiś wzmacniacz , raczej taki co ma parę watów , i w miarę neutralny ( CA 840 , może Primare ) i wtedy posłuchaj.

M

 

Potwierdzam, Primare I30 to bardzo fajny, rytmiczny wzmacniacz. Powinien pociągnąć te Focale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, Primare I30 to bardzo fajny, rytmiczny wzmacniacz. Powinien pociągnąć te Focale.

 

właśnie od dwóch dni testuję zworki rekomendowane do nada i cóż system na razie zostaje, kabelki są świetne, różnica ewidentna, polecam wszystkich posiadaczom nadów z tymi syfnymi stalowymi zworami-zamulaczami, przede wszystkim dźwięk jest głośniejszy dół bardziej dociążony, co dla mnie najważniejsze wreszcie selektywny, centalki na dimmu czy immortalu wreszcie słyszalne, werbel też nareszcie wyraźny, i co ciekawe gitary brzmią zaje...jak piła tarczowa podkręcone do bólu, ogólnie dźwięk nabrał rozpędu, przetestowałem juz na nich sporo płyt i jak na razie nie znalazłem jeszcze takiej która brzmiałaby fatalnie, szczerze mówiąc nie do końca byłem przekonany co do wpływu tych zworek dlatego wolałem pobawić sie w dłuższy odsłuch aby się przekonać, są solidnie wykonane, kierunkowe, widać i słychac że materiał dobrej jakości, naprawdę polecam warto, tym bardziej że kosztują tak niewiele, jedyne co chcę wymienić to ic supry, może ktoś coś sensownego poleci do nadów i metalu, myślałem o vdh albo wyższy monster

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.