Skocz do zawartości
IGNORED

SL-1210MK2 - poprawne założenie wkładki i regulacja gramofonu.


fontanero

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dotąd wszystkie wkładki zakładałem "na czuja" i było OK. W przypadku nowej wkładki Ortofon 2M Red mam pewne wątpliwości, czy wszystko zrobiłem dobrze, dlatego proszę o radę, co i w jaki sposób powinienem zrobić, by cieszyć się dźwiękiem z czarnej płyty? Już podczas zakładania miałem problemy m.in. z kabelkami (dołożyłem płytkę, pomiędzy headshella i wkładkę, by troszkę wydłużyć odległość między gniazdem headshella i wkładki, a co za tym idzie, by nie zaginać zbyt mocno kabelków). Jaka powinna być prawidłowa wysokość ramienia, jaka wartość siły kompensującej siłę dośrodkową (antyskating)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka i wujek Google.

O proszę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwarka i wujek Google.

O proszę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Pozdrawiam.

 

Artykuł znam od dawna :) W artykule opisane są metody, a mnie interesują konkretne wartości. No i jeszcze sprawa kabelków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy już masz ale jeśli nie to ściągnij i druknij sobie protactora do ustawiania geometrii

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Co do wysokości to masz mniej więcej w instrukcji do techicsa tabelkę, lepiej zrobić to na oko (np. fota w makro i sprawdzasz czy igła opuszczona na płytę jest prostopadła do płyty).

Metody oczywiście chałupnicze i nie "audiofilsko fufu" na drogich szablonach etc. ale działają :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd wszystkie wkładki zakładałem "na czuja" i było OK. W przypadku nowej wkładki Ortofon 2M Red mam pewne wątpliwości, czy wszystko zrobiłem dobrze, dlatego proszę o radę, co i w jaki sposób powinienem zrobić, by cieszyć się dźwiękiem z czarnej płyty? Już podczas zakładania miałem problemy m.in. z kabelkami (dołożyłem płytkę, pomiędzy headshella i wkładkę, by troszkę wydłużyć odległość między gniazdem headshella i wkładki, a co za tym idzie, by nie zaginać zbyt mocno kabelków). Jaka powinna być prawidłowa wysokość ramienia, jaka wartość siły kompensującej siłę dośrodkową (antyskating)?

 

ściągnij ten szablon Technics Arc protractor (z VE, adres podał Thrak)

 

Wyjmij tą blaszkę (spacer) którą zamontowałeś, bo nie ma sensu dodatkowo obciążać headshela mając i tak podatną wkładkę

 

Ustaw wkładkę zgodnie z szablonem

Przysięg się zwiększy, a przez to nie będziesz tak mocną zaginał kabelków

 

wysokość ramienia ustaw metodą podaną przez Thraka

 

AS ustaw na taką samą lub trochę mniejszą wartość jak VTF (bez płyty testowej inaczej się nie da)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij tą blaszkę (spacer) którą zamontowałeś, bo nie ma sensu dodatkowo obciążać headshela mając i tak podatną wkładkę

 

Ustaw wkładkę zgodnie z szablonem

Przysięg się zwiększy, a przez to nie będziesz tak mocną zaginał kabelków

 

Jeżeli ściągnę blaszkę to zmniejszy się odległość (co prawda nieznacznie, ale jednak) pomiędzy wtyczkami wkładki i headshella. Gdy odległość się zmniejszy, to kabelki będą musiały być bardziej zagięte, a wtedy ... . Może ta wkładka nie jest dostosowana do oryginalnego headshella Technicsa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zamontowanej wkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracaj sobie głowy kabelkami. Mają mieć taką długość by mozna je było swobodnie podpiąć do pinów headshella i wkładki. Skup się na poprawnym ustawieniu wkładki.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zamontowanej wkładki.

Czesc

Ja mam 2M Black na tym samym ramieniu/gramofonie.

Ja ustawialem uzywajac szablonu Technicsa (przyszedl z gramofonem). Jest to niezbyt trudne z ta wkladka bo nie ma nakretek! Przy tej metodzie problem jest aby wkladka byla 'prosta' do 'shella'. Zajelo mi to chyba z pol godziny (uzywajac na poczatek b. dokladnej linijki(!), dobrym sprawdzianem jest optyczne porownanie bokow wkladki do shella, powinny byc calkie rownolegle. Nacisk wg producenta (ja uzywam wagi Shura), AS prawie to samo (lekko mniejszy), wysokosc tez wg instrukcji Technicsa (masz podana wys. wkladki wg Ortofona).

Czyli: Nacisk: 1.5, AS 1.4, Wysokosc '3'. Sprawdzalem to ustawienie na '2 punktach' i jest idealne. Oczywiscie twoje ustawienia na nacisk i AS beda wyzsze. Moja metoda prymitywna co prawda ale ustawienie to przeszlo prawie na 100% plyte testowa Shura.

Jesli nie korzystales z szablonow z internetu to ze zdjecia widac ze wkladke masz za bardzo do przodu (znacznie).

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Ja mam 2M Black na tym samym ramieniu/gramofonie.

Ja ustawialem uzywajac szablonu Technicsa (przyszedl z gramofonem). Jest to niezbyt trudne z ta wkladka bo nie ma nakretek! Przy tej metodzie problem jest aby wkladka byla 'prosta' do 'shella'. Zajelo mi to chyba z pol godziny (uzywajac na poczatek b. dokladnej linijki(!), dobrym sprawdzianem jest optyczne porownanie bokow wkladki do shella, powinny byc calkie rownolegle. Nacisk wg producenta (ja uzywam wagi Shura), AS prawie to samo (lekko mniejszy), wysokosc tez wg instrukcji Technicsa (masz podana wys. wkladki wg Ortofona).

Czyli: Nacisk: 1.5, AS 1.4, Wysokosc '3'. Sprawdzalem to ustawienie na '2 punktach' i jest idealne. Oczywiscie twoje ustawienia na nacisk i AS beda wyzsze. Moja metoda prymitywna co prawda ale ustawienie to przeszlo prawie na 100% plyte testowa Shura.

Jesli nie korzystales z szablonow z internetu to ze zdjecia widac ze wkladke masz za bardzo do przodu (znacznie).

Pzdr

Gdy wkładkę zbliżę do ramienia to być może połamię kabelki. Ściągnąłem płytkę (jak radził Waluch) i nie mogę ustawić nacisku 1,8 (obciążnik jest dosunięty do oporu i max. nacisk to 1,7). Czy mógłbyś "wrzucić" zdjęcie (zamontowanego) Twojego sytemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Gdy wkładkę zbliżę do ramienia to być może połamię kabelki. ..."

 

To w D-J Technicsach łamią się kabelki? O ja cię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Gdy wkładkę zbliżę do ramienia to być może połamię kabelki. ..."

 

To w D-J Technicsach łamią się kabelki? O ja cię...

 

A ta opinia w czymś może być mi pomocna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>fontanero,

To nie opinia, wyrażam tylko swe zdziwienie, bo to przecież gramofon nad gramofony, przy którym podobno można wylewki skuwać, hehe. A tak na serio: te kabelki to nie są solid-cory, tylko plecionki (linki) zapewne. Jak chcesz połamać plecionki??? One sprawiają wrażenie że są bardzo sztywne, bo izolacja (koszulka) jest tam niepotrzebnie taka gruba. Jak chcesz inne kabelki do headshella to kup Ortofony, dość tanie, dostępne bodajże na allegro.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>fontanero,

To nie opinia, wyrażam tylko swe zdziwienie, bo to przecież gramofon nad gramofony, przy którym podobno można wylewki skuwać, hehe. A tak na serio: te kabelki to nie są solid-cory, tylko plecionki (linki) zapewne. Jak chcesz połamać plecionki??? One sprawiają wrażenie że są bardzo sztywne, bo izolacja (koszulka) jest tam niepotrzebnie taka gruba. Jak chcesz inne kabelki do headshella to kup Ortofony, dość tanie, dostępne bodajże na allegro.

Pozdro,

Yul

To, że jest to gramofon pancerny to fakt. Żaden z moich Technicsów, a miałem ich kilka, nie zepsuł się. Jedyną czynnością serwisową było przesmarowanie po ok. 10 latach wrzeciona talerza, a poza tym, co jakiś czas wymieniałem wkładki lub igły. Co do kabelków, być może masz rację, że to są plecionki, ale nawet takie kabelki można połamać (mojemu znajomemu to się "udało"), kwestia zbyt dużego kąta zagięcia i po kabelku. Dzięki za info o kabelkach Ortofona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>fontanero,

O takich kabelkach myślałem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak byś miał je połamać, to ja już nie wiem...

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fontanero, nie przejmuj się kabelkami, one takie są i już, na pewno ich nie połamiesz

zajmij się ustawieniem ramienia wg. szablonu podanego wyżej, ten plasticzek Technicsa do ustawiania, jest dobry ale dla DJ-ów, do szybkiego i mało precyzyjnego ustawienia.

 

Co do tej blaszki, to w takim razie zostaw ją, u mnie mało dokładnie przylegała do wkładki i headshela to jej nie używam, dociążam lekko headshell w inny sposób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiokarma.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym tu problem ,bo 2 M Red to wdzieczna wkladeczka do aplikacji a koszyczek Technola jest wygodny w justowaniu.

 

Na zdjeciu ktore zamiesciles widac ,ze wkladka jest zle ustawiona (zbyt mocno wysunieta do przodu).

 

Jeszcze jedno ,wcale nie maja sie boki wkladki zrownac z koszyczkiem i takie praktyki sa wyssane z palca.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac ,ze wkladka jest zle ustawiona (zbyt mocno wysunieta do przodu)

 

W przypadku protraktora Baerwalda z vinylengine, dedykowanego do tego Technicsa, może się zdarzyć, że sloty w headshellu będą za krótkie, wkładka tam wyjeżdża naprawdę mocno do przodu, zwłaszcza w porównaniu z ustawianiem wg plastikowego gadżetu załączanego do gramofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku protraktora Baerwalda z vinylengine, dedykowanego do tego Technicsa, może się zdarzyć, że sloty w headshellu będą za krótkie, wkładka tam wyjeżdża naprawdę mocno do przodu, zwłaszcza w porównaniu z ustawianiem wg plastikowego gadżetu załączanego do gramofonu.

No bo jak ktoś sobie wymyślił 15 mm przesięg do 230 mm ramienia, to jak ma to być dobrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo jak ktoś sobie wymyślił 15 mm przesięg do 230 mm ramienia, to jak ma to być dobrze?

Czyli jak to rozumiec - winny jest tu szablon czy przyrzad Technicsa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cofnąłem wkładkę i ustawiłem (prawie) zgodnie z szablonem Technics Arc protractor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku protraktora Baerwalda z vinylengine, dedykowanego do tego Technicsa, może się zdarzyć, że sloty w headshellu będą za krótkie, wkładka tam wyjeżdża naprawdę mocno do przodu, zwłaszcza w porównaniu z ustawianiem wg plastikowego gadżetu załączanego do gramofonu.

 

No to wg. którego szablonu powinna być ustawiona wkładka? Czy z każdym nowym Technics-em otrzymuje się szablon do ustawienia wkładki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wg. którego szablonu powinna być ustawiona wkładka? Czy z każdym nowym Technics-em otrzymuje się szablon do ustawienia wkładki?

 

Ja ustawiłem wg tego Baerwalda z VE, wcześniej miałem długi czas wg plastikowego gadżetu i też nie było źle, z tym, że to wszystko dotyczy Audio Techniki 150MLX, którą trzeba założyć naprawdę FEST krzywo żeby było źle.

:)

 

Cofnąłem wkładkę i ustawiłem (prawie) zgodnie z szablonem Technics Arc protractor.

 

Nie ma prawie zgodnie, tak jak nie ma prawie dziewic. :-P :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawie zgodnie, tak jak nie ma prawie dziewic. :-P :D

Przesunąłem wkładkę o ok. 0,5mm w stosunku do krzywej wzorcowej Baerwalda z VE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wkładkę zbliżę do ramienia to być może połamię kabelki. Ściągnąłem płytkę (jak radził Waluch) i nie mogę ustawić nacisku 1,8 (obciążnik jest dosunięty do oporu i max. nacisk to 1,7). Czy mógłbyś "wrzucić" zdjęcie (zamontowanego) Twojego sytemu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja poprosze o fotkę ramienia tam gdzie masz skale nacisku na płyte.

pzdr

 

Ale po co? Dla mnie jest to niewazne co pokazuje pokretlo jak dlugo 'na wadze' mam prawidlowa wartosc.

Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.