Skocz do zawartości
IGNORED

Krell


gag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam mocnego wzmacniacza do napędzenia Infinity Renaissance 90

Czy ktoś słuchał następujących krelli:

1.KAV 250 a

2.KAV 300iL

3.KAV 400iL

4.S 300i

5.KST 100

 

lub innych....

 

Jakie różnice międzynimi

 

Co możecie napisać o odsłuch tych amerykańskich wzmacniaczy.

 

Można je kupic w graniczch 3-7tyś zł.

 

Czy krell to sprzęt awaryjny i drogi w naprawie?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo Krell nie jest awaryjny ale tez nie jestem przekonany czy wymienione przez Ciebie modele dadza rade tym potworom.

 

Kolega berberys gra z koncowka Mataxas (oj zacny klocek i ja szukalbym wlasnie takiego).

 

Nie znam KST 100 wiec byc moze ten da rade (mialem kontakt z A klasowa koncowka Krella i ta gra pieknie ale bedzie za slaba).

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może właśnie seria KSA np. 250 albo mocne Passy z serii X .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integry, Krella czy inne, do tych kolumn raczej sobie odpuść. Te kolumny są wyjątkowo trudne do napędzenia i w zasadzie jedyne co da satysfakcjonujące rezultaty to wielki piec. Szukaj końcówek Krella serii KSA, KST, tu kolega podpowiada również KAV250a, Metaxas może być świetnym wyborem. Passa serii X za te pieniądze nie kupisz, najwyżej najtańszego X-150, ale ten raczej będzie za słaby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Integry, Krella czy inne, do tych kolumn raczej sobie odpuść. Te kolumny są wyjątkowo trudne do napędzenia i w zasadzie jedyne co da satysfakcjonujące rezultaty to wielki piec. Szukaj końcówek Krella serii KSA, KST, tu kolega podpowiada również KAV250a, Metaxas może być świetnym wyborem. Passa serii X za te pieniądze nie kupisz, najwyżej najtańszego X-150, ale ten raczej będzie za słaby.

 

bardziej polecasz KST-100 skoro ma teoretycznie mniejszą moc(100w przy 8 ochm) od KAV 250 (250w przy8 ochm)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej polecasz KST-100 skoro ma teoretycznie mniejszą moc(100w przy 8 ochm) od KAV 250 (250w przy8 ochm)?

To sie dowiedziałem-że wszystko zależy od ochmów-fajnie i dziękuję.

A czy to koniecznie musi być tranzystor-lampa tez da radę bez problemu-i tyle prądu nie żre,a dżwiękiem tranzystor rozwali w drobiazgi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam mocnego wzmacniacza do napędzenia Infinity Renaissance 90

Czy ktoś słuchał następujących krelli:

1.KAV 250 a

2.KAV 300iL

3.KAV 400iL

4.S 300i

5.KST 100

 

lub innych....

 

Jakie różnice międzynimi

 

Co możecie napisać o odsłuch tych amerykańskich wzmacniaczy.

 

Można je kupic w graniczch 3-7tyś zł.

 

Czy krell to sprzęt awaryjny i drogi w naprawie?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Na początek kup sobie integrę:300/cieplej lub 400/chłodniej,końcówki wymagają dobrego pre czyli 700-1000euro dodatkowo.To nie jest awaryjny sprzęt ale trupa zawsze można trafić.W stosunku do sprzętu w ``o Tobie`` to inny poziom,inny świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek kup sobie integrę:300/cieplej lub 400/chłodniej,końcówki wymagają dobrego pre czyli 700-1000euro dodatkowo.To nie jest awaryjny sprzęt ale trupa zawsze można trafić.W stosunku do sprzętu w ``o Tobie`` to inny poziom,inny świat.

 

 

Starszą KAV czy nowszą S?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszą KAV czy nowszą S?

Ja mam kav-jak dla mnie to ekstra wzmak za małą kasę.Jeżeli nie musisz nagłośnić lotniska albo Kongresowej to powinien uciągnąć twoje kolumny.Przed zakupem warto sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie kupić KAV-300i na początek. Za te 3500-4000zł - czy ile tam teraz trzeba za niego dać - ciężko będzie ci kupić coś lepszego. Moim zdaniem jednak to dalej będzie półśrodek, bo do tych kolumn nic nie zastąpi rasowego pieca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie kupić KAV-300i na początek. Za te 3500-4000zł - czy ile tam teraz trzeba za niego dać - ciężko będzie ci kupić coś lepszego. Moim zdaniem jednak to dalej będzie półśrodek, bo do tych kolumn nic nie zastąpi rasowego pieca.

Zawsze można bi-amping,czyli 2x300i.A swoją drogą to absurd ,żeby kolumny potrzebowały całej elektrowni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. No takie im po prostu wyszły :-) Apogee Scintilla miały impedancje 1Ohm i ludzie je kochali.

 

Oczywiście ideałem były by kolumny o wysokiej efektywności i 'łatwym' przebiegu krzywej impedancji. Ale jak zawsze jest to pewien konstrukcyjny kompromis i nie zawsze się udaje.

 

No i najważniejsze - przymusu kupna nie ma !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że po migracji forumowa wyszukiwarka nie potrafi znaleźć niczego - nawet siebie, więc spiesząc z pomocą pragnę donieść - Krella KST -100 miałem okazję słuchać z moimi Infinity Renesans 90, a sparingpartnerem był Metaxas Solitaire.

O dźwięku tego zestawienia oraz o różnicach pomiędzy obiema końcówkami może poczytać w wątku "Lubuskie odsłuchy".

To znajdziesz nawet bez wyszukiwarki. ;)

Gdybyś miał po lekturze jakieś pytanie - wal śmiało!

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jednak się będę upierał przy swoim,że lampka taka na el 34-wygra przed czasem zarówno z krellem,

metaxasem-jak i innymi urzadzeniami-a może tak chcecie się po prostu przekonać nausznie?

Na jakieś sensowne porównanie jestem niezmiernie otwarty.Gdy będzie gorzej z lampką przyznam to oficjalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary audiofil >>>> A tu sie grubo mylisz ,bo bylem u berberysa sluchalem Mataxasa i mialem mojego AN ze soba ,twierdze ze nawet z aktywnymi Avandgarde Acoustic gral od mojego wzmaka lepiej co wprawilo mnie w szok.

 

Ten ,,Mietak,, gra taka barwa ze mozna wymieknac a pierdolniecie ma tez nie od macochy (w oslupienie wprawia fakt ze po wylaczeniu z pradu gra jeszcze cale wieki!)

 

Krella KSA 50 sluchalem i oba mi sie podobaly ale ,,Mietak,, kurcze chyba jeszcze ciekawszy :)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.