Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do wzmacniacza pioneer'a a9


rom74

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie kolumny do wzmacniacza pioneer'a a9, cena do 2,5tys zl, pomieszczenie 24m2.

Pytalem pare dni temu czy monitory pionka s-f80 by graly z tym wzmcniaczem, ale echo, nie wiem czy to az taka tandeta z tych kolumn, czy kwestia tego, ze jestem 'zielony,?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiitaj,

kolumny Pioneera zdecydowanie nie zapewnią Ci jakości brzmienia odpowiadającej klasie Twojego wzmacniacza. Nie znam Twoich preferencji brzmieniowych, rodzajów odsłuchiwanej muzyki, dlatego mam trochę utrudnione zadanie w przedstawieniu Ci konkretnych rozwiązań. Biorąc jednak pod uwagę uniwersalność oraz dobrą współpracę z Twoim wzmacniaczem, zwróciłbym Twoją uwagę na następujące konstrukcje:

1. Monitor Audio BR6 - aktualnie wyprzedaż - cena kolumn nawet poniżej zakładanego przez Ciebie budżetu. Mocna, dynamicznie grająca w połączeniu z A-A9 konstrukcja. Uniwersalne, stosunkowo szczegółowe brzmienie ze świetną podporą basową.

2. Monitor Audio seria BX - następca BR - o pół klasy wyżej niż BR, jednak napewno aktualnie stosunke cena/jakość w przypadku kolumn MA BR jest najwyższy.

3. Monitor Audio Rx2 - wyższa seria, potężny monitor o brzmieniu napewno lepszym niż BR i BX. Ze względu na budowę (kolumna podstawkowa) mniej basu.n

4. Dynaudio DM 2/8 lub DM 2/10 - duże monitory o świetnej dynamice i zrównoważeniu. Moje rekomendacja.

5. Focal Chorus 714V - nacisk na górę pasma, bas tzymany w ryzach.

 

Oczywiście są to moje propozycje, w przypadku pytań służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Jakie kolumny do wzmacniacza pioneer'a a9, cena do 2,5tys zl, pomieszczenie 24m2. <br />Pytalem pare dni temu czy monitory pionka s-f80 by graly z tym wzmcniaczem, ale echo, nie wiem czy to az taka tandeta z tych kolumn, czy kwestia tego, ze jestem 'zielony,?<br />
<br /><br /><br />

 

Kolumny Pionieera z własną elektroniką to nie jest dobry pomysł. O dziwo nie lubią się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiitaj,

kolumny Pioneera zdecydowanie nie zapewnią Ci jakości brzmienia odpowiadającej klasie Twojego wzmacniacza. Nie znam Twoich preferencji brzmieniowych, rodzajów odsłuchiwanej muzyki, dlatego mam trochę utrudnione zadanie w przedstawieniu Ci konkretnych rozwiązań. Biorąc jednak pod uwagę uniwersalność oraz dobrą współpracę z Twoim wzmacniaczem, zwróciłbym Twoją uwagę na następujące konstrukcje:

1. Monitor Audio BR6 - aktualnie wyprzedaż - cena kolumn nawet poniżej zakładanego przez Ciebie budżetu. Mocna, dynamicznie grająca w połączeniu z A-A9 konstrukcja. Uniwersalne, stosunkowo szczegółowe brzmienie ze świetną podporą basową.

2. Monitor Audio seria BX - następca BR - o pół klasy wyżej niż BR, jednak napewno aktualnie stosunke cena/jakość w przypadku kolumn MA BR jest najwyższy.

3. Monitor Audio Rx2 - wyższa seria, potężny monitor o brzmieniu napewno lepszym niż BR i BX. Ze względu na budowę (kolumna podstawkowa) mniej basu.n

4. Dynaudio DM 2/8 lub DM 2/10 - duże monitory o świetnej dynamice i zrównoważeniu. Moje rekomendacja.

5. Focal Chorus 714V - nacisk na górę pasma, bas tzymany w ryzach.

 

Oczywiście są to moje propozycje, w przypadku pytań służę pomocą.

 

Dzieki za wsparcie! Przesledze wszystkie propozycje.

Moje preferencje myzyczne - slucham glownie rock, ale nie stronie od spokojniejszych brzmien (od Faith No More przez Pink Floyd po G. Michaela).

Zwroce szczegolna uwage na kolumny Monitor Audio tj.BR6 i seria BX, gdyz duzo dobrego czytalem o nich w sensie wzmacniaczy Pioneer'a A6 i A9 na tymze forum. O Dynaudio, czy kolumnach Focal tylko czytalem w prasie. Ogolnie sprawdze ceny i zdecyduje.

Na marginesie, czy slyszales lub miales do czynienia z tymi moimi 'nieszczesliwymi' pionkami s-f80? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br /><br /><br />

 

Kolumny Pionieera z własną elektroniką to nie jest dobry pomysł. O dziwo nie lubią się.

 

Tak przypuszczalem, ze wszystko z jednej parafii w tym przedziale cenowym, to brniecie 'niewiedzy w brak dobrego brzmienia'.

Dzieki za podpowiedz. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.