Skocz do zawartości
IGNORED

optymalne ustawienie głosnosci


nosports

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawia mnie jedna rzecz, mianowicie zanim sygnał trafi u mnie do głosników mija trzy suwaki głosnosci czyli: foobar , sterowniki karty muzycznej i wzmacniacz, zawsze było tak ze gałke we wzmaku miałem na godzinie 12, suwak foobara na srodku a przyciszałem i zgłasnaiałem za pomocą sterowników, czy to jest optymalne rozwiązanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Foobar max

- system max (chyba że karta ma niestandardowo wysoki poziom na wyj. - dawno już czegoś takiego nie widziałem)

 

Całą regulację więc masz na pokrętle wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwnie to wygląda po odkręceniu pokrętła o 1,5cm jest juz bardzo głosno, ponadto dzwięk stał sie jakis przebasowiony ,w momencie uderzenia stopy perkusji pozostałe pasma troche tak jakby gasną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście w sterownikach mam ustawione 95%. Do tego powyłączane/wyciszone wszystkie niepotrzebne wejścia etc. Głośność reguluję głównie z pozycji wzmacniacza, w Foobarze, jedynie kiedy siedzę przy PC i chcę muzykę przyciszyć, a nie chce mi się wstawać ;)

Wydaje mi się, że sposób regulacji głośności nie ma większego znaczenia, dopóki jakiś element nie generuje zakłóceń. Polecałbym ustawić stałą wartość w sterownikach i jej nie ruszać + starać się wykorzystywać pokrętło wzmacniacza jako podstawę. Ano i broń Boże używać jakiejkolwiek korekcji w sterach bądź w Foobarze.

 

BTW. U mnie już na głośności o poziomie 12/40, muzyka gra baaardzo głośno. I raczej nie przekraczam tej granicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponadto dzwięk stał sie jakis przebasowiony ,w momencie uderzenia stopy perkusji pozostałe pasma troche tak jakby gasną

Masz włączony jakiś EQualizer (typ. z kompresorem), na którym jest podbity bas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że sposób regulacji głośności nie ma większego znaczenia,

Ma.

 

W sytuacji przyciszenia na foobar, na dzieńdobry ucinasz dynamikę (cyfrowo) ... dodatkowo robisz to w sterownikach karty (jeśli tam masz przyciszone) ... a na koniec taki słaby sygnał "leci" analogowym, niesymetrycznym kabelkiem (duża podatność na zakłócenia).

 

Są oczywiście czasem sytuacje gdzie lepiej kiedy karta ma poziom nieco obniżony poniżej 100% (np. jeśli wzmacniacz przesterowuje już na stosunkowo niskim sygnale wejściowym, albo jeśli karta ma niestandardowo wysoki sygnał wyj.).

 

... normalnie daje się program/stery itd. - 100% (by mieć max dynamikę i minimum podatności na zewn. zakłócenia na kablu) ... i regulacja dopiero na wzmaku.

 

nie wszystko jest wyłączone zarówno w f2k jak i w sterownikach ,wzmacniacz na direct

W takim razie bardzo dziwne, bo na wielu, wielu wzmacniaczach/aktywnych kolumnach (...nigdy...) tak nie miałem. ;)

 

Tak działa kompresor ... by nie było przesteru to przycina przy stopie. A gdzie go masz ? ... ? (pytanie retoryczne - bo jak mówisz nie wiesz)

 

Pozostaje obniżyć głośność na karcie dźwiękowej ... jeśli poprzednio tego nie miałeś. Ale foobar zostaw na 100% ... a jeśli masz taki efekt tylko kiedy foo jest na 100% to ... wymień kartę :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby było czysto musze obnizyc głosnosc w systemie do okolo 75-80% , wtedy przester znika

W takim razie tak będzie najoptymalniej w Twoim przypadku ... ustawić w sterach te ~75%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie , tylko teraz jezeli gałka na wzmacniaczu jest odkręcona minimalnie, czy głosniki nie dostają za mało mocy i nie grozi to przypadkim spaleniem wyskotonówek? Dodam ze muzyka na takim ustawieniu brzmi wyraznie lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie , tylko teraz jezeli gałka na wzmacniaczu jest odkręcona minimalnie, czy głosniki nie dostają za mało mocy i nie grozi to przypadkim spaleniem wyskotonówek? Dodam ze muzyka na takim ustawieniu brzmi wyraznie lepiej

Jak głośniki dostają małą moc to ich nie spalisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foobar 100% (polecam wyjście na ASIO)

Karta 100% (jakiś starszy realtek nie chciał na tym iść, przesterowywał w okolicach maxa)

Gała - żeby głowa była zadowolona.

Czasem trzymając myszkę z lenistwa kręcę głośnością na Prodigy 7.1 HiFi, nie jest źle.

Dobrze skonstruowane pokrętła systemowe nie powinny wprowadzać niechcianych zakłóceń - patrz realizacja muzyki w DAWach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jak koledzy piszą: wszystko na 100% a regulacja ze wzmaka.

Jak już musisz regulować z kompa, to:

1. używaj ASIO do Foobara

2. regulacja windowsowa na 100%

3. reguluj Foobarem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Regulacja w sterowniku zwykle odbywa się cyfrowo. Ustawienie na max. nie zawsze może być optymalne i obawiam się, że trzeba próbować wyczuć jaki poziom działa najlepiej. Może się okazać, że max oznacza 200% głośności.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.