Skocz do zawartości
IGNORED

Jak porównać kable 2xRCA to JACK używając PC ?


KoFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie zrobiłem z nudów kabel 2 x RCA to Jack. Użyłem do tego 2 miedzianych fest grubych kabli z gęstym oplotem.

Kabel 75 ohm typowo antenowo/satelitarny.

Mam kilka kabli tego typu i nie wiem jak je dobrze sprawdzić który jest najlepszy bo zanim zmienię kable to zapominam jak grało wcześniej : /

Jedyny sposób na jaki wpadłem to użycie mikrofonu Samson q7 (akurat był pod ręka) i nagranie tego samego utworu z tymi samymi ustawieniami ale z różnymi kablami.

 

Poniżej zdjęcie z soundforge'a i zapis mikrofonu z 2 kabli. Jeden z nich to tandeta za 2zł pozłacane wtyczki a drugi to miedziak ze zwykłymi srebrzonymi wtyczkami. Pytanie zagadka - który wykres to który kabel : ) ?

 

I drugie pytanie:

Jak porównać je programowo ?

Aha czytałem coś że w sound forge można jakieś szumy sprawdzić podłączając i nagrywając do line in i nagrywając z najlepsza jakością - gdzie tą opcje szukać ?

 

Trzecie pytanie jaki kabel PC to 2 x RCA polecacie ? Chodzi mi o zrobienie we własnym zakresie (czyli kabel i wtyczki jakie) lub gotowy do kupienia (te z allegro gotowce to kiszka totalna według mnie).

 

Jeszcze wczoraj nie wierzyłem w cudowne kable po puki nie przyszedł kumpel ze swoim kablem na xxx zł - nawet nie musiałem się wsłuchiwać jak podłączałem CD player do lapowca mimo że stałem całkowicie za głośnikami z boku to powiedziałem - o ja ale różnica a volume ani nic nie ruszałem a o ile wszystko się poprawiło.

 

f_yv72qluem_e146fca.jpg

Widać wyraźnie że kable się różnią dość mocno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Twoja metoda jest niestety błędna i na podstawie przeprowadzonych przez Ciebie doświadczeń nie można wyciągnąć żadnych poprawnych wniosków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pomiar dokonany przez rocha (wpis 29 listopad 2009 - 22:50) pokazał, że kilkukrotne analogowe zgranie tego samego materiału, nawet w identycznych warunkach, daje różne wyniki, różnice widać nawet w pomiarach.

W przypadku Twojego pomiaru mikrofonem ma miejsce jeszcze więcej zmiennych (które nie zachodzą w przypadku pomiaru na wyjściu analogowym), które bardzo znacząco wpływają na wyniki. Różnice, które zaobserwowałeś, z pewnością nie są spowodowane wpływem różnych kabli (o ile ich konstrukcja była poprawna), lecz właśnie tymi dodatkowymi zmiennymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie masz racje.

Ale moja metoda to zapis mikrofonowy tego co się słyszy z głośników a nie tego co wchodzi do karty np. wejściem line in.

Ja puściłem muzykę z Playera CD nie z komputera. Komputer tylko zapisywał cały czas z tą samą czułością i z nie ruszanym mikrofonem położonym na opakowaniu waty :)))

 

Różnica której nie mogłem zapamiętać swoimi uszkami :) została uwidoczniona na wave 24 bit 96khz.

Mój sposób z mikrofonem wykonałem 3 razy z rzędu aby sprawdzić czy to nie jest losowe zdarzenie - nie jest. Kabel 2xRCA który wykonałem nie gra tak samo jak ten drugi :)

 

Druga sprawa:

Zainstalowałem RMAA podłączyłem CDPlayer do wejścia Line IN w audigy4. Zrobiłem 3 testy 3 kabli. 2 normalne pozłacane bez szału i 1 swój własnej roboty. Do testu startowała od początku ta sama piosenka.

Który z kabli waszym zdaniem najlepszy 1 ? 2 czy 3 ?

Zdjęcie i zapisy całe z rmaa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) 570kb RMAA zapis sb-audigy-4-[9000]24-bit,96khz.7z

 

snag-0008.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ale moja metoda to zapis mikrofonowy tego co się słyszy z głośników a nie tego co wchodzi do karty np. wejściem line in.

Twoja metoda jest jeszcze bardziej skomplikowana z dużo bardziej złożonymi problemami.

Zgraj najpierw parę razy pod rząd ten sam kawałek, nie zmieniając absolutnie nic w ustawieniu i konfiguracji (czyli kabla też nie zmieniaj). I następnie porównaj otrzymane wyniki ze sobą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.