Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon Technics uziemienie


orfeu

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem od niedawna posiadaczem Gramofonu Technics SL-Q21, ma on 3 kable tj. zasilanie, RCA, GND. Moje pytanie gdzie ten GND podłączyć? Instynktownie podłączyłem do GND od anteny, ale nie wiem czy to dobre rozwiązanie. - zdjęcie w załączeniu. Na innym forum wyczytałem, ze trzeba wyprowadzic kabel z uziemienia wzmacniacza i dopieri tak to podłaczyć. drugiepytanie mam takie - jak to sie dzieje ze niektóre plyty czytają sie prawie idealnie czysto a inne mają trzaski za trzaskami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Użycie omomierza wyjaśni straszną tajemnicę zacisku oznaczonego GND. Stawiam dolary przeciwko orzechom, że jest on galwanicznie połączony z obudową amplitunera. Więc stosowanie dodatkowego przewodu mija się z celem. Obudowa wzmacniacza to nie jest uziemienie.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, to gdzie w takim razie sie podłącza ten przewód? Akurat nie mam miernika w domu, ale moge z pracy pozyczyć, jesli ten zacisk jest podłączony do obudowy to jakie powinny byc wskazania omomierza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

No dobrze, to gdzie w takim razie sie podłącza ten przewód? Akurat nie mam miernika w domu, ale moge z pracy pozyczyć, jesli ten zacisk jest podłączony do obudowy to jakie powinny byc wskazania omomierza?

 

Obawiam się, że Kolega nic nie zrozumiał z tego co napisałem. A to już jest groźne. Skoro zacisk GND, umieszczony obok zacisków antenowych amplitunera, jest galwanicznie połączony z obudową amplitunera, to omomierz włączony pomiędzy ten zacisk, a obudowę amplitunera, wskaże wartość rezystancji równą zero, inaczej mówiąc zwarcie.

A skoro tak, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby przewód GND wychodzący z gramofonu podłączyć do zacisku GND w amplitunerze, zapominając o wszelkich teoriach mówiących o wyprowadzaniu łączeniu amplitunera osobnym przewodem do przewodu GND gramofonu.

Proszę ponadto poszukać w sieci definicji uziemienia, co będzie dla Kolegi wielce przydatne.

Jeśli Kolega nie stosuje anten wymagających wykorzystania zacisku GND w amplitunerze, zacisk ów jest idealnym miejscem do podłączenia przewodu GND z gramofonu. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać ten zacisk do uziemienia amplitunera i gramofonu jednocześnie, przez połączenie tego zacisku z uziomem. Definicję uziomu również znajdzie Kolega w sieci.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa wzmacniacza to nie jest uziemienie.

 

GM

Chyba rzeczywiscie niewiele zrozumiałem. Skoro obudowa nie jest uziemieniem (tak piszesz powyzej) a z gramofonu musze podłączyc przewód uziemienia (GND), to oznacza ze nie powinienem go podłączać do tego styku - tak mi sie wydaje mysląc logicznie. Nie ma sie co przepychac, kto jest lepszy w elektronice. Ja przyznaje ze z jestem z tego noga, wiec sie pytam na forum (mimo iż moze są to sprawy podstawowe). No dobra, sprawdziłem definicie uziemienia i uziomu na wikipedii, to jak mieszkam w bloku, to gdzie mam podłaczyć ten styk GND - to znaczy gdzie jest uziom?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Chyba rzeczywiscie niewiele zrozumiałem. Skoro obudowa nie jest uziemieniem (tak piszesz powyzej) a z gramofonu musze podłączyc przewód uziemienia (GND), to oznacza ze nie powinienem go podłączać do tego styku - tak mi sie wydaje mysląc logicznie. Nie ma sie co przepychac, kto jest lepszy w elektronice. Ja przyznaje ze z jestem z tego noga, wiec sie pytam na forum (mimo iż moze są to sprawy podstawowe). No dobra, sprawdziłem definicie uziemienia i uziomu na wikipedii, to jak mieszkam w bloku, to gdzie mam podłaczyć ten styk GND - to znaczy gdzie jest uziom?

 

 

GND = ground = punkt o potencjale zerowym. Podłącz przewód wychodzący z gramofonu do zacisku GND w amplitunerze i zapomnij o problemie.

Nie podłączaj zacisku GND do niczego innego w mieszkaniu. A już na pewno nie do rur instalacji gazowej. Uziemianie amplitunera/gramofonu nie jest konieczne.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GND gramofon -> GND wzmacniacz. (tył obudowy, zazwyczaj mały zacisk gwintowany)

Nic więcej.

 

Na zdjęciu zaznaczyłem w zacisk w dwóch wzmacniaczach Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.