Skocz do zawartości
IGNORED

stereo dla amatora hip hopu za ok 2000zł


yachoo86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

na wstępie zaznaczę, że w temacie sprzętu stereo, póki co, jestem zielona (miejmy nadzieję, że stopniowo ten stan będzie się zmieniał). Niemniej jednak od pewnego czasu muzyka stała się zbyt ważnym elementem mojego życia, żeby katować się nadal słuchaniem jej na wieży kupionej jeszcze w podstawówce (przy zakupie najistotniejszym kryterium był wygląd wieży :/ dlatego to stałam się posiadaczem wieży Pioneer XC IS21T posiadającej głosniki model S IS21 i wzmacniacz M IS21). Bardzo bym chciała powoli, stopniowo wyposażać się w sprzęt stereo na wyższym poziomie. Nie stać mnie niestety na sprzęt typu ideał, dlatego mam plan (chytry oczywiscie :) zacząć od czego używanego. Potrzebuję: wzmacniacz, głosniki i CD. początkowo chciałabym wykorzystać posiadaną wieżę i dokupić do niej 1 lub 2 elementy. Nie wiem jednak od czego powinnam zacząć. Czy zainwestować najpierw w wzmacniacz czy CD czy głosniki. I tutaj pytanie oczywiscie kieruję do Was... Bo chciałabym juz po pierwszym zakupie slyszeć różnicę w jakosci dzwięku. Chciałabym w sumie wydać na cały sprzęt ok 2000-2500zł (jak widzicie, zaczynam spokojnie) przy czym muszę kupować go stopniowo.

 

Chciałabym się też dowiedzieć, czy lepiej zakupić 2 głosniki większe i mocniejsze głosniki czy większą ilosć mniejszych i rozmiescic je po pokoju? i czy posiadane przeze mnie głosniki Pioneera mogą być wykorzystane do osiągnięcia zadawalającego efektu (np. jako głosniki dodatkowe)?

 

Słucham prawie wyłącznie muzyki typu: hip hop, funk, soul, r'n'b, blues, jazz, reggae. Lubię brzmienie z niskim, ciepłym basem i sytuację kiedy sciezki dźwiękowe są dobrze seperowane.

 

Obecnie zajmuję pokój ok 12metrowy (4,2m x 2,8m). Niemniej jednak sprzęt będzie wędrował za mną i zakładam, że kiedys zajmie miejsce w większym salonie.

 

Gorąco Was prosze o pomoc, jakies sugestie. Liczę na wasze doswiadczenie, bo sama nie mam go za grosz.

 

pozdrawiam :)

 

yachoo86

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mOże Magnaty na dobry początek,plus niedrogi Luxman ale bardzo dobry

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

mOże Magnaty na dobry początek,plus niedrogi Luxman ale bardzo dobry

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc, jak to sie mowi nieskromny, ale ja sprzedaje to:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I co jak co, ale do Hip Hopu to swietny wybor ze wzgledu na niski mięsity bas, swego czasu sluchalem na nich 50centa i to co uslyszalem do dzis siedzi mi w glowie.

 

A za pozostaly tysiac mozna juz zakupic dobry uzywany wzmak i jakis przecietny CD na poczatek. Taki zestaw moim zdaniem na poczatek dla kobiety jest az nadto dobry, a wieze pioneera mozna wtedy oddac na wysluzona emeryture.

 

Co do nieco laickiego pytania odnosnie ilosci kolumn to odpowiem odrazu ze wystarcza 2 i to nie zbyt duze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna na forum a odzew marniutki :) Do tego słucha Hip Hopu... Dla mnie ideał :)

 

Na początek przygody z audio znając Twoje gusta muzyczne oraz aktualny metraż polecam z tego co aktualnie znalazłem na serwisie aukcyjnym:

 

odtwarzacz CD Rotel RCD-02

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wzmacniacz Rotel RA-01

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

aha zdaje się, ze ten model wzmacniacza występuje bez pilota jeżeli to dla Ciebie istotne

 

kolumny PODSTAWKOWE Tannoy M1 - aktualnie na allegro brak ale znalazłem w zakończonych aukcjach np.: takie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego dochodzi jeszcze ewentualny koszt zakupu podstawek pod kolumny. Okablowaniem głowy nie zawracałbym sobie.

 

Natomiast zdecydowanie nie polecam kolumn podłogowych do 12m2 na dodatek z BR z tyłu. Co to w ogóle za pomysły Panowie.

Te magnaty to jakiś żart jak rozumiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze taka uwaga. Masz do wydania 2000zl z hakiem. Więc skompletuj za tą kwotę cały system. Nie wiem co to za Philips, ale zakup jednego z elemetów system bez względu na to co to będzie - CD, wzmak czy kolumny nic Tobie nie dadzą.

Do tematu musisz podejść kompleksowo. To co Ci poleciłem mieści się w Twoim budżecie i gwarantuje Ci że usłyszysz rożnicę w jakości dźwięku.

 

Druga sprawa. Pomieszczenie odsłuchowe. Bardzo ważne jest to gdzie będziesz słuchała muzyki. Aktualnie sprzęt będzie grał na 12m2 i tego się trzymaj !!!

Posłuchasz trochę i z upływem czasu jeżeli Ci się spodoba, wciągnie cię to całe audio, to sama będziesz wiedziała jakie masz oczekiwania, czego Ci np. brakuje w dźwięku. Tak samo będzie w przypadku zmiany pokoju, mieszkania itp. Nie ma czegoś takiego jak kupowanie "na zapas". I to bez względu na budżet.

 

 

[OT]

ps. jak edytujecie posty, jest jakieś ograniczenie czasowe co do możliwości poprawiania swoich postów? Jak to jest Panie moderatorze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Natomiast zdecydowanie nie polecam kolumn podłogowych do 12m2 na dodatek z BR z tyłu. Co to w ogóle za pomysły Panowie.

Te magnaty to jakiś żart jak rozumiem ?

Czytasz uwaznie panie hip hop?:

 

"Niemniej jednak sprzęt będzie wędrował za mną i zakładam, że kiedys zajmie miejsce w większym salonie."

 

 

ps. jak edytujecie posty, jest jakieś ograniczenie czasowe co do możliwości poprawiania swoich postów? Jak to jest Panie moderatorze ?

Tak, 15minut. Trąbiono o tym 2 tygodnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy mozna kupić głosniki nadające się zarówno na 12m i większy salon.Całkiem nieźle w tej roli sprawdziły by sie Monitor Audio BR5 tyle ze one zabiorą znaczną część twojego budżetu ale byłabys w pełni zadowolona.Obsłużą spokojnie 20m a i na tych 12 nie będą buczeć.Mozna je kupić za jakieś 1700zł bo to wychodzący model.Możesz tez skupić się na tych 12 m i kupić jakieś podstawki, np Monitor Audio BR2 ( cena około 900zł )lub nowy model BX2 - około 1000-1100zł.Czy masz w tej chwili jakieś źródło? Jakiś stary CD, DVD? Jeśli tak , to możesz za te 2500zł kupić niezły nowy wzmak i te podstawki które wymieniłem a wymiane źródła odłożyć w czasie lub zakupic na raty.Nie jestem za kupowaniem używanego sprzętu. Do tych podstawek możesz zakupić NAD 316, Marantz 5003, Xindak C06, Denon 510 czy nawet amplituner HK 3490 oraz Yamaha RX797 ( uważaj na gwarancje bo jest sporo importów)Jest sporo mozliwości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Oczywiscie liczę na więcej, bo ilu użytkowników tyle opinii, a chciałabym dokonać własciwego wyboru.

 

Dziewczyna na forum a odzew marniutki :) Do tego słucha Hip Hopu... Dla mnie ideał :)

 

Lekcja przyswojona :) następnym razem w temacie zamiast "amatora hip hopu" umieszczę "amatorkę" :)

 

Druga sprawa. Pomieszczenie odsłuchowe. Bardzo ważne jest to gdzie będziesz słuchała muzyki. Aktualnie sprzęt będzie grał na 12m2 i tego się trzymaj !!!

 

Ok, skoro się już nauczyłam, że nie ma głosników uniwersalnych to chciałabym się skupić na obecnym metrażu pokoju <czyli 12m> i nie zajmować się sprawą mojego przyszłego-niedoszlego salonu :)

Z racji gabarytów pokoju, zdecydowanie wolałabym nie inwestowac w kolumny podłogowe. nie mam po prostu na nie miejsca.

 

Kilka odpowiedzi, a już wiem, że mojej wieży nie wykorzystam do niczego :) Skoro radzicie <a radzicie, prawda czy nieprawda?> zakupić wszystko jednoczenie to ok. Mogę to zrobić tylko, że z miesięcznym opóźnieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prawda jest , że w 12m2 nie można mieć podłogówek z br z tyłu i każdy audiofil to powie. Wystarczy dobre ułożenie kolumn i akustyka oraz dobranie sprzętu. Co do sprzętu jak zwykle polecam wzmacniacz Marantz PM66SE KI (genialny w swojej cenie), kolumny polecam missiony np. m74.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dobre ułożenie kolumn i akustyka oraz dobranie sprzętu.

Innymi słowy bułka z masłem :) Zwłaszcza dla raczkującej w temacie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W tym budżecie to zdecydowanie zestaw Magnat MC2, napewno usłysz z nim to czego do tej pory nie słyszałaś i ten wygląd. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie to dobre co jest dobre, tylko co się komu podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bułka z masłem - nie można audio podać na tacy to jest pasja, zabawa. Jak ktoś nie ma czasu polatać z kolumnami po pokoju czy pobawić się kabelkami (dla bardziej pro), to po co kupować sprzęt i udzielać się na tym forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz większe pomieszczenie to kup od razu podłogówki. Jeśli będzie tylni bass-refleks i zacznie dudnić w mniejszym pokoju to zatkasz otwór.

Dogadaj się z rafal735r i weź od niego te magnaty 605 za 1300zl z przesyłką :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do podłączenia tych kolumn koniecznie użyj kabelka dnm reson.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za te Magnaty na Allegro jest bardzo atrakcyjna. Dziwię się, że jeszcze nikt ich nie kupił.

Mimo wszystko ja również ostrożnie bym podchodził do podłogówek w tak małym pokoju. Chyba, że zmiana pomieszczenia to kwestia paru miesięcy ;)

U mnie w 18m kolumny trochę się duszą. Najlepiej aby było 20-25 metrów. W mniejszych metrażach, aby zagrały na miarę swoich (kolosalnych w tej cenie) możliwości, trzeba poświęcić trochę czasu i miejsca na odpowiednie ich ustawienie i konfigurację pokoju. A przemeblowania nie zawsze są na rękę. ;)

Potwierdzam, że w hip-hopie potrafią rzucić mięsem. Zarówno w "rapie" a la 50centów, jak i w kawałkach Ostrego. W sumie możesz zaryzykować. Jak nie zagrają, to najwyżej je odprzedasz za tą samą cenę co je kupiłaś i wyjdziesz na czysto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Mile widziane są oczywiście kolejne podpowiedzi, które zapewne pomogą mi dokonać najlepszego wyboru.

Skoro dowiedziałam się już, że nie ma sprzętu uniwersalnego, to skupiłabym się na moich małych 12metrach - bo potencjalna przeprowadzka dokona się najwcześniej za rok.

co do głośników, to zdecydowanie wolałabym zakupić kolumny podstawkowe, ze względu na brak miejsca na podłogowe. Do tego napisaliście, ze są one nieodpowiednie dla mojego metrażu.

 

Bułka z masłem - nie można audio podać na tacy to jest pasja, zabawa. Jak ktoś nie ma czasu polatać z kolumnami po pokoju czy pobawić się kabelkami (dla bardziej pro), to po co kupować sprzęt i udzielać się na tym forum?

 

Kivlov, nie chce żeby ktoś podawał mi cokolwiek na tacy. Uznałam, że mogę zasięgnąć tu rady. Ale wolałabym, żebyście swoimi sugestiami ułatwili mi życie a nie je utrudnili. Tak żebym mogła cieszyć się z zakupionego audio (chętnie z nim polatam nawet i po mieszkaniu sąsiada, jeśli to będzie miało pomóc i sąsiad sie zgodzi :) ale pewnych braków w wiedzy nie przeskoczę), a nie przeklinać go bo np. nie będę potrafiła podłączyć odpowiednio kabelków.

 

Dziewczyna na forum a odzew marniutki :) Do tego słucha Hip Hopu... Dla mnie ideał :)

 

Ok. lekcja przyswojona -> następnym razem w temacie zamiast "amatora hip hopu" umieszczę "amatorkę" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do hiphopu tylko to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że osoba, która założyła wątek nie jest nawet łaskawa się odezwać po raz drugi. Nie podoba mi się taka postawa. Ludzie starają się pomóc, a "taka" zupełnie olewa wszystkie posty.

 

Podobnie jajcasz77 (no offence). Rozumiem, że to coś z allegro ma sugerować, ze hip hop to nie muzyka? Każdy ma swoje gusta więc nie obrażać :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że osoba, która założyła wątek nie jest nawet łaskawa się odezwać po raz drugi. Nie podoba mi się taka postawa. Ludzie starają się pomóc, a "taka" zupełnie olewa wszystkie posty.

 

Podobnie jajcasz77. Rozumiem, że to coś z allegro ma sugerować, ze hip hop to nie muzyka? Każdy ma swoje gusta więc nie obrażać :/

 

Czekałam na taki post własnie. Kochani, próbuje sie odezwac w temacie po raz 4! niestety jako nowy forumowicz, muszę oczekiwać aż moderatorzy zatwierdza moje posty. I jak na razie postanowili je chyba zignorować. Tak więc apeluje o to, aby się wreszcie nimi zainteresowali :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moje posty nie muszą być już zatwierdzane. Niestety pozostałe 3 zaginęły w niebycie. Oczywiście tematu nie olałam :) dlatego to: próba nr 4 :)

 

Bardzo wam dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Szalenie mi one pomagają.

 

Bułka z masłem - nie można audio podać na tacy to jest pasja, zabawa. Jak ktoś nie ma czasu polatać z kolumnami po pokoju czy pobawić się kabelkami (dla bardziej pro), to po co kupować sprzęt i udzielać się na tym forum?

Kivlov - nie chcę aby ktoś podawał mi cokolwiek na tacy. Piszę na forum w celu zasięgnięcia rady od osób, które w temacie się orientują (w przeciwieństwie do mnie). I wolałabym, żeby wasze sugestie ułatwiły mi życie, a nie je utrudnili. Tak abym mogła się w pełni cieszyć z zakupionego audio a nie przeklinać go, bo np. nie będę umiała ogarnąć kabelków w stopniu dostatecznym. Czas i chęci mam. Polatam z wszystkim nawet i po mieszkaniu sąsiada (jeśli ma to pomóc i sąsiad nie wyrazi sprzeciwu :) ale pewnych barier, związanych z niewiedzą, nie przeskoczę.

 

 

Skoro dowiedziałam się już, że nie ma sprzętu uniwersalnego do różnych pomieszczeń. To skupiłabym się na swoich małych 12 metrach. Z racji braku miejsca i waszych rad, zupełnie odpadają kolumny podłogowe.

 

udałam się też ostatnio do sklepu ze sprzętem audio. I Pan wysłuchawszy tego co napisałam w temacie polecił mi:

a) Cambridge Audio Sonata AR30 + Cambridge Audio Sonata CD30 = 2200zł + kolumny

b) Denon d-F107 za 2495 zł

Moglibyście wypowiedzieć się na temat tych propozycji?

 

Mam możliwość zakupu sprzętu na raty. i tutaj kolejne pytanie. Czy lepiej kupić mi sprzęt gorszy ale nowy czy lepszy acz używany. Pamiętajcie o tym, że będzie to moje pierwsze audio, moje wymagania nie są wysokie. I na pierwszym zestawie sprawdzę swoje preferencje, tak żeby (w razie zwiększenia potrzeb) kolejny zestaw wybrać już świadomie.

 

Dziewczyna na forum a odzew marniutki :) Do tego słucha Hip Hopu... Dla mnie ideał :)

 

Lekcja przyswojona. Następnym razem zamiast 'amatora hip hopu' umieszczę w temacie 'amatorkę" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za te Magnaty na Allegro jest bardzo atrakcyjna. Dziwię się, że jeszcze nikt ich nie kupił.

 

Chodzi o to ze doceniaja to tylko ci ktorzy ich słuchali. Niestety wiekszosc ludzi za te pieniadze woli kupic cos gorszego ze sklepu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobnie jajcasz77 (no offence). Rozumiem, że to coś z allegro ma sugerować, ze hip hop to nie muzyka? Każdy ma swoje gusta więc nie obrażać :/

 

po pierwsze to byl zart po drugie malem na mysli poczatki hiphopu kiedy w slunsach sluchano jego na czyms takim a pozatym lubie niektore "kawalki"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jajcasz77 > W końcu ksywka trochę zobowiązuje :P Wybacz, po prostu jestem trochę przewrażliwiony na tym forum. Sami wiecie ile złośliwych postów można tu znaleźć.

 

rafal735r > Aż mi się przykro patrzy jak Quantum 605 sprzedajesz po takiej cenie. Jak będziesz się pozbywać 905 to zaklepuję ;) Do tego ta druga aukcja gdzie za nowe 605 chcą 1700zł. Ciekawe ile razy więcej trzeba zapłacić za kolumny aby usłyszeć przepaść dźwiękową?

 

yachoo86 > Ksywkę masz męską, więc możesz zostać uznana za samca lub (uwaga) za kolejnego forumowego prowokatora.. taka miejscowa zabawa ;) Z tymi monitorami to dobrze robisz. Tylko heh, uważaj aby nie zatrzymać się na czymś a la Tonsil Altus 300 (choć to podłogówki w sumie) :D Ostatnio miałem okazję tego słuchać właśnie w pokoiku około 12m ze skosem na muzyce hip hopowej i poza pir*****ęciem nie oferowało toto absolutnie NIC. Chociaż wspomnianego uderzenia może Ci brakować w mniejszych zestawach :/ Poszperaj na forum (gdzieś chyba było o tym Denonie) i zdaj się na opinię doświadczonych forumowiczów ;)

Aha... chcesz wybrać dobrze i mieć spokój - kup zestawik. Chcesz lepiej + mieć w perspektywie ulepszanie systemu - kupuj używane sprzęty z Allegro.

 

Aha.. napisz jeszcze czy bierzesz pod uwagę, granie z komputera ;) Jeśli tak, CD może poczekać i w tedy 500zł za używanego wzmaka + 2000zł monitorki = na prawdę świetnie grający sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszta zakupu standardowej dźwiękówki są symboliczne. Np. Audigy SE OEM to mniej niż 100zł, a gra przyzwoicie. A do laptopa jakaś zewnętrzna za 200/300zł. Nikt nie każe kupować DACów po 2 tysiące przecież. Później można stopniowo dokładać klocki do zestawu, a stare wymieniać na lepsze jeśli okaże się to warte wydania pieniędzy.

Nie ma aż takiej megaróżnicy w przypadku muzyki z odtwarzacza, a z PC aby już na początku przygody z audio, ładować masę pieniędzy w drogie źródła i potwornie drogie audio konwertery :/

 

Sam gram po części z CD a po części z komputera. Z tej drugiej opcji korzystam znacznie częściej ponieważ w jednym miejscu mogę zgromadzić całą swoją kolekcję muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

rafal735r > Aż mi się przykro patrzy jak Quantum 605 sprzedajesz po takiej cenie. Jak będziesz się pozbywać 905 to zaklepuję ;) Do tego ta druga aukcja gdzie za nowe 605 chcą 1700zł. Ciekawe ile razy więcej trzeba zapłacić za kolumny aby usłyszeć przepaść dźwiękową?

 

Za 1300zł tez nikt nie chce. Nizej juz chyba nie zejde. Niech narazie stoją. Wcześniej czy pózniej ktos sie znajdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma aż takiej megaróżnicy w przypadku muzyki z odtwarzacza, a z PC aby już na początku przygody z audio, ładować masę pieniędzy w drogie źródła i potwornie drogie audio konwertery :/

 

Sam gram po części z CD a po części z komputera. Z tej drugiej opcji korzystam znacznie częściej ponieważ w jednym miejscu mogę zgromadzić całą swoją kolekcję muzyki.

 

 

 

Pod warunkiem że się ma muzykę w dobrej jakości formacie. Na pewno mp3 nie brzmi jak oryginał CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pod warunkiem że się ma muzykę w dobrej jakości formacie. Na pewno mp3 nie brzmi jak oryginał CD."

 

To chyba wie każdy. Choć i tutaj różnica często bywa nieznaczna. Obecnie kodeki stratnych formatów audio są bardziej dopracowane niż niegdyś. Dlatego kolosalna różnica w brzmieniu się nieco zatarła. Oczywiście taka sytuacja ma miejsce tylko i wyłącznie wtedy, gdy płyta jest bardzo dobrze przekonwertowana. Przeciętnych MP3 z sieci nie da się w ogóle słuchać ;/

Osobiście używam FLAC. Każdą płytę jaka wpadnie mi w ręce przerabiam na ten właśnie format. Do tego sporo FLACów można znaleźć w sieci (wiem, wiem, pobieranie jest be).

W każdym bądź razie, polecam ^^

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koszta zakupu standardowej dźwiękówki są symboliczne. Np. Audigy SE OEM to mniej niż 100zł, a gra przyzwoicie. A do laptopa jakaś zewnętrzna za 200/300zł. Nikt nie każe kupować DACów po 2 tysiące przecież. Później można stopniowo dokładać klocki do zestawu, a stare wymieniać na lepsze jeśli okaże się to warte wydania pieniędzy.

Nie ma aż takiej megaróżnicy w przypadku muzyki z odtwarzacza, a z PC aby już na początku przygody z audio, ładować masę pieniędzy w drogie źródła i potwornie drogie audio konwertery :/

 

Sam gram po części z CD a po części z komputera. Z tej drugiej opcji korzystam znacznie częściej ponieważ w jednym miejscu mogę zgromadzić całą swoją kolekcję muzyki.

 

zapewne będę częściowo grała z komputera. Jednak głownie chciałabym używać do tego CD i gramofonu.

 

 

Bardzo dziękuję wam za wszystkie podpowiedzi. jak już zakupię sprzet to napiszę co takiego wybrałam i jak się sprawdza.

pozdrawiam gorąco :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.