Skocz do zawartości
IGNORED

Szybkie pytanie


5z0p3n

Rekomendowane odpowiedzi

Mam telewizor Panasonic 37X10Y pytanie czy wystarczy bym z laptopa wyszedl HDMI do telewizora z telewizora do amplitunera kablem optycznym? Chodzi mi o to czy dzwiek multikanalowy wysylany przez laptopa trafi w ten spsoob do amplitunera? Czy jednak z laptopa trzeba wyjsc SPDIF. Pytam bo nie wiem czy wybiore laptopa z takim wyjsciem.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem.Problemem może być telewizor i czy ma coś w stylu passthrough dla dźwięku.Na pewno jak wypuścisz z laptopa poprzez hdmi format dźwięku HD (np dts hd master) to potem optyk i tak Ci nie przepuści tego (albo tv zredukuje).Dla optycznego chyba maks. to jest 1,5 Mbit/sek czyli Dolby Digital EX i DTS-ES

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze nie zalezy mi na tym aby dzwiek pozostal wysokiej jakosci chodzi tylko o to by byl 5.1 wiec generowanie w dol jak najbardziej moglo by byc. Ciekawe czy jest to opisane w instrukcji musze do niej zajrzec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalzlem takie cos w instrukcji:

" Wybor SPDIF:

Wybor ustawien poczatkowych dla cyfrowego sygnalu wyjsciowego audio z gniazda DIGITAL AUDIO OUT (Auto/PCM)

Auto: omowione co jest

PCM: omowione co to jest

*tylko tryb DVB

 

 

Mozliwe jest wiec ze on uruchamia tylko podczas sygnalu cufrowego telewizji naziemnej? Ktorego zreszta u nas nie ma dalej? Wiec wychodzi na to ze na dzien dzisiejszy zlacze to jest kompletnie nie przydatne? Mozliwe to jest?

 

Z kolei w ustawieniach HDMI jest informacja:

"wejscie sygnalu audio: 2-kanałowy, liniowy PCM (czestotliwosc probkowania.....)"

 

przecinek wedluig mnie swiadczy o tym ze sa do dyspozycji 2 tryby wejscia. Skoro moj PCM ma byc 5.1 kanalowy to co sie z nim stanie? Juz nic nie lapie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.