Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub zwolenników obudów zamkniętych


Waldi76

Rekomendowane odpowiedzi

Od niemal roku, gdy kupiłem na allegro kolumny Dual SE06, w zasadzie nie myślę już o innych kolumnach jak tych o konstrukcji zamkniętej. Chwilę po SE06 nabyłem najwyższy model Duali CL730 (początek lat 80-tych). Pięknie się zgrały z resztą toru (Dual CV441RC, CT441RC). W niewielkim pokoju (ok 18 metrów) mam w zasadzie pełne pasmo (dół faktycznie od ok. 30 Hz), a że to model topowy (również wzmacniacz) to i rozdzielczość, scena, przestrzeń znakomita. WięcejTU

Pewnie nadejdzie taki dzień, bo to sprzęt wiekowy już, że kolumny odmówią posłuszeństwa a części nie dostanę. Czy w dzisiejszych czasach ktoś jeszcze produkuje kolumny w obudowie zamkniętej? Wiem że Xavian coś takiego ma w ofercie. Akustyk może. Czy ktoś jeszcze?

Jakie są wasze doświadczenia z tego typu konstrukcjami?

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od niemal roku, gdy kupiłem na allegro kolumny Dual SE06, w zasadzie nie myślę już o innych kolumnach jak tych o konstrukcji zamkniętej. Chwilę po SE06 nabyłem najwyższy model Duali CL730 (początek lat 80-tych). Pięknie się zgrały z resztą toru (Dual CV441RC, CT441RC). W niewielkim pokoju (ok 18 metrów) mam w zasadzie pełne pasmo (dół faktycznie od ok. 30 Hz), a że to model topowy (również wzmacniacz) to i rozdzielczość, scena, przestrzeń znakomita. WięcejTU

Pewnie nadejdzie taki dzień, bo to sprzęt wiekowy już, że kolumny odmówią posłuszeństwa a części nie dostanę. Czy w dzisiejszych czasach ktoś jeszcze produkuje kolumny w obudowie zamkniętej? Wiem że Xavian coś takiego ma w ofercie. Akustyk może. Czy ktoś jeszcze?

Jakie są wasze doświadczenia z tego typu konstrukcjami?

 

Wreszcie ciekawy temat a tutaj cisza.

Obudowy zamknięte czyli zbawienie w małych , trudno ustawialnych pomieszczeniach. Dodatkowo lżejszy ale świetnie kontrolowany bas bez podbić.

Dzisiaj raczej mało takich konstrukcji w ofertach producentów - czasem trafiają się subwoofery zamknięte.

Zdecydowanie trudniej zrobić porządną kolumnę zamkniętą niż podziurawioną bassreflexem. Pozostają konstrukcje DIY. Ostatnio miałem okazję usłyszeć taki twór na Scan-speakach i brzmiało to bajecznie.

Stopa perkusji brzmiała jak na żywo...nic się nie snuło..rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście cisza w wątku, ale i nie dziwię się - wcześniej też myślałem że basreflex to szczyt osiągnięć ;) Jak się jednak ma 10" membrany na basie, w zamkniętym pudełku, to nie dość że potęga niskich to i ich niezwykła kontrola i precyzja tego zakresu. Wiele też zależy od wzmacniacza. Grając z Dualem CV441, który to bas aż do samego dołu przenosi liniowo, bez podbicia średnich i wyższych basów, kolumny potrafią przenieść i pokazać niuanse niskich tonów praktycznie w każdej muzyce. Ale dla niektórych może się okazać że jakość nie zastąpi ilości, i brzmienie z takich skrzynek (42 litry jedna, zejście słyszalne do ok 30 Hz) jest trochę bez emocji "na dole". Jednak gdy ktoś chce poczuć masaż brzuszka, to wystarczy podłączyć inny wzmak, z wyraźnym podbiciem średniego i wyższego basu. U mnie rotel ra-04 i Luxman lv113 powodowały lokalne trzęsienie ziemi (pokój 18 metrów). Ale co kto lubi.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do klubu, zgadzam się z Waldi76, także kiedyś uważałem, że otworek w budzie to podstawa, ale jak usłyszałem obudowę zamkniętą, to nie miałem złudzeń. Zauważyłem, że bas z obudowy otwartej jest potężny, ale przez to przekłamany. Nie raz słyszałem dwa utworki i w tym utworze tyle basu nie ma, to się po prostu czuje. Obudowa zamknięta ma tego basu mniej, ale jest tyle ile trzeba,schodzi za to niżej i jak ma pieprznąć to robi to zdecydowanie lepiej niż bass-reflex. Czasami czuję, że moje kolumienki mają jakiś młotek z tyłu, aż krzesło mi drga :)

 

Sony SS-G3

post-15740-024288600 1285495252_thumb.jpg

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez sie dolacze. Mimo, ze nie jestem znawca audio, to jakis czas temu polknalem bakcyla i nabylem wiekowe monitory studyjne Isophon. Oczywiscie w obudowie zamknietej. Niedawno myslalem o ich przerobce, bo graly nie tak, jak bym chcial. Okazalo sie, ze wymiana zrodla (odtwarzacz cd ktory mialem nadawal sie tylko to zezlomowania) spowodowala ogromny skok w jakosci dzwieku. Graja niesamowicie!

Wczoraj bedac z MM odsluchiwalem zestawow innych marek. Tannoy, Elac, Quadral, WHARFEDALE w cenie do 2tys/szt nie maja co konkurowac z moimi Isophon-ami. Detalicznosc (ktorej wczesniej na starym cd nie bylo), cieplo, rownowaga tonalna, subtelnosc, dynamika, nie wyzylowany do granic mozliwosci bas, ktory w innych zestawach meczy stawia je (mimo ich wieku) zdecydowanie wyzej, od tych wymienionych. Mowiac krotko taka konstrukcja bardzo mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się przyłączam :-)

Nie ma nic gorszego niż "spóźniony" basik z bassreflexu :-))

Dobra kolumna to kolumna zamknięta i wcale pasmo w nich nie jest ograniczone - w moich IQ trójdrożnych z basikiem 23cm

pasmo jest 30hz - 30000hz.

Basiku idealnego mam pod dostatkiem - wszystko zależy jaki sprzęcik się podłączy, przynajmniej w moim zestawie.

 

 

pozdrowionka :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słyszałem. Widziałem i czytałem opinie w prasie, także zagranicznej. Generalnie wszystkie na plus. Z xavianów tylko xn125 słyszałem - b.dobre ale z ograniczeniami małych monitorów z basreflexem. Ponieważ mam też rls elara, na dłużej mi w pamięci nie pozostały.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna rzecz - kolumny z obudowami zamkniętymi wcale nie muszą tracić przy cichym słuchaniu. W połączeniu z Dualem CV441, CL730 przenoszą pełne pasmo nawet przy cichym wieczornym słuchaniu. To oczywiście zasługa dużej membrany i układu trzydrożnego, a także, a może głównie zasługa wzmacniacza. Zakres wzmocnienia sygnału ma od -80 do 0 db (pre -12 - 0). Wieczorami, a więc gdy większość dziennych szumów cichnie, słucham na poziomie -72 bez utraty "treści" któregokolwiek pasma !!. Loudnes czy inny contur są cały czas wyłączone :) W ciągu dnia wystarczy -60, a w ogóle powyżej -32 nigdy nie rozkręciłem.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę się do kolegów. Jestem zdeklarowanym zwolennikiem obódów zamkniętych. Nie każdy przetwornik sie do tego nadaje. Mam Dynaudio Focus DIY w obudowie zamkniętej z 30 mm sklejki. Dla mnie bomba. Pokój malutki a dźwięk wielki i nie snujący sią. Wprawdzie mój przetwornik przy swoich 140 watach radzi sobie już w 9 litrach i ma 1000 W mocy w impulsie. Nie każdy to potrafi i jego parametry pozwalają na obudowe zamknietą. Nie zawsze to sie sprawdzi. Jednak obudowa zamknięta to dla mnie jest High-end.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege waldiego

Widzę że bardzo polubił markę Dual ale dlaczego sprzedajesz swoje Se06??

Sam posiadam dwie pary Duala Cl172 i jeszcze jedną Cl173 i jestem bardzo z nich zadowolony jak na kolumny sprzed prawie 40lat.

No tak, sprzedaję, bo coraz to mniej miejsca w mieszkaniu, a stoją nieużywane i dosłownie się kurzą. Niech i ktoś inny ma z nich pociechę. Za długo u mnie nie grały, ale zagrały tak, że postanowiłem "zapolować" na model topowy cl730. Jedne i drugie mają inne brzmienie - se06 grają relaksacyjnie, uniwersalnie, przede wszystkim średnica, ale mają też fajny pulsujący basik (obudowa zamknięta). Polecał bym je do wzmaków o ostrzejszej, wypchniętej górze pasma. Cl730 są wyrównane w paśmie, więcej od se06 przenoszą na skrajach (730 nie mają chyba takiej fajnej średnicy), ale są też mocno wymagające dla reszty toru. Ale jak już zagrają, ech.. Dlatego grają cały czas. W kąt poszły nawet rls Elary. Kto wie czy przy okazji tych porządków i one, Elary, nie powędrują w świat.

 

Sprostowanie - CL730 był modelem topowym na początku lat 80-tych. Wcześniej i później były tez inne modele, które stały na najwyższej półce Duala, chociaż jak śledzę historię tej firmy, to były jedne z ostatnich modeli, które rzeczywiście mogły powalczyć o prymat na rynku hi-fi.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do klubu, zgadzam się z Waldi76, także kiedyś uważałem, że otworek w budzie to podstawa, ale jak usłyszałem obudowę zamkniętą, to nie miałem złudzeń. Zauważyłem, że bas z obudowy otwartej jest potężny, ale przez to przekłamany. Nie raz słyszałem dwa utworki i w tym utworze tyle basu nie ma, to się po prostu czuje. Obudowa zamknięta ma tego basu mniej, ale jest tyle ile trzeba,schodzi za to niżej i jak ma pieprznąć to robi to zdecydowanie lepiej niż bass-reflex. Czasami czuję, że moje kolumienki mają jakiś młotek z tyłu, aż krzesło mi drga :)

 

Sony SS-G3

Sony w sumie nie zasłynęło szerzej na rynku hi-fi kolumnami. Mimo że sam miałem kiedyś Sonego ES, to kolumn jakoś nie spotkałem, nawet nie brałem pod uwagę. Ale jak sprawdzam teraz, to te SS-Gx to wysoka półka. Naprawdę ciekawi mnie jak to gra. Duale CL730 stały swego czasu ok 1300 DM (650 euro). Sony SS to był chyba podobny pułap cenowy (SS-G1 to ok 1000 DM). Ale cena nie jest najlepszym wyznacznikiem klasy dźwięku, zwłaszcza jeśli chodzi o sprzęt już pełnoletni.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie studiuje w Wrocławiu tylko w Poznaniu bo chętnie bym zobaczył te duale, również bym pokazał swoje Cl172 bo też je uważam za bardzo dobre kolumny, oczywiście obudowa zamknięta.Kiedyś zresztą polemizowałem z kimś na temat moich duali i razem przyznaliśmy że największą zaletą ich jest średnica, reszta też okej, jednak średnica aspiruje do wyższej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do klubu. Od kilku lat jestem miłośnikiem dźwięku z obudowy zamkniętej. Słuchałem wielu konstrukcji i uważam, że tylko OZ reprodukuje prawdziwy bas. Moim ulubionym instrumentem jest kontrabas, a - jak wiadomo - bas reflex mocno zniekształca niskie tony. Szukałem odpowiedniej do mojego pomieszczenia konstrukcji przez prawie dwa lata. Zdecydowałem się na AkustyK RR4, które posiadają dwa 26-centymetrowe przetworniki Scan Speaka.

 

I jeszcze fotka...

 

...

post-17481-040148200 1285964891_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do klubu. Od kilku lat jestem miłośnikiem dźwięku z obudowy zamkniętej. Słuchałem wielu konstrukcji i uważam, że tylko OZ reprodukuje prawdziwy bas. Moim ulubionym instrumentem jest kontrabas, a - jak wiadomo - bas reflex mocno zniekształca niskie tony. Szukałem odpowiedniej do mojego pomieszczenia konstrukcji przez prawie dwa lata. Zdecydowałem się na AkustyK RR4, które posiadają dwa 26-centymetrowe przetworniki Scan Speaka.

 

I jeszcze fotka...

 

...

wow, cudowne, ale jednak 30 metrów pomieszczenia to chyba minimum?

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, nie bądźcie tacy "zamknięci" ;-). Co będzie jak z BR, a co gorsze LT usłyszycie lepszy basik ? Przy BR zawsze zostają ... skarpetki :-).

tak się chyba dzieje na starość. Najpierw otwarty człowiek, a później się zamyka ;) Ale faktem też jest, że przez chyba 7 lat szukałem takiego dźwięku. To też przychodzi z czasem, różne klocki, różne konfiguracje, pewnie na początku tej drogi bym tego nie docenił. Ale ponieważ jeszcze się do grobu nie wybieram, to kto wie, może za niedługo spotkam takie kolumny BR, czy z linią, czy z inną otworem, które mi będą odpowiadać. Wszak w znakomitej większości b.dobrze ocenianych kolumn, również hi-end, ktoś wywiercił dziurę. Jednak jeżeli miałbym coś teraz zmieniać to nie kolumny ale wzmak - czasem mi w Dualu brakuje pewnego osłodzenia średnicy i bardziej "przebojowego" basu. Takie coś słyszałem np. w Luxmanie lv113, ale takiej jakości wyższych zakresów jak w Dualu to jeszcze (poza diy aleph X) nie słyszałem.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, cudowne, ale jednak 30 metrów pomieszczenia to chyba minimum?

 

Jest 35m2. Bas jest swobodny i schodzi bardzo nisko, na pewno grubo poniżej 30Hz. A do tego jest bardzo dobrze kontrolowany - nic nie dudni, nie wylewa się i nie ciągnie. Przy nieco głośniejszym słuchaniu wszystkie mocniejsze uderzenia w perkusję czy szarpnięcia strun kontrabasu czuć na całym ciele. To jest po prostu prawdziwy bas, niepodbarwiony rezonansami obudowy, jak w przypadku BR.

Aż dziw bierze, że obecnie tak mało jest na rynku kolumn z OZ. Choć trzeba pamiętać, decydują tu czynniki komercyjne. Obudowa BR jest przecież najtańszym sposobem uzyskania obfitego basu z określonej wielkości przetwornika. A że jest to bas sztucznie wygenerowany, czyli nieprawdziwy, to już mniej ważne, bo zdecydowana większość nabywców aż tak głęboko tego nie analizuje. Poza tym dziś większość kolumn musi mieć smukłą sylewtkę, czyli małe średnice wooferów. Stąd właśnie taka popularność obudów BR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fanów OZ. W klubie KEFa wkleiłem zdjęcia KEF reference model 105.

Bas grający w zupełnie osobnej obudowie. Dla mnie mistrzostwo świata w rytmice i kolorze dźwięku. Z resztą cała reszta też rewelacyjna. Marku.B-takie kolumny to cudo!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawdziwą przyjemnością zapisuję się do klubu ze świeżo zakupionymi ATC SCM 11. Faktycznie obudowa zamknięta to kompletnie inna jakość basu. Grają te monitorki w 25 m2 i wcale nie czuję niedostatku niskich tonów, co więcej, wręcz się rozkoszuję, wsłuchując się w ten zakres częstotliwości. Coś wspaniałego! Zawsze uważałem, że nie jestem baso-maniakiem, ma być podstawa basowa i tyle, ważna jest średnica. Tymczasem teraz wsłuchuję się w szybkie przebiegi gitary basowej czy kontrabasu, wszystko słyszę, nic mi nie dudni, rewelacja! Stopa perkusji brzmi jak na żywo - strzał i koniec. Całość przekazu zdecydowanie przyspieszyła. Nigdy więcej bas refleksu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawdziwą przyjemnością zapisuję się do klubu ze świeżo zakupionymi ATC SCM 11. Faktycznie obudowa zamknięta to kompletnie inna jakość basu. Grają te monitorki w 25 m2 i wcale nie czuję niedostatku niskich tonów, co więcej, wręcz się rozkoszuję, wsłuchując się w ten zakres częstotliwości. Coś wspaniałego! Zawsze uważałem, że nie jestem baso-maniakiem, ma być podstawa basowa i tyle, ważna jest średnica. Tymczasem teraz wsłuchuję się w szybkie przebiegi gitary basowej czy kontrabasu, wszystko słyszę, nic mi nie dudni, rewelacja! Stopa perkusji brzmi jak na żywo - strzał i koniec. Całość przekazu zdecydowanie przyspieszyła. Nigdy więcej bas refleksu!

ładne charakterystyki i ładne proporcje http://www.stereophile.com/budgetcomponents/atc_scm_11_loudspeaker/index4.html

 

proporcje obudowy :)

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich miłośników kolumn w OZ!!!

 

No i powstał kolejny klub, do którego prawdopodobnie mogę zgłosić swój akces:)

Od lat tylko kolumny zamknięte!!!

 

Pozwalają słuchać w niewielkim pokoju (16,5 m!) ogromnego dźwięku ze wspaniałym niskim basem i nie tylko...

 

Kolejny raz pochwalę się.

Jak pierwszy raz (kiedyś) zagrały u mnie IRS Sigma (te mniejsze z czwórki na jednym ze zdjęć) - to było niesamowite uczucie! Szczęka do podłogi!

Niejedni audiofile pokazywali palcem po środku głowy. 90 kg kolubryna (nazywałem je pieszczotliwie "trumnami"), 150 cm wysokości i 30 cm wofer, w takim kurniku?

A jednak! Wspaniale, delikatnie, z wielką swobodą i zejściem do piwnicy:) Słuchanie po nich praktycznie KAŻDYCH, choćby dużych, współczesnych kolumn - zawsze wywoływało u mnie ironiczny uśmiech. Gdzie ta wielkość, czystość, rozpiętość i rozmach dźwięku, potęga basu i zejście???

 

Potem były NAJ - IRS Epsilon!!! Uważane swego czasu za referencję basową na świecie. Zresztą - co tam bas... Do tego dochodzą cudnie przestzrenne, przejrzyste i przeźroczyste wstęgi. Kapitalnie "grają" instrumenty "bez prądu", klasykę.

Niestety, nader skromne warunki lokalowe i osobisty kryzys, spowodował że sprzedałem je za bezcen:(

 

Po drodze miałem też wyglądające nieco archaicznie 30-letnie (!!!) RS 2,5, które również z lekkością baletnicy dosłownie wgniatały w tapczan. Miały chyba najbardziej łagodną i gorącą średnicę oraz górę ze wszystkich (choć bas nieco zaokrąglony). Do niemęczącego słuchania przez wieczność:)

 

A skończyło się, póki co na Renaissance 90. To tylko 10 cali na basie, a schodzą do 27 Hz przy (-3 dB!!!).

Mimo to - marzę o powrocie do największych. Niech no tylko zmienię lokal na bardziej przestrzenny...

 

Co prawda cały czas o basie, ale kto był - ten wie, że jest to jedynie część (prze) czystego, pełno pasmowego dźwięku:)

Panowie. Gdzie ta klasa, jakość wykonania? Gdzie?

Do tego drewno, naturalne okleiny...

 

Każdego, kto chciałby poznać dźwięk klasycznych Infinity - zapraszam!

 

Pozdrawiam serdecznie!

post-7648-088329000 1286571401_thumb.jpg

post-7648-057015000 1286571455_thumb.jpg

post-7648-030589900 1286571475_thumb.jpg

post-7648-085678100 1286571494_thumb.jpg

post-7648-089474800 1286571527_thumb.jpg

post-7648-028455300 1286571556_thumb.jpg

post-7648-023671500 1286571580_thumb.jpg

post-7648-072632400 1286571601_thumb.jpg

post-7648-029950000 1286571613_thumb.jpg

post-7648-006879500 1286571735_thumb.jpg

post-7648-075713800 1286571761_thumb.jpg

post-7648-094485800 1286571775_thumb.jpg

post-7648-006769900 1286572409_thumb.jpg

post-7648-027329600 1286572424_thumb.jpg

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozna... po ile wpisowe? na wstepie powiem ze uzywam takich konstrukcji, ale robionych własnoręcznie. a to z róznych wzgledów- veny, pasji i obnizenia kosztów. ja mam na to swój patent ktory dostosowalem do posiadanego pull-push konstrukcji nakamichi, a celem było osiągniecie satysfakcji. zastosowane innowacje (były nieodzowne) to uszczelnienie obudowy silikonem hermetycznie bo przez szczeliny cisnienie tak furgotało ze zagłuszało pół pasma. efek no1 praca podcisnienia wewnątrz. 2 tłumienie prostopadłe do przetwornika- efekt no2 szybkie, skuteczne tłumienie, (pod)cisnienie az im sie podniosło z wrazenia. napad veny no2 zdublowanie konstrukcji przy uzyciu innych tej samej srednicy przetworników- efekt no3 nałożenie interferencji z 4 szerokopasmowych głosników- warunek - dopilnowanie zgodności biegunowości. po 10 latach mysle tylko o zamianie jednej pary gwizdków na wstęgi... przymierzam sie powoli, poluje, nasłuchuje. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,nie bede robił zdjęc ..., ale opisze jak to wygląda: własnie ja inaczej widze tu czesto uzywacie przetworników blisko 30 cm, ja 16 cm * 4 . ale ostatnio zauwazyłem... jesienne słonce schodzi coraz nizej i zagląda mi coraz bardziej w pokoj, lewa kolumna stoi kolo balkonu, i taki efekt: scagnąłem se taki dziwoląg nowy co sie nazywa zonkPop i tu słysze bit (tempo okolo 125 bpm) patrze pik głosnika na bit wychyla sie i widac wtedy go słońce łapie 1 silny kop (hertz) i ze 5-6 słabnących drgan znikających z zasiegu słonca. jak wygladalo tak i brzmiało, i tak ze 3-4 minuty, potem mix i inny utwór. pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ok. roku użytkuję kolumny BRAUN LC3 in concert, które dzięki zamkniętej obudowie, pozwalają mi cieszyć się całym pasmem w niewielkim pomieszczeniu. Wcześniej próbowałem z różnymi, ale dopiero zamknięte są w stanie poradzić sobie z basem. Świetnie współpracują z lampowcem, ocieplając nieco chłodne pentody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ok. roku użytkuję kolumny BRAUN LC3 in concert, które dzięki zamkniętej obudowie, pozwalają mi cieszyć się całym pasmem w niewielkim pomieszczeniu. Wcześniej próbowałem z różnymi, ale dopiero zamknięte są w stanie poradzić sobie z basem. Świetnie współpracują z lampowcem, ocieplając nieco chłodne pentody.

A jak wyglądają te paczuszki? w googlach znalazłem tylko to : 8 Ohm 50/80 Watt 44,5x28x23 (HxBxT)

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.