Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub zwolenników obudów zamkniętych


Waldi76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupilem z ciekawosci kolumny zamkniete Onkyo SC-600. Ciekawa konstrukcja, glosnik niskotonowy 28 cm z odlewanym aluminiowym koszem i gumowym zawieszeniem. Sredniotonowy 10 cm z membrana weglowa i do tego 3 cm wstegowy wysokotonowy. Obudowa z plyt 2 cm, sredniotonowy jest wbudowany do rury wytlumionej i otwartej z tylu. Producent obiecuje efektywnosc 89 dB i pasmo 30 Hz do 70000 Hz wg. DIN. Musze wyczyscic regulatory srednich i wysokich bo przerywaja i bede mogl potestowac te kolumny.

Piękne są, szczególnie ta wysokotonówka. To to z tyłu to jest ujście "rury" średniotonówki? Konkretny projekt. Jedna rzecz mnie jednak w głośnikach z tych lat denerwuje (nieżalenie od marki) - często poziome (u mnie ukośne)i jednakowe w dwóch kolumnach (niebędące odbiciem lustrzanym) ułożenie głośników średnio i wysokotonowych. Przy niewielkiej odległości punktu odsłuchowego od kolumn mogą być problemy ze stereofonią.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj z cekawości zajrzałem do Living Audio i wyglada to tak, średniotonowy w osobnej zabudowanej obudowie, głośnik basowy przykęcony przez uszczelkę z filcu, zwrotnica na płytce z aluminium. Przednia ścianka wzmacniana płytą z aluminium jak to teaz jest oczywiste 5 mm, Obudowa sklejka 3 cm fornirowana na ciemny orzech + wzmocnieia wewnętrzne. Masa wszystkich głosników prowadzona osobno jak w patefonach.

 

Najbardziej bolesny jest fakt wypełnienia paczek gąbką z włóknem szklanym lub podobnm syfem, gryzie, kuje i atskuje bez zapowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czytałem test Jade1 w AudioVideo 10/2011. Były tam postawione w porównaniu m.in. z ATC SCM7. Wharfedale wypadły lepiej niż reszta (np. RLS Calisto), ale słabiej niż ATC. Jednak za bas, dynamikę i precyzję dostały pełny zestaw punktów. ATC w zasadzie za wszystko dostały 10/10. Konkluzja jest jednak taka, że coś się ruszyło i nawet wśród popularnych/masowych produktów, można dostać przystępne cenowo OZ, z dobrymi parametrami brzmieniowymi. Co ciekawe Jade nie wyłożyły się na aplikacji typowo trzydrożnej.

Czechy24.com.pl - Czechy na okrągło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jakoś zupełnie mi ta konstrukcja wypadła z głowy, a na takim gearslutz jest dosyć popularna. A mianowicie Neumann dawniej KH O 300 (8" bas, 3" średnica, 1" gwizdek).

 

http://www.neumann-kh-line.com/neumann-kh/home_en.nsf/root/prof-monitoring_studio-monitors_nearfield-monitors_O300#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam

 

Mam pytanie do osób posiadających wcześniej lub obecnie kabelek głośnikowy Furutech-a u-2t, co wnosi do systemu jakie ma wady, a jakie zalety ?

 

Proszę o przykłady systemów w których "gra" dobrze/lepiej (niepotrzebne skreślić).

 

Docelowo miałby zasilać Infinity Renaissance 90.

 

Pozdrawiam

Pygar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

Dołączam do zacnego grona fanów obudowy zamkniętej.

Altec minimonitor 891A z wymienionym okablowaniem na kimbera 4tc oraz kondzie mundorf.

Śmiga to z lampą Phoenix 2waty kondzie mundorf gold cd sonneteer byron też na mundorfie oraz preamp phoenix plus technics sl-1210mk2 na wkladce nagaoka MP-110.Aktualnie spięte okablowaniem od rogoża i chyba moje okablowanie ic audio note pojdzie na sprzedaż)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...
  • 1 rok później...

To też się dopiszę :) Zastanawiałem się czy mam jakieś z bass reflexem i są od lampy Manta V5, reszta to Grundig Box 650Prof, 650, 550, 400, 353, 320 i ostatnie odkrycie Acron 500B. Te ostatnie słucham od dwóch dni i nie miałem jeszcze tak nisko schodzących kolumn, bas jest bardzo dobry i nie zaciemniający bardzo dobrej średnicy i wysokich. Całość napędzana różnie Yamaha AX-700, wszelkiego rodzaju wzmaki Grundiga/Sanyo oraz od czasu do czasu lampa Manty. Coś jest w tych obudowach zamkniętych magicznego....:)

____________________________________________

.............nie o to chodzi by złapać króliczka, ale by ciągle gonić go!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 24.11.2016 o 15:22, Devon napisał:

To też się dopiszę ? Zastanawiałem się czy mam jakieś z bass reflexem i są od lampy Manta V5, reszta to Grundig Box 650Prof, 650, 550, 400, 353, 320 i ostatnie odkrycie Acron 500B. Te ostatnie słucham od dwóch dni i nie miałem jeszcze tak nisko schodzących kolumn, bas jest bardzo dobry i nie zaciemniający bardzo dobrej średnicy i wysokich. Całość napędzana różnie Yamaha AX-700, wszelkiego rodzaju wzmaki Grundiga/Sanyo oraz od czasu do czasu lampa Manty. Coś jest w tych obudowach zamkniętych magicznego....:)

Tak Grundig swietnie boxy mam też 660b,bardzo podobny dzwiek do monitorów ASW sonus 70.

IMG-20180510-WA0004.jpeg

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Mój własny projekt w obudowie zamkniętej na Peerless i STX ALX.

Więcej szczegółów pod tym linkiem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3762683.html

Generalnie kolumny zrobione do pokoju, w którym zespoły z BR nie radzą sobie za dobrze mimo adaptacji pomieszczenia.

_DSC2181.jpg

_DSC2182.jpg

Compact2_B2 SPL.png

Compact2_B2 Impedance.png

Edytowane przez Tomasz_65124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
W dniu 18.09.2021 o 13:24, Tomasz_65124 napisał:

Generalnie kolumny zrobione do pokoju, w którym zespoły z BR nie radzą sobie za dobrze mimo adaptacji pomieszczenia.

Właśnie przez ten sam powód dotarłem do klubu 🙂 jestem na etapie budowy monitorów na revelatorze speaka w obudowie zamkniętej. Totalnie nie idzie dojść do ładu w tym pomieszczeniu. Obudowa zamknięta to moja ostatnia deska ratunku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam też przyłączam się do klubu kolumny to Elac el 135 lata 87-90

kolumny ponad 30-letnie ale to co oferują w OZ to bajka , na początku miałem wrażenie jakby basu miały mało taki niedosyt w zakresie niskich ale to być może było spowodowane słuchaniem w ostatnim czasie dość często kolumn Dynavoice Challenger M-65 gdzie basu było dość dużo i po części starymi  kondensatorami które i tak będą do wymiany

Ale im dłużej słucham tych elaców to wiem na pewno że te kolumny w OZ to majstersztyk !

Średnica czystość wysokich jak i średnich , bas grający całkiem inaczej niż w BR taki naturalny bez nachalnego dudnienia polecam wszystkim OZ bo to naprawdę gra inaczej  w przyszłości pokuszę się jedynie o linie transmisyjną do porównania ale typowy BR raczej odpuszczam )

20240123_220525.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.