Skocz do zawartości
IGNORED

Tripath TA2024 szumi


jurek

Rekomendowane odpowiedzi

Przy używaniu Tripatha TA2024 jako napędu do kolumn nie ma problemu- szum nie jest dokuczliwy.

Jednak używam go głównie jako słuchawkowca-gra znakomicie.

W tym przypadku szum (podobny do białego) jest dokuczliwy.

Próbowałem zmniejszać wzmocnienie, jednak szum generowany jest za wzmocnieniem napięciowym- chyba w części cyfrowej.

Myślę o jakimś osłanianiu samej kostki od RFI.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Miedź? Takie cudo?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

PS. Zakłocenia nie pochodzą z zasilania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie zakłócenia :) i żadne cud maty tu nie pomogą

masz kiepski filtr na wyjściu i to ci szumi.

Bo to wzmacniacz tzw cyfrowy i sinus jest robiony z prostokątów :) i jak masz kiepski filtr na wyjściu to te bedzie własnie taki objaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie zakłócenia :) i żadne cud maty tu nie pomogą

masz kiepski filtr na wyjściu i to ci szumi.

Bo to wzmacniacz tzw cyfrowy i sinus jest robiony z prostokątów :) i jak masz kiepski filtr na wyjściu to te bedzie własnie taki objaw

 

 

Dziękuję za odpowiedź.

Warto instalować lepsze cewki w filtrze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszą miec duża dobroć (znaczy male straty) a kondensatory na wyjściu tez odpowiednie parametry

 

Moge zamówic powietrzne- warto?

 

Które kondensatory masz na mysli?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zamówic powietrzne- warto?

 

Które kondensatory masz na mysli?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Gram na tripath ale 2022. Kiedyś mocno zagłębiałem się w temat filtra na wyjściu. I po przejrzeniu mnóstwa stron wyszło, że najlepsze są cewki na rdzeniu ferrytowym proszkowym i kondy Wima czerwone MKP.

Mnóstwo ludzi kombinuje z cewkami taśmowymi i lepszymi kondami, ale natknąłem się na wiele wpisów, mówiących, że pierwsze wrażenie było bardzo pozytywne. Jednak większość ludzi wracało później do standardowych elementów. Ponoć bardziej muzykalnie i dźwięk bardziej zrównoważony. Piszę ponoć, bo sam takich prób nie przeprowadzałem. Gram na tym co napisałem. Zero szumu. Jak jest włączony, a nie gra muzyka, można włożyć ucho w głośnik i i tak nic nie słychać.

O ile pamiętam bardzo ważne było, żeby wszystkie elementy były jak najbliżej układu i na jak najkrótszych nóżkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z 2050 zasilanym z trafa 24V i stabilizatora lm317 z dodatkowym tranzystorem wyjsciowym - bialy szum nie do zaakceptowania chyba ze ustawie minimalne wzmocnienie. Na akumulatorze mniej szumial. Uzywam estradowek 98-100dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z 2050 zasilanym z trafa 24V i stabilizatora lm317 z dodatkowym tranzystorem wyjsciowym - bialy szum nie do zaakceptowania chyba ze ustawie minimalne wzmocnienie. Na akumulatorze mniej szumial. Uzywam estradowek 98-100dB.

 

 

Wygląda na to, że cyfraki po prostu tak mają i nic się z tym nie zrobi.

Szkoda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że cyfraki po prostu tak mają i nic się z tym nie zrobi.

Szkoda.

 

ja się z tym nie zgadzam. Oto fragment recenzji TacT Millenium

 

Dźwięk Millenium jest wolny od podbarwień i wyostrzeń, można powiedzieć, że jego charakter sprowadza się do braku charakteru, wszystko jest uporządkowane i w pełnej harmonii, trudno nie zachwycić się nadzwyczajną klarownością i mikrodynamiką (przy braku sygnału, w głośnikach panuje kompletna cisza).

 

Bardzo ważny jest projekt płytki. Od niego zależy sukces, albo porażka.

Ja kupiłem kit z www.41Hz ze Szwecji. Płytki są bardzo dobrze zaprojektowane. Można wejść na forum (angielskojęzyczne)i zobaczyć, że nikt nie miał problemu z szumem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

CXN, Arcam CD37, Hegel H360, ekta MKII (Troels Gravesen)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się z tym nie zgadzam. Oto fragment recenzji TacT Millenium

 

Dźwięk Millenium jest wolny od podbarwień i wyostrzeń, można powiedzieć, że jego charakter sprowadza się do braku charakteru, wszystko jest uporządkowane i w pełnej harmonii, trudno nie zachwycić się nadzwyczajną klarownością i mikrodynamiką (przy braku sygnału, w głośnikach panuje kompletna cisza).

 

Bardzo ważny jest projekt płytki. Od niego zależy sukces, albo porażka.

Ja kupiłem kit z www.41Hz ze Szwecji. Płytki są bardzo dobrze zaprojektowane. Można wejść na forum (angielskojęzyczne)i zobaczyć, że nikt nie miał problemu z szumem.

 

 

Tutaj marudzą tylko 2 osoby- Jacek i ja :)

Zauważ, do napedzania czego służą nam cyfraki- na zwykłych koumnach nie ma problemu.

 

Próbowałem 2 róznych PCB Tripatha- obie szumiały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TK2050 katalogowo ma 135uV szumu na wyjsciu dla porownania uniamp (wg Irka) ma tylko 40uV i to przy 3krotnie wiekszym wzmocnieniu a wiec ten tripath szumi dziesiec razy wiecej (20dB). Z kolei inny uzytkownik 2050 forum audiohobby raportowal ze na Sabach nic nie szumi wiec moze mam po prostu pecha. Jeszcze inna kwestia jest za dwie kosci potrafia sie wzbudzac na jednym zasilaczu impulsowym i slychac piski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się z tym nie zgadzam. Oto fragment recenzji TacT Millenium

 

Dźwięk Millenium jest wolny od podbarwień i wyostrzeń, można powiedzieć, że jego charakter sprowadza się do braku charakteru, wszystko jest uporządkowane i w pełnej harmonii, trudno nie zachwycić się nadzwyczajną klarownością i mikrodynamiką (przy braku sygnału, w głośnikach panuje kompletna cisza).

 

Bardzo ważny jest projekt płytki. Od niego zależy sukces, albo porażka.

Ja kupiłem kit z www.41Hz ze Szwecji. Płytki są bardzo dobrze zaprojektowane. Można wejść na forum (angielskojęzyczne)i zobaczyć, że nikt nie miał problemu z szumem.

 

Z kolei inny uzytkownik 2050 forum audiohobby raportowal ze na Sabach nic nie szumi

 

Bardzo fachowe oceny szumow tylko ze szumy to sie mierzy! To ze ktos stwierdzil ze mu nie szumi albo ze nie bylo problemow z szumami to zaden dowod. Zwykly rezystor szumi tym bardziej im weiksza ma rezystancje i mozna latwo to zmierzyc choc przykladajac go do ucha faktycznie nic nie uslyszymy..

 

No i kolega ma wysokosprawne glosniki tubowe wiec z samej zasady slyszy wiecej niz daja audiofilskie pierdziawki z 80dB skutecznoscia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne cudowne maty, wymiany cewek itp. na to nie pomogą. Można by spróbować zwiększyć rząd filtru na wyjściu. Nie prościej zasilać słuchawki z dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"We designed our valve (tube) amplifier, manufactured it, and put it on the market, and never actually listened to it. In fact, the same applies to the 303 and the 405" - Peter Walker - Quad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne cudowne maty, wymiany cewek itp. na to nie pomogą. Można by spróbować zwiększyć rząd filtru na wyjściu. Nie prościej zasilać słuchawki z dedykowanego wzmacniacza słuchawkowego ?

 

Wzmacniaczyki słuchawkowe różne mam.

Przypadek Tripatha to taka próba zmagania się z elektryczną materią :)

 

Popróbuję pogrzebać w filtrach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.