Skocz do zawartości
IGNORED

Squeezebox Touch - współpracujące dyski / routery


WildStar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Proszę o wpisywanie dysków (Producent, Typ, Pojemność) i routerów, które bezproblemowo współpracują ze Squeezebox'em Touch. Jeśli chodzi o dyski oczywiście współpraca po USB. Myślę, że wielu z nas zaoszczędzi to czasu i pieniędzy na poszukiwania.

Dziekuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dyskami jest w miare ok wiekszosc popularnych wspolpracuje ale z routerami to juz nie wiem na TP-LINKU na razie nie widze dysku reszta dziala wiec chetnie przeczytam na jakich wam dziala wszystko, moga byc routery kablowe a nawet wolalbym zamiast wi-fi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prosiłem o konkrety a tutaj ogólniki same. Na 100% działa SAMSUNG STORY 1,5 TB. Fajny design i mam nadzieję, że długo posłuży. Od dzisiaj zacząłem zgrywać na niego muzę EAC + FLAC Frontend. Jak już będzie trochę muzyki to go wtedy dokładnie przetestuję. Póki co jest cichy a Squeezebox Touch bezproblemowo go widzi. Czekam i zapewne inni użytkownicy na konkrety. Co do routera używam Apple Extreme Base Station - prosta konfiguracja i perfekcyjne działanie. Wczesniej był jakiś ASUS - porażka jesli chodzi o konfigurację. Dla ciekawskich fotka dysku ;-) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O którego TP-Linka chodzi? O TL-WR1043ND który udostępnia dysk podpięty pod USB? Możesz szerzej opisać problem?

 

 

 

mam TP linka TL-WR340G wiec problem jest taki: komputer nie widzi dysku podpietego pod USB reszta dziala czyli jest problem z wykrywaniem urzadzen przez komputer chce kupic router kablowy tylko jaki polecacie ktory dziala na pewno a wiec tylko przetestowane na SBT ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam TP linka TL-WR340G wiec problem jest taki: komputer nie widzi dysku podpietego pod USB reszta dziala czyli jest problem z wykrywaniem urzadzen przez komputer chce kupic router kablowy tylko jaki polecacie ktory dziala na pewno a wiec tylko przetestowane na SBT ?

 

Co ma router do wykrywania dysku USB przez komputer?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem ale wiem ze nie wykrywa mi dysku usb wiec cos ponosi wine za to, mam 2 systemy operacyjne wiec w wolnym czasie sprawdze na 2 i wyeliminuje wszystkie watpliwosci jak nie wykryje to odpowiada za to tylko i wylacznie router, ewentualnie sbt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak router jako urządzenie sieciowe może wpływać na wykrywanie urządzeń USB przez komputer?! Nie siej proszę dezinformacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooger - ja nie sieje dezinformacji tylko pytam co moze miec wplyw na to ze nie widze dysku usb na kompie, jesli wiesz co to pisz a nie glos swoich prawd...

 

a czy router moze miec, nie wiem ale jest wiele opcji konfiguracyjnych w routerze wiec moze jest cos zle skonfigurowane (wszystko bylo standardowo konfigurowane) jak na razie nikt nie potrafi powiedziec jak i napisac jakie routery sa 100% pewne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dysk twardy USB jest podlaczony bezposrednio do komputera i ten go nie wiedzi to router nie ma tu nic do rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooger - ja nie sieje dezinformacji tylko pytam co moze miec wplyw na to ze nie widze dysku usb na kompie, jesli wiesz co to pisz a nie glos swoich prawd...

 

a czy router moze miec, nie wiem ale jest wiele opcji konfiguracyjnych w routerze wiec moze jest cos zle skonfigurowane (wszystko bylo standardowo konfigurowane) jak na razie nikt nie potrafi powiedziec jak i napisac jakie routery sa 100% pewne

 

Jeśli mówimy o typowo routerowych funkcjach to każdy powinien działać poprawnie.

 

P.S. Nie głoszę 'swoich' prawd tylko mam drobne kilka lat doświadczenia w sieciach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec co moze byc przyczyna zla konfiguracja systemu windows? czy cos innego? co? bo to jest zastanawiajace bo sam sie potrafie domyslec ze router nie powinien za to ponosic winy ale jednak windows nie znajduje zarowno SBT jak i innych urzadzen ktore powinny byc widoczne wiec cos jest zle, raz znalazl SBT ale wywalalo bledy nie dalo sie przejzec zawartosci byla niedostepna a po chwili zniknal...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez ten dysk. Podejdz do jakiegos kumpla i sprawdz czy u niego jest on widoczny i czy funkcjonuje normalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dysk twardy USB jest podlaczony bezposrednio do komputera i ten go nie wiedzi to router nie ma tu nic do rzeczy.

 

 

nie dysk jest podlaczony bezposrednio do SBT a komputer nie widzi SBT ktory jest podlaczony routerem wi-fi

 

dysk jest dobry komputer go widzi jesli podepne pod usb ale komputer nie widzi urzadzen wi-fi w tym sbt, moze jutro poprobuje na windows xp tylko wczesniej musze zmienic sektor startowy zeby mi 7 zobaczyla xp (a teraz to sprobuje zrobic jakims programem)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec tak zrobilem sektor startowy programem ladnie i bezproblemowo uruchomil starego xp z jednej z partycji szybka komfiguracja standardowa sieci i SBT wraz z dyskiem widzi wiec problemem jest windows 7

 

wiec pytanie jak skonfigurowac siec w windows 7 zeby komputer widzial SBT ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec tak zrobilem sektor startowy programem ladnie i bezproblemowo uruchomil starego xp z jednej z partycji szybka komfiguracja standardowa sieci i SBT wraz z dyskiem widzi wiec problemem jest windows 7

 

wiec pytanie jak skonfigurowac siec w windows 7 zeby komputer widzial SBT ???

 

A jak podlaczysz SB po kablu to tez komuter go nie wykrywa pod windowsem??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podlaczalem kablem bo nie mam dodatkowego kabla zeby podlaczyc ale jesli po wi-fi jest problem to podejzewam ze bedzie tez przez kabel nie wiem co ustawic pogrzebe troche w wolnym czasie albo napisze na jakims forum window7 moze cos wymysla

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam,

Dorzucam kolejny sprawdzony dysk, tym razem zasilany bezpośrednio po USB ze Squeezeboxa:

WD Elements 1 TB 2.5 USB 2.0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dorzucam kolejny sprawdzony dysk, tym razem zasilany bezpośrednio po USB ze Squeezeboxa:

WD Elements 1 TB 2.5 USB 2.0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Możesz powiedzieć jak jest z głośnością dysku w porównaniu do 3,5 calowego (o ile miałeś), bo bym chciał MyBook 500 zamienić na takie coś 1TB i 2,5 cala, ale się obawiałem, czy nie trzeba będzie też huba aktywnego USB dokupić. Czyli wyrabia prądowo bez dodatkowego zasilania? A, jeszcze pytanko, jak długi kabel USB to coś ma w zestawie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tym 2,5 calowym dyskiem WD Elements przemawia kilka aspektów:

1. Głośność: jest bardzo cichy - jak mam nos przy laptopie to go wogóle nie słyszę i brak wibracji. Dysk 3,5 cala słychać i to nawet z 2 metrów. Nie jest źle ale 2,5 to bajka.

2. Gabaryty: bardzo malutki, poręczny. Kabel wydaje się solidny i ma długość ok. 30 cm, ale wtyczka w dysku jakaś dziwna, raczej nie USB mini B.

3. Temperatura pracy: po całej nocy zgrywania i wykonywania różnych operacji obudowa ma praktycznie temperaturę pokojową.

4. Szybkość pracy: wydaje mi się, że jest lepiej niż w przypadku Samsunga 3,5 cala Story Sation 1,5TB (również posiadam i w tej chwili wykorzystywany do backup'u)

 

Minusy:

1. Być może zasilanie z USB, które może? wpływać na obciążenie Squeezebox'a Touch. Ale póki co "nausznie" tego nie stwierdziłem.

 

Myślę przyszłościowo o serwerze czy jakimś tam NAS i już wiem, że będzie on napewno na dyskach 2,5 calowych np. SYNOLOGY DS409 Slim. Przemawaia za tym energooszczędność (elektryczna i termiczna), przekładająca się bezpośrednio na żywotność dysków, głośność pracy, gabaryty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tym 2,5 calowym dyskiem WD Elements przemawia kilka aspektów:

1. Głośność: jest bardzo cichy - jak mam nos przy laptopie to go wogóle nie słyszę i brak wibracji. Dysk 3,5 cala słychać i to nawet z 2 metrów. Nie jest źle ale 2,5 to bajka.

2. Gabaryty: bardzo malutki, poręczny. Kabel wydaje się solidny i ma długość ok. 30 cm, ale wtyczka w dysku jakaś dziwna, raczej nie USB mini B.

3. Temperatura pracy: po całej nocy zgrywania i wykonywania różnych operacji obudowa ma praktycznie temperaturę pokojową.

4. Szybkość pracy: wydaje mi się, że jest lepiej niż w przypadku Samsunga 3,5 cala Story Sation 1,5TB (również posiadam i w tej chwili wykorzystywany do backup'u)

 

Minusy:

1. Być może zasilanie z USB, które może? wpływać na obciążenie Squeezebox'a Touch. Ale póki co "nausznie" tego nie stwierdziłem.

 

Myślę przyszłościowo o serwerze czy jakimś tam NAS i już wiem, że będzie on napewno na dyskach 2,5 calowych np. SYNOLOGY DS409 Slim. Przemawaia za tym energooszczędność (elektryczna i termiczna), przekładająca się bezpośrednio na żywotność dysków, głośność pracy, gabaryty.

 

Dzięki za info. Jakby zasilanie nie wyrabiało to by serwer zastrajkował i nie działał, albo działał z przerwami. Trochę ten kabelek mnie niepokoi, ciut za krótki na moje potrzeby, muszę to organoleptycznie zbadać w sklepie. Nic to, nie pali się, poczekam jeszcze trochę, powinno się więcej 1TB 2,5 calowych pojawić w tym roku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

jestem "szczęśliwym" posiadaczem Squeezeboxa - według mnie to przydatne urządzenie do transportu plików.

Mam jednak pytanie.

 

Czy istnieje możliwość odczytywania plików muzycznych przez Squeezeboxa z dysku twardego podłączonego do routera? Squeezebox naturalnie łączy się z tym routerem.

Mój router to: Netia spot.

 

Bo normalnie żeby Squeezebox coś zagrał łączy się z biblioteką, np.

w przypadku radia internetowego jest to Squeezeboxcenter.com,

pliki na kompie czy na karcie - też łączy z odpowiednią biblioteką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

nie ma takiej możliwości. Chyba że na dysku jest możliwość zainstalowania squeezebox server.

 

Który NAS ma taką możliwość?

Chciałbym wypróbować następujące połączenie :

 

- router NetiaSpot do NAS-a po usb (ew. czy ktoś próbował Ethernet ? )

- SBT do tego routera przez Wi-Fi

 

Czy ktoś próbował taki zestaw ? Jakie są jego wady i zalety?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.