Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o poradę w wyborze Wzmacniacza


Maryoosh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Nie mam wzmaka lampowego, ale bardzo chciałbym mieć. Do tej pory grałem na tranzystorze HK, CD Cambridga i gramofonie Rotela. I z tym związany jest problem.

Poszukuję wzmacniacza, do którego będę mógł podpiąć 2 zestawy kolumn ( w osobnych pomieszczeniach) i wybierać, który z nich ma zagrać. Do tego chciałbym podpiąć CD i gramofon.

Szukam i nie potrafię nic sensownego znaleźć. Może Wy macie jakiś pomysł. Proszę o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Nie mam wzmaka lampowego, Szukam i nie potrafię nic sensownego znaleźć. Może Wy macie jakiś pomysł. Proszę o pomoc.

 

 

Mam taki pomysł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mam taki pomysł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

lub nowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Podpinasz 2 pary kmolumn - front wykorzystasz na nagłośnienie w jednym pokoju a tył w drugim. Proste.

 

Jaka jest nagroda? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zrobic przełącznik do przełaczania z jednych kolumn na drugie i kupic lepszy wzmacniacz. O ile np Yaqiny są lepsze,bo nie znam tego Ming

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meng.sory:) Lampa to lampa ma byc skromnie najwyższej jakośći i dwa kanały. Kto to widział żeby lampa miał pięć kanałów jakieś wejścia na usb i inne hipermarketowe gadżety. Ale jeśli to gra dobrze jak Yaqin to ok nie czepiam sie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm posłuchałem i podoba mi się.

 

Jest co prawda trochę słabszy (W-600F ma chyba 2x17 W wg opisu EL-84 w klasie AB), a Meng 2x12 W i to się słyszy, ale tak głośno i tak nie słucham, bo mi od basu wchodzi w rezonans konstrukcja budynku ;-)

 

Ciekawe jest to, że mimo iż w każdym kanale są takie same lampy to faktycznie na tylnych kanałach moc maks jest niższa (wg opisu 2x9 W a przednie 2x12W).

Nie wiem tylko jak ci Chińczycy wykalkulowali, że na subwoofer trafia maks. 22 W (może lampy grają w klasie B ?).

 

Co do jakości dźwięku to ten wzmacniacz w porównaniu z W-600F ma trochę słabszy, mniej ciepły i przyjemny dla ucha bas, reszta praktycznie identyczna.

 

Mając możliwość zakupu w dobrej cenie wziąłem go i teraz będę uzupełniał system 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten rezonans budynku to się kłania nieprawidłowa akustyka Panie Poweracousticman!!

ps.prosze zmienić nicka na antyPoweracousticman-to do Pana pasuje jak futerał do skrzypiec-dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten rezonans budynku to się kłania nieprawidłowa akustyka Panie Poweracousticman!!

ps.prosze zmienić nicka na antyPoweracousticman-to do Pana pasuje jak futerał do skrzypiec-dziękuję.

 

A to ciekawe, bo z tego co wiem w rezonans można wprowadzić wszystko odpowiednią częstotliwością, ale skoro Pan wie przy którym utworze to wystąpiło i tak trafnie diagnozuje złą akustykę to "jestem pod wrażeniem".

 

PS nie proponuję zmiany nicka na "wszystkowiedzący zakompleksiony", choć to pewnie pasowałoby do tamtego wpisu niczym racja najmojsza do Miauczyńskiego - bo byłoby bardzo nieeleganckie wymagać od kogoś, żeby nazwał się wg mojej oceny jego jednego wpisu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe, bo z tego co wiem w rezonans można wprowadzić wszystko odpowiednią częstotliwością, ale skoro Pan wie przy którym utworze to wystąpiło i tak trafnie diagnozuje złą akustykę to "jestem pod wrażeniem".

 

PS nie proponuję zmiany nicka na "wszystkowiedzący zakompleksiony", choć to pewnie pasowałoby do tamtego wpisu niczym racja najmojsza do Miauczyńskiego - bo byłoby bardzo nieeleganckie wymagać od kogoś, żeby nazwał się wg mojej oceny jego jednego wpisu.

Proszę poprawić właściwie akustykę i napisać co i jak-jeśli się nie poprawi,to znaczy,że napisałem bzdury.dziękuję.

ps.nie róbmy porównań z Miauczyńskim,bo trza mieć niedobrze w głowie-by zdecydować się na taką rolę.pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rezonansem chodziło mi tylko o specyficzne utwory np. Księżycowy Krok zespołu Aya RL - okazuje się, że przy odpowiednich kolumnach nawet 2x12 W to już aż nadto czego potrzeba do słuchania w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.