Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki vs Akustyka pomieszczenia


bolo1209

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zacząłem się zastanawiać czy nie warto lepiej zainwestować w słuchawki dobrej jakości zamiast bawić z modyfikowaniem lub ewentualnym zmienianiem kolumn i z akustyka pokoju do uzyskania odpowiedniego dźwięku. Proszę o rade czy warto inwestować w pianki wygłuszające i rozpraszające itp itd i podzespoły do kolumn. Interesowało by mnie ewentualne kupno słuchawek gdzieś do 500zl(ewentualnie mogę dać więcej) i czy w wzmacniaczu Denon PMA-1500AE jest dobry wzmacniacz słuchawkowy czy też warto kupić jakiś oddzielny wzmacniacz słuchawkowy. Jeśli tak to proszę o przykłady. Jestem laikiem w tych sprawach. Aktualnie mam słuchawki za "parę groszy" ale mimo to jak dla mnie dziwę jest bardziej przyjemny niż przy słuchaniu z kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zacząłem się zastanawiać czy nie warto lepiej zainwestować w słuchawki dobrej jakości zamiast bawić z modyfikowaniem lub ewentualnym zmienianiem kolumn i z akustyka pokoju do uzyskania odpowiedniego dźwięku. >

 

Witaj.

Odpowiedź na pytanie, czy lepiej inwestować w słuchawki, jest trochę złożona. Musisz sobie zadać kilka pytań pomocniczych. Czy bierzesz pod uwagę indywidualne słuchanie muzyki, czy w większym gronie? Czy Twoje pomieszczenie odsłuchowe jest na tyle duże aby możliwy był odsłuch pełnego pasma zwłaszcza basu poniżej 50Hz ? Czy posiadasz minimum wiedzy i praktyki aby samemu przeprowadzić udaną adaptację akustyczną pomieszczenia ?

Jeśli masz wątpliwości odpowiadając Sobie na te pytania, skorzystaj z mojej rady. Za pieniądze wydane na głośniki, wzmacniacz i ustoje akustyczne kupisz zestaw słuchawkowy, który jakością odtwarzanego dźwięku pokaże Ci jak może brzmieć muzyka .

To tylko trzy elementy, źródło, wzmacniacz słuchawkowy i słuchawki. Sporą korzyścią jest spokój innych domowników.

Pozdrawiam Vlado.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście wolę słuchawy z wielu względów - osiągnięcie z zestawem kolumnowym tej jakości dźwięku jaką oferują dobre słuchawki to konieczność urządzenia jednego wystarczajaco dużego pokoju specjalnie pod ustawienie sprzętu, plus adaptacja akustyczna, plus duuuuużo większe wydatki na kolumny i wzmacniacz, a ponadto słuchanie audiofilskie to prawie nigdy - wyłączam audiofilskie sabaty i nasiadówki ;-) - doświadczenie "społeczne" - to jak lektura książki - to się robi samemu

 

pozdrawiam!

graaf

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

nie wiem jaka jest jakość dziurki w PMA-1500AE, proponuję wpierw kupić słuchawy i jak Denon sobie nie poradzi to wtedy zainwestować we wzmak słuchawkowy, najlepiej kosztowo wychodzą konstrukcje półprofesjonalne typu Holdegron albo Forum608, cena nie powinna znacząco przekroczyć 500 zł, np.:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

co do modelu słuchawek to mam dwie sugestie - polować na okazje w miejscach takich jak allegro czy sklepy dla muzyków, nie bać się zakupu z drugiej ręki, za nowość trzeba sporo dopłacać, podobnie za zakupy w sklepach "audiofilskich"

 

nie orientuję się raczej w aktualnej ofercie (sam od paru lat używam Shure E2c i AKG K240 Monitor Mk I), ale generalnie unikałbym słuchawek reklamowanych jako audiofilskie (to 100% prawdopodobieństwo podkolorowań dźwięku) i z tego co wiem warto zapolować na modele producentów z rynku "pro" takie jak Roland RH300 lub Shure SRH840, jeśli będzie możliwość samemu posłuchać, porównać albo ewentualnie kupić ten model, na kóry akurat trafi się okazyjna cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu, bym Ci powiedział - tylko kolumny. Ale tylko dlatego, że nie znałem dobrego dźwięku słuchawkowego. W ostatnim czasie jednak osłuchałem się różnych sprzętów na głowę i moja perspektywa kompletnie się zmieniła. PORZĄDNE słuchawki dają niesamowitą frajdę.

 

Moja rodzina niekoniecznie lubi moje wieczorne, kolumnowe słuchanie, stąd częsta prośba "a nie mógłbyś przez słuchawki?" - a mnie to wkurzało, bo to nie było już to samo i często wolałem w ogóle wyłączyć.

 

 

Po zakupie znacznie lepszych słuchawek, okazało się, że brzmią równie dobrze jak zestaw kolumnowy, dlatego w tej chwili przesiadam się bez żadnego bólu a nawet wolę słuchawki. Co prawda nie mam tak dobrych słuchawek, jak np. te

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ale myślę, że za jakis czas będą moje :)

 

Inaczej - gdybym swoją przygodę miał zaczynać jeszcze raz, wybrałbym dobre słuchawki + słuchawkowy wzmacniacz lampowy z wyjściem na jakiekolwiek kolumny, żeby czasami cos puścić w tle jak są goście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Wg mnie z całą pewnością lepiej opłaca się kupić słuchawki dobrej jakości,niż bawic się w różne modyfikacje oraz przeróbki. Co do wzmacniacza to również warto mieć oddzielny słuchawkowy,to ma istotny wpływ na jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo dobre zestawienie to Beyerdynamic T1 (po pewnych przeróbkach kabla) podpięte do wzmacniacza Lake People. Ten zestaw deklasuje wiele zestawów kolumnowych do 15 kzł.  Realizm dżwięku jest po prostu porażający

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo dobre zestawienie to Beyerdynamic T1 (po pewnych przeróbkach kabla) podpięte do wzmacniacza Lake People. Ten zestaw deklasuje wiele zestawów kolumnowych do 15 kzł.  Realizm dżwięku jest po prostu porażający

 

:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 No i chłopak ma na co składać a miało być do 500 złotych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę to przekracza kwotę którą zamierzałem wydać na ten cel ale myślę że coś dołożę do tego;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem gdzieś jeszcze tu na forum (nie wiem jak się to nazywa) układ rezystorów wpięty do wyjść na kolumny zamiast wzmacniacza słuchawkowego. Nie było by to dobre wyjście dla mnie do podpięcia słuchawek do DENONA PMA 1500AE??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyslalem - niebawem bede spzedawal HD600ki.To juz wysoka półka, jezeli jestes zainteresowany to pisz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chcesz mieć dźwięk w głowie czy poza nią? Czy interesuje ciebie poprawna stereofonia czy nie? To są chyba podstawowe kwestie różniące dźwięk z kolumn od dźwięku ze słuchawek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chcesz mieć dźwięk w głowie czy poza nią? Czy interesuje ciebie poprawna stereofonia czy nie? To są chyba podstawowe kwestie różniące dźwięk z kolumn od dźwięku ze słuchawek.

 

podstawowa różnica jest taka - z "dobrych" tj. liniowych słuchawek - niepoprawna stereofonia i cała reszta co najmniej poprawna, natomiast z "dobrych" kolumn poprawnie ustawionych w dedykowanym pomieszczeniu - "poprawna" stereofonia i cała reszta mniej lub bardziej ch*jowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chcesz mieć dźwięk w głowie czy poza nią? Czy interesuje ciebie poprawna stereofonia czy nie? To są chyba podstawowe kwestie różniące dźwięk z kolumn od dźwięku ze słuchawek.

Ty mi lepiej napisz jak zrobić w systemie stereo, żebym usłyszał dźwięki z tyłu głowy albo nad sobą. Na słuchawkach mi wystarczą do tego nagrania ze sztucznej głowy. Tak więc, pełny realizm jest poza zasięgiem zestawów stereo, niestety. Hi-endowe kino domowe to by może było coś, ale stereo? Jak ma mi takie coś oddać realizm koncertu, na którym pogłosy docierają do mnie ze wszystkich stron do uszu, a i słyszę co panie za mną szepczą, i dopiero jest realistycznie, a nie plumkanie z przodu i cisza dookoła. Był ktoś kiedykolwiek na takim koncercie? tak w ogóle to graaf ma rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 graaf i michelangelo mają rację, dodam tylko ze na kolumnach trudniej uzyskać wysoką dynamikę przy niskich zniekształceniach harmonicznych będącą odpowiedzialną za realizm audycji. Jak na razie wrażenie dynamiki live to niestety na 'skrzeczących" ;) wysokoefektywnych kolumnach. Nie zawsze jest to przyjemne bo np nagrania poddane kompresji są wtedy wręcz anemiczne-to kurna słychać. Na plumpkajacych audiofilsko wzmacniaczach tego nie zauważymy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mi lepiej napisz jak zrobić w systemie stereo, żebym usłyszał dźwięki z tyłu głowy albo nad sobą.

 

A jaki to problem? Wysuwasz kolumny na środek pokoju 1,5 m od wszystkiego co je otacza, siadasz tak, żeby nie mieć za sobą ściany i masz 3D - dźwięki za sobą, nad sobą i obok siebie. Głębokość tej sceny jest stadionowa (przy muzyce tam nagrywanej) albo bezmiar (przy muzyce elektronicznej lub filmowej).

 

Albo chrzanisz to i zakładasz porządne słuchawki (tylko nie takie za 500zł). I masz realizm bycia w miejscu nagrania.

 

 

 

 

Czy chcesz mieć dźwięk w głowie czy poza nią? Czy interesuje ciebie poprawna stereofonia czy nie? To są chyba podstawowe kwestie różniące dźwięk z kolumn od dźwięku ze słuchawek.

 

 

U mnie słuchawkowy dźwięk w głowie sie skończył wraz z zakupem słuchawek wyższej klasy niż miałem dotychczas.

Teraz nie ma dla mnie znaczenia, czy słucham w słuchawkach czy z kolumn - radocha ta sama. Tyle, że aby z kolumn mieć 3D, musze je wysunąć i ustawić a w sluchawkach mam od razu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.