Skocz do zawartości
IGNORED

Stolik czy półka ścienna


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rochu

(Konto usunięte)

Podłoga w moim salonie jest wredna ponieważ fajansiarsko położony parkiet mocno przenosi wibracje z kolumn na resztę sprzętu.

Zastanawiam się czy zakup jakiegoś cięższego stolika (ca 100kg) da jakiś efekt czy też lepiej zamontować na ścianie nośnej półkę z przeznaczeniem na transport CD i gramofon.

Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoga w moim salonie jest wredna ponieważ fajansiarsko położony parkiet mocno przenosi wibracje z kolumn na resztę sprzętu.

Zastanawiam się czy zakup jakiegoś cięższego stolika (ca 100kg) da jakiś efekt czy też lepiej zamontować na ścianie nośnej półkę z przeznaczeniem na transport CD i gramofon.

Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?

zobacz czy masz kolce przy kolumnach moze pomogą a jak nie to sprobuj ten stolik (ca 100kg)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rochu

(Konto usunięte)

Kolce aktualnie mam wkręcone w kolumny.

Więc chyba jednak wiem że nie działa za dobrze.

 

Aha, moje Goodmansy ważą ok. 70 kg/szt a obecne używane Labirynthosy do lekkich nie także nie nalezą - myślę że mają jakieś 40 kg/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może warto podejść do tematu z innej strony? Może to kolumny przymocować do ściany? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Rochu - a kolumny stoją bezpośrednio na podłodze, czy może masz jakieś granitowe płyty pod nimi? Zamiast elektroniki lepiej popracować nad kolumnami - płyty granitowe na kolcach a na nich kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu - zdecydowanie półka ścienna. Ja mam jeszcze gorszą podłogę bo na drewnianych legarach. Ustawienie gramofonu na ponad 100 kg meblu (masywna szafka) nie dawało nic. Solidna półka ścienna na solidnej ścianie rozwiązuje problem.

 

Kolumny oczywiście mam na kolcach wbitych w podłogę, które wbrew poprzednim wypowiedziom znakomicie pomagają w przenoszeniu drgań z kolumn na podłogę - w końcu sprzęgają kolumnę na sztywno z podłożem.

 

I półek ściennych jest coraz więcej w sprzedaży. Gdy ja walczyłem z drganiami podłogi, nie mogłem znaleźć nic sensownego do kupienia.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Unsprung tables particularly and most suspended tables will almost always perform best for the least amount of money on a wall mounted shelf. -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ustawił na płytach, ale nie granitowych, z doświadczenia wiem, że kolumny potrafią się na granicie przesuwać, nawet jak kolce stoją na podkładkach - szczególnie jak ktoś lubi głośno łupić, ja używam drewnianych i teraz mam spoko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem, że kolumny potrafią się na granicie przesuwać, nawet jak kolce stoją na podkładkach

To żaden problem. Można przecież przykleić podkładki do granitu (klejem, bluetakiem, taśmą dwustronną itp - do wyboru). Jeżeli nie ma podkładek, wystarczy nawiercić w granicie zagłębienia pod kolce. Wystarczą 2-3mm, kolumny na pewno z nich nie wyskoczą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żaden problem. Można przecież przykleić podkładki do granitu (klejem, bluetakiem, taśmą dwustronną itp - do wyboru). Jeżeli nie ma podkładek, wystarczy nawiercić w granicie zagłębienia pod kolce. Wystarczą 2-3mm, kolumny na pewno z nich nie wyskoczą.

 

Można...tylko jak sie korzysta z jednej pary kolumn do celowo. Posiadanie, tak jak w moim przypadku dodatkowo podstawkowych głośników lub często wymieniasz - to nie jest trafiony pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowałem się na półkę ścienną - jej mocownie jest na ścianie nośnej, która z podłogą nie ma połączenia (podłoga wylana jest na warstwie styropianu. Jestem bardzo zadowolony - w moim przypadku żadne wibracje nie przenoszą się na sprzęt (wszystko zależy od konstrukcji budynku, materiałów itp.). Ściana nośna zbudowana jest z bloczków silikatowych gr. 24 cm, które doskonale tłumią drgania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie półka na ścianie, ale lekkiej konstrukcji, żaden kamień, najlepiej blat drewniany lub podobny na kolcach lub w inny sposób odseparowany od postawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półka to jedyny sposob na niestabilna podłoge ,oczywiscie sciana nosna

cenowo oczywiscie tez korzystniej

minus półki jedyny to nieraz kłopoty z dostepem kiedy sie zagracamy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko półka. Żadne płyty pod kolumny nie rozwiążą problemu.

 

Finite Elemente robi fajne półki naścienne, ale niestety drogie :-( Jak kiedyś się interesowałem tematem (ale było to jakieś 5 lat temu), to rozsądne cenowo półki robił Target.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pólka naścienna to dobry pomysł, ale duże głośniki wymagają odsuniecia od ścian, niekiedy przeszło metr, nie wyobrażam sobie aby u mnie '' paczki'' stały jak na wózku widłowym, mam na myśli estetykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pólka naścienna to dobry pomysł, ale duże głośniki wymagają odsuniecia od ścian, niekiedy przeszło metr, nie wyobrażam sobie aby u mnie '' paczki'' stały jak na wózku widłowym, mam na myśli estetykę.

 

Nikt też poważnie nie postuluje tu wieszania kolumn na ścianie. :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można...tylko jak sie korzysta z jednej pary kolumn do celowo.

Masz dwie pary kolumn na kolcach -> nawiercasz w granitach dwa komplety wgłębień na kolce. Jakiś problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie pary kolumn na kolcach -> nawiercasz w granitach dwa komplety wgłębień na kolce. Jakiś problem?

 

Wciągu paru lat wymieniłem nie małą stertę kolumn podłogowych i podstawkowych, mój granit wyglądałby dziś jak durszlak .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Rochu

Ponieważ miałem przyjemność bywać u Ciebie zrobił bym inaczej.Walnij na podłogę gruby 6cm granit a na niego ciężki stolik,osobne granity pod Twoje potwory.Myślę że płytę na podłogę dało by rade pożyczyć od kamieniarza coby obadać efekt.

pozdrawiam Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od samego sprzętu audio,ale jak dla mnie bardziej poręczne byłby stolik,półka ścienna często się nie sprawdza w tego typu zastosowaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

półka ścienna często się nie sprawdza w tego typu zastosowaniach.

 

Jakieś przykłady? Poza tym podanym przez Cira.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciągu paru lat wymieniłem nie małą stertę kolumn podłogowych i podstawkowych, mój granit wyglądałby dziś jak durszlak

To kup osiem talerzyków i kawałek uhu-tac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> rochu

Jaki masz sufit? Może półka wisząca, przymocowana do sufitu, byłaby w Twoim przypadku dobrym rozwiązaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poprzednim domu gdzie miałem "drżące" stropy zrobiłem połke na dwa gramofony obok siebie

2 łapy na ktorych wiesza sie klime za oknem nosnosc 50 kg, bardzo mocna konstrukcja z ceownika i duzy wysieg ramion

na łapy wsunięta bardzo gruba klejona półka z dziurami w srodku , po wsunieciu na łapy wszystko zapompowane piana poliuretan samorozpręzalna

po zapompowaniu i wyschnięciu jeden monolit ze scianą

fajnie wygladaja 2 gramofony obok siebie a jeszcze lepiej 3 gramofony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie kolce/podstawki polecacie - Vibrapods czy może Super spikes?

 

->nedj

 

Na miejscu moderacji już dawno bym Cię zbanował...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->nedj

 

Na miejscu moderacji już dawno bym Cię zbanował...

Za co?

 

W jakimś wątku (nie pamiętam niestety, na którym forum) widziałem fotkę takiej wiszącej półki. Wisiała na 4 metalowych linkach. Ponoć dobrze się sprawdzała w praktyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

A jakie kolce/podstawki polecacie - Vibrapods czy może Super spikes?

Z Vibrapodsami nie miałem do czynienia, ale miałem okazję podczas recenzowania Avconów pobawić się Soundcare Superspikes i ich wpływ mogę spokojnie określić jako zaskakująco pozytywny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 33

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.