Skocz do zawartości
IGNORED

Zestaw audio


St4nl3y

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegos czasu zabieram się do złożenia jakiegoś przyzwoitego zestawu audio (amplituner + nagłośnienie 5.1).

Generalnie mam pewnych faworytów, ale audiofilem nie jestem, stąd proszę Was o cierpliwość, pomoc i porady.

 

Pare szczegołów na wstępie:

- Obency pokój jest raczej niewielki, ok. 10m2, na planie prostokąta. Przy jednym dłuższym boku komp i sprzęt a/v, przy przeciwnym kanapa. Stąd preferowałbym nagłośnienie małych rozmiarów.

- Podpięte będą: PS3, XboX, komp, + zapas na przyszłość (TV, player, itp.).

- Obecny sprzęt jest już nastolatkiem (Sony RSX-88, kupiony jeszcze za chłystka).

Zatem nowy ma być przyszłościowy (łatwa rozbudowa i zapas mocy przy zmianie lokum) i w miarę długowieczny (używany przez ładnych parę lat).

- Budżet jest ograniczony (ok. 3k), ale wyznaję zasadę, że lepiej wydać raz a porządnie, mieć jakość i zapas na przyszłość. Stąd o 2-3 setki dramatu nie będzie.

- Przeznaczenie: głownie filmy HD, gry, muzyka (gusta bardzo szerokie, w zależności od upodobań właściwie każdy gatunek).

 

Moje typy to (w kolejności budżetowej):

 

1). Set Denon DHT-1311 XP

 

2). Entry level ampli: Onkyo (TX-SR308 lub HT-R53 albo Denon (AVR-1311 lub nawet AVR-1611)

+ w miarę przyzwoite nagłośnienie: np. Harman/Kardon HKTS 7 BQ lub Infinity Beta HCS

 

3). Lepszy ampli: Onkyo (TX-SR60 lub Denon (AVR-1911) + lepsze nagłośnienie: np. TANNOY SFX 5.1, Klipsch HD Theater 500 (HDT 500) lub KEF (KHT1005.2 lub KHT2005.3-K1 choć cenowo wychodzą już trochę drogo)

 

 

Generalnie set SR608 i HDT500 całkiem przyjemnie wygląda, cenowo jest w zasięgu i co najważniejsze zbiera pochlebne opinie stąd wydaję mi się, że najlepiej spełni oczekiwania.

 

 

Wybór jest spory i mętlik robi mi się coraz większy, stąd jesli błądzę i za podobną kasę można złożyć lepszy sprzęt to będę dźwięczny za wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem AVR1911 to najlepszy ampli do 2000zł.Warty zastanowienia jest też Harman AVR260 ale na niego musiałbys nieco więcej wywalić a skoro nie zalezy ci na muzyce i myslisz tylko o KD to nie wiem czy jest sens dokładać.Noi Denek ma 3 lata gwary

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx za odpowiedź.

Sytuacja się trochę wyklarowała. Z pokoju wyleciały niepotrzebne meble, więc przybyło sporo miejsca. Wybrałem się też na wstępny odsłuch do marketu.

Co do ampli waham się między SR608 lub 1911, ze wskazaniem na pierwszego.

Co do nagłośnienia to zwłaszcza przy cichszych warunkach jednak drewniane w większych rozmiarach pokazało pazurki i dźwięk bardziej przypadł mi do gustu. A że ceny przyzwoitych są do zniesienia to myślę nad:

 

1). Jamo S606 HCS3 + SUB210 (pełne 5.1 i fajna cena, tylko br z tyłu więc mniejsza mobilność - pytanie ile min należałby je odstawić od ściany)

 

2). JBL Balboa (jest pełne 5.1, pytanie co z br)

 

3). Set Klipscha F1/C1/B2 (fajna cena, br od frontu, tyle, że bez suba, na czym mi do kina i konsoli zależy).

 

Generalnie jak jestem w domu muzyka gra niemal cały czas (kino i konsole w przerwach) stąd właśnie takie opcje.

 

Jakieś sugestie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.